Connect with us

Šport

Futbal: Muži PFK Piešťany zdolali Brodské

Published

on

Počas uplynulého víkendu odohrali futbalisti PFK Piešťany ďalšie ligové zápasy. Mužom sa darilo a porazili Brodské. Horšie výsledky zaznamenali žiaci, ktorí jeden zápas vyhrali, v jednom remizovali a zaznamenali aj vysoké prehry.


Muži
8. kolo
Piešťany – Brodské 2:0 (1:0)

Góly: 28. Juraj Braniša, 52. Jozef Glos
Zostava 8. kola: Budka – Gula (Modrovič), Polačik, Hutár, Horil – A. Korec, Kusý, D. Štefanka (Hrnčiar), Glos (Miškech) – Braniša, F. Korec (Klasovitý)

Martin Javorka, tréner mužov:  Po dvoch výsledkovo neúspešných domácich zápasoch /Radimov, Zvončín/ celý týždeň v kabíne rezonovalo jediné slovo – víťazstvo. Na rozdiel od predchádzajúcich zápasov sme nastúpili v inom rozostavení hráčov, a to v systéme 4-1-2-1-2 s dvomi útočníkmi. Od prvej minúty sme zatlačili hostí na ich polovicu, vytvorili sme si územnú prevahu, mali sme dobré držanie lopty, len škoda nepresností v predfinálnej fáze, keď sme sa ľahkými nepresnosťami nevedeli dostať do žiadnej gólovej príležitosti. Z jednoznačnej prevahy sme vyťažili niekoľko sľubných štandardných situácií, avšak bez gólového efektu. A tak prišiel v 28. minúte priamy kop, ktorý nádhernou strelou ponad múr zakončil Juro Braniša a my sme zaslúžene viedli 1:0. Do konca polčasu sa obraz hry nezmenil, stále sme boli dominantní na lopte, po strate lopty sme sa snažili čo najrýchlejšie získať loptu pod svoju kontrolu, čím sme chceli zabrániť súperovi v ohrozovaní našej brány. Do druhého polčasu sme potrebovali streliť druhý, upokojujúci gól, čo sa nám hneď v úvode podarilo, keď po rýchlom protiútoku stredom ihriska naviezol loptu Jožo Glos a utešenou strelou k tyči zvýšil naše vedenie na 2:0. Od tohto momentu sme úplne ovládli dianie na ihrisku a len škoda našich nepremenených tutoviek /hlavička Maroša Hutára, dva samostatné nájazdy Filipa Korca, krásne uvoľnenie Milana Klasovitého a jeho zakončenie v pokutovom území, zakončenie Denisa Horila z nábehu do pokutového územia/, pretože naše víťazstvo mohlo byť oveľa výraznejšie. Môžem vysloviť spokojnosť s priebehom zápasu, keď sme za celý zápas zodpovednou hrou, bojovnosťou, chuťou po víťazstve súpera z Brodského prakticky k ničomu nepustili. Musíme sa pripraviť na ďalší zápas vonku, ktorý odohráme vo Voderadoch, poctivou robotou ideme od zápasu k zápasu s cieľom, aby body na našom konte pribúdali.

Starší dorast
7. kolo
Piešťany – Dubnica nad Váhom 0:5 (0:2)

Góly: 11. Adam Cyprian, 43., 60. Nicolas Martinek, 81. Olav Dudnyk, 90. Damián Fabuš

Mladší dorast
7. kolo
Piešťany – Dubnica nad Váhom 1:0 (1:0)

Góly: 19. Martin Chochula
Zostava 7. kola: Maliga, Barančík, Hlavatý, Krajčo, Noskovič, Taraba, Holec (Petényi), Chochula, Modrovič (Burza), Vyhlídal (Masaryk), Tomaga

Peter Vrábel, tréner U17:  Hra sa odvíjala najmä medzi šestnástkami a na obidvoch stranách sa šance rodili len veľmi ťažko. Od začiatku sme zvolili vyššie napádanie, chceli sme súpera donútiť ku chybám už pri zakladaní útokov. To sa nám ale nedarilo, pretože hráči nekomunikovali a neskoro reagovali na herné situácie. V 19. min. sa nám podarilo dať gól po štandardnej situácii (Chochula). Po góle sme sa viac stiahli, zamerali sa na dobrú defenzívu a protiútoky. V druhom polčase sa obraz hry nezmenil. V závere zápasu sme mohli naše vedenie navýšiť, ale dve veľmi dobré príležitosti sme na gól nedokázali premeniť (Taraba, Tomaga). Viacerí hráči predviedli veľmi dobré individuálne výkony (Maliga, Krajčo, Hlavatý, Noskovič, Taraba), ale pochvalu si za snahu a bojovnosť zaslúžia všetci hráči.

