Connect with us

Novinky

Futbal: Muži a žiaci PFK s víťazstvami

Published

on

Štyri góly videli diváci v zápase sedemnásteho kola, keď muži  PFK Piešťany na domácom ihrisku porazili Križovany nad Dudváhom.  Skóre zápasu otvoril 24. minúte Maroš Hutár, ktorého v druhom polčase doplnili Juraj Braniša, Jozef Glos a Adam Kusý. Už menej sa darilo dorastencom v Komárne, ale prehra 5:1, resp. 3:0 ich mrzieť nemusí, keďže postúpili do boja o titul a v ďalšom roku si opäť určite zahrajú druhú ligu. Žiaci nastúpili v Myjave proti miestnemu Spartaku. Kým starší si odniesli bod za bezgólovú remízu, mladší rozniesli súpera a vyhrali 6:1. Ešte viac gólov videli diváci v súbojoch B-tímov – starší žiaci porazili Banku 10:3 a mladší vyhrali 14.1.


Muži 6. liga – 17. kolo
Piešťany – Križovany nad Dudváhom 4:0 (1:0)

Góly: 24. Maroš Hutár, 56. Juraj Braniša, 72. Jozef Glos, 86. Adam Kusý
Zostava 17. kola: Budka – Modrovič (Doktor), Polačik, Hutár, Žák (Lipka), J.Štefanka (Strelec), D.Štefanka, Kusý, Glos, Gula (F.Korec), Braniša (Miškech)

Martin Krajčovič, tréner:  Vedeli sme, že súper je na tom kombinačne dobre, čo sme chceli hneď v úvode eliminovať. Vstup do zápasu nám vyšiel a v 24. minúte sme sa ujali vedenia gólom Hutára. Som rád, že najmä v druhej časti druhého polčasu sme boli dostatočne efektívni. Dosiahli sme ďalšie víťazstvo, z ktorého sa tešíme.

Starší dorast
18. kolo
Komárno – Piešťany 5:1 (3:0)

Góly: 22., 34., 44. Pylyp Lunin, 76. Matej Palacka, 81. Zsolt Beke – 89. Filip Korec
Zostava 18. kola:  Červenka (Freivald) – Sedláček, Rusnák, Stanek, Majtényi – Horil, Prelovský, Strelec, J. Štefanka, Ozimák (Salviany) – Korec

Martin Javorka – tréner:   Na posledné kolo základnej časti sme nastúpili po týždennom regeneračnom cykle. Po troch náročných zápasoch, ktoré rozhodli o našom postupe do skupiny o titul, prišiel posledný zápas základnej časti, ktorý sme si mali užiť a odohrať v dobrej pohode. Opak bol pravdou, na ihrisko v Komárne sme nastúpili nekoncentrovaní, nepripravení a bez záujmu hrať futbal. To, čo nás zdobilo v prvých troch jarných kolách – zodpovednosť, nasadenie, bojovnosť, enormná snaha o úspech – zostalo v Piešťanoch. Keby som povedal, že sme odohrali zlý zápas, klamal by som sám seba, pretože aj v zlom zápase možno nájsť svetlé momenty, aj zlý zápas sa dá odohrať v určitom tempe a nasadení s tým, že Vám chýba nejaká okolnosť, ktorá je dôležitá v zápase /napríklad lepší pohyb alebo presnosť prihrávok, či úspešné zakončenie/. My sme však odohrali zápas, ktorý možno označiť ako „blamáž“, „hanba“ prípadne „futbalová ostuda“. Samotní domáci funkcionári sa ma po zápase pýtali, čo sa to stalo, keďže išli o našej hre výborné referencie a my sme predviedli taký výkon. Jednu vec nechápem, keďže aj ja som bol v dorasteneckom veku a naša generácia sme sa na každý zápas tešili a chceli si ho naplno užiť, prečo chlapci prídu na zápas a nechce sa im hrať futbal. Niektorí hráči neurobili z výklusu zrýchlený pohyb za celý zápas, niektorí sa len ojedinele stretli s loptou a čo bolo najväčším sklamaním, my sme sa dokonca vyhýbali osobným súbojom, nie že by sme do nich nechodili alebo chodili neskoro, my sme sa im úspešne vyhýbali. Toto bol suverénne najhorší výkon hráčov, odkedy trénujem dorasteneckú kategóriu. Ak si niekto myslí, že už sa stal z neho futbalista, pretože sme postúpili do skupiny o titul, tak nech rýchlo prestane snívať a vráti sa na zem, lebo to čo sme predviedli v Komárne nemalo so športovou disciplínou nazývanou futbal absolútne nič spoločné. Dobré futbalové meno sa buduje dlhý čas, zlé si dokážete spraviť behom 90 minút, a nám sa to dokonale podarilo. Preto by som chcel poprosiť aj touto cestou tých chlapcov, ktorým sa nechce absolvovať cez víkend majstrovský zápas, nech radšej zostanú doma, ja sa nebudem hnevať, zostavu doplním hráčmi zo 17-ky, ktorí možno ešte nedosiahli takú kvalitu, ale aspoň budú celý zápas bojovať, behať, robiť šmýkačky, chodiť do súbojov a hlavne tam odovzdajú to, čo v nich je. Skutočne si nepamätám, či som ako tréner zažil takýto prístup k zápasu od svojich zverencov. Nie som presvedčený, že toto je tá správna futbalová cesta. Futbal je len šport, má víťazov a porazených, ale aj prehrať treba so cťou. Ospravedlňujem sa celej piešťanskej futbalovej rodine za výsledok z Komárna, pričom ten výkon, ktorým sme ten výsledok dosiahli, je na plač. Nečakal som taký prístup od hráčov, ktorí pred týždňom dosiahli veľký úspech, keď ako nováčik postúpili medzi najlepšie mužstvá 2. dorasteneckej ligy.

