Connect with us

Novinky

Futbal: Muži derby neodohrali, zápas presunuli na november

Published

on

Zápas VII. ligy mužov medzi PFK Piešťany a Moravanmi nad Váhom sa v nedeľu 17. septembra neuskutočnil pre vytrvalý dážď a rozmočený terén a je presunutý na november. Podobný osud čakal mladší dorast, keď u svojho súpera na zápas pre zničené ihrisko nenastúpili. Zápasy však odohrali zvyšné mládežnícke kategórie PFK Piešťany.

Starší dorast

6. kolo

Šamorín – Piešťany 8:2 (4:0)

Góly: 10. Martin Unger (vl.), 12. Erik Reindl, 22., 51., 54., 63., Gustavo Schutz, 29., 89. Bernardo Martins – 59. Filip Korec, 90. Sebastián Ozimák

Zostava 6. kola: Červenka – Horil (Benko), Miškech, Rusnák, Stanek – Korec, J. Štefanka, Strelec, Unger (Krajčovič), Janotík (Ozimák) – Blahuta (Mydla)

Martin Javorka, tréner: „Hráči PFK cestovali k lídrovi do Šamorína, ktorý nastúpil so 4 brazílskymi posilami, ktorí vsietili 6 gólov. Hodnotiť tento zápas bližšie nemá význam, lebo by som sa opakoval s komentárom z Levíc a zo zápasu doma s Novou Dubnicou. Keď napíšem, že sme neboli horší v tomto zápase, každý kto si prečíta tento komentár, si pomyslí, že potrebujem „psychiatra“, no každý kto videl priamo tento zápas vie, prečo som to napísal. Hráči Šamorína boli 9 krát v našej 16-ke a dali nám 8 gólov, my sme boli 20 krát v priamej pozícii na ohrozenie súperovho brankára a dali sme 1 gól (1 gól sme si dali vlastný). Za celý zápas sme si vypracovali 14 stopercentných príležitostí po krásnych priamočiarych akciách /čo bolo zrátané spolu s realizačným tímom a náhradníkmi/, pričom do tohto štatistického čísla nerátam pološance alebo strely spoza 16-ky a nepremenili sme ani jednu, lebo gól dal Sebo Ozimák po peknej individuálnej akcii. Bez strelených gólov a dobrej organizácie hry nebudeme výsledkovo úspešní nikde. Analýza príčin našich prehier: 1. hráči na ihrisku nekomunikujú /na ihrisku behá 11 nehovoriacich futbalistov/, v nadväznosti na to chýba organizácia, najmä defenzívnych činností, napriek dobrým individuálnym výkonom preto dostaneme gól z každej návštevy našej 16-ky 2. nepremieňame ani najväčšie tutovky /každý zápas ich máme minimálne 7-8/ 3. chýba tímleader v mužstve /presne to pomenoval Marek Mydla, ktorý povedal, že nám chýba Martin Gula, ktorý „jazdil“ na ihrisku aj keď sa ostatným nedarilo, ťahal ostatných, strieľal góly a čo povedal v kabíne, to platilo aj v kabíne, aj na ihrisku 4. chýba zakončovateľ, pretože my nemáme mužstvo, aby sme vedeli hrať každý zápas na 0:0 – z minulej sezóny chýbajú góly Martina Gulu, Čoka Kusého a Denisa Štefanku, ktorí dali spolu 36 gólov/ 5. chýba víťazný esprit, túžba po víťazstvách = jeden zahraničný nemenovaný tréner povedal: „vy Slováci nemáte víťazného ducha tak, ako ho majú balkánski futbalisti, Vy, Slováci máte síce veľmi šikovných futbalistov, ale iba do pohodových zápasov, túžba enormne a za cenu života vyhrávať sa nedá natrénovať, tá je v génoch.

Starší žiaci

6. kolo

Piešťany – Šaľa 0:3 (0:1)

Góly: 22. Andrej Hubinák, 60. Michal Boledovič, 70. Jakub Krištof

Zostava 6. kola: Maliga, Daňhel -52 Grešák, Hlavatý, Modrovič, Chochola, Kluka, Šimek, Holec, Siget (´Fox), Maco (´Petényi), Vyhlídal

Szilárd Petényi, tréner: Zápas plne pod kontrolou hostí, ktorí takmer úplne elimnovali našu prechodovú aj ofenzívnu fázu, bránu sme prakticky neohrozili. Hostia sa prezentovali výborným držaním lopty, ktoré sme len s ťažkosťami dokázali narúšať a boli sme len v polohe brániaceho mužstva. V priestoroch, kde už vrcholila obranná fáza, sme viackrát dokázali odvrátiť niekoľko gólových šancí hostí dobrými obrannými zákrokmi a predovšetkým výkon brankára Maligu nesie veľký podiel na tom, že sme nemuseli čeliť výraznému ,,debaklu“. Mrzí ma, že sme inkasovali 2 góly po štandardkách, keď sme nechalivpohodlnevzahlavičkovať hosťujúcich hráčov. Výsledok vnímam skôr ako prijateľný, vzhľadom k tomu, že sme reálne mohli utŕžiť potupnú vysokú prehru.

