Connect with us

Novinky

Futbal: Muži strelili 10 gólov, žiaci odštartovali ligové sezóny

Published

on

V prvom ligovom zápase mužov už od začiatku bolo jasné na akú bránu sa bude útočiť. Prvý gól pridal už v 12. minúte Denis Štefanka a do polčasu sa sieť na bráne hostí rozvlnila ešte trikrát. Hostia z Mokrého Hája sa bránili aj v druhom polčase a skóre sa nakoniec zastavilo až na desiatke. Štyri góly v drese PFK Piešťany strelil Juraj Braniša, dva Denis Štefanka a po jednom pridali Adam Kusý, Filip Korec a Martin Strelec.

Muži

1. kolo

Piešťany – Mokrý Háj 10:0 (4:0)

Góly: 12., 75. Denis Štefanka, 29., 50., 81., 90. Juraj Braniša, 32. Adam Kusý, 37. Filip Korec,  76. Dávid Miškech, 87. Martin Strelec

Zostava 1. kola: Budka (46. Červenka )- Guľa, Grik, Hutár (51. Horil), Glos (46. Sedláček), Strelec,Korec (51, Miškech), Némethy (51, Klasovitý), Kusý, Štefanka, Braniša

Martin Krajčovič, asistent trénera mužov: Od úvodu stretnutia bola aktivita a herná kvalita na našej strane. Našim hráčom futbal chutil, boli aktívni vytvárali si dostatočné množstvo gólových príležitostí, o víťazovi nebolo pochýb, otázkou ostávalo len výška skóre. Chcem hráčom poďakovať za predvedený výkon aj napriek veľkej horúčave si zápas užívali celých deväťdesiat minút a verím, že potešili aj našich fanúšikov, ktorí ich odmenili po zápase zaslúženým potleskom.

Starší dorast U19

2. kolo

SDM Domino – Piešťany 4:1 (0:1)

Góly: 68., 88., 90. Samuel Blažek, 74. Matej – 35. Jakub Taraba

Zostava 1. kola: Magula – Valo (Barančík), Ďurák, Hlavatý, Krajčo –  Glos (Bušík), Sloboda (Burza), Štetka (Hlbocký), Tomaga M. (Chochula), Majtényi

Cyril Stachura, tréner U19: Po nevydarenom štarte sme sa chceli rehabilitovať a hlavne bodovať.  Do 70. minúty nám vychádzalo jedno aj druhé. Do zápasu sme vstúpili zodpovedne, nerobili zbytočné chyby a boli nebezpeční smerom dopredu. Domáci si dovtedy nevypracovali žiadnu príležitosť na skórovanie. Naša nočná mora sa začala zranením kapitána Glosa v 65. minúte a skončila vylúčením Majtényiho v nadstavenom čase. V 70. minúte domáci po sérií našich chýb v obrane vyrovnali a o 5 minút po ďalšej chybe sa ujali vedenia. Dve minúty pred koncom sme po veľkom závere mohli vyrovnať, čo sa nám nepodarilo. Naopak súper nás v nadstavenom čase tzv. ,,dorazil“ dvoma gólmi. Tento zápas sme si prehrali sami, po veľmi naivných chybách. 

Mladší dorast U17

2. kolo

SDM Domino – Piešťany 2:1 (1:0)

Góly: 34. Jean Michel Andok, 58. Andrej Žilka – 65. Dominik Majko

Zostava 1. kola: Maliga, Jánoš (Michálek), Kardoš, Urban, Noskovič, Petényi (Kuna), Majko, Tomaga, Vyhlídal, Daňhel (Táborský), Labát (Fox)

