Connect with us

Novinky

Futbal: Muži zvíťazili v Červeníku, mládežníci bez prehry

Published

on

Desiate kolo šiestej ligy prinieslo v zápase Červeníka a Piešťan osem gólov. Začiatok zápasu i celý prvý polčas patril hosťom z Piešťan, ktorí po góloch Jozefa Glosa, Martina Gulu a hrajúceho trénera Martina Krajčoviča vyhrávali 4:1. V druhej časti sa výborne napádajúci domáci nechceli zmieriť s výsledkom a po zabojovaní znížili na rozdiel jedného gólu. Gólové hody definitívne ukončil  Denis Štefanka v 87. minúte. 

Ilustr. foto

10. kolo

Červeník – Piešťany 3:5 (1:4)

Góly: 29., 67. Michal Babic. 65. Branislav Krajčovič – 7., 44. Jozef Glos, 17. Martin Gula, 32. Martin Krajčovič, 87. Denis Štefanka

Zostava 10. kola: Budka, Szabo, Sekera, Krajčovič, Miškech, Beblavý, Glos (´Javorka), Štefanka, Kusý, Budka, Maraz (´Zelenay)

Szilárd Petényi, asistent trénera:  O výsledku rozhodla väčšia efektivita v zakončení v prvom polčase, kde sa presadili „vystavnými gólmi“ 2x Glos, Gula a Krajčovič. Výrazné vedenie v prvom polčase mierne otupilo našu ostražitosť a domáci  veľkou aktivitou v 2. polčase  dokázali zmazať výrazný rozdiel vo vedení, čo zdramatizovalo zápas, ale zároveň aj zmobilizovalo našu aktivitu v záverečnej 20-minútovke, kde definitívne uzavrel výsledok Denis Štefanka po ideálnej prihrávke Javorku a mohli sme si vydýchnuť. Pochvala za 1. polčas, avšak nesmieme pripustiť zakolísanie v nasadení a koncentrácii v niektorých herných úsekoch.

Starší dorast

11. kolo

Domino Bratislava – Piešťany 0:0 (0:0)

Zostava 11. kola:  Červenka – Horil, Lenovský, Rusnák, Majtényi (Sedláček) – Ozimák (Ďurák), Prelovský, Strelec, J. Štefanka, Korec (Valovič) – Chudý

Martin Javorka – tréner:  Do Bratislavy sme cestovali bez viacerých hráčov /Polačik, Stanek, Hodulík, Janotík, Unger/, no napriek tomu s cieľom získať 3 body. Zápas sa hral na ťažkom teréne, ktorý podstatným spôsobom sťažoval kombináciu. Domáci futbalisti poznajúc terén hrali kontaktný, súbojový futbal, založený na bojovnosti, ale v medziach fair-play. Po väčšinu zápasu sme diktovali tempo hry, ale vo veľkej vzdialenosti od súperovej brány. Keďže aj naši chlapci hrali koncentrovane v defenzíve, šance sa rodili veľmi ojedinele. Domáci futbalisti mali 3 gólové príležitosti po našich taktických chybách /2 príležitosti kryl brankár Matúš Červenka, 1 strela išla mimo brány/, my sme mali 4 čisté gólové príležitosti. Ak by sa mali 3 body rozdeliť, domáci si zaslúžili 1 bod a my 2 body. S výkonom chlapcov som spokojný, škoda nepremenených príležitostí. Okrem spoľahlivých dlhodobejších výkonov – Červenka, Horil, Lenovský, Rusnák, Prelovský, Strelec, J. Štefanka, dnes bol aj veľmi aktívny Filip Korec, snahu nemožno uprieť Sebovi Ozimákovi a svojim výkonom prekvapili Paťo Chudý a nový hráč v týždni preradený z U-17 ky Zdeno Majtényi. V týždni sa musíme zodpovedne pripraviť na lídra 2. ligy – mužstvo FC Petržalka, mužstvo ktoré doposiaľ v súťaži nenašlo premožiteľa, a pokúsiť sa odčiniť našu najvyššiu prehru v súťaži, ktorú sme utŕžili práve na jeho pôde.

Mladší dorast

11. kolo

Domino Bratislava – Piešťany 1:2 (0:0)

Góly: 69. Samuel Kromka – 41. Denis Minárik, 47. Matej Matyska (vl.)

Starší žiaci

11. kolo

Piešťany – Čermánsky Nitra 4:2 (2:1)

Góly: 10. Oliver Kardoš, 25. Samuel Daňhel, 46. Jozef Rolinec, 66. Martin Modrovič – 22. Šimon Čápek, 55. Oliver Šinkovič

Zostava 11. kola: Maliga – Petényi(Fox) , Hlavatý, Urban, Babečka – Rolinec(Hrdina), Kardoš, Labat – Vyhlídal, Daňhel, Modrovič

Cyril Stachura, tréner: V dnešnom zápase sme chceli odčiniť slabý výkon zo zápasu v Nových Zámkov. Proti kvalitnému súperovi sa nám to aj podarilo. Obidve družstva predviedli dobrý futbal a padlo veľa gólov a zápas bol napínavý až do konca. Naši hráči sa ujali vedenia po peknej strele Kardoša. Hostia vyrovnali náhodným gólom, čo nás nepribrzdilo a náš druhý gól pridal po brejku Daňhel. Druhý polčas bol ešte zaujímavejší a bolo viac vzruchu pred oboma bránami. Náš tretí gól pridal po peknej akcií Modroviča prízemnonou strelou Rolinec. Hostia sa nevzdávali a mali silnú desaťminútovku, v ktorej našťastie dokázali iba znížiť. Definitívu zápasu dal po brejku Modrovič. Naše víťazstvo bolo zaslúžené, aj keď súper mal svoje kvality. 

