Connect with us

Novinky

Futbal: Mladíci PFK zdolali Sereď, Leopoldov a Banku

Published

on

Druhý septembrový víkend odohrali mladí piešťanskí futbalisti  ďalšie kolo ligových súbojov. Starší dorast a mladší dorast hral v Novej Dubnici. Žiacke družstvá v Seredi a Leopoldove. Najmladší žiaci hostili Banku. Ako sa im darilo si prečítate v nasledujúcich riadkoch.

Starší dorast

5. kolo

Piešťany – Nová Dubnica 0:2 (0:0)

Góly: 75. Filip Pupiš, 79. Patrik Šukala

Zostava 5. kola: Červenka – Blahuta (Kondrc), Lenovský, Rusnák, Stanek – Korec (Štefanec, Ozimák), Strelec, Miškech, Unger, Krajčovič – Paulovič (Horil)

Martin Javorka, tréner: Po neúspešnom výsledku z Levíc čakal hráčov PFK ďalší futbalovo kvalitný súper – nováčik z Novej Dubnice. Pripravili sme hráčov na zápas s tým, aby sa koncentrovali a dodržiavali hernú disciplínu. Zdôrazňovali sme, že pre priebeh zápasu bude veľmi dôležité, kto strelí prvý gól. Už v úvodnej minúte po nepresnej rozohrávke Tomáša Blahutu išli hostia v nájazde na domácu bránu, no našťastie gól z toho nebol. V ďalšom priebehu hry sa čoraz častejšie domáci futbalisti tlačili pred súperovu bránu a napriek dobrej organizácii v hre súpera sme si prvý polčas vytvorili 4 gólové príležitosti, ktoré sme však nedokázali premeniť na strelenie gólu a tak tutovky Denisa Pauloviča, Ivana Krajčoviča a Dávida Miškecha nepriniesli zmenu skóre. Hostia sa za prvý polčas nedostávali do vyložených gólových príležitostí, v čom im zabránila dobrá defenzívna činnosť hráčov PFK, pričom veľmi kompaktne po celý zápas pôsobila stopérska dvojica Jakub Lenovský a Kristián Rusnák, pričom defenzívne úlohy na výbornú zvládli aj dvaja v podstate nováčikovia v mužstve – Maťo Strelec a Lukáš Stanek. Keď sme nepremenili ani najväčšie „tutovky“ a súpera sme prakticky k ničomu nepustili, na prestávku odchádzali obe mužstvá za stavu 0:0. Cez prestávku boli domáci hráči upozornení na súperovu hru, na ich výborné držanie lopty, využívanie voľných priestorov, dobrú organizáciu hry na stredových postoch a v neposlednom rade výbornú fyzickú pripravenosť. Do druhého polčasu som hráčom zdôrazňoval, aby sa sústredili na defenzívnu činnosť, súpera sme nechceli už vysoko napádať, pričom som kládol dôraz najmä na premieňanie príležitostí s tým, že aj v druhom polčase si 2-3 stopercentné príležitosti vypracujeme. Taktie ž boli hráči upozornení, aby zrýchlili hru smerom dopredu s tým, aby nedržali loptu, ale hrali najmä v plných priestoroch na menej dotykov, a aby sme nestrácali ľahké lopty na súperovej polovici, ktoré by dobre hrajúci hráči Novej Dubnice mohli využiť. V neposlednom rade bol zvýšený dôraz na realizáciu štandardných situácii, ktoré mohli viesť z našej strany k streleniu víťazného gólu. To, čo bolo zdôraznené cez prestávku, naši chlapci nepreniesli do hry v druhom polčase, keď sme častokrát strácali ľahké lopty v centrálnej, predfinálnej fáze, taktiež sme nepremenili ani 3 stopercentné druhopolčasové šance, loptu sme sa snažili dostať k súperovej šestnástke cez plné a obsadené priestory. A keď k streleniu gólu neprispeli ani rohové kopy, prišiel zákonitý trest, keď futbalovo kvalitný /nie však lepší/ súper v priebehu 5 minút rozhodol zápas vo svoj prospech. Zápas ako cez kopirák, keď ho porovnáme s minulotýždňovým zápasom v Leviciach, kde sme boli ešte o čosi futbalovo dominantnejší, no keď nepremeníme v každom zápase 6-7 vyložených príležitostí, tak nemôžeme byť bodovo úspešní, čo je veľká škoda, lebo prehrávame zápasy, v ktorých sme dlhé zápasové minúty lepším mužstvom.