Mladší dorast
18. kolo
Komárno – Piešťany 3:0 (1:0)

Góly: 39., 62. Dominik Kováč, 65. Bence Barna
Zostava 18. kola: Durdík, Barančík, Valo, Krajčo, Glos, Sloboda, Chochula, Pavlovič, Ruľák, Miklovič, Štetka

Peter Vrábel, tréner: V prvom polčase sa hralo väčšinou medzi šestnástkami, bez šancí na obidvoch stranách. Domáci hráči boli ale rýchlejší, dôraznejší v súbojoch a pôsobili sebavedomejšie. V našej hre bolo veľa nepresností a ľahkých strát lopty. Keď sme sa v závere polčasu osmelili a s väčším počtom hráčov dokázali udržať loptu na súperovej polovici, prišla opäť nepresná prihrávka, ktorú zachytili domáci a po rýchlom protiútoku nám dali v 39. min. gól do šatne. Druhý polčas sme začali aktívne, zlepšili sme pohyb a domácich sme dostávali pod tlak, aj keď do zakončenia sme sa dostávali len sporadicky. Veľkú príležitosť na vyrovnanie mal Chochula, ale proti bol asistent rozhodcu, ktorý odmával neexistujúci ofsajd. V 62. a 65. min. sme po sérii chýb v defenzíve dvakrát inkasovali a prehrávali 3:0. Aj napriek tomu sme mohli zápas zdramatizovať najmä vďaka aktívnemu a dobre hrajúcemu Štetkovi, ktorý však tri vyložené šance nedokázal premeniť.

Starší žiaci
20. kolo
Myjava – Piešťany 0:0 (0:0)

Zostava 20. kola:    Maliga – Fox (Žažo) , Urban, Ocelka , Pomajbová (Petényi)  – Rolinec (Petroman),  Kardoš,  Labat – Babečka,  Vyhlídal, Modrovič

Cyril Stachura, tréner: Na Myjave sa hral priemerný, ale bojovný futbal. Domáci, ktorí sa potrebujú vyhnúť, aby nepadli do pásma zostupu vsadili na zabezpečenú obranu a rýchly protiútok. Nášmu mužstvu v tomto dueli chýbali traja kľúčoví hráči (Hlavatý, Daňhel, Vatrt), ale aj tak sme boli počas zápasu lepším tímom. Veľa gólových príležitosti sme si nevytvorili, ale zahodili sme v 20. minúte pokutový kop a v druhom polčase Labat z výbornej pozície prestrelil bránku. Naša novozložená obrana fungovala spoľahlivo, takže sme domácich do gólových príležitosti nepúšťali. Nakoniec je remíza spravodlivá.