Peter Vrábel, tréner U17:  Zápas sa hral v extrémne náročných klimatických podmienkach, čo do značnej miery ovplyvnilo výkony mužstiev. Okrem vysokej teploty našim hráčom robila problémy dôrazná hra domácich hráčov, ktorí rýchlo pristupovali k našim hráčom a najmä na vlastnej polovici nám nedali čas a priestor na rozvinutie našich útokov. Keďže postupným útokom sme sa nedokázali presadiť, prechod do útoku sme riešili dlhou prihrávkou za obranu domácich a snažili sa využiť rýchlosť našich ofenzívnych hráčov. Prvý polčas veľa streleckých príležitostí nepriniesol, vedenia sa ale ujali domáci po štandardnej situácii v 34 minúte. V druhom polčase sme striedaniami a zmenou rozostavenia chceli zlepšiť našu hru a zabojovať o lepší výsledok, ale po chybe pred našou bránou, spôsobenou najmä nedostatočnou komunikáciou hráčov, domáci zvýšili na 2:0. V 65 minúte sa nám podarilo dať kontaktný gól, čo nás do značnej miery povzbudilo. V závere zápasu sme sa snažili o vyrovnanie skóre, mali sme niekoľko nádejných protiútokov, chýbala nám však väčšia rozvaha pri zakončení. Domáci sa v závere zamerali na ubránenie výsledku, čo sa im aj podarilo. Viacerí naši hráči nepodali optimálne výkony, čo sa prejavilo negatívne aj na kolektívnom hernom prejave.

Starší žiaci U15

1. kolo

Piešťany – Galanta 1:6 (0:3)

Góly: 67. Samuel Hesko – 12. Lukáš Borovský, 14. Patrik Bihári,  35., 37. Lukáš Botlo, 66. Dávid Kelecséni, 70. Sebastián Kriška

Zostava 1. kola: Janech , Dzuro, Noška, Jurík, Suchý, Šálek, Badáň, Hochel (´Šesták), Petráš, Bindics (Košinár), HeskoSzilárd Petényi, tréner U15:  Treba uznať, že hostia zaslúžene zvíťazili a zápas mali plne pod kontrolou v oboch fázach hry. Do polčasu sme sa prevažne len bránili a aj keď sme dokázali odvrátiť množstvo nebezpečných útočných akcií, inkasovali sme v rýchlom slede dosť lacné góly po chytateľných strelách. Smerom  dopredu sme prakticky nehrozili, respektíve hostia nám nedovolili rozvinúť súvislejšiu útočnú aktivitu s možnosťou zakončenia. Zvrat vo vývoji vzhľadom k prvopolčasovému priebehu bol málo pravdepodobný, ale aj napriek tomu mierne zlepšenie na našej strane najmä  súčinnosť v kombinácií: Badáň-Petráš -Hesko vyústili do náznakov hrozby pre súperovu bránu, pričom jedna z akcií mala aj gólovú pečať ,kde sa presadil po kolmej prihrávke Hesko. Jednoducho reálne boli lepší a  mrzia ma len niektoré lacné góly, výsledok by bol prijateľnejší. Musíme sa s tým vyrovnať, nevyhovárať sa na nič, aktívne pracovať ďalej a výsledky sa dostavia.

Mladší žiaci U13

1. kolo

Piešťany – Galanta 4:0 (2:0)

Góly: 1. Denis Ružička, 30. Andrej Machovič, 41. Denis Seko, 55. Ondrej Zeman

Zostava 1. kola:  Mihalik, Ferech, Hlavena, Adamčík, Žlnay, Michálek, Seko, Pernisch, Zeman, Ružička, Lacko, Machovič, Briška, Kalnický, Hrubý, Vančo

Ján Stachura, tréner: Po naozaj dlhom čase sme prvý súťažný zápas zvládli veľmi slušne. Súpera sme až na jednu výnimku nepustili do žiadnej šance a celý zápas sme mali pod kontrolou. Určite si viem predstaviť aj o niečo lepší výkon, ale v kontexte obrovského tepla v akom sa hralo, som s chlapcami spokojný. Videli sme niekoľko veľmi dobrých individuálnych výkonov a celý zápas sa niesol v znamení dobýjaní bránky súpera. Družstvo má svoju nespochybniteľnú kvalitu, dôležité bude ako budú chlapci ochotní napredovať. Tešíme sa na ďalšie zápasy.