Mladší žiaci

6. kolo

Piešťany -Šaľa 0:2 (0:2)

Góly: 3. Krisztián Balog, 16. Adam Zlatoš

Zostava 6. kola: Gulán – Ocelka, Muller, Pánsky, Hudec, Gregorička, Rolinec, Varačka, Ranostaj, Gregorovič, Hesko, Gvozdenovič Luka, Fodrán, Vatrt, Petényi, Sándor

Cyril Stachura, tréner: Na zápas sme nastúpili po dlhom čase v plnej sile, čo však malo na náš tím presne opačný efekt ako sme očakávali. K zápasu hráči pristúpili trochu alibisticky, každý sa spoliehal na druhého a nikto neodkázal na seba vziať zodpovednosť. Výsledkom bola prehra 2:0 s pomerne hrateľným súperom v zápase bez šancí, ktorý sa odohrával medzi šestnáskami. Zo zápasu som sklamaný, verím, že k tomu ďalšiemu už pristúpime omnoho zodpovednejšie a hráči budú bojovať o svoje miesta, keďže káder je nadmieru široký.

 

Starší žiaci B

5. kolo

Piešťany B – Prašník 1:0 (0:0)

Góly: 38. Šimon Selecký

Zostava 5. kola: Zostava: Gulán, Buček, Čimo, Ranostaj, Vereš(K), Muller, Fox, Šesták, Pomajbová, Košinár, Vatrt, Nedorostová, Greššák, Petényi, Jánoš, Hlavatý

Jozef Glos, tréner: Majstrovský zápas 5. kola sa hral na umelej tráve za stáleho dažďa, čo poznačilo aj náš výkon. Celý zápas prebiehal medzi šestnástkami s množstvom nepresností. Z našej strany sme sa nevedeli dostať do zakončenia a doplatili sme na to jedinou strelou na našu bránu, z ktorej sme inkasovali gól. Chlapci sa snažili, ale dnes nám nebolo súdené dať gól. Potešili ma však individuálne výkony niektorých hráčov.

 

Mladší žiaci B

3. kolo

Vrbové – Piešťany 0:8 (0:5)

Góly: 9., 16., 26. Adam Riegel, 19. Denis Seko, 22. Alexander Bajzík, 25. Adam Pernisch, 39. Alex Nguyen, 40. Adam Čimo

Zostava 3. kola: Marek, Klein, Macek, Suchý, Fodran, Seko, Gešvandtner, Ružička, Martinkovič, Zeman, Zetocha, Krajčovič, Bajzik, Kraic, Bežák, Nguyen, Duong

Ján Stachura, tréner: V zápase sme potvrdili rolu favorita a počas celých 50 minút sme dominovali. Oveľa lepšie hodnotím prvý polčas, v ktorom sme predvádzali aj relatívne peknú kombinačnú hru. V tom druhom sme pod vedomím náskoku poľavili z hry a začali hrať individuálne, pretože každý chcel dať gól, čo sa mi ako trénerovi príliš nepáčilo. Futbal je kolektívna hra a chlapcov v tejto súťaži ako som už niekoľkokrát v hodnoteniach spomenul chceme učiť najmä kombinačnej hre. V zásade sme však podali dobrý výkon. Mám pocit, že družstvo sa zlepšuje zápas od zápasu a zvyká si na väčšie ihrisko. Prejavila na najmä vysoká technická úroveň našich hráčov v čom sme ďaleko prevyšovali súpera. Pochváliť musím chlapcov aj zato, ako sa vyrovnali s fyzicky ťažkými súbojmi s niektorými mohutnejšími protihráčmi. Na čelo tabuľky nám chýba jeden strelený gól, čo bude verím spolu s túžbou zlepšovať sa dostatočná motivácia pre chlapcov do ďalších zápasov.

MB / TS PFK

Aktuality

COVID automat: Okres Piešťany bude bordový. Čo to znamená?

Published

on

By

Epidemiologická situácia v piešťanskom regióne sa počas uplynulých dní zlepšila. Po piatich týždňoch v čiernej farbe bude od pondelka 22. marca zaradený medzi bordové okresy, ktoré sa riadia III. stupňom varovania. Výraznejšie uvoľnenie to však neznamená.

Mapu Slovenska s rozdelením okresov podľa pandemickej situácie platným od pondelka 22. marca zverejnilo ministerstvo zdravotníctva. Čiernych bude 20 okresov, medzi nimi aj Myjava a Nové Mesto nad Váhom. Trnava a Piešťany dostanú bordovú farbu, Hlohovec je v III. stupni varovania už tento týždeň.

