Connect with us

Šport

Futbal: Muži PFK s vysokým víťazstvom, napodobnili ich aj mladší žiaci

Published

on

Muži PFK Piešťany vyhrali posledný zápas šiestej ligy nad ŠK Slávia Zeleneč 9:0. Na prvenstvo v súťaži im stačil bod. Tromi si bezproblémovo zabezpečili postup o ligu vyššie.

Darilo sa aj starším dorastencom, mladším dorastencom i mladším žiakom, ktorí vyhrali svoje víkendové zápasy.

Starší dorast

5. kolo nadstavba – dohrávka

Karlova Ves – Piešťany 1:3 (1:1)

Góly: 12. Marko Mifkovič – 38., 86. Filip Korec, 48. Denis Horil

Zostava: Červenka – Sedláček, Polačik, Rusnák, Stanek – Horil (Valo), Prelovský, Strelec, J. Štefanka, Korec (Salviany) – Hlbocký

Zápas sme zvládli výsledkovo aj herne. Domácich sme prakticky k ničomu nepustili. Naša túžba za víťazstvom gradovala v druhom polčase, keď sme boli nebezpeční najmä v krídelných priestoroch Denisom Horilom a Filipom Korecom, ktorí napokon aj strelili svoje góly po únikoch z krídla. Naše v íťazstvo mohlo byť aj výraznejšie, ale svoje ďalšie „tutovky“ sme nepremenili. Pochváliť musím aj našu dobre organizovanú obranu, cez ktorú sa domáci absolútne nevedeli presadiť.

9. kolo nadstavba

Gabčíkovo – Piešťany 3:2 (2:1)

Góly: 8. Štefan Fulop, 45. Ladislav Puha, 63. Mate Vilagi – 21. Juraj Hlbocký, 88. Filip Korec

Zostava: Gavač – Valo, Sedláček, Rusnák, Stanek  – Korec, Horil, Prelovský, Bušík, Sloboda – Hlbocký

 Do Gabčíkova sme prišli bez viacerých hráčov základného kádra, keď z objektívnych dôvodov s nami necestovali Paťo Polačik, Jurko Štefanka, Maťo Strelec, Jakub Lenovský, Zdeno Majtényi, Sebo Ozimák, Čipso Salviany a Aďo Valovič. Príležitosť tak dostali chlapci z kategórie U17 – Jurko Valo, Oliver Bušík, Samko Sloboda a Jurko Hlbocký. Zápas sme odohrali bez striedania v dobrom tempe po celých 90. minút. Počas celého zápasu sme boli domácemu favoritovi úplne vyrovnaným súperom, pri troške šťastia sme mohli priviesť z Gabčíkova aj nejaké body, pričom zápasu by svedčala remíza, ktorá by bola spravodlivým vyjadrením pomeru síl na ihrisku. Napriek prehre som spokojný s výkonom chlapcov, osobitne ma potešilo, že aj chlapci z U17-ky boli plnohodnotnými členmi základnej zostavy, nebolo na nich vidieť, že v tejto vekovej kategórii ide o ich prvé kontakty s touto súťažou. Mrzia ma prvé 2 góly v našej sieti, ktoré boli z kategórie lacných. Škoda taktiež niektorých našich nedotiahnutých sľubne sa vyvíjajúcich akcií, keď najmä samostatný nájazd Jurka Hlbockého a individuálna akcia Olivera Bušíka si zaslúžili byť gólové. Ale opakujem s úrovňou zápasu z našej strany, s bojovnosťou, nasadením, tempom hry a obetavosťou môžem jednoznačne vysloviť spokojnosť. ň

Mladší dorast

5. kolo nadstavba – dohrávka

Karlova Ves – Piešťany 1:3 (1:1)

Góly: 12. Marko Mifkovič – 38., 86. Filip Korec, 48. Denis Horil

9. kolo nadstavba

Gabčíkovo – Piešťany 3:2 (2:1)

Góly: 8. Štefan Fulop, 45. Ladislav Puha, 63. Mate Vilagi – 21. Juraj Hlbocký, 88. Filip Korec

Starší žiaci

29. kolo

Piešťany – Sereď 1:3 (0:1)

Góly: 5. Dominik Beňuš, 59. Ján Záhorák (vl), 60. Matej Franta, 62. Timotej Hodúr

