Connect with us

Novinky

Futbal: Muži v súboji prvého s druhým porazili Sokolovce 0:4

Published

on

Piešťanskí futbalisti nastúpili počas uplynulého víkendu na pôde Sokoloviec, aktuálne druhého tímu tabuľky, aby sa pobili o víťazstvo a priblížili svoj postup z VIII. ligy MEVASOX. Na víťazstve 0:4 v regionálnom derby sa podieľal dvoma gólmi Glos, po jednom presnom zásahu pridali Prištic a Kusý. Na čele tabuľky majú náskok 14 bodov a už len tri výhry chýbajú futbalistom PFK Piešťany k tomu, aby oficiálne spečatili postup do vyššej súťaže.

Muži:
19. kolo
Sokolovce – Piešťany 0:4 (0:1)
Góly: 41., 60. Jozef Glos, 80. Peter Prištic, 89. Adam Kusý

Zostava : Olejník – Szabo, Javorka st., Krajčovič, Valla – Javorka ml., Prištic, Kusý, Dadík(80’Miškech) – Glos, Gula

Michal Krajčovič, tréner: Dnes sme nastúpili bez štvorice hráčov základnej zostavy (Stachura C., Stachura J., Nagaj, Staško), ktorý v doterajšom priebehu súťaže nastrielali súperom 35 gólov, tak som bol sám zvedavý, ako sa bez tohto streleckého potenciálu dokážeme proti druhému najlepšiemu týmu súťaže presadiť. No chlapci podali zodpovedný výkon a s prehľadom zápas režírovali. Prvú šancu v 6. minúte ešte Gula nepremenil a loptu napálil priamo do brankára. Onedlho ten istý hráč bol v gólovej situácii zo zadu faulovaný, no rozhodca sa neodvážil zapískať pokutový kop. Domáci ešte v tejto fáze občas dokázali podniknúť rýchle kontry, hlavne po našich štandardných situáciách, ale to bolo dnes z ich strany všetko. V 27.minúte sme už dosiahli gól, keď lopta po Dadíkovej dorážke skončila evidentne za bránkovou čiarou, no to si pán rozhodca asi nevšimol. V 41. minúte bol po rýchlej zasekávačke v 16-ke faulovaný Javorka, a to už sa ozvala aj píšťalka rozhodcu a nariadenú 11-ku premenil Glos – 0:1.

Druhý polčas sme hru mali ešte výraznejšie pod kontrolou, čo sa prejavilo aj na skóre. V 60.minúte sme v strede ihriska zachytili rozohrávku súpera a po prihrávke Gulu išiel sám na bránu Glos, no k zakončeniu sa nedostal len zásluhou faulu a nasledovala druhá 11-ka, ktorú sám faulovaný Glos premenil 0:2. V 80.minúte na svoj premiérový štart za „A“mužstvo nastúpil ďalší dorastenec Dávid Miškech a hneď sa zapojil do akcie po ktorej nasledoval roh, z ktorého sa dostal k odrazenej lopte Prištic a ten elegantne prehodil brankára Fana 0:3. Skóre zápasu zavŕšila učebnicová akcia, opäť po získaní lopty v strede ihriska, trojica našich hráčov Glos, Gula, Kusý „vyšachovala“ domácu obranu aj s brankárom a Kusý do prázdnej brány upravil na konečných 0:4. Myslím, že výsledok absolútne vyjadruje dianie na ihrisku a za dnešný výkon sa chcem chlapcom ešte raz poďakovať.

Starší dorast U19:
17. kolo
Piešťany – Hlohovec 0:2 (0:1)
Góly: 17. Adam Mičian, 48. Michal Michálek
Zostava: Dobrovolný – Štefanec, Miškech, Rusnák, Hlatký – Blahuta, J. Štefanka, Kusý, Chmelina – Gula, Mydla

Martin Javorka, tréner: Hráči PFK nastúpili do ďalšieho domáceho zápasu s predposledným mužstvom tabuľky nekoncentrovaní, v domnení, že zápas zvládnu bez bojovnosti, nasadenia a pohybu, čo však na kompaktného súpera nestačilo. Prvý polčas sa odohrával väčšinou v strede ihriska, domáci futbalisti si do 30. minúty nevypracovali žiadnu kombinačnú akciu, neohrozili bránku súpera a nezaznamenali ani žiadny strelecký pokus. A tak to boli hostia, ktorí aj keď mali kvalitu zodpovedajúcu ich umiestneniu, sa dostávali s pribúdajúcimi minútami pred bránku hráčov PFK, pretože na ihrisku pôsobili ako kolektív, hrali bojovne a koncentrovane. Domácim futbalistom chýbal kolektívny duch, a tak bez pohybu prehrávali všetky osobné súboje, z čoho pramenil aj gól v sieti Piešťan v 17. minúte, keď hosťujúci hráč prešiel od postrannej čiary cez 4 stojacich domácich futbalistov, pred šestnástkou prihral lepšie postavenému spoluhráčovi a bolo 0:1. Domáci futbalisti mali do konca polčasu 2 šance, ktoré im ponúkli hráči Hlohovca nepresnou rozohrávkou, ale ani Chmelina ani Kusý ponúknuté šance nevyužili.

