Connect with us

Novinky

Futbal: Mladší dorast PFK Piešťany valcuje súpera za súperom a siaha po majstrovskom titule

Published

on

Futbalový svet momentálne rieši nečakaného majstra anglickej Premier League, ktorým sa predčasne stal tím Leicesteru City. Niečo podobné, i keď v oveľa menšom meradle sa deje aj v našom meste. Reč je o mladších dorastencoch PFK Piešťany, ktorí momentálne zažívajú najvydarenejšiu sezónu za posledné roky. Po vynikajúcich výkonoch vedie náš tím ligovú súťaž s 10 bodovým náskokom. Najbližšie ich však čaká najdôležitejší zápas celej jarnej časti sezóny, pretože na domácom ihrisku v Piešťanoch privítajú druhé mužstvo tabuľky, Šaľu. V prípade výhry sa Piešťanci výrazne priblížia k vysnívanému titulu, takže ak máte radi futbal, určite choďte v sobotu 7. mája o 12:30 našich chlapcov povzbudiť.

PFK3

Futbal v Piešťanoch to za posledné roky nemal určite jednoduché, čoho dôkazom je fakt, že v meste momentálne nemáme A—mužstvo. Najvyššou kategóriou sú práve naši dorastenci, ktorí klub aj napriek rôznym možným scenárom neopustili, neušli preč, ale naopak – zostali a začali bojovať. Najskôr však bolo potrebné sa vysporiadať s bojmi o záchranu, čo sa týkalo iba staršieho dorastu. Našťastie, všetko dopadlo dobre, a do nižšej súťaže ako III. Liga nezostúpili.

PFK1

Postupne sa ich výkony zlepšovali a začali sa objavovať prvé výraznejšie výsledky, až prišla sezóna 2015/2016 a prvý zápas mladších dorastencov v Bánovciach nad Bebravou. Nikto nemal vysoké očakávania a aj napriek tomu domov odviezli tri body. O týždeň prišla ďalšia výhra a vo víťaznej šnúre pokračovali prakticky počas celej sezóny. S doterajšími 18 výhrami, 3 remízami a jednou jedinou nešťastnou prehrou v Seredi, kedy kvôli chorobám bojovalo mužstvo aj s brankárom v poli, sa mladší dorastenci PFK Piešťany ocitli na prvom mieste. Chuť prehry nepocítili od septembra minulého roka, čo je už neuveriteľných 1440 minút. Naposledy vycestovali v minulú nedeľu do Šamorína, kde vydreli zaslúžené víťazstvo 2:1 nad miestnym celkom.

Pomer 82 strelených ku 23 obdržaným gólom je vynikajúci a v mužstve je niekoľko hráčov medzi najlepšími strelcami celej súťaže. Najviac gólov z celého mužstva nastrieľal Tomáš Blahuta, ktorý je s 23 zásahmi iba o jeden gól za najlepším strelcom celej súťaže. Za ním nasleduje Jozef Janotík so 14 gólmi, Adrián Valovič a aj ďalší. Treba ešte pripomenúť, že aj starší dorast zažíva vydarené obdobie, pretože aktuálne okupuje v lige fantastickú 4. priečku.

PFK2

Zostava dorastu PFK Piešťany:

JURAJ DOBROVOLNÝ, JAKUB LENOVSKÝ, KAMIL HLATKÝ, LUKÁŠ PSALMAN, JOZEF JANOTÍK, FILIP KOREC, DENIS HORIL, TOMÁŠ BLAHUTA, JURAJ ŠTEFANKA, KRISTIÁN RUSNÁK, ADRIÁN VALOVIČ, FILIP CHMELINA, ONDREJ BENKO, MICHAL STUDENÝ, SAMUEL ZENKO A DÁVID KONDRC.

-PFK Piešťany-

Aktuality

COVID automat: Okres Piešťany bude bordový. Čo to znamená?

Published

on

By

Epidemiologická situácia v piešťanskom regióne sa počas uplynulých dní zlepšila. Po piatich týždňoch v čiernej farbe bude od pondelka 22. marca zaradený medzi bordové okresy, ktoré sa riadia III. stupňom varovania. Výraznejšie uvoľnenie to však neznamená.

Mapu Slovenska s rozdelením okresov podľa pandemickej situácie platným od pondelka 22. marca zverejnilo ministerstvo zdravotníctva. Čiernych bude 20 okresov, medzi nimi aj Myjava a Nové Mesto nad Váhom. Trnava a Piešťany dostanú bordovú farbu, Hlohovec je v III. stupni varovania už tento týždeň.

