Connect with us

Novinky

Futbal: Muži opäť vyhrali ligu, žiaci sa v druhej lige zachránili

Published

on

V poslednom 30. kole sezóny nastúpili hráči PFK Piešťany na domácej pôde proti súperovi z Dolného Lopašova, ktorý im počas jesene uchmatol dva body. Tím z kúpeľného mesta potreboval na postup zisk aspoň jedného bodu. 

Ešte pred zápasom boli ocenení traja piešťanskí dorastenci, ktorý sa presúvajú do mužskej kategórie. Priebeh zápasu pred asi 500 fanúšikmi jasne ukázal prevahu domácich aj keď polčasový výsledok 2:1 ešte stále nezaručoval istotu výhry. Počas prestávky boli ocenení piati fanúšikovia Piešťan za vernosť klubovým farbám, keď im bol darovaný dres PFK Piešťany. Rovnako bol vyhlásený výsledok facebookovej súťaže o dve vstupenky na Lodenicu, ktorú pre našich fanúšikov darovali organizátori známeho festivalu. Po prestávke sa rozbehol gólostroj domácich, ktorí pridali ďalšie štyri góly a mohli sa tak radovať z druhého postupu v priebehu dvoch rokov.

Výbornú sezónu zažili aj dorastenci, ktorí skončili na druhom mieste a budúci rok budú patriť k favoritom na postup do druhej ligy. Z nej zase po dramatickej sezóne a získanom bode v poslednom zápase, nevypadli žiaci a o rok zabojujú o vyššie priečky.

Skončenie sezóny so sebou prinieslo druhý ročník ankety Najlepší futbalista PFK Piešťany, do ktorých sú nominovaní hráči, ktorí stabilne odohrali väčšinu sezóny. Hlasovať každý deň za obľúbených futbalistov môžu fanúšikovia až do 5. augusta 2017 na webovej stránke futbalového klubu. Víťazi budú ocenení počas prvého domáceho zápasu sezóny 2018/2019.

Muži

30. kolo

Piešťany – Dolný Lopašov 6:1 (2:1)

Góly: 25., 76. Juraj Štefanka, 30., 60. Jozef Glos, 46., 62. Martin Gula – 45. Radoslav Kunic

Zostava 30. kola: Budka (59. J. Gula) – Szabo, Varga (74. Rusnák), Krajčovič (82. Doktor), Dadik, Strelec, Stachura (44. D.Štefanka), J.Štefanka, Kusý (59.  Kollár), Glos(C), M. Gula

Martin Krajčovič, tréner: Vedeli sme o čo dnes hráme, potrebovali sme urobiť posledný krôčik, aby bol naplnený náš predsezónny cieľ – vyhrať súťaž. Od začiatku zápasu sme boli aktívni a dominantní, čo sme potvrdili aj dvomi gólmi do siete nášho súpera. Škoda gólu, ktorý sme inkasovali po hrubej chybe tesne pred koncom prvého polčasu. Druhé dejstvo sme začali hneď gólom Martina Gulu a od tohto momentu, už bolo na ihrisku len jedno mužstvo a postupne sme zvyšovali naše skóre až na konečných 6:1.

Starší dorast

30. kolo

Piešťany – Partizánske 4:1 (0:1)

Góly: 56., 61., 68. Dávid Miškech, 79. Martin Strelec

Mladší dorast

30. kolo

Piešťany – Partizánske 3:2 (2:0)

Góly: 19. Oliver Bušík, 36., 80. Igor Kováčik – 56. Jakub Repa, 69. Kristián Ondruška 

Zostava 30. kola: Freivald, Bartovic, Valo (Halanda), Ďurák, Ondrejka, Piešťanský, Glos, Bušík, Kováčik, Ondris , Štetka

Peter Vrábel, tréner: Bol to zápas dvoch rozdielnych polčasov. V prvom polčase sme súpera jednoznačne prevyšovali po hernej stránke, ale aj kondične. Lepšie sme kombinovali a vytvorili si dostatok dobrých streleckých príležitostí, ktoré sme však často trestuhodne zahadzovali. Z viacerých šancí sme sa v prvom polčase presadili dvakrát (Bušík, Kováčik). Do druhého polčasu sme nastúpili nekoncentrovaní, boli sme nedôslední v defenzívnych činnostiach. V 56. min. využili hosti našu chybnú rozohrávku a dali kontaktný gól. To ich vyburcovalo k ešte lepšiemu pohybu a bojovnosti a v 69.min. vyrovnali na 2:2. V záverečných minútach sa hralo „hore-dolu“, obidve mužstvá sa snažili strhnúť víťazstvo na svoju stranu. Keď sa zdalo, že sa zápas skončí remízou, najlepšie sa v šestnástke hostí zorientoval Kováčik a v poslednej minúte zápasu upravil na konečných 3:2.