Do druhého polčasu nastupovali domáci futbalisti s cieľom odčiniť bezduchý prvopolčasový výkon a otočiť nepriaznivé skóre, ale zvýšený hlas trénera v kabíne nemal žiadny vplyv na zobudenie sa hráčov PFK, a tak už v 48. minúte hostia využili nedôraz a nepozornosť domácej obrany a bolo 0:2. Ani tento gól nenaštartoval domácich futbalistov k zmene, v ich prejave prevyšovalo rečnenie nad futbalovým umením, a tak hostia nevyužili ďalšie 2 takmer stopercentné príležitosti. Domáci futbalisti začali hrať až od 75. minúty, keč si aj vypracovali dobré strelecké príležitosti, avšak dobre chytajúci brankár hostí ich s prehľadom zneškodnil. A tak sa na výsledku do konca zápasu už nič nezmenilo, hostia si zaslúžene odviezli všetky 3 body. Na záver treba povedať, že problémom týchto zápasov je aj úzky káder hráčov PFK, nakoľko mnohí domáci futbalisti by si namiesto „prechádzky“ na ihrisku zaslúžili miesto na lavičke náhradníkov za bojovnosť a prístup k majstrovským zápasom, a to ešte nehovoríme o športovej forme. Základom úspechu sú športové výkony, ktoré umocňujú a znásobujú silu nielen mužstva, ale celého klubu, jeho fanúšikov, sponzorov a reprezentácie celého mesta. Ak si chlapci neuvedomia, že na ihrisku treba počúvať, to čo sa povie pred zápasom v rámci prípravy, prípadne cez prestávku a na ihrisku si každý bude robiť čo chce, výsledky sa nielenže nedostavia, ale bude to mať široký dopad na celkový obraz hry mužstva v ďalších zápasoch. Treba si uvedomiť, že toto nie je určite cesta, ktorou chce nové vedenie PFK ísť, všetci zainteresovaní robia maximum pre celý klub, a to aj v rámci svojho osobného voľna, všetci členovia výkonného výboru pomáhajú a realizujú veci tak, aby futbal v Piešťanoch ožil a bol centrom pre celé futbalové okolie, keď treba vždy pomáhajú okrem iného aj hráčom U19, ak majú nejaké problémy (zdravotné, osobné), pritom od chlapcov sa vyžaduje jediný cieľ – aby ich futbal bavil a aby tréningový proces preniesli do majstrovských zápasov. No v piatok predvedený výkon nemohol baviť určite nikoho, za čo sa ja ako tréner, ktorý je nositeľom zodpovednosti za hru a výsledky mužstva, ospravedlňujem. Vo futbale platí, že o futbale vedia všetci hovoriť, ale len niektorí ho dokážu aj prakticky realizovať. Preto je potrebné vrátiť sa na zem, žiadneho súpera nepodceňovať, na ihrisku bojovať ako kolektív, aby sme sa všetci futbalom bavili.

Mladší dorast U17
17. kolo
Piešťany – Hlohovec 9:3 (6:1)
Góly: 3., 39., 58. Sebastián Ozimák, 4., 6., 76., 77. Filip Korec, 30. Lukáš Stanek, 38. Patrik Chudý – 27. Lukáš Tvrd´ý, 47. Milan Gažovič, 77. Filip Zdenek
Zostava: Studený, Horil ( Koška), Sedláček, Benko, Stanek, Strelec, Valovič ( Salviany), Janotík, Chudý ( Foltýn), Ozimák (Kovalčík), Korec

Peter Vrábel, tréner: Vstup do zápasu nám vyšiel, hru sme mali od úvodných minút plne pod kontrolou a už z prvej akcie sme mohli skórovať, ale Ozimák v 100%-nej šanci netrafil. Vynahradil si to však v 3. min. a otvoril skóre zápasu. Následne sa v 4. a 6. min. gólovo presadil Korec a bolo prakticky po zápase. Počas celého zápasu sme na ihrisku po všetkých stránkach dominovali, dokázali sme sa presadzovať kombinačnou hrou, ale aj individuálne. Do konca zápasu sa ešte gólovo presadili Stanek, Chudý, 2 krát Ozimák a 2 krát Korec. Nespokojný som s tromi inkasovanými gólmi, ktoré vyplynuli zo slabšej koncentrácie hráčov na defenzívne činnosti. Aj napriek tomu som s predvedeným výkonom väčšiny hráčov spokojný.