Znamená to možnosť otvorenia materských škôl a prvého stupňa základných škôl. To však záleží na odporúčaní regionálneho hygienika. Napríklad v Hlohovci na aktuálny týždeň Regionálny úrad verejného zdravotníctva v Trnave neodporučil otvoriť školy v plnom rozsahu. Prezenčná výučba tam od pondelka (15. marca) začala iba pre štvrtinu žiakov základných škôl a tretinu škôlkárov. Išlo o deti zamestnancov pracujúcich v kritickej infraštruktúre a zamestnancov s nevyhnutným prezenčným výkonom práce – teda tých rodičov, ktorí nemôžu pracovať z domu. „Rovnako sa prezenčná forma výučby týka aj žiakov, ktorým podmienky neumožňujú prístup k dištančnému vzdelávaniu,“ informovalo mesto Hlohovec. V akom rozsahu sa od 22. marca otvoria školy v okrese Piešťany zatiaľ nevieme. Bude to záležať aj na zriaďovateľoch, ktorými sú mestá, obce a cirkev.

Na pohyb v prírode v rámci svojho okresu obyvatelia bordových regiónov nepotrebujú test. Cesty medzi okresmi za účelom pobytu v prírode však ešte nie sú povolené. Vyplýva to z uznesenia vlády, ktoré je platné od 3. marca nad rámec pravidiel COVID automatu. Vláda týmto uznesením zrušila výnimku na vychádzky do prírody mimo okres.

Pre ľudí, ktorí sa doteraz museli každých sedem dní testovať kvôli práci, sa nič nemení. Testy sú v III. stupni varovania aj naďalej platné iba týždeň. Toto opatrenie sa podľa COVID automatu uvoľňuje až v II. stupni varovania, v ktorom testy platia 14 dní. V I. stupni je to 21 dní.

Text: Martin Palkovič Grafika: Ministerstvo zdravotníctva SR

Continue Reading

Aktuality

Ako sa skontaktovať so svojim lekárom?

Published

on

By

Väčšina ambulantných lekárov ordinuje, konzultácie poskytujú aj prostredníctvom telefonických rozhovorov a e-mailových správ.

Úloha ambulantných lekárov a zdravotných sestier v systéme poskytovania zdravotnej starostlivosti je nezastupiteľná. Už vyše roka sa s plným nasadením starajú o svojich pacientov v podmienkach pandémie ochorenia Covid-19. To znamená, že konzultácie poskytujú aj prostredníctvom telefonických rozhovorov alebo cez e-maily. Preto sú, špeciálne tí zo všeobecných ambulancií, v súčasnosti veľmi vyťažení a môže sa stať, že nezareagujú ihneď, pretože telefonujú s iným pacientom. Pre zvýšenie dostupnosti sme ambulanciám s väčším počtom pacientov sme odporučili zriadiť o jednu telefónnu linku viac.

V prípade, že sa ani opakovane nedovoláte alebo nedostanete spätnú väzbu v primeranom čase, môžete sa obrátiť na Odbor zdravotníctva Úradu Trnavského samosprávneho kraja na 0335 559 491 alebo dostupnostlekara@trnava-vuc.sk.

Zdroj a foto: TS TTSK

Continue Reading

Aktuality

Nákup pre ľudí v núdzi môžete spraviť aj tento týždeň

Published

on

By

Trvanlivé potraviny a drogéria už pomohli desiatkam rodín z Piešťan a blízkeho okolia. Ak chcete prispieť, môžete nákup priniesť do vznikajúceho kultúrno-kreatívneho centra Arta. Rozdelenie nákupov zabezpečuje Centrum pomoci človeku Piešťany.

Rok trvajúca pandémia koronavírusu zapríčinila, že mnohí ľudia si po uhradení nákladov na bývanie nemôžu dovoliť nakupovať ani bežné veci. Od začiatku marca im pomáhajú dobrovoľníci, ktorí v centre Arta na Kollárovej ulici vytvorili priestor, kam Piešťanci nosia trvanlivé potraviny a drogériu. Ľuďom, ktorí prišli o prácu alebo im zomrel niekto blízky, čo zhoršilo ich finančnú situáciu, rozdeľuje tieto nákupy Centrum pomoci človeku Piešťany.

Vďaka desiatkam dobrovoľných príspevkov sa podarilo iba počas uplynulého týždňa pomôcť tridsiatim rodinám. Zbierka preto pokračuje aj tento týždeň. Záujemcovia môžu priniesť nákupy do Arty v stredu a v piatok od 16.00 do 18.00 h.


Potraviny: trvanlivé mlieko, detská krupica, cereálie, vločky, musli, cukor, cestoviny, slížiky, múka, ryža, sáčkové polievky, čaj, strukoviny (šošovica, fazuľa, hrach), konzervy (paštéty, rybičky), zemiaky, jablká, kečup, horčica, kakao, müsli, korenie, rasca, majorán, piškóty, keksíky, sladkosti

Drogéria: sprchový šampón, mydlo, pasta, kefky (aj detské), detské plienky (veľkosť 1-4), papierové vreckovky, toaletný papier.

Čističe: jar, prach na pranie, čistič na podlahy, wc čistič


Tento týždeň sme opäť preberali vaše “malé nákupy”. Cez víkend ich odovzdáme Centru pomoci človeku 🙌🏼 a…

Posted by Arta on Friday, March 12, 2021

 

Text: Martin Palkovič

Continue Reading

Reklama

Populárne články