Znamená to možnosť otvorenia materských škôl a prvého stupňa základných škôl. To však záleží na odporúčaní regionálneho hygienika. Napríklad v Hlohovci na aktuálny týždeň Regionálny úrad verejného zdravotníctva v Trnave neodporučil otvoriť školy v plnom rozsahu. Prezenčná výučba tam od pondelka (15. marca) začala iba pre štvrtinu žiakov základných škôl a tretinu škôlkárov. Išlo o deti zamestnancov pracujúcich v kritickej infraštruktúre a zamestnancov s nevyhnutným prezenčným výkonom práce – teda tých rodičov, ktorí nemôžu pracovať z domu. „Rovnako sa prezenčná forma výučby týka aj žiakov, ktorým podmienky neumožňujú prístup k dištančnému vzdelávaniu,“ informovalo mesto Hlohovec. V akom rozsahu sa od 22. marca otvoria školy v okrese Piešťany zatiaľ nevieme. Bude to záležať aj na zriaďovateľoch, ktorými sú mestá, obce a cirkev.

Na pohyb v prírode v rámci svojho okresu obyvatelia bordových regiónov nepotrebujú test. Cesty medzi okresmi za účelom pobytu v prírode však ešte nie sú povolené. Vyplýva to z uznesenia vlády, ktoré je platné od 3. marca nad rámec pravidiel COVID automatu. Vláda týmto uznesením zrušila výnimku na vychádzky do prírody mimo okres.

Pre ľudí, ktorí sa doteraz museli každých sedem dní testovať kvôli práci, sa nič nemení. Testy sú v III. stupni varovania aj naďalej platné iba týždeň. Toto opatrenie sa podľa COVID automatu uvoľňuje až v II. stupni varovania, v ktorom testy platia 14 dní. V I. stupni je to 21 dní.

Text: Martin Palkovič Grafika: Ministerstvo zdravotníctva SR

Continue Reading

Aktuality

Ako sa skontaktovať so svojim lekárom?

Published

on

By

Väčšina ambulantných lekárov ordinuje, konzultácie poskytujú aj prostredníctvom telefonických rozhovorov a e-mailových správ.

Úloha ambulantných lekárov a zdravotných sestier v systéme poskytovania zdravotnej starostlivosti je nezastupiteľná. Už vyše roka sa s plným nasadením starajú o svojich pacientov v podmienkach pandémie ochorenia Covid-19. To znamená, že konzultácie poskytujú aj prostredníctvom telefonických rozhovorov alebo cez e-maily. Preto sú, špeciálne tí zo všeobecných ambulancií, v súčasnosti veľmi vyťažení a môže sa stať, že nezareagujú ihneď, pretože telefonujú s iným pacientom. Pre zvýšenie dostupnosti sme ambulanciám s väčším počtom pacientov sme odporučili zriadiť o jednu telefónnu linku viac.

V prípade, že sa ani opakovane nedovoláte alebo nedostanete spätnú väzbu v primeranom čase, môžete sa obrátiť na Odbor zdravotníctva Úradu Trnavského samosprávneho kraja na 0335 559 491 alebo dostupnostlekara@trnava-vuc.sk.

Zdroj a foto: TS TTSK

Continue Reading

Aktuality

Nákup pre ľudí v núdzi môžete spraviť aj tento týždeň

Published

on

By

Trvanlivé potraviny a drogéria už pomohli desiatkam rodín z Piešťan a blízkeho okolia. Ak chcete prispieť, môžete nákup priniesť do vznikajúceho kultúrno-kreatívneho centra Arta. Rozdelenie nákupov zabezpečuje Centrum pomoci človeku Piešťany.

Rok trvajúca pandémia koronavírusu zapríčinila, že mnohí ľudia si po uhradení nákladov na bývanie nemôžu dovoliť nakupovať ani bežné veci. Od začiatku marca im pomáhajú dobrovoľníci, ktorí v centre Arta na Kollárovej ulici vytvorili priestor, kam Piešťanci nosia trvanlivé potraviny a drogériu. Ľuďom, ktorí prišli o prácu alebo im zomrel niekto blízky, čo zhoršilo ich finančnú situáciu, rozdeľuje tieto nákupy Centrum pomoci človeku Piešťany.

Vďaka desiatkam dobrovoľných príspevkov sa podarilo iba počas uplynulého týždňa pomôcť tridsiatim rodinám. Zbierka preto pokračuje aj tento týždeň. Záujemcovia môžu priniesť nákupy do Arty v stredu a v piatok od 16.00 do 18.00 h.


Potraviny: trvanlivé mlieko, detská krupica, cereálie, vločky, musli, cukor, cestoviny, slížiky, múka, ryža, sáčkové polievky, čaj, strukoviny (šošovica, fazuľa, hrach), konzervy (paštéty, rybičky), zemiaky, jablká, kečup, horčica, kakao, müsli, korenie, rasca, majorán, piškóty, keksíky, sladkosti

Drogéria: sprchový šampón, mydlo, pasta, kefky (aj detské), detské plienky (veľkosť 1-4), papierové vreckovky, toaletný papier.

Čističe: jar, prach na pranie, čistič na podlahy, wc čistič


Tento týždeň sme opäť preberali vaše “malé nákupy”. Cez víkend ich odovzdáme Centru pomoci človeku 🙌🏼 a…

Posted by Arta on Friday, March 12, 2021

 

Text: Martin Palkovič

Continue Reading

Reklama

Populárne články