Zostava 29. kola:    Maliga -Ocelka ,Sadibol, Urban , Pomajbová – Rolinec, Vatrt, Labat – Babečka, Vyhlídal, Modrovič ( Petényi, Šaulik, Sándor, Žažo, Vizina

Cyril Stachura, tréner:  V zápase dvoch mužstiev z čela tabuľky sa hral iba priemerný futbal. Nám v tomto zápase chýbalo niekoľko kľúčových hráčov, čo fyzicky dobre disponovaní hostia využili už v 4. minúte na strelenie vedúceho gólu. Postupne sa hra vyrovnala, ale väčšie šance si nevypracovalo ani jedno družstvo. V druhom polčase po určitých zmenách v zostave sa naša hra zlepšila, dokázali sme vyrovnať v 54. minúte Modrovičom. O pár minút netrafil Petényi úplne prázdnu bránku. Tak platilo staré futbalové príslovie, že nedáš – dostaneš. Namiesto toho, aby sme my išli do vedenia, nám súper streli dva lacné góly, na ktoré už nebol čas reagovať.
 

Mladší žiaci

29. kolo

Piešťany – Sereď 10:0 (4:0)

Góly: 14. Filip Fodrán, 15., 19., 35., 40. Samuel Hesko, 21., 49., 50., 57. Filip Gregorovič – Michal Beňo (vl.)

Zostava 29. kola: Marek, Varačka, Košinár, Pernisch, Glos, Gregorovič, Petényi, Badáň, Fodrán, Gregorovič, Hesko, Gábor, Bajzík, Franko, Rolinec, Macek, Radovič, Gešvandtner, Gvozdenovič

Ján Stachura, tréner: V zápase so slabším súperom sme nasadili širší káder, kedy každý dostal dostatočný priestor na ihrisku. Na moje veľké potešenie chlapci sa chopili príležitosti a predviedli veľmi dobrý výkon, ktorý korunovali vysokým víťazstvom, prvým dvojciferným v sezóne. Takisto sme dosiahli míľnik 100 gólov a dostali sa týmto víťazstvom na štvrté miesto tabuľky, čo je najlepšie umiestnenie žiackeho družstva za posledné roky. Takže z mojej strany zo zápasom v každom ohľade spokojnosť.

Starší žiaci B

22. kolo

Piešťany – Veľké Orvište 3:4 (1:2)

Góly: 27., 57. Jozef Rolinec, 43. Filip Košinár – 20., 63. Tadeáš Hlinka, 28. Krisitán Švorc, 49. Kamil Toráč

MB/TK PFK

Šport

Basketbal: Piešťanské Čajky museli kvôli covidu odrieknuť zápasy

Published

on

By

Piešťanské Čajky sa aktuálne nachádzajú v zložitom období. Namiesto toho, aby sa intenzívne pripravovali na vyvrcholenie dobre rozbehnutého súťažného ročníka, musia riešiť komplikovanú situáciu, aby boli vôbec schopné v dohľadnej dobe nastúpiť k súťažnému stretnutiu.

Pre kontakt s pozitívnou osobou počas posledného zápasu nadstavbovej časti Niké Extraligy Žien v Šamoríne musel celý tím absolvovať 14 dňovú karanténu. Bohužiaľ, ani Čajkám sa covid-19 nevyhol, štyri hráčky si nepríjemnou infekciou prešli a v týchto dňoch im končí 14 dňová karanténa. Hráčky, ktoré boli celý čas negatívne sa vrátili do tréningového procesu po skončení domácej izolácie v nedeľu 7. marca.

Klub vzhľadom na aktuálnu situáciu musel zrušiť účasť v štvrťfinále play-off Európskej basketbalovej ligy EWBL, kde sa na neutrálnej pôde v Rige mali Čajky v termíne 15. – 16.3.2021 predstaviť proti ruskému tímu NIKA Syktyvkar.  Čajkám zostávajú odohrať do konca nadstavbovej časti Niké Extraligy žien dva zápasy – doma proti Young Angels Košice (13.3.2021) a v Ružomberku (17.3.2021). Nadstavbovú časť je potrebné dohrať do 19.3. a preto už nie je veľký priestor na manévrovanie. V termíne 20. – 21.3.2021 sa uskutoční Slovenský pohár v Košiciach a následne 24.3.2021 odštartuje play-off štvrťfinálovými sériami.