Mladší dorast

5. kolo

Piešťany – Nová Dubnica 2:3 (0:2)

Góly: 54. Igor Kováčik, 78. Denis Minárik – 26. Dávid Matejka, 38., 56. Jakub Pecuš

Zostava 5. kola: Hlbocký, Sedláček, Herman, Ruľák ( Piešťanský), Valo(Ondrejka), Bušik (Minárik), Janovský, Miklovič (Glos), Bartovic(Kováčik), Ondris, Štetka

Peter Vrábel, tréner: V tomto zápase nestačila snaha a bojovnosť našich hráčov na väčšiu futbalovú kvalitu hostí, ktorí boli lepší v individuálnych činnostiach s lepším prechodom do útoku. V našej hre bolo príliš veľa nepresností a ľahkých strát lopty. Aj napriek tomu sme si vypracovali niekoľko dobrých streleckých príležitostí, ich finálna realizácia bola však nepresná, uponáhľaná, chýbal pokoj a rozvaha v zakončení. Po prvom polčase, ktorý vyhrali hostia 0:2 sme chceli zabojovať o lepší výsledok. Podarilo sa nám dať kontaktný gól na 1:2 Kováčikom, vytvorili sme si mierny tlak, ale hosťom sa podarilo znovu odskočiť na rozdiel dvoch gólov. V závere zápasu upravil na konečných 2:3 z priameho kopu peknou strelou Minárik.

Starší žiaci A

5. kolo

Sereď – Piešťany 2:2 (2:2)

Góly: 3., 28. Matej Frajta – 12., 20. Tomáš Šimek

Zostava 5. kola: Maliga, Siget (´Grešák, Tinka), Hlavatý, Modrovič, Chochola, Vyhlídal, Kluka, Šimek, Holec, Maco, Daňhel

Szilárd Petényi, tréner: Málokto predpokladal možnosť uspieť na ihrisku zatiaľ nezdolaného a jedného z kandidátov na líderstvo, a tak sme sa postarali o prekvapenie kola. Chlapci ukázali, že sú schopní konkurovať aj vyššie postaveným družstvám a dobrý výsledok spolu s výkonom ich bude motivovať do ďalších zápasov. Základ úspechu tvoril defenzívny kompaktný blok a úspešnosť v súbojoch, po ktorých sme dokázali aj konštruktívne vyjsť smerom dopredu, kde sme hrozili prienikmi s následnou koncovkou. Domáci boli zaskočení našou aktivitou a trvalejší tlak si nevytvorili. Inkasovali sme po identických individuálnych chybách, keď sme neustrážili pravého stredového hráča, ktorý nám strelil oba góly. Do polčasu sme dokázali rýchlo odpovedať dvoma výstavnými gólmi Šimeka spoza 16-ky, ktorému táto ,parketa,, sedí, čo už niekoľkokrát dokázal. Remízový stav do prestávky a priebeh spolu s vývojom zdvihol sebavedomie hráčom. Avizovaný tlak zo strany domácich svojou aktivitou sme nepripustili , dokonca v záverečnej trojminútovke sme mohli strhnúť víťazstvo na svoju stranu, kedy sa Tinka aj Maco ocitli v samostatnom nájazde na domáceho brankára, no svoje šance nepremenili. Výkon hráčov si zaslúži veľkú pochvalu.

Mladší žiaci A

5. kolo

Sereď – Piešťany 4:8 (2:4)

Góly: 3. Adrián Gála, 20. Sebastian Toncr, 40. Róbert Očenáš, 47. Jozef Dáni – 7., 51. Filip Gregorovič, 12., 17., 29. Jozef Rolinec, 37., 57. Samuel Hesko, 43. Pavol Ocelka

Zostava 5. kola: Gulán – Ocelka, Muller, Pánsky, Hudec, Gregorička, Rolinec, Varačka, Ranostaj, Gregorovič, Hesko, Gvozdenovič Luka, Fodrán, Vatrt, Petényi, Sándor

Szilárd Petényi, zast. tréner: Jednoznančný výsledok vôbec nevypovedá o veľkej prevahe z našej strany, skôr o efektivite v zakončení, v ktorom sme domácich prevýšili. Hralo sa na oboch stranách príliš otvorene z jednej strany na druhú, obe mužstvá akoby ignorovali obranné činnosti a sústredili sa len na ofenzívnu fázu, ktorej výsledkom bolo veľké množstvo gólov a zápas sa stal atraktívny najmä pre diváka. Gólovo sme sa presadili skôr individuálnym riešením, ktorému nie vždy predchádzala viac dotyková kombinácia a súčinnosť viacerých hráčov v medzihre, ale presadili sa silní jednotlivci, kde zohrala veľkú úlohu fyzická pripravenosť a rýchlosť v herných situáciách 1 na 1 /Gregorovič , Hesko, Rolinec, Gvozdenovič, Petényi../.