Starší žiaci
8. kolo
Piešťany – Partizánske 1:0 (1:0)

Góly: 11. Samuel Hesko
Zostava 8. kola:  Sandor, Petényi (Ročiak), Šadibol, Urban, Rolinec, Majko, Labat, Badáň (Jánoš), Gregorovič. Táborský, Hesko

Szilárd Petényi, tréner U15:  Víťazstvom sme potvrdili body z Bánoviec, avšak bolo vidieť, že v zápase sa necítime komfortne a niektorí hráči nastupovali so sebazaprením, nedoliečení, a preto by nebolo korektné hodnotiť výkon. Dôležité je, že zápas sme zvládli výsledkovo. Hosťom sme 1. polčas poskytli viac priestoru v strednej zóne, ale ich ofenzíva končila pred pokutovým územím a smerom dopredu sme boli ďaleko nebezpečnejší, o čo sa zaslúžili najmä Alex Taborský, Janko Labat S amo Hesko. V osobných súbojoch sme mali jasne navrch.Až v druhom polčase sme zlepšili načasovanie, dostupovanie  do súbojov  s následným ziskom lopty, z čoho rezultovali ďalšie šance  a nebezpečné situácie pre bránu hostí.  V závere sme nepripustili žiadny tlak hostí a jednogólove víťazstvo sme si postrážili.

Mladší žiaci
8. kolo
Piešťany – Partizánske 1:1 (1:0)

Góly: 7. Nicolas Hochel – 60. Dušan Šamko

Starší žiaci B
8. kolo
Malženice – Piešťany 10:0 (7:0)

Góly: 1. Alex Boris, 6. Lucas Kubovič, 14. Adrián Hrúz, 25., 32., 33. Matej Kubovič, 30., 70. Alex Remenár, 65. Kristián Valko

Mladší žiaci B
8. kolo
Malženice – Piešťany 1:0 (1:0)

Góly: 30. Adam Bošácky

Mladší žiaci C
5. kolo
Piešťany – Chtelnica 0:10 (0:5)

Góly: 5., 42. Petra Mrazová, 8., 9., 46. Adrián Janech, 16., 20., 47. Ján Jankovič, 31. René Lukačovič, 55. Alex Piešťanský

TS PFK

Šport

Basketbal: Piešťanské Čajky museli kvôli covidu odrieknuť zápasy

Published

on

By

Piešťanské Čajky sa aktuálne nachádzajú v zložitom období. Namiesto toho, aby sa intenzívne pripravovali na vyvrcholenie dobre rozbehnutého súťažného ročníka, musia riešiť komplikovanú situáciu, aby boli vôbec schopné v dohľadnej dobe nastúpiť k súťažnému stretnutiu.

Pre kontakt s pozitívnou osobou počas posledného zápasu nadstavbovej časti Niké Extraligy Žien v Šamoríne musel celý tím absolvovať 14 dňovú karanténu. Bohužiaľ, ani Čajkám sa covid-19 nevyhol, štyri hráčky si nepríjemnou infekciou prešli a v týchto dňoch im končí 14 dňová karanténa. Hráčky, ktoré boli celý čas negatívne sa vrátili do tréningového procesu po skončení domácej izolácie v nedeľu 7. marca.

Klub vzhľadom na aktuálnu situáciu musel zrušiť účasť v štvrťfinále play-off Európskej basketbalovej ligy EWBL, kde sa na neutrálnej pôde v Rige mali Čajky v termíne 15. – 16.3.2021 predstaviť proti ruskému tímu NIKA Syktyvkar.  Čajkám zostávajú odohrať do konca nadstavbovej časti Niké Extraligy žien dva zápasy – doma proti Young Angels Košice (13.3.2021) a v Ružomberku (17.3.2021). Nadstavbovú časť je potrebné dohrať do 19.3. a preto už nie je veľký priestor na manévrovanie. V termíne 20. – 21.3.2021 sa uskutoční Slovenský pohár v Košiciach a následne 24.3.2021 odštartuje play-off štvrťfinálovými sériami.