Mladší žiaci
20. kolo
Myjava – Piešťany 1:6 (0:2)

Góly: 39. Jonáš Belanský – 18., 25. Samuel Hesko, 34., 41. Šimon Petenyi, 59., 60. Filip Gregorovič

Zostava 20. kola: Marek, Macek, Košinár, Šadibol, Gábor, Suchý, Šesták, Petényi, Badáň, Gregorovič, Hesko, Rolinec, Franko

Ján Stachura, tréner: K víťazstvu sme dokráčali vcelku hladko, súper bol dosť oslabený, čo sa prejavilo na jednoznačnom priebehu zápasu. Zápas hodnotím lepšie ako náš posledný vonkajší zápas v Šali, tentoraz chlapci podali lepší výkon. Jediné negatívum boli občasné hluché miesta, kedy sme herne na chvíľu zaspali, ale vždy sme sa dokázali aktivitou znova dostať do prevahy nad súperom. Hráčska kvalita bola v tomto zápase na našej strane. Výsledok je zaslúžený, videli sme opäť aj niekoľko veľmi dobrých individuálnych výkonov.

Starší žiaci B
12. kolo
Piešťany – Banka 10:3 (4:2)

Góly: 3., 44. Dobroslav Buček, 10. Mark Petromán, 19. Jovan Radovič, 25., 62. Marek Chobot, 64. Maximilián Martinkovič, 65. Jakub Žažo, 66. Erik Ranostaj – 15., 58. Filip Ondreáš, 31. Martin Chalás, 47. Šimon Garec (vl.)

Zostava 12. kola: Šandor – Gvozdenovic M., Žažo, Gregorička, Petromann, Gulan, Ranostaj, Jánoš, Nguyen, Chobot, Buček ( Martinkovič, Radovič, Musaev, Gešvandner  )

Jozef Glos, tréner:  Proti súperovi z Banky sme nastúpili v obmenenej zostave, no na výkone to vidieť nebolo. Chlapci hrali to, čo sme si povedali. Vytvorili si veľa gólových príležitostí a strelili desať gólov. S výkonom chlapcov som spokojný, aj keď máme stále na čom pracovať a zlepšovať.

Mladší žiaci B
12. kolo
Piešťany – Ostrov 14:1 (7:1)

Góly: 3., 8., 27. Andrej Machovič, 6., 11. Denis Seko, 19., 20., 38., 45. Adam Hrubý, 22., 31. Denis Ružička, 33., 48. Filip Fodrán, 42. Christopher Žlnay – 24. Adam Lauko
Zostava 12. kola: Riegel, Mihalik, Ferech, Adamčík, Žlnay, Zeman, Seko, Ružička, Fodrán, Machovič, Hrubý, Čúzy, Jánoška, Hudcovič

Ján Stachura, tréner: Konečne predviedli chlapci výkon, aký si predstavujem. To sa odrzkadlilo na hre aj na výsledku, pričom však súper vôbec nebol slabý a veľmi sympaticky sa snažil hrať futbal  za každého stavu. Verím, že chlapci budú pokračovať v podobne predvádzanej hre. Najväčším pozitívom zápasu pre mňa však bol výkon Filipa Fodrána, ktorý nastúpil ešte len druhýkrát po ťažkej zlomenine nohy a zaznamenal dva góly.

MB/TK PFK

Aktuality

COVID automat: Okres Piešťany bude bordový. Čo to znamená?

Published

on

By

Epidemiologická situácia v piešťanskom regióne sa počas uplynulých dní zlepšila. Po piatich týždňoch v čiernej farbe bude od pondelka 22. marca zaradený medzi bordové okresy, ktoré sa riadia III. stupňom varovania. Výraznejšie uvoľnenie to však neznamená.

Mapu Slovenska s rozdelením okresov podľa pandemickej situácie platným od pondelka 22. marca zverejnilo ministerstvo zdravotníctva. Čiernych bude 20 okresov, medzi nimi aj Myjava a Nové Mesto nad Váhom. Trnava a Piešťany dostanú bordovú farbu, Hlohovec je v III. stupni varovania už tento týždeň.

Znamená to možnosť otvorenia materských škôl a prvého stupňa základných škôl. To však záleží na odporúčaní regionálneho hygienika. Napríklad v Hlohovci na aktuálny týždeň Regionálny úrad verejného zdravotníctva v Trnave neodporučil otvoriť školy v plnom rozsahu. Prezenčná výučba tam od pondelka (15. marca) začala iba pre štvrtinu žiakov základných škôl a tretinu škôlkárov. Išlo o deti zamestnancov pracujúcich v kritickej infraštruktúre a zamestnancov s nevyhnutným prezenčným výkonom práce – teda tých rodičov, ktorí nemôžu pracovať z domu. „Rovnako sa prezenčná forma výučby týka aj žiakov, ktorým podmienky neumožňujú prístup k dištančnému vzdelávaniu,“ informovalo mesto Hlohovec. V akom rozsahu sa od 22. marca otvoria školy v okrese Piešťany zatiaľ nevieme. Bude to záležať aj na zriaďovateľoch, ktorými sú mestá, obce a cirkev.