Starší žiaci B

4. kolo

Leopoldov – Piešťany B 13:0 (4:0)

Góly: 7., 31., 54. Baranovič, 22., 47., 56. Šuliman, 33., 68. Snoha, 37., 44., 47. Durda, 61. Golány, 64. Škoda

Zostava 4. kola: Žažo (Košinár), Buček, Chobot, Čimo, Ranostaj, Vereš (K), Fox, Šesták, Pomajbová, Petroman, Gregorička, Jánoš, Petényi O.
Jozef Glos, tréner: Do zápasu sme vstúpili veľmi ustráchane, keďže hráči súpera mali značnú výškovú a fyzickú prevahu a s kombináciou silného vetra sme nemali šancu. Prvý polčas chalani bojovali, no druhý polčas bol už v jasnej réžii domácich.

Mladší žiaci B

2. kolo

Piešťany B – Banka 7:0 (1:0)

Góly: 20. Ondrej Zeman, 27., 33. Filip Fodrán, 29. Maximilián Martinkovič, 36. Lukas Gešvandtner, 49. Jakub Marek, 50. Denis Seko

Zostava 2. kola: Marek, Klein, Macek, Suchý, Fodran, Seko, Gešvandtner, Ružička, Martinkovič, Zeman, Zetocha, Krajčovič, Bajzik, Kraic, Bežák, Nguyen, Duong

Ján Stachura, tréner: V zapase sme zaznamenali vysoké víťazstvo, ktoré korešpondovalo s dianím na ihrisku. Zápas sme mali po celý čas pod kontrolou a mohli sme zaznamenať aj viac presných zásahov. Oproti minulému zápasu sme sa zlepšili aj herne, v tomto bode však zatiaľ z mojej strany nevládne spokojnosť. Väčšina chlapcov stále hrala pod svoje možnosti. Kombinácia bola omnoho lepšia ako v minulom zápase, bola však pomalá a nie vždy presná, čo by na silnejšieho súpera nestačilo. Práve z tohto dôvodu sme však chlapcov do tejto ligy prihlásili, aby dobre zvládli prechod na väčšie ihrisko a naučili sa zákonitosti veľkého futbalu. Určite musíme zvýšiť nasadenie, rýchlosť kombinácie a musíme byť silnejší na lopte, čomu sa v tréningu určite budeme venovať. Osobne sa teším na ďalšie zápasy a verím, že chlapci budú ukazovať pokrok každým odohraným zápasom.

MB/TK PFK

Aktuality

COVID automat: Okres Piešťany bude bordový. Čo to znamená?

Published

on

By

Epidemiologická situácia v piešťanskom regióne sa počas uplynulých dní zlepšila. Po piatich týždňoch v čiernej farbe bude od pondelka 22. marca zaradený medzi bordové okresy, ktoré sa riadia III. stupňom varovania. Výraznejšie uvoľnenie to však neznamená.

Mapu Slovenska s rozdelením okresov podľa pandemickej situácie platným od pondelka 22. marca zverejnilo ministerstvo zdravotníctva. Čiernych bude 20 okresov, medzi nimi aj Myjava a Nové Mesto nad Váhom. Trnava a Piešťany dostanú bordovú farbu, Hlohovec je v III. stupni varovania už tento týždeň.

Znamená to možnosť otvorenia materských škôl a prvého stupňa základných škôl. To však záleží na odporúčaní regionálneho hygienika. Napríklad v Hlohovci na aktuálny týždeň Regionálny úrad verejného zdravotníctva v Trnave neodporučil otvoriť školy v plnom rozsahu. Prezenčná výučba tam od pondelka (15. marca) začala iba pre štvrtinu žiakov základných škôl a tretinu škôlkárov. Išlo o deti zamestnancov pracujúcich v kritickej infraštruktúre a zamestnancov s nevyhnutným prezenčným výkonom práce – teda tých rodičov, ktorí nemôžu pracovať z domu. „Rovnako sa prezenčná forma výučby týka aj žiakov, ktorým podmienky neumožňujú prístup k dištančnému vzdelávaniu,“ informovalo mesto Hlohovec. V akom rozsahu sa od 22. marca otvoria školy v okrese Piešťany zatiaľ nevieme. Bude to záležať aj na zriaďovateľoch, ktorými sú mestá, obce a cirkev.

