Connect with us

Novinky

Futbal: PFK Piešťany opäť víťazne – Siladiciam strelili 5 gólov. Žiaci súperov nešetrili

Published

on

Po strate bodov v predchádzajúcom kole muži PFK Piešťany znova naplno bodovali, keď v domácom zápase porazili súpera zo Siladíc vysoko 5:1. Už menej sa darilo dorasteneckým tímom, ktoré prehrali zápasy s Interom Bratislava. Starší žiaci taktiež prehrali v Považskej Bystrici, chuť si však napravili mladší žiaci a oba B tímy, ktoré zvládli svoje zápasy a vyhrali.

Muži 5. kolo Piešťany – Siladice 5:1 (3:1)

Góly: 5. Denis Štefanka, 12. Jozef Glos 16. Pavol Maraz, 61. Martin Gula, 77. Ján Sekera – 34. Marek Ertl
Zostava 5. kola:  Budka, Beblavý, Krajčovič, Sekera, Szabo, Lipka (´D. Štefanka), J. Kusý, Glos, Štefanka (´Javorka), Maraz (Zelenay)

Szilárd Petényi, asistent trénera:  Zaslúžene sme zvíťazili s presvedčivým výsledkom a svojím výkonom tak odčinili zbabraný zápas z predchádzajúceho kola. Mali sme výborný vstup do zápasu. Rýchle trojgólové vedenie hostí paralizovalo a zdalo sa, že tento vývoj by mohol gradovať do výraznejšieho  rozdielu. V eufórii  po treťom góle sme mierne podcenili defenzívnu fázu, a to  najmä v strede poľa pri nedôslednom prepínaní z ofenzívnej fázy do defenzívnej. Hostia využili tento úsek hry  a dokázali sa gólovo presadiť. V druhom polčase sme priebeh zápasu mali pod kontrolou a nepripustili sme žiadne zaváhania a výsledok sme poistili ďalšími  dvoma gólmi. Do listiny strelcov sa zapísali Glos, Maraz, Gula,Sekera i Štefanka.

Starší dorast 6. kolo Inter Bratislava – Piešťany 3:1 (0:1)

Góly:59., 83. Dávid Hedera – 13. Kristián Rusnák

Mladší dorast 6. kolo Inter Bratislava – Piešťany 3:2 (1:0)

Góly: 28., 64. Samuel Jamrich, 76. Jakub Kolník – 46. Jakub Taraba, 60. Dávid Ďurák
Zostava 6. kola: Freivald, Barančík (Ondrejka), Ďurák, Valo, Krajčo (Ruľák), Sloboda (Zivčák), Glos (Chochula), Taraba, Bušík, Kováčik, Štetka

Peter Vrábel, tréner: Aj v tomto zápase sme sa zamerali na pozorné bránenie a vykrývanie priestorov najmä na vlastnej polovici. Aj keď mali domáci viac z hry, hralo sa najmä medzi šestnástkami bez väčších šancí na obidvoch stranách. Až v 28. min. sme po zbytočnom faule a následnom priamom kope dostali gól. V druhom polčase sme zlepšili pohyb, dôraz v súbojoch, dokázali sme dlhšie podržať loptu aj na súperovej polovici. Výsledkom zlepšenej hry bolo otočenie skóre na 2:1 v náš prospech. Najskôr po „učebnicovej“ akcii vyrovnal Taraba a v 60 min. nás do vedenia dostal Ďurák. V nasledujúcich minútach na nás domáci v snahe o vyrovnanie vytvárali stále väčší tlak a v 64. minúte vyrovnali na 2:2. Keď sa zdalo, že zápas skončí remízou, rozhodkyňa posúdila bežný súboj v našej šestnástke ako faul na domáceho hráča a s nariadeného pokutového kopu v 76. min. domáci dali víťazný gól zápasu. Aj keď boli domáci o niečo lepší a nebezpečnejší, za predvedenú hru a bojovnosť sme si minimálne bod zaslúžili.