Na pohyb v prírode v rámci svojho okresu obyvatelia bordových regiónov nepotrebujú test. Cesty medzi okresmi za účelom pobytu v prírode však ešte nie sú povolené. Vyplýva to z uznesenia vlády, ktoré je platné od 3. marca nad rámec pravidiel COVID automatu. Vláda týmto uznesením zrušila výnimku na vychádzky do prírody mimo okres.

Pre ľudí, ktorí sa doteraz museli každých sedem dní testovať kvôli práci, sa nič nemení. Testy sú v III. stupni varovania aj naďalej platné iba týždeň. Toto opatrenie sa podľa COVID automatu uvoľňuje až v II. stupni varovania, v ktorom testy platia 14 dní. V I. stupni je to 21 dní.

Text: Martin Palkovič Grafika: Ministerstvo zdravotníctva SR

Continue Reading

Aktuality

Ako sa skontaktovať so svojim lekárom?

Published

on

By

Väčšina ambulantných lekárov ordinuje, konzultácie poskytujú aj prostredníctvom telefonických rozhovorov a e-mailových správ.

Úloha ambulantných lekárov a zdravotných sestier v systéme poskytovania zdravotnej starostlivosti je nezastupiteľná. Už vyše roka sa s plným nasadením starajú o svojich pacientov v podmienkach pandémie ochorenia Covid-19. To znamená, že konzultácie poskytujú aj prostredníctvom telefonických rozhovorov alebo cez e-maily. Preto sú, špeciálne tí zo všeobecných ambulancií, v súčasnosti veľmi vyťažení a môže sa stať, že nezareagujú ihneď, pretože telefonujú s iným pacientom. Pre zvýšenie dostupnosti sme ambulanciám s väčším počtom pacientov sme odporučili zriadiť o jednu telefónnu linku viac.

V prípade, že sa ani opakovane nedovoláte alebo nedostanete spätnú väzbu v primeranom čase, môžete sa obrátiť na Odbor zdravotníctva Úradu Trnavského samosprávneho kraja na 0335 559 491 alebo dostupnostlekara@trnava-vuc.sk.

Zdroj a foto: TS TTSK

Continue Reading

Aktuality

Nákup pre ľudí v núdzi môžete spraviť aj tento týždeň

Published

on

By

Trvanlivé potraviny a drogéria už pomohli desiatkam rodín z Piešťan a blízkeho okolia. Ak chcete prispieť, môžete nákup priniesť do vznikajúceho kultúrno-kreatívneho centra Arta. Rozdelenie nákupov zabezpečuje Centrum pomoci človeku Piešťany.

Rok trvajúca pandémia koronavírusu zapríčinila, že mnohí ľudia si po uhradení nákladov na bývanie nemôžu dovoliť nakupovať ani bežné veci. Od začiatku marca im pomáhajú dobrovoľníci, ktorí v centre Arta na Kollárovej ulici vytvorili priestor, kam Piešťanci nosia trvanlivé potraviny a drogériu. Ľuďom, ktorí prišli o prácu alebo im zomrel niekto blízky, čo zhoršilo ich finančnú situáciu, rozdeľuje tieto nákupy Centrum pomoci človeku Piešťany.

Vďaka desiatkam dobrovoľných príspevkov sa podarilo iba počas uplynulého týždňa pomôcť tridsiatim rodinám. Zbierka preto pokračuje aj tento týždeň. Záujemcovia môžu priniesť nákupy do Arty v stredu a v piatok od 16.00 do 18.00 h.


Potraviny: trvanlivé mlieko, detská krupica, cereálie, vločky, musli, cukor, cestoviny, slížiky, múka, ryža, sáčkové polievky, čaj, strukoviny (šošovica, fazuľa, hrach), konzervy (paštéty, rybičky), zemiaky, jablká, kečup, horčica, kakao, müsli, korenie, rasca, majorán, piškóty, keksíky, sladkosti

Drogéria: sprchový šampón, mydlo, pasta, kefky (aj detské), detské plienky (veľkosť 1-4), papierové vreckovky, toaletný papier.

Čističe: jar, prach na pranie, čistič na podlahy, wc čistič


Tento týždeň sme opäť preberali vaše “malé nákupy”. Cez víkend ich odovzdáme Centru pomoci človeku 🙌🏼 a…

Posted by Arta on Friday, March 12, 2021

 

Text: Martin Palkovič

Continue Reading

Reklama

Populárne články