Mladší žiaci

11. kolo

Piešťany – Čermánsky Nitra 2:1 (1:1)

Góly: 8. Filip Gregorovič, 57. Marek Gábor – 21. Denis Joanidis

Zostava 11. kola: Marek, Suchý, Šadibol, Košinár, Varačka, Martinkovič, Gvozdenovič, Badáň, Gábor, Gregorovič, Hesko, Gešvandtner, Rolinec, Franko

Ján Stachura, tréner: Takýto zápas sme potrebovali. Chlapci boli pri absenciách najlepších hráčov posledné zápasy psychicky trochu dole. Do tohto zápasu sa nám vrátil Filip Gregorovič a bola to chlapcov obrovská vzpruha ako herne, tak aj náladovo v celom družstve. Chlapci bojovali, tešili sa z futbalu a predviedli bojovný výkon s niekoľkými peknými akciami. Zápas to bol veľmi vyrovnaný a som rád najmä kvôli chlapcom, že sa tentokrát šťastie priklonilo na našu stranu. Po niekoľkých smolných udalostiach si to zaslúžili a verím, že ich to nakopne do ďalšieho obdobia.

Starší žiaci B

8. kolo

Sokolovce – Piešťany 2:2 (0:0)

Góly: 66. Lukáš Michalik, 70. Marko Ondrejka – 50. Filip Košinár, 52. Jakub Žažo

Mladší žiaci B

dohrávka 6. kola

Veľké Kostolany – Piešťany 0:1 (0:1)

Góly: 17. Denis Seko

8. kolo

Borovce – Piešťany 1:1 (0:0)

Góly: 43. Leonard Chnapko – 42. Denis Ružička

Zostava 8. kola: Mihalik, Ferech Adamčík, Vančo, Žlnay, Nguyen, Kalnický, Ružička, Ručkay, Grežďo, Janoška, Duong, Hrubý, Zetocha

Ján Stachura, tréner: Zápas bol vyrovnaný a skončil zaslúženou remízou. Podali sme nemastný neslaný výkon, chlapci majú jednoznačne na viac, nebol to z našej strany optimálny výkon oproti predchádzajúcim zápasom. Dlho som premýšľal, čo dám do hodnotenia, ale nedá mi v krátkosti sa nevyjadriť k regulérnosti súťaže. Za Borovce hrávajú hráči z Trebatíc, ktoré majú sami svoje družstvo v súťaži. Čo je samo o sebe v poriadku. Pokiaľ ale hráte s jednými aj druhými a nastúpi proti vám rovnaký hráč, ťažko sa vysvetľuje chlapcom, že je to poriadku a ako je to možné. Pretože snáď každý vie, že jeden hráč nemôže hrávať v jednej súťaži za dva kluby. Nič proti súperovi ani súperovým hráčom, ale raz je daná súťaž s platnými pravidlami, tak by sa mali dodržiavať. Ako máme učiť chlapcov tým správnym princípom do života, keď vidia takéto príklady? Že sa aj na takejto v úvodzovkách bezvýznamnej úrovni porušujú pravidlá bez mihnutia oka? K takýmto hodnotám chceme viesť deti? OBFZ by sa mal zamyslieť. Ak náhodou takéto družstvo v súťaži zvíťazí, čo sa veľmi ľahko môže stať, bude to „krásna“ ukážka pre deti, aké princípy v živote hrajú prím…

MB/TK PFK

Aktuality

COVID automat: Okres Piešťany bude bordový. Čo to znamená?

Published

on

By

Epidemiologická situácia v piešťanskom regióne sa počas uplynulých dní zlepšila. Po piatich týždňoch v čiernej farbe bude od pondelka 22. marca zaradený medzi bordové okresy, ktoré sa riadia III. stupňom varovania. Výraznejšie uvoľnenie to však neznamená.

Mapu Slovenska s rozdelením okresov podľa pandemickej situácie platným od pondelka 22. marca zverejnilo ministerstvo zdravotníctva. Čiernych bude 20 okresov, medzi nimi aj Myjava a Nové Mesto nad Váhom. Trnava a Piešťany dostanú bordovú farbu, Hlohovec je v III. stupni varovania už tento týždeň.