Starší žiaci 6. kolo Považská Bystrica – Piešťany 2:0 (2:0)

Góly: 14., 22. Ján Chupáč
Zostava 6. kola:  Maliga, Urban, Hlavatý, Babečka, Vatrt, Modrovič, Daňhel, Vyhlídal, Labát, Kardoš, Rolinec (Petényi)

Ján Stachura, zastupujúci tréner: Absolvovali sme vyrovnaný zápas, ktorý mohol skončiť akýmkoľvek výsledkom. Napokon odchádzame s prehrou bez streleného gólu, čo sa tomuto tímu stalo prvýkrát v sezóne. Výkon nebol vôbec zlý. Jednalo sa o špecifický zápas, kedy sme vedeli, že ideme na umelú trávu a súper má jedného špičkového hráča, ktorý čnie nad ostatnými. Napriek predzápasovej príprave nám práve tento hráč strelil dva góly, aj napriek tomu, že z nášho družstva práve stopéri patrili medzi najlepších hráčov na ihrisku. Oproti predchádzajúcim zápasom, v ktorých sme vždy po polčase viedli a druhý polčas bol trochu horší, to bolo v tomto zápase naopak. Prvý polčas sme neboli dostatočne dobrí, v tom druhom sme súpera výrazne pritlačili, a ten len so šťastím neinkasoval. Nakoniec nás tých mnoho nevyužitých príležitostí stálo zápas a opäť odchádzame zo súperovho ihriska s tesnou prehrou. Do ďalších zápasoch budeme musieť určite popracovať na výkonoch vonku, ktoré sú diametrálne odlišné od tých domácich.

Mladší žiaci 6. kolo Považská Bystrica – Piešťany 1:6 (0:3)

Góly: 57. Dominik Pulen – 10. Marek Gábor, 11., 39. Filip Fodrán, 30. Filip Košinár, 42. Alexander Bajzík, 59. Daniel Varačka
Zostava 6. kola: Marek, Varačka, Šadibol, Pomajbová, Suchý, Fodrán, Gvozdenovič, Gábor, Badáň, Gregorovič, Hesko, Bajzík, Martinkovič, Košinár, Gregorička, Gešvandtner, Macek

Ján Stachura, tréner:  Zápas skončil našim vysokým víťazstvom, ktoré mohlo byť ešte vyššie. Dominovali sme na ihrisku od prvej do poslednej minúty, vypracovali sme si veľa príležitostí a naopak súpera sme takmer do žiadnych nepustili. Musím povedať, že v zložení, akom sme dnes nastúpili, máme asi najrýchlejšiu stopérsku dvojicu, ktorá odohrala vynikajúci zápas. Miestami to bolo až kontraproduktívne, pretože zvyšok tímu sa spoliehal, že si stopéri so všetkým poradia. Tak padol aj jediný inkasovaný gól. V najbližšej dobe sme si dali za úlohu pracovať na kolektívnom poňatí a viac vystupovať ako kolektív, takže aj na tomto budeme musieť popracovať.  Ďalšia vec, ktorá ma teší je, že v druhom vysokom víťazstve po sebe sme mali úplne rozdielnych strelcov podľa hesla každý chvíľku ťahá pílku… Ako tréner mám príjemné starosti, keďže máme široký káder a najťažšou vecou pred zápasom sú pre mňa nominácie na zápas, keď vždy musíme niekoľko chlapcov poslať na iný zápas, aby každý mal dostatočnú zápasovú prax a vyťaženie.

Starší žiaci B 3. kolo  Piešťany – Lopašov 9:0 (5:0)

Góly: 5. Samuel Suchý, 17., 33., 62., 69. Jozef Rolinec, 23. Alexander Bajzík, 28. Jakub Žažo, 48. Michal Fox, 68. Dobroslav Buček

Mladší žiaci B 2. kolo Slovan Ostrov – Piešťany 0:11 (0:4)

Mladší žiaci B 3. kolo Piešťany – Lopašov 5:1 (0:1)

Zostava 3. kola: Gula, Jánoška, Ferech, Zetocha, Čúzy, Hudcovič, Nguyen, Hrubý, Duong, Polák, Grežďo, Musaev, Strečanský, Kšiňan, Petényi, Stančík

