Connect with us

Novinky

Futbal: Muži s prvou prehrou, mládež ničila súperov

Published

on

Možnosť osamostatniť sa na prvom mieste v tabuľke premrhali futbalisti PFK Piešťany, keď nezvládli zápas 4. kola v Križovanoch nad Dudváhom. Po prehre 2:1 sa tak nachádzajú na šiestom mieste, keď strácajú na prvé Drahovce jeden bod. Viac sa darilo mládežníckym kategóriám. Oba dorastenecké celky si s prehľadom poradili s Topoľčanmi a dobrými výkonmi sa predviedli aj žiaci proti Myjave. Rovnako úspešne si počínal aj B tím U15, ktorý vysoko porazil Banku 9:0. Z víťazstva sa tešili aj prípravkári U11, ktorí Častkovciam nadelili 17 gólov.

Muži

4. kolo

Križovany nad Dudváhom – Piešťany 2:1 (1:1)

Góly: 10. Tomáš Dananai, 65. Patrik Hrnčiar – 45. Adam Kusý

Zostava 4. kola:  Budka, Beblavý (72. Lipka), Krajčovič, Sekera, Szabo, Doktor (60. ´Miškech), Štefanka (46. ´Zelenay), Kusý, Glos, Budka M., Maraz

Szilárd Petényi, asistent trénera:  Zaostali sme výkonom v porovnaní s tými z predchádzajúcich zápasov, čo sa napokon aj premietlo do výsledku. Domáci prejavili väčšiu túžbu po víťazstve a predovšetkým nás zaskočili veľkou aktivitou, ochotou behať, vytvárať tlak na hráča s loptou a zapojiť sa do ofenzívnej fázy s väčším počtom hráčov, z čoho rezultovalo množstvo nebezpečných situácii pre našu bránu a aj úvodný gól. Produkovali sme množstvo nepresností, a to nielen v kombinácii, ale aj samotnom zakončení. Dorovnali sme zo štandardnej situácie gólom do šatne, ale domácich to nerozhodilo a vývoj zápasu sa príliš nezmenil. Druhý gól sme inkasovali z offsidovej situácie, čo abaja arbitri odignorovali. Od tohto okamihu celý herný úsek až do samotného záveru sme získali miernu prevahu s dvoma ,,tutovkami,, v ktorých sa ocitli Glos a Maraz, ktorí  mohli minimálne vyrovnať. Výsledok nás mrzí, no predovšetkým ho musíme odčiniť už najbližšom zápase jednoznačným a presvedčivým výkonom.

Starší dorast

5. kolo

Topoľčany – Piešťany 2:12 (2:5)

Góly: 9. Adam Davidovič, 17. Richard Húdok – 4., 55. Martin Unger, 12., 26., 36., 66. Juraj Štefanka, 29. Jozef Janotík, 48. Denis Horil, 68., 88. Matej Hodulík, 82. Patrik Polaček

Zostava 5. kola: Červenka – Horil (Lenovský), Polačik, Rusnák, Stanek – Janotík (Hodulík), Prelovský, Strelec (Sedláček), Unger, Ozimák (Valovič) – J. Štefanka (Korec)

