Connect with us

Novinky

Futbal: Mladší dorast PFK Piešťany rozdrvil najväčšieho konkurenta deviatimi gólmi

Published

on

V sobotu 7. mája, sa na futbalovom štadióne PFK Piešťany odohral kľúčový zápas tímu mladšieho dorastu pôsobiaceho v III. lige Západ, pretože doma hostil aktuálne druhé mužstvo tabuľky – FK Slovan Duslo Šaľa. Najmä pre hostí išlo o najdôležitejší duel sezóny, nakoľko v prípade prehry s našimi dorastencami by sa mohli presunúť na prvé miesto už iba v prípade, ak by Piešťanci prehrali všetkých päť posledných stretnutí v rade. V prípade výhry by sa zasa boj o titul viac zdramatizoval.

PFK4 (1)
Za príjemného teplého a slnečného počasia sa o 12:30 začal šláger kola a obidve mužstvá vstúpili do zápasu s jasnými cieľmi. Nanešťastie pre hostí sa skóre otváralo už v 11. minúte, kedy loptu poslal do bránky Adrián Valovič. Piešťanci získavali postupne psychickú pohodu, ktorá sa o osem minút neskôr pretavila do druhého gólu od Jozefa Janotíka. O tri minúty na to, sa podarilo z rohového kopu streliť gól aj mladému Jurajovi Štefankovi, a tak sa už začala predstava hráčom Šale o sobotňajšom víťazstve rozpadať. Do konca prvého polčasu uzavrel skóre na 4:0 Tomáš Blahuta. Bohužiaľ, pri poslednej domácej akcii sa veľmi nešťastne zranil dobre hrajúci Filip Korec, ktorý si po páde na trávnik škaredo zlomil ruku, kvôli čomu musela byť privolaná rýchla zdravotná pomoc.
Filipovo zranenie Piešťancov ešte viacej zomklo a do druhého polčasu nastúpili s jasnou úlohou – vyhrať. Toto si uvedomoval aj striedajúci Lukáš Psalman, ktorý v 55. minúte začal deštrukciu hosťujúceho tímu, keď skóre upravil na 5:0. Ten istý hráč zaznamenal gól aj o päť minút neskôr – 6:0. Aby toho nebolo málo, tak jednu minútu po Psalmanovom góle na 6:0 znova zmenil stav zápasu na 7:0 Tomáš Blahuta. O víťazovi stretnutia bolo už prakticky rozhodnuté, avšak v 71. minúte rozvlnil ešte druhýkrát sieť  Adrián Valovič a o dve minúty neskôr aj Jozef Janotík.

PFK3
Zápasy prvého mužstva tabuľky s druhým sa často končievajú malým rozdielom, no mladší dorastenci PFK Piešťany potvrdili svoju úlohu dominujúceho tímu III. ligy Západ a svojho konkurenta zo Šale drvivo rozstrieľali 9:0. Ďalší domáci zápas ich čaká 21.5. o 12:30 s MŠK Považská Bystrica.
Zostava PFK Piešťany: Juraj Dobrovolný, Jakub Lenovský, Ondrej Benko, Kristián Rusnák, Adrián Valovič, Tomáš Blahuta, Filip Chmelina, Juraj Štefanka, Jozef Janotík, Filip Korec, Dávid Kondrc. Na lavičke boli pripravení: Lukáš Psalman, Denis Horil a Michal Studený.
Autor: -tb-

Aktuality

COVID automat: Okres Piešťany bude bordový. Čo to znamená?

Published

on

By

Epidemiologická situácia v piešťanskom regióne sa počas uplynulých dní zlepšila. Po piatich týždňoch v čiernej farbe bude od pondelka 22. marca zaradený medzi bordové okresy, ktoré sa riadia III. stupňom varovania. Výraznejšie uvoľnenie to však neznamená.

Mapu Slovenska s rozdelením okresov podľa pandemickej situácie platným od pondelka 22. marca zverejnilo ministerstvo zdravotníctva. Čiernych bude 20 okresov, medzi nimi aj Myjava a Nové Mesto nad Váhom. Trnava a Piešťany dostanú bordovú farbu, Hlohovec je v III. stupni varovania už tento týždeň.

Znamená to možnosť otvorenia materských škôl a prvého stupňa základných škôl. To však záleží na odporúčaní regionálneho hygienika. Napríklad v Hlohovci na aktuálny týždeň Regionálny úrad verejného zdravotníctva v Trnave neodporučil otvoriť školy v plnom rozsahu. Prezenčná výučba tam od pondelka (15. marca) začala iba pre štvrtinu žiakov základných škôl a tretinu škôlkárov. Išlo o deti zamestnancov pracujúcich v kritickej infraštruktúre a zamestnancov s nevyhnutným prezenčným výkonom práce – teda tých rodičov, ktorí nemôžu pracovať z domu. „Rovnako sa prezenčná forma výučby týka aj žiakov, ktorým podmienky neumožňujú prístup k dištančnému vzdelávaniu,“ informovalo mesto Hlohovec. V akom rozsahu sa od 22. marca otvoria školy v okrese Piešťany zatiaľ nevieme. Bude to záležať aj na zriaďovateľoch, ktorými sú mestá, obce a cirkev.