Ján Stachura, tréner: Jedna liga, jedno družstvo, jeden ročník narodenia, dva zápasy, dve výhry a na každej sa podieľali iní chlapci, keďže máme široký káder a veľa šikovných chlapcov. Takto by sa dal v skratke zhodnotiť dvojzápas, ktorý tento týždeň odohral ročník 2008 v oblastnej súťaži U13. Musím neskromne povedať, že podľa mojej mienky ide o najlepší ročník v klube. Družstvo bolo rozdelené na dve polovice, každá hrala jeden zápas, ani jeden chlapec nehral oba zápasy. Ako prvý sa odohral zápas s Ostrovom. Tu musela zaplesať duša každého futbalového priaznivca. Kto prišiel a videl 10-ročných chlapcov baviť sa futbalom, dávať góly do prázdnej bránky, unikať po rýchlych kombináciách po krídle, milimetrovo centrovať, dávať góly hlavou, pravou či ľavou nohou, musel byť nadšený. Ostatne, po zápase aj samotní rodičia súperových chlapcov nás odmenili potleskom zo slovami, že dúfajú, že aj oni raz budú hrať takí futbal. Ako tréner mám z chlapcov radosť a nemám viac čo dodať. Druhá polovica družstva hra zápas proti Lopašovu, ktorý zvládli takisto nad očakávanie dobre. Najmä základná zostava ma svojím výkonom veľmi potešila, keď hrala naozaj dobre. Prvý polčas nám to tam však nepadalo a po prestriedaní sme nakoniec aj inkasovali a prehrávali 0:1. Do druhého sme však nastúpili s ešte väčším nasadením, absolútne dominovali hre a výsledok otočili  na konečných zaslúžených 5:1 v náš prospech.

MB/TK PFK Foto: -mb-, -th-

Aktuality

COVID automat: Okres Piešťany bude bordový. Čo to znamená?

Published

on

By

Epidemiologická situácia v piešťanskom regióne sa počas uplynulých dní zlepšila. Po piatich týždňoch v čiernej farbe bude od pondelka 22. marca zaradený medzi bordové okresy, ktoré sa riadia III. stupňom varovania. Výraznejšie uvoľnenie to však neznamená.

Mapu Slovenska s rozdelením okresov podľa pandemickej situácie platným od pondelka 22. marca zverejnilo ministerstvo zdravotníctva. Čiernych bude 20 okresov, medzi nimi aj Myjava a Nové Mesto nad Váhom. Trnava a Piešťany dostanú bordovú farbu, Hlohovec je v III. stupni varovania už tento týždeň.

Znamená to možnosť otvorenia materských škôl a prvého stupňa základných škôl. To však záleží na odporúčaní regionálneho hygienika. Napríklad v Hlohovci na aktuálny týždeň Regionálny úrad verejného zdravotníctva v Trnave neodporučil otvoriť školy v plnom rozsahu. Prezenčná výučba tam od pondelka (15. marca) začala iba pre štvrtinu žiakov základných škôl a tretinu škôlkárov. Išlo o deti zamestnancov pracujúcich v kritickej infraštruktúre a zamestnancov s nevyhnutným prezenčným výkonom práce – teda tých rodičov, ktorí nemôžu pracovať z domu. „Rovnako sa prezenčná forma výučby týka aj žiakov, ktorým podmienky neumožňujú prístup k dištančnému vzdelávaniu,“ informovalo mesto Hlohovec. V akom rozsahu sa od 22. marca otvoria školy v okrese Piešťany zatiaľ nevieme. Bude to záležať aj na zriaďovateľoch, ktorými sú mestá, obce a cirkev.

Na pohyb v prírode v rámci svojho okresu obyvatelia bordových regiónov nepotrebujú test. Cesty medzi okresmi za účelom pobytu v prírode však ešte nie sú povolené. Vyplýva to z uznesenia vlády, ktoré je platné od 3. marca nad rámec pravidiel COVID automatu. Vláda týmto uznesením zrušila výnimku na vychádzky do prírody mimo okres.