Martin Javorka, tréner: Do Topoľčian sme išli jednoznačne s cieľom získať 3 body. Od začiatku sme diktovali tempo hry a až na naše 2 hrubé chyby v defenzíve, ktoré domáci potrestali gólmi, sme dominovali vo všetkých herných činnostiach. Klobúčik dolu ako hráči fyzicky uštvali súpera, ktorý v druhom polčase sa dostal našu polovicu iba po odkopnutých loptách. Až na 2 chyby v obrane, super výkon chlapci! Nedá mi však nespomenúť neustále znevažovanie našej práce zo strany rodičov. Je rozdiel medzi konštruktívnou kritikou a znehodnocovaním práce niekoho. Nebolo to prvýkrát, čo na tribúne padali nemiestne poznámky. Našim cieľom bolo v horizonte 3-4 rokov vybojovať pre Piešťany 2. ligu, to sa nám podarilo už po dvoch sezónach. Do novej súťaže sme vstupovali s rešpektom, ale odhodlaní bojovať o najvyššie priečky. Tejto skutočnosti sme prispôsobili aj tréningový proces, ktorý bol v teplých prázdninových mesiacoch mimoriadne náročný, ale všetci chlapci ho svojim prístupom zvládli. Aj vďaka ich entuziazmu dnes chodí na tréning 18 až 20 hráčov. Vylosovanie nového ročníka bolo pomerne ťažké, apropo každý zápas v 2. lige je mimoriadne náročný, dnes máme po 5. kolách 12 bodov, s čím sme možno ani nerátali, ale vedeli sme, že s každým súperom môžeme a budeme hrať vyrovnanú partiu. Paradox futbalu spočíva v tom, že v základnej zostave môžu hrať iba 11 futbalisti. Preto neustále podhodnocovanie našej spoločnej práce, naviac zo strany niektorých rodičov, beriem ako tvrdý úder pod pás. Už dnes, ale aj zajtra, môžem kedykoľvek odstúpiť z postu trénera, a to so vztýčenou hlavou a vedomím, kam sa chlapci futbalovo posunuli. Možno aj ja prvýkrát konečne absolvujem miesto letnej prípravy dovolenku niekde pri mori. Hocikto z rodičov môže prísť na tréningový proces a ja mu rád odovzdám tento výborne rozbehnutý štafetový kolík. Prepáčte, ale baviť sa a vysvetľovať rodičom herný systém, dodržiavanie určitých herných činností, vypĺňanie dôležitých priestorov, prečo sú určité akcie vedené tak, a nie inak, tak takéhoto poskoka odmietam robiť. Ktokoľvek, kto bude mať trénerskú licenciu, rád si s ním sadnem za jeden stôl, pretože aj ja sa rád učím novým veciam. Aj toto nevhodné osočovanie má svoje hranice, ešte raz, nebránim sa kritike, ale aj kritika musí byť odborná, a v neposlednom rade toto znevažovanie našej spoločnej práce nemá vplyv na mňa, ale určite tí chlapci, ktorí sú momentálne nosným pilierom vlajkovej lode PFK Piešťany, si toto určite nezaslúžia! 

Mladší dorast

5. kolo

Topoľčany – Piešťany 0:2 (0:1)

Góly: 6. Igor Kováčik, 45. Oliver Bušík

Zostava 5. kola: Freivald, Ondrejka( Barančík), Ďurák, Krajčo, Sloboda, Glos, Taraba (Holec), Bušík, Kováčik, Štetka, Kováčik (Siget)

Peter Vrábel, tréner: Aj v tomto zápase sme sa zamerali najmä na dobrú defenzívu, po zisku lopty sme chceli hrať jednoduchšie a kolmejšie na rýchle protiútoky. V 5. min. sa dostal v šestnástke domácich k lopte Kováčik a umiestnenou strelou dal náš prvý gól. Tento gól však priniesol paradoxne väčší pokoj a impulz do hry domácim, ktorí dominovali v držaní lopty, boli pohyblivejší a rýchlejší v práci s loptou. Aj napriek tomu, že sme rýchlo strácali loptu, dobre sme prehusťovali vlastnú polovicu a bránili s vysokým počtom hráčov a domácich sme k ohrozeniu našej brány nepustili. V druhom polčase bolo potrebné zlepšiť pohyb, ponukovú činnosť a najmä agresivitu a dôraz v osobných súbojoch. Až náš druhý gól v 45. min. (Bušík) priniesol na naše kopačky väčší pokoj, hra sa vyrovnala a dokázali sme loptu podržať dlhšie na súperovej polovici. Naše víťazstvo sme mohli potvrdiť aj ďalším gólom, mali sme tri výborné gólové príležitosti (Kováčik, Štetka), ktoré sme ale nedokázali premeniť. Aj napriek tomu, že domáci pôsobili na ihrisku futbalovejším dojmom, viac držali loptu, vážnejšie našu bránu počas celého zápasu neohrozili. Za dobre zvládnutý zápas najmä z pohľadu defenzívy a bojovnosť je naše víťazstvo zaslúžené.