Znamená to možnosť otvorenia materských škôl a prvého stupňa základných škôl. To však záleží na odporúčaní regionálneho hygienika. Napríklad v Hlohovci na aktuálny týždeň Regionálny úrad verejného zdravotníctva v Trnave neodporučil otvoriť školy v plnom rozsahu. Prezenčná výučba tam od pondelka (15. marca) začala iba pre štvrtinu žiakov základných škôl a tretinu škôlkárov. Išlo o deti zamestnancov pracujúcich v kritickej infraštruktúre a zamestnancov s nevyhnutným prezenčným výkonom práce – teda tých rodičov, ktorí nemôžu pracovať z domu. „Rovnako sa prezenčná forma výučby týka aj žiakov, ktorým podmienky neumožňujú prístup k dištančnému vzdelávaniu,“ informovalo mesto Hlohovec. V akom rozsahu sa od 22. marca otvoria školy v okrese Piešťany zatiaľ nevieme. Bude to záležať aj na zriaďovateľoch, ktorými sú mestá, obce a cirkev.

Na pohyb v prírode v rámci svojho okresu obyvatelia bordových regiónov nepotrebujú test. Cesty medzi okresmi za účelom pobytu v prírode však ešte nie sú povolené. Vyplýva to z uznesenia vlády, ktoré je platné od 3. marca nad rámec pravidiel COVID automatu. Vláda týmto uznesením zrušila výnimku na vychádzky do prírody mimo okres.

Pre ľudí, ktorí sa doteraz museli každých sedem dní testovať kvôli práci, sa nič nemení. Testy sú v III. stupni varovania aj naďalej platné iba týždeň. Toto opatrenie sa podľa COVID automatu uvoľňuje až v II. stupni varovania, v ktorom testy platia 14 dní. V I. stupni je to 21 dní.

Text: Martin Palkovič Grafika: Ministerstvo zdravotníctva SR

Continue Reading

Aktuality

Ako sa skontaktovať so svojim lekárom?

Published

on

By

Väčšina ambulantných lekárov ordinuje, konzultácie poskytujú aj prostredníctvom telefonických rozhovorov a e-mailových správ.

Úloha ambulantných lekárov a zdravotných sestier v systéme poskytovania zdravotnej starostlivosti je nezastupiteľná. Už vyše roka sa s plným nasadením starajú o svojich pacientov v podmienkach pandémie ochorenia Covid-19. To znamená, že konzultácie poskytujú aj prostredníctvom telefonických rozhovorov alebo cez e-maily. Preto sú, špeciálne tí zo všeobecných ambulancií, v súčasnosti veľmi vyťažení a môže sa stať, že nezareagujú ihneď, pretože telefonujú s iným pacientom. Pre zvýšenie dostupnosti sme ambulanciám s väčším počtom pacientov sme odporučili zriadiť o jednu telefónnu linku viac.

V prípade, že sa ani opakovane nedovoláte alebo nedostanete spätnú väzbu v primeranom čase, môžete sa obrátiť na Odbor zdravotníctva Úradu Trnavského samosprávneho kraja na 0335 559 491 alebo dostupnostlekara@trnava-vuc.sk.

Zdroj a foto: TS TTSK

Continue Reading

Aktuality

Nákup pre ľudí v núdzi môžete spraviť aj tento týždeň

Published

on

By

Trvanlivé potraviny a drogéria už pomohli desiatkam rodín z Piešťan a blízkeho okolia. Ak chcete prispieť, môžete nákup priniesť do vznikajúceho kultúrno-kreatívneho centra Arta. Rozdelenie nákupov zabezpečuje Centrum pomoci človeku Piešťany.

Rok trvajúca pandémia koronavírusu zapríčinila, že mnohí ľudia si po uhradení nákladov na bývanie nemôžu dovoliť nakupovať ani bežné veci. Od začiatku marca im pomáhajú dobrovoľníci, ktorí v centre Arta na Kollárovej ulici vytvorili priestor, kam Piešťanci nosia trvanlivé potraviny a drogériu. Ľuďom, ktorí prišli o prácu alebo im zomrel niekto blízky, čo zhoršilo ich finančnú situáciu, rozdeľuje tieto nákupy Centrum pomoci človeku Piešťany.

Vďaka desiatkam dobrovoľných príspevkov sa podarilo iba počas uplynulého týždňa pomôcť tridsiatim rodinám. Zbierka preto pokračuje aj tento týždeň. Záujemcovia môžu priniesť nákupy do Arty v stredu a v piatok od 16.00 do 18.00 h.


Potraviny: trvanlivé mlieko, detská krupica, cereálie, vločky, musli, cukor, cestoviny, slížiky, múka, ryža, sáčkové polievky, čaj, strukoviny (šošovica, fazuľa, hrach), konzervy (paštéty, rybičky), zemiaky, jablká, kečup, horčica, kakao, müsli, korenie, rasca, majorán, piškóty, keksíky, sladkosti

Drogéria: sprchový šampón, mydlo, pasta, kefky (aj detské), detské plienky (veľkosť 1-4), papierové vreckovky, toaletný papier.

Čističe: jar, prach na pranie, čistič na podlahy, wc čistič


Tento týždeň sme opäť preberali vaše “malé nákupy”. Cez víkend ich odovzdáme Centru pomoci človeku 🙌🏼 a…

Posted by Arta on Friday, March 12, 2021

 

Text: Martin Palkovič

Continue Reading

Reklama

Populárne články