Čajky sa však aktuálne nachádzajú v stave, kedy nemajú dostatočný počet spôsobilých hráčok, ktoré môžu v najbližších dňoch nastúpiť do zápasu, keďže okrem pozitívnych prípadov na covid-19 majú ďalšie hráčky na dlhšiu dobu zranené.

Klub sa preto musel zaoberať aj krajným riešením, a to nenastúpiť na zvyšné dva duely nadstavbovej časti Niké Extraligy žien, ktoré v tom prípade budú skontumované v neprospech Piešťan s priznaním bodu. S určitosťou sa tak stane v zápase s Young Angels Košice, čo už klub aj oznámil súperovi i hracej komisii SBA. S najväčšou pravdepodobnosťou čaká rovnaký osud aj duel s Ružomberkom.

„Veľmi nás táto situácia mrzí, no žiaľ aj to prináša doba, v ktorej práve žijeme. Zdravie hráčok je u nás vždy na prvom mieste a preto v tejto chvíli nevidíme iné riešenie. Veríme, že ho všetci pochopia. Hráčky, ktoré prekonali covid – 19 pustíme do tréningového procesu až po dôkladnom lekárskom vyšetrení a preto nie je reálne, aby pár dní po skončení karantény podstúpili plné zaťaženie. Keď k tomu pridáme ďalšie hráčky, ktoré už dlhšie laborujú so zraneniami tak sme v stave, kedy nie je možné nastúpiť na zápas v rozumnom počte. Navyše aj zdravé hráčky, ktoré neboli pozitívne museli absolvovať 14 dňovú karanténu a boli tak dva týždne bez tréningu. Robíme všetko preto, aby sme sa dali dokopy a mohli nastúpiť na Slovenskom pohári 2021 v Košiciach a následne vstúpiť do play-off v dostatočnom zložení,“ uviedla k aktuálnej situácii v Piešťanských Čajkách generálna manažérka klubu Bronislava Borovičková.

Zdroj: piestanskecajky.sk Foto: Laco Duračka

Continue Reading

Šport

Filip Lányi zaplával slovenský rekord

Published

on

By

Od 5. do 7. marca sa v Šamoríne – Čilistove uskutočnili plavecké preteky 59. ročník Veľkej Ceny Slovenska. V olympijskom tréningovom stredisku x-bionic® sphere sa prezentovali plavci štyroch krajín. Okrem 33 domácich klubov sa zúčastnili plavci z 12 českých, 5 slovinských klubov a 1 z Malty.

Preteky boli v dnešnej zložitej dobe výnimočnou príležitosťou na porovnanie a test aktuálnej výkonnosti. Celkovo sa na podujatí zúčastnilo pri dodržiavaní presných pravidiel a prísnych hygienických podmienok 216 plavcov z 52 klubov. ŠPK Kúpele Piešťany mal zastúpenie štyroch dievčat a štyroch chlapcov. Športovú stránku vystúpenia našich pretekárov hodnotíme veľmi úspešne. Zaplávali veľké množstvo osobných rekordov a posunuli sa vo svojej výkonnosti smerom nahor. Najúspešnejší z našich bol Filip Lányi.

V disciplínach 400 a 800 v.sp. sa mu podarilo zaplávať B limity na majstrovstvá Európy aj majstrovstvá sveta juniorov. Na 400 v.sp. prekonal slovenský rekord kategórie juniorov na 50 m bazéne o 52 stotín sekundy. Predošlý rekord držal Adam Rosipal ORCA BA, ktorý zaplával ho na majstrovstvách sveta v roku 2017 v Indianapolise USA.

Filip v uvedených dvoch disciplínach obsadil tretie miesto v kvalitnej zahraničnej konkurencii ako najrýchlejší zo Slovákov.

V úspešných vystúpeniach, tak ako v minulých pretekoch, pokračovala Olívia Ana Šprláková-Zmorová. Vyhrala disciplínu 400 PP v osobnom rekorde a len tesne zaostala za B limitom na majstrovstvá Európy juniorov. Na 400 v.sp. si to však vynahradila a potvrdila B limit na majstrovstvá Európy juniorov ako štvrtá , tesne pod stupienkom víťazov.