Starší žiaci

34. kolo

Partizánske – Piešťany 2:2 (1:1)

Góly: 8. Filip Cviko, 60. Marián Peška – 34. Nikolas Holec, 62. Martin Modrovič

Zostava 34. kola:  Maliga, Babečka, Rusnák, Hlavatý, Chochula, Kluka, Holec, Daňhel, Modrovič, Vyhlídal, Siget (Grešák)

Szilárd Petényi, tréner:  Ak sme chceli defenitívne uzavrieť otázky súvisiace so záchranou a počtom vypadávajúcich, bolo nevyhnutné bodovať, čo sa napokon aj podarilo. Jedinou škvrnou zápasu bol hlavný arbiter, ktorý výrazne napomáhal vytvárať svojimi rozhodnutiami a nerozhodnutiami nebezpečné situácie pre našu bránu a bol kľúčovou postavou ofenzívnej fázy domácich hráčov. Dôležité  bolo, že sme sa nenechali emočne zatiahnuť do tejto situácie a trpezlivo sme sa koncentrovali na svoju hru. V úvode sme inkasovali z penalty, ktorej predchádzalo jasné postavenie mimo hry, už ani neviem koľké v poradí. Dorovnali sme gólom do šatne, kde sa presadil Niko Holec. V druhom polčase domáci opäť s,, podporou,, išli do vedenia lacným gólom. Dokázali sme rýchlo odpovedať Modrovičom, ktorý sa individuálne presadil v krídelnom priestore až do gólového zakončenia, ktorému opäť predchádzal hrubý šľapák na nášho hráča, čo sa už nedalo odignorovať, i keď v jednej chvili to už vyzeralo, že budeme musieť aj toto ,,stráviť,,. Čelili sme ťažkej situácii ,ktorú sme zvládli k spokojnosti a zachovali si 2. ligovú príslušnosť pre ďalšiu sezónu, za čo patrí vďaka všetkým hráčom.

Mladší žiaci

34. kolo

Partizánske – Piešťany 0:3 (0:2)

Góly: 4. Šimon Petenyi, 16. Luka Gvozdenovič, 54. Jozef Rolinec

Zostava 34. kola:   Gulán, Sándor – Jánoš, Ocelka, Pomajbová, Gregorovič, Hesko, Gvozdenovič Luka, Rolinec, Urban, Pánsky, Gvozdenovič Marko, Petényi, Vatrt

Cyril Stachura, tréner: V poslednom zápase sezóny sa naši hráči pustili s vervou do súpera a už v 15 sekunde mal obrovskú šancu Gregorovič, ale domáci brankár výborne zasiahol. Tento moment, akoby predznamenal, že dnešný zápas bude patriť nášmu mužstvu. Počas celého zápasu sme mali hernú prevahu a naše víťazstvo mohlo byť väčšie. Naše mužstvo dokázalo, že záver súťaže ho zastihol v dobrej forme. Verím, že minimálne v takýchto výkonoch budeme pokračovať aj v nasledujúcom ročníku.

MB / TK PFK

Aktuality

COVID automat: Okres Piešťany bude bordový. Čo to znamená?

Published

on

By

Epidemiologická situácia v piešťanskom regióne sa počas uplynulých dní zlepšila. Po piatich týždňoch v čiernej farbe bude od pondelka 22. marca zaradený medzi bordové okresy, ktoré sa riadia III. stupňom varovania. Výraznejšie uvoľnenie to však neznamená.

Mapu Slovenska s rozdelením okresov podľa pandemickej situácie platným od pondelka 22. marca zverejnilo ministerstvo zdravotníctva. Čiernych bude 20 okresov, medzi nimi aj Myjava a Nové Mesto nad Váhom. Trnava a Piešťany dostanú bordovú farbu, Hlohovec je v III. stupni varovania už tento týždeň.

Znamená to možnosť otvorenia materských škôl a prvého stupňa základných škôl. To však záleží na odporúčaní regionálneho hygienika. Napríklad v Hlohovci na aktuálny týždeň Regionálny úrad verejného zdravotníctva v Trnave neodporučil otvoriť školy v plnom rozsahu. Prezenčná výučba tam od pondelka (15. marca) začala iba pre štvrtinu žiakov základných škôl a tretinu škôlkárov. Išlo o deti zamestnancov pracujúcich v kritickej infraštruktúre a zamestnancov s nevyhnutným prezenčným výkonom práce – teda tých rodičov, ktorí nemôžu pracovať z domu. „Rovnako sa prezenčná forma výučby týka aj žiakov, ktorým podmienky neumožňujú prístup k dištančnému vzdelávaniu,“ informovalo mesto Hlohovec. V akom rozsahu sa od 22. marca otvoria školy v okrese Piešťany zatiaľ nevieme. Bude to záležať aj na zriaďovateľoch, ktorými sú mestá, obce a cirkev.