Čajky sa však aktuálne nachádzajú v stave, kedy nemajú dostatočný počet spôsobilých hráčok, ktoré môžu v najbližších dňoch nastúpiť do zápasu, keďže okrem pozitívnych prípadov na covid-19 majú ďalšie hráčky na dlhšiu dobu zranené.

Klub sa preto musel zaoberať aj krajným riešením, a to nenastúpiť na zvyšné dva duely nadstavbovej časti Niké Extraligy žien, ktoré v tom prípade budú skontumované v neprospech Piešťan s priznaním bodu. S určitosťou sa tak stane v zápase s Young Angels Košice, čo už klub aj oznámil súperovi i hracej komisii SBA. S najväčšou pravdepodobnosťou čaká rovnaký osud aj duel s Ružomberkom.

„Veľmi nás táto situácia mrzí, no žiaľ aj to prináša doba, v ktorej práve žijeme. Zdravie hráčok je u nás vždy na prvom mieste a preto v tejto chvíli nevidíme iné riešenie. Veríme, že ho všetci pochopia. Hráčky, ktoré prekonali covid – 19 pustíme do tréningového procesu až po dôkladnom lekárskom vyšetrení a preto nie je reálne, aby pár dní po skončení karantény podstúpili plné zaťaženie. Keď k tomu pridáme ďalšie hráčky, ktoré už dlhšie laborujú so zraneniami tak sme v stave, kedy nie je možné nastúpiť na zápas v rozumnom počte. Navyše aj zdravé hráčky, ktoré neboli pozitívne museli absolvovať 14 dňovú karanténu a boli tak dva týždne bez tréningu. Robíme všetko preto, aby sme sa dali dokopy a mohli nastúpiť na Slovenskom pohári 2021 v Košiciach a následne vstúpiť do play-off v dostatočnom zložení,“ uviedla k aktuálnej situácii v Piešťanských Čajkách generálna manažérka klubu Bronislava Borovičková.

Zdroj: piestanskecajky.sk Foto: Laco Duračka

Continue Reading

Šport

Filip Lányi zaplával slovenský rekord

Published

on

By

Od 5. do 7. marca sa v Šamoríne – Čilistove uskutočnili plavecké preteky 59. ročník Veľkej Ceny Slovenska. V olympijskom tréningovom stredisku x-bionic® sphere sa prezentovali plavci štyroch krajín. Okrem 33 domácich klubov sa zúčastnili plavci z 12 českých, 5 slovinských klubov a 1 z Malty.

Preteky boli v dnešnej zložitej dobe výnimočnou príležitosťou na porovnanie a test aktuálnej výkonnosti. Celkovo sa na podujatí zúčastnilo pri dodržiavaní presných pravidiel a prísnych hygienických podmienok 216 plavcov z 52 klubov. ŠPK Kúpele Piešťany mal zastúpenie štyroch dievčat a štyroch chlapcov. Športovú stránku vystúpenia našich pretekárov hodnotíme veľmi úspešne. Zaplávali veľké množstvo osobných rekordov a posunuli sa vo svojej výkonnosti smerom nahor. Najúspešnejší z našich bol Filip Lányi.

V disciplínach 400 a 800 v.sp. sa mu podarilo zaplávať B limity na majstrovstvá Európy aj majstrovstvá sveta juniorov. Na 400 v.sp. prekonal slovenský rekord kategórie juniorov na 50 m bazéne o 52 stotín sekundy. Predošlý rekord držal Adam Rosipal ORCA BA, ktorý zaplával ho na majstrovstvách sveta v roku 2017 v Indianapolise USA.

Filip v uvedených dvoch disciplínach obsadil tretie miesto v kvalitnej zahraničnej konkurencii ako najrýchlejší zo Slovákov.

V úspešných vystúpeniach, tak ako v minulých pretekoch, pokračovala Olívia Ana Šprláková-Zmorová. Vyhrala disciplínu 400 PP v osobnom rekorde a len tesne zaostala za B limitom na majstrovstvá Európy juniorov. Na 400 v.sp. si to však vynahradila a potvrdila B limit na majstrovstvá Európy juniorov ako štvrtá , tesne pod stupienkom víťazov.

