Connect with us

Novinky

Futbal: Muži PFK Piešťany strelili Majcichovu za polčas 6 gólov

Published

on

Muži PFK Piešťany sa stretli v deviatom ligovom kole s Majcichovom. Už v desiatej minúte naštartoval gólostroj piešťanského tímu Patrik Szabo, ku ktorému sa pridali dvojgóloví strelci Jozef Glos, Denis Štefanka a Pavol Maraz. Po 35. minútach tak svietilo skóre šesť nula pre domácich.

Ilustr. foto

Za hostí korigoval v 66. minúte Tomáš Marek. Mládežníkom sa počas víkendu nedarilo. Starší dorast až v poslednej minúte súboja proti Zlatým Moravciam vyrovnával na 1:1. Mladší prehrali trojgólovým rozdielom. Nedarilo sa ani žiakom, keď v oboch zápasoch nestačili na súpera z Nových Zámkov. Jediné víťazstvo zaznamenal B tím U13, keď porazili Vrbové 2:0 a bezgólovú remízu s Pastuchovom zaznamenalo „béčko“ U15.

9. kolo

Piešťany – Majcichov 7:1 (6:0)

Góly: 10. Patrik Szabo, 24., 38. Jozef Glos, 28., 88. Pavol Maraz, 33., 35. Denis Štefanka – 66. Tomáš Marek

Zostava 9. kola:    Budka – (´Gula J.), Sekera, Beblavý (´Lenovský), Szabo, Rusnák (´Miškech), Kusý, Gula (´Javorka), Štefanka D., Glos, Maraz, Štefanka J. (Zelenay)

Szilárd Petényi, asistent trénera:  Zaslúžené víťazstvo je výsledkom najmä prvopolčasového dejstva, počas ktorého sme svojím výkonom jednoznačne prevyšovali hostí vo všetkých činnostiach a svoju prevahu sme aj potvrdili 6x gólovo. Je škoda, že zápas negradoval v druhom polčase do výraznejšieho rozdielu, čomu aj nasvedčoval najmä vývoj v 1.polčase. Samotný výsledok je tak výrazný a presvedčivý, že rozdielnosť polčasov nás nemusí až toľko mrzieť.

Starší dorast

10. kolo

Piešťany – Zlaté Moravce-Vráble 1:1 (0:0)

Góly: 90. Patrik Chudý – 60. Andrej Mešina

Mladší dorast

10. kolo

Piešťany – Zlaté Moravce-Vráble 0:3 (0:1)

Góly: 19., 53. Lukáš Beko, 49 Aaron Belmenen

Zostava 10. kola: Freivald, Krajčo, Ondrejka (Hlbocký), Valo, Ruľák (Barančík), Glos, Sloboda (Siget), Taraba, Bušík (Minárik), Majtényi , Štetka

Peter Vrábel, tréner: Tento zápas veľa futbalovej krásy nepriniesol, hra bola na obidvoch stranách rozháraná s množstvom chýb, hráči nedokázali dlhšie podržať loptu na svojich kopačkách a upokojiť hru. Nepresnosti a chyby pri spracovaní lopty viedli k tomu, že sme nedokázali rozvinúť vlastné útoky, súperovu bránu sme prakticky počas celého zápasu neohrozili. Naopak, po individuálnych chybách v defenzíve sme súperovi dovolili ľahko skórovať. Väčšina našich hráčov podala podpriemerné výkony a víťazstvo hostí je zaslúžené.

Starší žiaci

10. kolo

Nové Zámky – Piešťany 5:0 (3:0)

Góly: 17. Viktor Tatár, 24. Dávid Bíro, 35., 54. Ábel Csányi, 58. Matúš Kucman

Zostava 10. kola: Sandor (Gulan) – Ocelka, Babečka(Petényi), Hlavatý, Urban, -Vatrt, Kardoš, Rolinec (Fox)- Vyhlídal, Daňhel, Modrovič

Cyril Stachura, tréner: Proti súperovi, ktorý mal byť podľa postavenia v tabuľke slabší sme podali veľmi slabý výkon a zaslúžene, aj keď kruto prehrali. Prvých päťnásť minút nič tomu nenasvedčovalo. Od začiatku sa šance striedali na jednej aj druhej strane, vyzeralo to na výborný zápas z oboch strán. Po góle v 17. minúte bolo na ihrisku iba jedno družstvo a v našom družstve sa nenašiel nikto, kto by zdvihol zástavu.  