Lea Chromiaková vybojovala dve štvrté miesta v ťažkých disciplínach na 200 motýlik a 400 PP. Zemiakovú medailu si v kvalitnom najlepšom osobnom výkone vyplával aj Lukáš Kunic na 1500 v.sp.. Na VC Slovenska sa nám darilo. Organizátorovi, Slovenskej plaveckej federácii patrí uznanie a pochvala za organizačné zvládnutie pretekov, ako aj za technické zabezpečenie .

V tradičnom športe Piešťancov, v plávaní, sa nám už dlho darí. Kedy si to však po desaťročiach nečinnosti všimne aj radnica je pre nás všetkých veľkou záhadou.

Text: Radoslav Suchánek

Continue Reading

Novinky

Plávanie: Piešťanci obstáli v slovenskej špičke, pretekali v tréningovej bubline

Published

on

By

V dňoch 19. až 21. februára sa konali v tréningovej bubline X-BIONIC® Sphere v Šamoríne kontrolné plavecké preteky juniorov a seniorov, na ktorých sa zúčastnila takmer celá slovenská špička. Za ŠPK Kúpele Piešťany štartoval  dvanásťčlenný výber šiestich chlapcov a šiestich dievčat. Plávalo sa na 25 metrovom bazéne. Všetci účastníci pretekov prešli dvojnásobným, niektorí aj trojnásobným testovaním pred pobytom a počas samotného pobytu v zariadení. Plavcom Kúpeľov sa darilo a vybojovali spolu 23 medailových umiestnení. Osem zlatých, deväť strieborných a šesť bronzových.

V pretekoch bola najúspešnejšia Olívia Ana Šprláková-Zmorová, keď svoje víťazstvá v disciplínach 1500 v.sp., 400 v.sp., 400PP okorenila slovenským rekordom na 1500 v.sp. v kategórii junioriek. Slovenský rekord prekonala o viac ako 6 sekúnd.

Starý rekord držala taktiež naša pretekárka Sára Niepelová, tohto času študujúca v USA. Na 200 PP sa Olívia Ana postavila vďaka osobnému rekordu na strieborný stupienok. Lea Chromiaková, juniorská reprezentantka SR, vyhrala 400 v.sp. a 200 motýlik, striebro brala na 100 motýlik a bronzovými medailami ju dekorovali za 1500 v.sp. a 200PP. Taktiež pekná medailová porcia.

Rebeka Buková si urobila radosť víťazstvom na 200 znak a druhým miestom na 100 znak vo svojej dvojročníkovej kategórii junioriek. Katarína Lopatková sa po prechode zo žiackej kategórie medzi mladšie juniorky veľmi pekne udomácňuje v novej kategórii a vybojovala si tri druhé priečky za výkony na 400v.sp., 1500 v.sp. a 400PP. Svojimi zlepšeniami potvrdila zaradenie do juniorskej reprezentácie SR v plávaní. Na strieborný stupienok víťazov sa po bojovnom výkone postavila za 200 motýlik Veronika Luciaková.

Medzi chlapcami sa darilo Lukášovi Kunicovi, ktorý je od začiatku tohto roka tiež zaradený v juniorskom reprezentačnom výbere bazénových plavcov, keď vyhral 400 PP, strieborný bol na 800 v.sp. a na tretí stupienok sa postavil po absolvovaní 400 v.sp. a 200 PP. Sľubnými výkonmi a zlepšeniami sa v kategórii žiakov prezentoval Patrik Tapušík, ktorý zvíťazil na 1500 v.sp. a tretiu priečku si vyplával na 400PP.

Filip Lányi sa po tréningovom výpadku potešil osobnými zlepšeniami a druhým miestom na 100 znak ako aj bronzovou medailou na 50 znak.

Dnešná doba športu nepraje a príprava mladých športovcov je pre rodičov aj klub finančne náročná, ak chceme deti pri športe udržať na vysokej výkonnosti. Plavcom ŠPK Kúpele Piešťany sa to po ročnom boji s obmedzeniami spôsobenými pandémiou zatiaľ relatívne darí. Najväčšie straty zatiaľ očakávame v príprave najmladších detí v prípravke. Veľmi záleží na osobnej aktivite každého jednotlivca v suchej príprave, aj keď plavci patria do vody. Všetci priaznivci športu by určite radi videli aspoň v diaľke iskričku nádeje v podobe návratu na športoviská.

Text a foto: Radoslav Suchánek

Continue Reading

Reklama

Populárne články