Starší žiaci U15
23. kolo
Piešťany – Dubnica nad Váhom 3:1 (0:2)
Góly: 6. Gheisar Maykel Sepahyar, 23. Dávid Matejka, 62. Martin Cingel – 36. Oliver Bušík
Zostava: Frievald, Herman, Valo, Ďurák, Ondrejka, Sloboda (Rulák), Bušík, Glos, Kovačík, Štetka, Hlbocký

Szilárd Petényi, tréner: Rozhodla väčšia herná kvalita hostí, ktorí na jar prešli výraznou hráčskou obmenou, čo potvrdzujú aj úspešnou jarnou sériou víťazstiev, a napokon sa to potvrdilo aj v našom meraní síl. Priebeh bol vcelku vyrovnaný, avšak rozhodovali detaily. Na našej strane ľahké straty lopty v súboji (malý dôraz, technické nedostatky herných činností), neskoré načasovanie pri dostupovaní a boli sme málo efektívni pri zakončení. Pozítívne možno hodnotiť vstup do 2. polčasu, keď sme dokázali vytvoriť väčší tlak na hráčov súpera pri ich vlastnej rozohrávke, z čoho sme vyťažili kontaktný gól Bušíka hneď v úvode polčasu a zdalo sa, že obrat v zápase je reálny. Z trvalejšieho tlaku sme vyťažili niekoľko šancí, z ktorých najväčšie boli zakončenie hlavou Hermana, Bušíka, Hlbockého v ideálnych pozíciách ,a keďže aj Štetkov prienik a následne riešenie hernej situácie, kde obišiel aj brankára a namiesto strely do odkrytej brány zvolil prihrávku, prišiel trest v podobe tretieho gólu, ktorý zmaril nádej na dobrý výsledok.

Mladší žiaci U13
23. kolo
Piešťany – Dubnica nad Váhom 2:4 (0:2)
Góly: 39. Tomáš Šimek, 52. Samuel Daňhel – 18. Erik Jambrich, 18. Aurel Asani, 34. Ján Kobezda, 41. Michal Bičan
Zostava: Maliga, Gulan, Sándor – Fajnor, Hlavatý, Petroman, Ocelka, Hudec, Hrdina, Daňhel, Čimo, Rolinec, Labat, Buček, Muller, Fox, Vatrt, Vereš, Pánsky, Šimek, Rusnák

Cyril Stachura, tréner: So zápasom som spokojný, aj napriek tomu, že sme nedokázali pretrhnúť šnúru prehier z posledných zápasov. Naši hráči v zápase ukázali proti vysokému favoritovi kvalitu, na základe herného obrazu sa mohol zrodiť aj opačný výsledok. Zápas sa hral vo vysokom tempe, naši hráči sa prezentovali kvalitnými výkonmi, družstvo ťahali hráči Šimek s Rusnákom, ktorí už hrávajú vo vyššej vekovej kategórii. Pozitívum vidím v prístupe hráčov k zápasu, zvýšení tempa a hernej kvality oproti predchádzajúcim zápasom. Opäť sa však prejavila naša negatívna stránka, ktorou je premieňanie šancí a krátka dekoncentrácia v určitých momentoch, na ktorú často doplácame. V zápase sme sa znova snažili dať príležitosť všetkým hráčom, aby zasiahlo čo najviac hráčov.

MB/TK PFK

Aktuality

COVID automat: Okres Piešťany bude bordový. Čo to znamená?

Published

on

By

Epidemiologická situácia v piešťanskom regióne sa počas uplynulých dní zlepšila. Po piatich týždňoch v čiernej farbe bude od pondelka 22. marca zaradený medzi bordové okresy, ktoré sa riadia III. stupňom varovania. Výraznejšie uvoľnenie to však neznamená.

Mapu Slovenska s rozdelením okresov podľa pandemickej situácie platným od pondelka 22. marca zverejnilo ministerstvo zdravotníctva. Čiernych bude 20 okresov, medzi nimi aj Myjava a Nové Mesto nad Váhom. Trnava a Piešťany dostanú bordovú farbu, Hlohovec je v III. stupni varovania už tento týždeň.

Znamená to možnosť otvorenia materských škôl a prvého stupňa základných škôl. To však záleží na odporúčaní regionálneho hygienika. Napríklad v Hlohovci na aktuálny týždeň Regionálny úrad verejného zdravotníctva v Trnave neodporučil otvoriť školy v plnom rozsahu. Prezenčná výučba tam od pondelka (15. marca) začala iba pre štvrtinu žiakov základných škôl a tretinu škôlkárov. Išlo o deti zamestnancov pracujúcich v kritickej infraštruktúre a zamestnancov s nevyhnutným prezenčným výkonom práce – teda tých rodičov, ktorí nemôžu pracovať z domu. „Rovnako sa prezenčná forma výučby týka aj žiakov, ktorým podmienky neumožňujú prístup k dištančnému vzdelávaniu,“ informovalo mesto Hlohovec. V akom rozsahu sa od 22. marca otvoria školy v okrese Piešťany zatiaľ nevieme. Bude to záležať aj na zriaďovateľoch, ktorými sú mestá, obce a cirkev.