Mladší žiaci

10. kolo

Nové Zámky – Piešťany 4:0 (2:0)

Góly: 11. Benjamín Rigó, 16. Lucas Lovász, 36. Izabela Bukovičová, 50. Áron Fordos

Zostava 10. kola: Marek –  Pomajbová, Hesko, Gabor,  Badáň, Šadibol, Suchý, Macek, Martinkovič, Bajzík, Franko, Rolinec, Košinár

Cyril Stachura,zast. tréner: Do zápasu, v ktorom boli domáci veľkým favoritom, sme nastúpili s odhodlaním a chlapci sa snažili a zo začiatku aj držali s domácimi krok. Už v druhej minúte išiel Hesko sám na brankára, ale tesne minul bránu. Naše družstvo, na to, že im chýbalo až 6 stabilných hráčov, podalo bojovný výkon a aj napriek prehre si zaslúžia pochvalu. 

Starší žiaci B

7. kolo

Piešťany – Pastuchov 0:0 (0:0)

Zostava 7. kola:  Sandor –  Pomajbová, Fox, Bajzík, Petromann, Petényi, Suchý, Nguyen, Žažo, Chobot, Gulán, (Buček, Čimo F., Čimo A.,  Hlbocký)

Jozef Glos, tréner: Zo zápasom som spokojný, hrali sme to, čo sme si povedali. Zápasu chýbal iba gól, na ktorý sme si vypracovali niekoľko sľubných príležitostí. Chlapci sa snažili, behali, bojovali, kombinovali, bolo vidieť, že chcú hrať a vyhrať. Za predvedený výkon im ďakujem.

Mladší žiaci B

7. kolo

Piešťany – Vrbové 2:0 (1:0)

Góly: 21. Matej Grežďo, 32. Martin Hlbocký

Zostava 7. kola: Marek, Jánoška, Ferech, Krajčovič, Zetocha, Nguyen, Hudcovič, Hrubý Hlbocký, Duong, Polák, Stančík, Petényi, Grežďo, Musaev

Ján Stachura, tréner: Na zápas sme nastúpili opäť s pozmenenou zostavou, aby sme zapájali čo najviac chlapcov do zápasového kolotoča, za čo som veľmi rád. Jednalo sa o relatívne vyrovnaný zápas, ktorý sme kontrolovali a mali miernu prevahu. Z toho pramenili aj naše góly, ktoré boli zaslúženým vyústením hry. Okrem iného ma teší prvé miesto v tabuľke o to viac, že sa o neho zaslúžilo dokopy už takmer 40 hráčov, ktorí v tejto súťaži nastúpili.

MB/TK PFK

Aktuality

COVID automat: Okres Piešťany bude bordový. Čo to znamená?

Published

on

By

Epidemiologická situácia v piešťanskom regióne sa počas uplynulých dní zlepšila. Po piatich týždňoch v čiernej farbe bude od pondelka 22. marca zaradený medzi bordové okresy, ktoré sa riadia III. stupňom varovania. Výraznejšie uvoľnenie to však neznamená.

Mapu Slovenska s rozdelením okresov podľa pandemickej situácie platným od pondelka 22. marca zverejnilo ministerstvo zdravotníctva. Čiernych bude 20 okresov, medzi nimi aj Myjava a Nové Mesto nad Váhom. Trnava a Piešťany dostanú bordovú farbu, Hlohovec je v III. stupni varovania už tento týždeň.

Znamená to možnosť otvorenia materských škôl a prvého stupňa základných škôl. To však záleží na odporúčaní regionálneho hygienika. Napríklad v Hlohovci na aktuálny týždeň Regionálny úrad verejného zdravotníctva v Trnave neodporučil otvoriť školy v plnom rozsahu. Prezenčná výučba tam od pondelka (15. marca) začala iba pre štvrtinu žiakov základných škôl a tretinu škôlkárov. Išlo o deti zamestnancov pracujúcich v kritickej infraštruktúre a zamestnancov s nevyhnutným prezenčným výkonom práce – teda tých rodičov, ktorí nemôžu pracovať z domu. „Rovnako sa prezenčná forma výučby týka aj žiakov, ktorým podmienky neumožňujú prístup k dištančnému vzdelávaniu,“ informovalo mesto Hlohovec. V akom rozsahu sa od 22. marca otvoria školy v okrese Piešťany zatiaľ nevieme. Bude to záležať aj na zriaďovateľoch, ktorými sú mestá, obce a cirkev.