Starší žiaci

5. kolo

Piešťany – Myjava 3:0 (2:0)

Góly: 1. Martin Modrovič, 11. Samuel Daňhel, 42. Oliver Kardoš

Zostava 5. kola:  Maliga – Gvozdenovič M.(Petényi) Hlavatý, Urban, Ocelka-Vatrt, Kardoš, Labat-Vyhlídal, Daňhel, Modrovič (Čimo)

Cyril Stachura, tréner: Úvod zápasu bol podobný ako v predošlých dvoch domácich zápasoch a už v 10. minúte sme viedli 2:0. Aj naďalej sme boli aktívni v útočnej fáze a pozorní v obrannej. Loptu sme mali pod kontrolou, ale tak ako v predchádzajúcich zápasoch sme zahodili veľa gólových príležitosti. Druhý polčas bol trocha vyrovnanejší, aj hostia si vypracovali nejaké šance, ale spoľahlivého Maligu v našej bráne neprekonali. Naopak my sme po penalte zvýšili náskok a zaslúžene  vyhrali rozdielom triedy. 

Mladší žiaci

5. kolo

Piešťany – Myjava 8:0 (6:0)

Góly: 2., 15., 43. Filip Gregorovič, 5., 17., 26. Samuel Hesko, 20. Filip Košinár, 57. Marek Gábor

Starší žiaci B

2. kolo

Banka – Piešťany 0:9 (0:5)

Góly: 8., 15., 32., 46. Jozef Rolinec, 24. Tomáš Badáň, 26. Adam Rolinec, 30. Erik Pánsky, 53. Alex Nguyen, 58. Adam Čimo

MB / TK PFK

Aktuality

COVID automat: Okres Piešťany bude bordový. Čo to znamená?

Published

on

By

Epidemiologická situácia v piešťanskom regióne sa počas uplynulých dní zlepšila. Po piatich týždňoch v čiernej farbe bude od pondelka 22. marca zaradený medzi bordové okresy, ktoré sa riadia III. stupňom varovania. Výraznejšie uvoľnenie to však neznamená.

Mapu Slovenska s rozdelením okresov podľa pandemickej situácie platným od pondelka 22. marca zverejnilo ministerstvo zdravotníctva. Čiernych bude 20 okresov, medzi nimi aj Myjava a Nové Mesto nad Váhom. Trnava a Piešťany dostanú bordovú farbu, Hlohovec je v III. stupni varovania už tento týždeň.

Znamená to možnosť otvorenia materských škôl a prvého stupňa základných škôl. To však záleží na odporúčaní regionálneho hygienika. Napríklad v Hlohovci na aktuálny týždeň Regionálny úrad verejného zdravotníctva v Trnave neodporučil otvoriť školy v plnom rozsahu. Prezenčná výučba tam od pondelka (15. marca) začala iba pre štvrtinu žiakov základných škôl a tretinu škôlkárov. Išlo o deti zamestnancov pracujúcich v kritickej infraštruktúre a zamestnancov s nevyhnutným prezenčným výkonom práce – teda tých rodičov, ktorí nemôžu pracovať z domu. „Rovnako sa prezenčná forma výučby týka aj žiakov, ktorým podmienky neumožňujú prístup k dištančnému vzdelávaniu,“ informovalo mesto Hlohovec. V akom rozsahu sa od 22. marca otvoria školy v okrese Piešťany zatiaľ nevieme. Bude to záležať aj na zriaďovateľoch, ktorými sú mestá, obce a cirkev.

Na pohyb v prírode v rámci svojho okresu obyvatelia bordových regiónov nepotrebujú test. Cesty medzi okresmi za účelom pobytu v prírode však ešte nie sú povolené. Vyplýva to z uznesenia vlády, ktoré je platné od 3. marca nad rámec pravidiel COVID automatu. Vláda týmto uznesením zrušila výnimku na vychádzky do prírody mimo okres.