Pre ľudí, ktorí sa doteraz museli každých sedem dní testovať kvôli práci, sa nič nemení. Testy sú v III. stupni varovania aj naďalej platné iba týždeň. Toto opatrenie sa podľa COVID automatu uvoľňuje až v II. stupni varovania, v ktorom testy platia 14 dní. V I. stupni je to 21 dní.

Text: Martin Palkovič Grafika: Ministerstvo zdravotníctva SR

Continue Reading

Aktuality

Ako sa skontaktovať so svojim lekárom?

Published

on

By

Väčšina ambulantných lekárov ordinuje, konzultácie poskytujú aj prostredníctvom telefonických rozhovorov a e-mailových správ.

Úloha ambulantných lekárov a zdravotných sestier v systéme poskytovania zdravotnej starostlivosti je nezastupiteľná. Už vyše roka sa s plným nasadením starajú o svojich pacientov v podmienkach pandémie ochorenia Covid-19. To znamená, že konzultácie poskytujú aj prostredníctvom telefonických rozhovorov alebo cez e-maily. Preto sú, špeciálne tí zo všeobecných ambulancií, v súčasnosti veľmi vyťažení a môže sa stať, že nezareagujú ihneď, pretože telefonujú s iným pacientom. Pre zvýšenie dostupnosti sme ambulanciám s väčším počtom pacientov sme odporučili zriadiť o jednu telefónnu linku viac.

V prípade, že sa ani opakovane nedovoláte alebo nedostanete spätnú väzbu v primeranom čase, môžete sa obrátiť na Odbor zdravotníctva Úradu Trnavského samosprávneho kraja na 0335 559 491 alebo dostupnostlekara@trnava-vuc.sk.

Zdroj a foto: TS TTSK

Continue Reading

Aktuality

Nákup pre ľudí v núdzi môžete spraviť aj tento týždeň

Published

on

By

Trvanlivé potraviny a drogéria už pomohli desiatkam rodín z Piešťan a blízkeho okolia. Ak chcete prispieť, môžete nákup priniesť do vznikajúceho kultúrno-kreatívneho centra Arta. Rozdelenie nákupov zabezpečuje Centrum pomoci človeku Piešťany.

Rok trvajúca pandémia koronavírusu zapríčinila, že mnohí ľudia si po uhradení nákladov na bývanie nemôžu dovoliť nakupovať ani bežné veci. Od začiatku marca im pomáhajú dobrovoľníci, ktorí v centre Arta na Kollárovej ulici vytvorili priestor, kam Piešťanci nosia trvanlivé potraviny a drogériu. Ľuďom, ktorí prišli o prácu alebo im zomrel niekto blízky, čo zhoršilo ich finančnú situáciu, rozdeľuje tieto nákupy Centrum pomoci človeku Piešťany.

Vďaka desiatkam dobrovoľných príspevkov sa podarilo iba počas uplynulého týždňa pomôcť tridsiatim rodinám. Zbierka preto pokračuje aj tento týždeň. Záujemcovia môžu priniesť nákupy do Arty v stredu a v piatok od 16.00 do 18.00 h.


Potraviny: trvanlivé mlieko, detská krupica, cereálie, vločky, musli, cukor, cestoviny, slížiky, múka, ryža, sáčkové polievky, čaj, strukoviny (šošovica, fazuľa, hrach), konzervy (paštéty, rybičky), zemiaky, jablká, kečup, horčica, kakao, müsli, korenie, rasca, majorán, piškóty, keksíky, sladkosti

Drogéria: sprchový šampón, mydlo, pasta, kefky (aj detské), detské plienky (veľkosť 1-4), papierové vreckovky, toaletný papier.

Čističe: jar, prach na pranie, čistič na podlahy, wc čistič


Tento týždeň sme opäť preberali vaše “malé nákupy”. Cez víkend ich odovzdáme Centru pomoci človeku 🙌🏼 a…

Posted by Arta on Friday, March 12, 2021

 

Text: Martin Palkovič

Continue Reading

Reklama

Populárne články