Na pohyb v prírode v rámci svojho okresu obyvatelia bordových regiónov nepotrebujú test. Cesty medzi okresmi za účelom pobytu v prírode však ešte nie sú povolené. Vyplýva to z uznesenia vlády, ktoré je platné od 3. marca nad rámec pravidiel COVID automatu. Vláda týmto uznesením zrušila výnimku na vychádzky do prírody mimo okres.

Pre ľudí, ktorí sa doteraz museli každých sedem dní testovať kvôli práci, sa nič nemení. Testy sú v III. stupni varovania aj naďalej platné iba týždeň. Toto opatrenie sa podľa COVID automatu uvoľňuje až v II. stupni varovania, v ktorom testy platia 14 dní. V I. stupni je to 21 dní.

Text: Martin Palkovič Grafika: Ministerstvo zdravotníctva SR

Continue Reading

Aktuality

Ako sa skontaktovať so svojim lekárom?

Published

on

By

Väčšina ambulantných lekárov ordinuje, konzultácie poskytujú aj prostredníctvom telefonických rozhovorov a e-mailových správ.

Úloha ambulantných lekárov a zdravotných sestier v systéme poskytovania zdravotnej starostlivosti je nezastupiteľná. Už vyše roka sa s plným nasadením starajú o svojich pacientov v podmienkach pandémie ochorenia Covid-19. To znamená, že konzultácie poskytujú aj prostredníctvom telefonických rozhovorov alebo cez e-maily. Preto sú, špeciálne tí zo všeobecných ambulancií, v súčasnosti veľmi vyťažení a môže sa stať, že nezareagujú ihneď, pretože telefonujú s iným pacientom. Pre zvýšenie dostupnosti sme ambulanciám s väčším počtom pacientov sme odporučili zriadiť o jednu telefónnu linku viac.

V prípade, že sa ani opakovane nedovoláte alebo nedostanete spätnú väzbu v primeranom čase, môžete sa obrátiť na Odbor zdravotníctva Úradu Trnavského samosprávneho kraja na 0335 559 491 alebo dostupnostlekara@trnava-vuc.sk.

Zdroj a foto: TS TTSK

Continue Reading

Aktuality

Nákup pre ľudí v núdzi môžete spraviť aj tento týždeň

Published

on

By

Trvanlivé potraviny a drogéria už pomohli desiatkam rodín z Piešťan a blízkeho okolia. Ak chcete prispieť, môžete nákup priniesť do vznikajúceho kultúrno-kreatívneho centra Arta. Rozdelenie nákupov zabezpečuje Centrum pomoci človeku Piešťany.

Rok trvajúca pandémia koronavírusu zapríčinila, že mnohí ľudia si po uhradení nákladov na bývanie nemôžu dovoliť nakupovať ani bežné veci. Od začiatku marca im pomáhajú dobrovoľníci, ktorí v centre Arta na Kollárovej ulici vytvorili priestor, kam Piešťanci nosia trvanlivé potraviny a drogériu. Ľuďom, ktorí prišli o prácu alebo im zomrel niekto blízky, čo zhoršilo ich finančnú situáciu, rozdeľuje tieto nákupy Centrum pomoci človeku Piešťany.

Vďaka desiatkam dobrovoľných príspevkov sa podarilo iba počas uplynulého týždňa pomôcť tridsiatim rodinám. Zbierka preto pokračuje aj tento týždeň. Záujemcovia môžu priniesť nákupy do Arty v stredu a v piatok od 16.00 do 18.00 h.


Potraviny: trvanlivé mlieko, detská krupica, cereálie, vločky, musli, cukor, cestoviny, slížiky, múka, ryža, sáčkové polievky, čaj, strukoviny (šošovica, fazuľa, hrach), konzervy (paštéty, rybičky), zemiaky, jablká, kečup, horčica, kakao, müsli, korenie, rasca, majorán, piškóty, keksíky, sladkosti

Drogéria: sprchový šampón, mydlo, pasta, kefky (aj detské), detské plienky (veľkosť 1-4), papierové vreckovky, toaletný papier.

Čističe: jar, prach na pranie, čistič na podlahy, wc čistič


Tento týždeň sme opäť preberali vaše “malé nákupy”. Cez víkend ich odovzdáme Centru pomoci človeku 🙌🏼 a…

Posted by Arta on Friday, March 12, 2021

 

Text: Martin Palkovič

Continue Reading

Reklama

Populárne články