Starší žiaci U15B

1. kolo

Malženice – Piešťany 4:0 (2:0)

Góly: 7. Adam Jankovič, 28., 44. Radovan Belokostolský, 37. Patrik Horváth

Tréner Patrik Szabo sa k zápasu nevyjadril.

Mladší žiaci U13B

1. kolo

Malženice – Piešťany 0:3 (0:0)

Góly: 40. Šimon Markech, 52. Daniel Tomaga, 60. Jakub Bondra 

Zostava 1. kola: Mihálik, Gloss, Briška, Makový, Grznár, Krajčo, Tomaga, Hudcovič, Ričány, Markech, Bondra, Beňo, Petényi, Fodrán, Lacko, Svitana

Jozef Glos, tréner U13B: V sobotu sme odohrali svoj prvý majstrovský zápas na veľkom ihrisku. Podľa toho začiatok zápasu aj vyzeral, chlapcom chvíľu trvalo kým sa zorientovali. Súper nás troška zaskočil, trafil dve brvná. Od 20. minúty zápasu sme však prebrali iniciatívu a herne sme začali dominovať. Už v prvom polčase sme si vytvorili niekoľko sľubných gólových príležitostí. Do druhého polčasu sme vstúpili s cieľom zápas vyhrať. To sa nám aj podarilo, strelili sme tri krásne góly. Škoda ďalších nepremenených príležitostí. Zo zápasom som však spokojný a verím, že budeme v takýchto výkonoch pokračovať.

TK PFK

Aktuality

COVID automat: Okres Piešťany bude bordový. Čo to znamená?

Published

on

By

Epidemiologická situácia v piešťanskom regióne sa počas uplynulých dní zlepšila. Po piatich týždňoch v čiernej farbe bude od pondelka 22. marca zaradený medzi bordové okresy, ktoré sa riadia III. stupňom varovania. Výraznejšie uvoľnenie to však neznamená.

Mapu Slovenska s rozdelením okresov podľa pandemickej situácie platným od pondelka 22. marca zverejnilo ministerstvo zdravotníctva. Čiernych bude 20 okresov, medzi nimi aj Myjava a Nové Mesto nad Váhom. Trnava a Piešťany dostanú bordovú farbu, Hlohovec je v III. stupni varovania už tento týždeň.

Znamená to možnosť otvorenia materských škôl a prvého stupňa základných škôl. To však záleží na odporúčaní regionálneho hygienika. Napríklad v Hlohovci na aktuálny týždeň Regionálny úrad verejného zdravotníctva v Trnave neodporučil otvoriť školy v plnom rozsahu. Prezenčná výučba tam od pondelka (15. marca) začala iba pre štvrtinu žiakov základných škôl a tretinu škôlkárov. Išlo o deti zamestnancov pracujúcich v kritickej infraštruktúre a zamestnancov s nevyhnutným prezenčným výkonom práce – teda tých rodičov, ktorí nemôžu pracovať z domu. „Rovnako sa prezenčná forma výučby týka aj žiakov, ktorým podmienky neumožňujú prístup k dištančnému vzdelávaniu,“ informovalo mesto Hlohovec. V akom rozsahu sa od 22. marca otvoria školy v okrese Piešťany zatiaľ nevieme. Bude to záležať aj na zriaďovateľoch, ktorými sú mestá, obce a cirkev.

Na pohyb v prírode v rámci svojho okresu obyvatelia bordových regiónov nepotrebujú test. Cesty medzi okresmi za účelom pobytu v prírode však ešte nie sú povolené. Vyplýva to z uznesenia vlády, ktoré je platné od 3. marca nad rámec pravidiel COVID automatu. Vláda týmto uznesením zrušila výnimku na vychádzky do prírody mimo okres.