Pre ľudí, ktorí sa doteraz museli každých sedem dní testovať kvôli práci, sa nič nemení. Testy sú v III. stupni varovania aj naďalej platné iba týždeň. Toto opatrenie sa podľa COVID automatu uvoľňuje až v II. stupni varovania, v ktorom testy platia 14 dní. V I. stupni je to 21 dní.

Text: Martin Palkovič Grafika: Ministerstvo zdravotníctva SR

Continue Reading

Aktuality

Ako sa skontaktovať so svojim lekárom?

Published

on

By

Väčšina ambulantných lekárov ordinuje, konzultácie poskytujú aj prostredníctvom telefonických rozhovorov a e-mailových správ.

Úloha ambulantných lekárov a zdravotných sestier v systéme poskytovania zdravotnej starostlivosti je nezastupiteľná. Už vyše roka sa s plným nasadením starajú o svojich pacientov v podmienkach pandémie ochorenia Covid-19. To znamená, že konzultácie poskytujú aj prostredníctvom telefonických rozhovorov alebo cez e-maily. Preto sú, špeciálne tí zo všeobecných ambulancií, v súčasnosti veľmi vyťažení a môže sa stať, že nezareagujú ihneď, pretože telefonujú s iným pacientom. Pre zvýšenie dostupnosti sme ambulanciám s väčším počtom pacientov sme odporučili zriadiť o jednu telefónnu linku viac.

V prípade, že sa ani opakovane nedovoláte alebo nedostanete spätnú väzbu v primeranom čase, môžete sa obrátiť na Odbor zdravotníctva Úradu Trnavského samosprávneho kraja na 0335 559 491 alebo dostupnostlekara@trnava-vuc.sk.

Zdroj a foto: TS TTSK

Continue Reading

Aktuality

Nákup pre ľudí v núdzi môžete spraviť aj tento týždeň

Published

on

By

Trvanlivé potraviny a drogéria už pomohli desiatkam rodín z Piešťan a blízkeho okolia. Ak chcete prispieť, môžete nákup priniesť do vznikajúceho kultúrno-kreatívneho centra Arta. Rozdelenie nákupov zabezpečuje Centrum pomoci človeku Piešťany.

Rok trvajúca pandémia koronavírusu zapríčinila, že mnohí ľudia si po uhradení nákladov na bývanie nemôžu dovoliť nakupovať ani bežné veci. Od začiatku marca im pomáhajú dobrovoľníci, ktorí v centre Arta na Kollárovej ulici vytvorili priestor, kam Piešťanci nosia trvanlivé potraviny a drogériu. Ľuďom, ktorí prišli o prácu alebo im zomrel niekto blízky, čo zhoršilo ich finančnú situáciu, rozdeľuje tieto nákupy Centrum pomoci človeku Piešťany.

Vďaka desiatkam dobrovoľných príspevkov sa podarilo iba počas uplynulého týždňa pomôcť tridsiatim rodinám. Zbierka preto pokračuje aj tento týždeň. Záujemcovia môžu priniesť nákupy do Arty v stredu a v piatok od 16.00 do 18.00 h.


Potraviny: trvanlivé mlieko, detská krupica, cereálie, vločky, musli, cukor, cestoviny, slížiky, múka, ryža, sáčkové polievky, čaj, strukoviny (šošovica, fazuľa, hrach), konzervy (paštéty, rybičky), zemiaky, jablká, kečup, horčica, kakao, müsli, korenie, rasca, majorán, piškóty, keksíky, sladkosti

Drogéria: sprchový šampón, mydlo, pasta, kefky (aj detské), detské plienky (veľkosť 1-4), papierové vreckovky, toaletný papier.

Čističe: jar, prach na pranie, čistič na podlahy, wc čistič


Tento týždeň sme opäť preberali vaše “malé nákupy”. Cez víkend ich odovzdáme Centru pomoci človeku 🙌🏼 a…

Posted by Arta on Friday, March 12, 2021

 

Text: Martin Palkovič

Continue Reading

Reklama

Populárne články