Na pohyb v prírode v rámci svojho okresu obyvatelia bordových regiónov nepotrebujú test. Cesty medzi okresmi za účelom pobytu v prírode však ešte nie sú povolené. Vyplýva to z uznesenia vlády, ktoré je platné od 3. marca nad rámec pravidiel COVID automatu. Vláda týmto uznesením zrušila výnimku na vychádzky do prírody mimo okres.

Pre ľudí, ktorí sa doteraz museli každých sedem dní testovať kvôli práci, sa nič nemení. Testy sú v III. stupni varovania aj naďalej platné iba týždeň. Toto opatrenie sa podľa COVID automatu uvoľňuje až v II. stupni varovania, v ktorom testy platia 14 dní. V I. stupni je to 21 dní.

Text: Martin Palkovič Grafika: Ministerstvo zdravotníctva SR

Continue Reading

Aktuality

Ako sa skontaktovať so svojim lekárom?

Published

on

By

Väčšina ambulantných lekárov ordinuje, konzultácie poskytujú aj prostredníctvom telefonických rozhovorov a e-mailových správ.

Úloha ambulantných lekárov a zdravotných sestier v systéme poskytovania zdravotnej starostlivosti je nezastupiteľná. Už vyše roka sa s plným nasadením starajú o svojich pacientov v podmienkach pandémie ochorenia Covid-19. To znamená, že konzultácie poskytujú aj prostredníctvom telefonických rozhovorov alebo cez e-maily. Preto sú, špeciálne tí zo všeobecných ambulancií, v súčasnosti veľmi vyťažení a môže sa stať, že nezareagujú ihneď, pretože telefonujú s iným pacientom. Pre zvýšenie dostupnosti sme ambulanciám s väčším počtom pacientov sme odporučili zriadiť o jednu telefónnu linku viac.

V prípade, že sa ani opakovane nedovoláte alebo nedostanete spätnú väzbu v primeranom čase, môžete sa obrátiť na Odbor zdravotníctva Úradu Trnavského samosprávneho kraja na 0335 559 491 alebo dostupnostlekara@trnava-vuc.sk.

Zdroj a foto: TS TTSK

Continue Reading

Aktuality

Nákup pre ľudí v núdzi môžete spraviť aj tento týždeň

Published

on

By

Trvanlivé potraviny a drogéria už pomohli desiatkam rodín z Piešťan a blízkeho okolia. Ak chcete prispieť, môžete nákup priniesť do vznikajúceho kultúrno-kreatívneho centra Arta. Rozdelenie nákupov zabezpečuje Centrum pomoci človeku Piešťany.

Rok trvajúca pandémia koronavírusu zapríčinila, že mnohí ľudia si po uhradení nákladov na bývanie nemôžu dovoliť nakupovať ani bežné veci. Od začiatku marca im pomáhajú dobrovoľníci, ktorí v centre Arta na Kollárovej ulici vytvorili priestor, kam Piešťanci nosia trvanlivé potraviny a drogériu. Ľuďom, ktorí prišli o prácu alebo im zomrel niekto blízky, čo zhoršilo ich finančnú situáciu, rozdeľuje tieto nákupy Centrum pomoci človeku Piešťany.

Vďaka desiatkam dobrovoľných príspevkov sa podarilo iba počas uplynulého týždňa pomôcť tridsiatim rodinám. Zbierka preto pokračuje aj tento týždeň. Záujemcovia môžu priniesť nákupy do Arty v stredu a v piatok od 16.00 do 18.00 h.


Potraviny: trvanlivé mlieko, detská krupica, cereálie, vločky, musli, cukor, cestoviny, slížiky, múka, ryža, sáčkové polievky, čaj, strukoviny (šošovica, fazuľa, hrach), konzervy (paštéty, rybičky), zemiaky, jablká, kečup, horčica, kakao, müsli, korenie, rasca, majorán, piškóty, keksíky, sladkosti

Drogéria: sprchový šampón, mydlo, pasta, kefky (aj detské), detské plienky (veľkosť 1-4), papierové vreckovky, toaletný papier.

Čističe: jar, prach na pranie, čistič na podlahy, wc čistič


Tento týždeň sme opäť preberali vaše “malé nákupy”. Cez víkend ich odovzdáme Centru pomoci človeku 🙌🏼 a…

Posted by Arta on Friday, March 12, 2021

 

Text: Martin Palkovič

Continue Reading

Reklama

Populárne články