Na pohyb v prírode v rámci svojho okresu obyvatelia bordových regiónov nepotrebujú test. Cesty medzi okresmi za účelom pobytu v prírode však ešte nie sú povolené. Vyplýva to z uznesenia vlády, ktoré je platné od 3. marca nad rámec pravidiel COVID automatu. Vláda týmto uznesením zrušila výnimku na vychádzky do prírody mimo okres.

Pre ľudí, ktorí sa doteraz museli každých sedem dní testovať kvôli práci, sa nič nemení. Testy sú v III. stupni varovania aj naďalej platné iba týždeň. Toto opatrenie sa podľa COVID automatu uvoľňuje až v II. stupni varovania, v ktorom testy platia 14 dní. V I. stupni je to 21 dní.

Text: Martin Palkovič Grafika: Ministerstvo zdravotníctva SR

Continue Reading

Aktuality

Ako sa skontaktovať so svojim lekárom?

Published

on

By

Väčšina ambulantných lekárov ordinuje, konzultácie poskytujú aj prostredníctvom telefonických rozhovorov a e-mailových správ.

Úloha ambulantných lekárov a zdravotných sestier v systéme poskytovania zdravotnej starostlivosti je nezastupiteľná. Už vyše roka sa s plným nasadením starajú o svojich pacientov v podmienkach pandémie ochorenia Covid-19. To znamená, že konzultácie poskytujú aj prostredníctvom telefonických rozhovorov alebo cez e-maily. Preto sú, špeciálne tí zo všeobecných ambulancií, v súčasnosti veľmi vyťažení a môže sa stať, že nezareagujú ihneď, pretože telefonujú s iným pacientom. Pre zvýšenie dostupnosti sme ambulanciám s väčším počtom pacientov sme odporučili zriadiť o jednu telefónnu linku viac.

V prípade, že sa ani opakovane nedovoláte alebo nedostanete spätnú väzbu v primeranom čase, môžete sa obrátiť na Odbor zdravotníctva Úradu Trnavského samosprávneho kraja na 0335 559 491 alebo dostupnostlekara@trnava-vuc.sk.

Zdroj a foto: TS TTSK

Continue Reading

Aktuality

Nákup pre ľudí v núdzi môžete spraviť aj tento týždeň

Published

on

By

Trvanlivé potraviny a drogéria už pomohli desiatkam rodín z Piešťan a blízkeho okolia. Ak chcete prispieť, môžete nákup priniesť do vznikajúceho kultúrno-kreatívneho centra Arta. Rozdelenie nákupov zabezpečuje Centrum pomoci človeku Piešťany.

Rok trvajúca pandémia koronavírusu zapríčinila, že mnohí ľudia si po uhradení nákladov na bývanie nemôžu dovoliť nakupovať ani bežné veci. Od začiatku marca im pomáhajú dobrovoľníci, ktorí v centre Arta na Kollárovej ulici vytvorili priestor, kam Piešťanci nosia trvanlivé potraviny a drogériu. Ľuďom, ktorí prišli o prácu alebo im zomrel niekto blízky, čo zhoršilo ich finančnú situáciu, rozdeľuje tieto nákupy Centrum pomoci človeku Piešťany.

Vďaka desiatkam dobrovoľných príspevkov sa podarilo iba počas uplynulého týždňa pomôcť tridsiatim rodinám. Zbierka preto pokračuje aj tento týždeň. Záujemcovia môžu priniesť nákupy do Arty v stredu a v piatok od 16.00 do 18.00 h.


Potraviny: trvanlivé mlieko, detská krupica, cereálie, vločky, musli, cukor, cestoviny, slížiky, múka, ryža, sáčkové polievky, čaj, strukoviny (šošovica, fazuľa, hrach), konzervy (paštéty, rybičky), zemiaky, jablká, kečup, horčica, kakao, müsli, korenie, rasca, majorán, piškóty, keksíky, sladkosti

Drogéria: sprchový šampón, mydlo, pasta, kefky (aj detské), detské plienky (veľkosť 1-4), papierové vreckovky, toaletný papier.

Čističe: jar, prach na pranie, čistič na podlahy, wc čistič


Tento týždeň sme opäť preberali vaše “malé nákupy”. Cez víkend ich odovzdáme Centru pomoci človeku 🙌🏼 a…

Posted by Arta on Friday, March 12, 2021

 

Text: Martin Palkovič

Continue Reading

Reklama

Populárne články