Na pohyb v prírode v rámci svojho okresu obyvatelia bordových regiónov nepotrebujú test. Cesty medzi okresmi za účelom pobytu v prírode však ešte nie sú povolené. Vyplýva to z uznesenia vlády, ktoré je platné od 3. marca nad rámec pravidiel COVID automatu. Vláda týmto uznesením zrušila výnimku na vychádzky do prírody mimo okres.

Pre ľudí, ktorí sa doteraz museli každých sedem dní testovať kvôli práci, sa nič nemení. Testy sú v III. stupni varovania aj naďalej platné iba týždeň. Toto opatrenie sa podľa COVID automatu uvoľňuje až v II. stupni varovania, v ktorom testy platia 14 dní. V I. stupni je to 21 dní.

Text: Martin Palkovič Grafika: Ministerstvo zdravotníctva SR

Continue Reading

Aktuality

Ako sa skontaktovať so svojim lekárom?

Published

on

By

Väčšina ambulantných lekárov ordinuje, konzultácie poskytujú aj prostredníctvom telefonických rozhovorov a e-mailových správ.

Úloha ambulantných lekárov a zdravotných sestier v systéme poskytovania zdravotnej starostlivosti je nezastupiteľná. Už vyše roka sa s plným nasadením starajú o svojich pacientov v podmienkach pandémie ochorenia Covid-19. To znamená, že konzultácie poskytujú aj prostredníctvom telefonických rozhovorov alebo cez e-maily. Preto sú, špeciálne tí zo všeobecných ambulancií, v súčasnosti veľmi vyťažení a môže sa stať, že nezareagujú ihneď, pretože telefonujú s iným pacientom. Pre zvýšenie dostupnosti sme ambulanciám s väčším počtom pacientov sme odporučili zriadiť o jednu telefónnu linku viac.

V prípade, že sa ani opakovane nedovoláte alebo nedostanete spätnú väzbu v primeranom čase, môžete sa obrátiť na Odbor zdravotníctva Úradu Trnavského samosprávneho kraja na 0335 559 491 alebo dostupnostlekara@trnava-vuc.sk.

Zdroj a foto: TS TTSK

Continue Reading

Aktuality

Nákup pre ľudí v núdzi môžete spraviť aj tento týždeň

Published

on

By

Trvanlivé potraviny a drogéria už pomohli desiatkam rodín z Piešťan a blízkeho okolia. Ak chcete prispieť, môžete nákup priniesť do vznikajúceho kultúrno-kreatívneho centra Arta. Rozdelenie nákupov zabezpečuje Centrum pomoci človeku Piešťany.

Rok trvajúca pandémia koronavírusu zapríčinila, že mnohí ľudia si po uhradení nákladov na bývanie nemôžu dovoliť nakupovať ani bežné veci. Od začiatku marca im pomáhajú dobrovoľníci, ktorí v centre Arta na Kollárovej ulici vytvorili priestor, kam Piešťanci nosia trvanlivé potraviny a drogériu. Ľuďom, ktorí prišli o prácu alebo im zomrel niekto blízky, čo zhoršilo ich finančnú situáciu, rozdeľuje tieto nákupy Centrum pomoci človeku Piešťany.

Vďaka desiatkam dobrovoľných príspevkov sa podarilo iba počas uplynulého týždňa pomôcť tridsiatim rodinám. Zbierka preto pokračuje aj tento týždeň. Záujemcovia môžu priniesť nákupy do Arty v stredu a v piatok od 16.00 do 18.00 h.


Potraviny: trvanlivé mlieko, detská krupica, cereálie, vločky, musli, cukor, cestoviny, slížiky, múka, ryža, sáčkové polievky, čaj, strukoviny (šošovica, fazuľa, hrach), konzervy (paštéty, rybičky), zemiaky, jablká, kečup, horčica, kakao, müsli, korenie, rasca, majorán, piškóty, keksíky, sladkosti

Drogéria: sprchový šampón, mydlo, pasta, kefky (aj detské), detské plienky (veľkosť 1-4), papierové vreckovky, toaletný papier.

Čističe: jar, prach na pranie, čistič na podlahy, wc čistič


Tento týždeň sme opäť preberali vaše “malé nákupy”. Cez víkend ich odovzdáme Centru pomoci človeku 🙌🏼 a…

Posted by Arta on Friday, March 12, 2021

 

Text: Martin Palkovič

Continue Reading

Reklama

Populárne články