Pre ľudí, ktorí sa doteraz museli každých sedem dní testovať kvôli práci, sa nič nemení. Testy sú v III. stupni varovania aj naďalej platné iba týždeň. Toto opatrenie sa podľa COVID automatu uvoľňuje až v II. stupni varovania, v ktorom testy platia 14 dní. V I. stupni je to 21 dní.

Text: Martin Palkovič Grafika: Ministerstvo zdravotníctva SR

Continue Reading

Aktuality

Ako sa skontaktovať so svojim lekárom?

Published

on

By

Väčšina ambulantných lekárov ordinuje, konzultácie poskytujú aj prostredníctvom telefonických rozhovorov a e-mailových správ.

Úloha ambulantných lekárov a zdravotných sestier v systéme poskytovania zdravotnej starostlivosti je nezastupiteľná. Už vyše roka sa s plným nasadením starajú o svojich pacientov v podmienkach pandémie ochorenia Covid-19. To znamená, že konzultácie poskytujú aj prostredníctvom telefonických rozhovorov alebo cez e-maily. Preto sú, špeciálne tí zo všeobecných ambulancií, v súčasnosti veľmi vyťažení a môže sa stať, že nezareagujú ihneď, pretože telefonujú s iným pacientom. Pre zvýšenie dostupnosti sme ambulanciám s väčším počtom pacientov sme odporučili zriadiť o jednu telefónnu linku viac.

V prípade, že sa ani opakovane nedovoláte alebo nedostanete spätnú väzbu v primeranom čase, môžete sa obrátiť na Odbor zdravotníctva Úradu Trnavského samosprávneho kraja na 0335 559 491 alebo dostupnostlekara@trnava-vuc.sk.

Zdroj a foto: TS TTSK

Continue Reading

Aktuality

Nákup pre ľudí v núdzi môžete spraviť aj tento týždeň

Published

on

By

Trvanlivé potraviny a drogéria už pomohli desiatkam rodín z Piešťan a blízkeho okolia. Ak chcete prispieť, môžete nákup priniesť do vznikajúceho kultúrno-kreatívneho centra Arta. Rozdelenie nákupov zabezpečuje Centrum pomoci človeku Piešťany.

Rok trvajúca pandémia koronavírusu zapríčinila, že mnohí ľudia si po uhradení nákladov na bývanie nemôžu dovoliť nakupovať ani bežné veci. Od začiatku marca im pomáhajú dobrovoľníci, ktorí v centre Arta na Kollárovej ulici vytvorili priestor, kam Piešťanci nosia trvanlivé potraviny a drogériu. Ľuďom, ktorí prišli o prácu alebo im zomrel niekto blízky, čo zhoršilo ich finančnú situáciu, rozdeľuje tieto nákupy Centrum pomoci človeku Piešťany.

Vďaka desiatkam dobrovoľných príspevkov sa podarilo iba počas uplynulého týždňa pomôcť tridsiatim rodinám. Zbierka preto pokračuje aj tento týždeň. Záujemcovia môžu priniesť nákupy do Arty v stredu a v piatok od 16.00 do 18.00 h.


Potraviny: trvanlivé mlieko, detská krupica, cereálie, vločky, musli, cukor, cestoviny, slížiky, múka, ryža, sáčkové polievky, čaj, strukoviny (šošovica, fazuľa, hrach), konzervy (paštéty, rybičky), zemiaky, jablká, kečup, horčica, kakao, müsli, korenie, rasca, majorán, piškóty, keksíky, sladkosti

Drogéria: sprchový šampón, mydlo, pasta, kefky (aj detské), detské plienky (veľkosť 1-4), papierové vreckovky, toaletný papier.

Čističe: jar, prach na pranie, čistič na podlahy, wc čistič


Tento týždeň sme opäť preberali vaše “malé nákupy”. Cez víkend ich odovzdáme Centru pomoci človeku 🙌🏼 a…

Posted by Arta on Friday, March 12, 2021

 

Text: Martin Palkovič

Continue Reading

Reklama

Populárne články