Lea Chromiaková vybojovala dve štvrté miesta v ťažkých disciplínach na 200 motýlik a 400 PP. Zemiakovú medailu si v kvalitnom najlepšom osobnom výkone vyplával aj Lukáš Kunic na 1500 v.sp.. Na VC Slovenska sa nám darilo. Organizátorovi, Slovenskej plaveckej federácii patrí uznanie a pochvala za organizačné zvládnutie pretekov, ako aj za technické zabezpečenie .

V tradičnom športe Piešťancov, v plávaní, sa nám už dlho darí. Kedy si to však po desaťročiach nečinnosti všimne aj radnica je pre nás všetkých veľkou záhadou.

Text: Radoslav Suchánek

Continue Reading

Novinky

Plávanie: Piešťanci obstáli v slovenskej špičke, pretekali v tréningovej bubline

Published

on

By

V dňoch 19. až 21. februára sa konali v tréningovej bubline X-BIONIC® Sphere v Šamoríne kontrolné plavecké preteky juniorov a seniorov, na ktorých sa zúčastnila takmer celá slovenská špička. Za ŠPK Kúpele Piešťany štartoval  dvanásťčlenný výber šiestich chlapcov a šiestich dievčat. Plávalo sa na 25 metrovom bazéne. Všetci účastníci pretekov prešli dvojnásobným, niektorí aj trojnásobným testovaním pred pobytom a počas samotného pobytu v zariadení. Plavcom Kúpeľov sa darilo a vybojovali spolu 23 medailových umiestnení. Osem zlatých, deväť strieborných a šesť bronzových.

V pretekoch bola najúspešnejšia Olívia Ana Šprláková-Zmorová, keď svoje víťazstvá v disciplínach 1500 v.sp., 400 v.sp., 400PP okorenila slovenským rekordom na 1500 v.sp. v kategórii junioriek. Slovenský rekord prekonala o viac ako 6 sekúnd.

Starý rekord držala taktiež naša pretekárka Sára Niepelová, tohto času študujúca v USA. Na 200 PP sa Olívia Ana postavila vďaka osobnému rekordu na strieborný stupienok. Lea Chromiaková, juniorská reprezentantka SR, vyhrala 400 v.sp. a 200 motýlik, striebro brala na 100 motýlik a bronzovými medailami ju dekorovali za 1500 v.sp. a 200PP. Taktiež pekná medailová porcia.

Rebeka Buková si urobila radosť víťazstvom na 200 znak a druhým miestom na 100 znak vo svojej dvojročníkovej kategórii junioriek. Katarína Lopatková sa po prechode zo žiackej kategórie medzi mladšie juniorky veľmi pekne udomácňuje v novej kategórii a vybojovala si tri druhé priečky za výkony na 400v.sp., 1500 v.sp. a 400PP. Svojimi zlepšeniami potvrdila zaradenie do juniorskej reprezentácie SR v plávaní. Na strieborný stupienok víťazov sa po bojovnom výkone postavila za 200 motýlik Veronika Luciaková.

Medzi chlapcami sa darilo Lukášovi Kunicovi, ktorý je od začiatku tohto roka tiež zaradený v juniorskom reprezentačnom výbere bazénových plavcov, keď vyhral 400 PP, strieborný bol na 800 v.sp. a na tretí stupienok sa postavil po absolvovaní 400 v.sp. a 200 PP. Sľubnými výkonmi a zlepšeniami sa v kategórii žiakov prezentoval Patrik Tapušík, ktorý zvíťazil na 1500 v.sp. a tretiu priečku si vyplával na 400PP.

Filip Lányi sa po tréningovom výpadku potešil osobnými zlepšeniami a druhým miestom na 100 znak ako aj bronzovou medailou na 50 znak.

Dnešná doba športu nepraje a príprava mladých športovcov je pre rodičov aj klub finančne náročná, ak chceme deti pri športe udržať na vysokej výkonnosti. Plavcom ŠPK Kúpele Piešťany sa to po ročnom boji s obmedzeniami spôsobenými pandémiou zatiaľ relatívne darí. Najväčšie straty zatiaľ očakávame v príprave najmladších detí v prípravke. Veľmi záleží na osobnej aktivite každého jednotlivca v suchej príprave, aj keď plavci patria do vody. Všetci priaznivci športu by určite radi videli aspoň v diaľke iskričku nádeje v podobe návratu na športoviská.

Text a foto: Radoslav Suchánek

Continue Reading

Reklama

Populárne články