Na pohyb v prírode v rámci svojho okresu obyvatelia bordových regiónov nepotrebujú test. Cesty medzi okresmi za účelom pobytu v prírode však ešte nie sú povolené. Vyplýva to z uznesenia vlády, ktoré je platné od 3. marca nad rámec pravidiel COVID automatu. Vláda týmto uznesením zrušila výnimku na vychádzky do prírody mimo okres.

Pre ľudí, ktorí sa doteraz museli každých sedem dní testovať kvôli práci, sa nič nemení. Testy sú v III. stupni varovania aj naďalej platné iba týždeň. Toto opatrenie sa podľa COVID automatu uvoľňuje až v II. stupni varovania, v ktorom testy platia 14 dní. V I. stupni je to 21 dní.

Text: Martin Palkovič Grafika: Ministerstvo zdravotníctva SR

Continue Reading

Aktuality

Ako sa skontaktovať so svojim lekárom?

Published

on

By

Väčšina ambulantných lekárov ordinuje, konzultácie poskytujú aj prostredníctvom telefonických rozhovorov a e-mailových správ.

Úloha ambulantných lekárov a zdravotných sestier v systéme poskytovania zdravotnej starostlivosti je nezastupiteľná. Už vyše roka sa s plným nasadením starajú o svojich pacientov v podmienkach pandémie ochorenia Covid-19. To znamená, že konzultácie poskytujú aj prostredníctvom telefonických rozhovorov alebo cez e-maily. Preto sú, špeciálne tí zo všeobecných ambulancií, v súčasnosti veľmi vyťažení a môže sa stať, že nezareagujú ihneď, pretože telefonujú s iným pacientom. Pre zvýšenie dostupnosti sme ambulanciám s väčším počtom pacientov sme odporučili zriadiť o jednu telefónnu linku viac.

V prípade, že sa ani opakovane nedovoláte alebo nedostanete spätnú väzbu v primeranom čase, môžete sa obrátiť na Odbor zdravotníctva Úradu Trnavského samosprávneho kraja na 0335 559 491 alebo dostupnostlekara@trnava-vuc.sk.

Zdroj a foto: TS TTSK

Continue Reading

Aktuality

Nákup pre ľudí v núdzi môžete spraviť aj tento týždeň

Published

on

By

Trvanlivé potraviny a drogéria už pomohli desiatkam rodín z Piešťan a blízkeho okolia. Ak chcete prispieť, môžete nákup priniesť do vznikajúceho kultúrno-kreatívneho centra Arta. Rozdelenie nákupov zabezpečuje Centrum pomoci človeku Piešťany.

Rok trvajúca pandémia koronavírusu zapríčinila, že mnohí ľudia si po uhradení nákladov na bývanie nemôžu dovoliť nakupovať ani bežné veci. Od začiatku marca im pomáhajú dobrovoľníci, ktorí v centre Arta na Kollárovej ulici vytvorili priestor, kam Piešťanci nosia trvanlivé potraviny a drogériu. Ľuďom, ktorí prišli o prácu alebo im zomrel niekto blízky, čo zhoršilo ich finančnú situáciu, rozdeľuje tieto nákupy Centrum pomoci človeku Piešťany.

Vďaka desiatkam dobrovoľných príspevkov sa podarilo iba počas uplynulého týždňa pomôcť tridsiatim rodinám. Zbierka preto pokračuje aj tento týždeň. Záujemcovia môžu priniesť nákupy do Arty v stredu a v piatok od 16.00 do 18.00 h.


Potraviny: trvanlivé mlieko, detská krupica, cereálie, vločky, musli, cukor, cestoviny, slížiky, múka, ryža, sáčkové polievky, čaj, strukoviny (šošovica, fazuľa, hrach), konzervy (paštéty, rybičky), zemiaky, jablká, kečup, horčica, kakao, müsli, korenie, rasca, majorán, piškóty, keksíky, sladkosti

Drogéria: sprchový šampón, mydlo, pasta, kefky (aj detské), detské plienky (veľkosť 1-4), papierové vreckovky, toaletný papier.

Čističe: jar, prach na pranie, čistič na podlahy, wc čistič


Tento týždeň sme opäť preberali vaše “malé nákupy”. Cez víkend ich odovzdáme Centru pomoci človeku 🙌🏼 a…

Posted by Arta on Friday, March 12, 2021

 

Text: Martin Palkovič

Continue Reading

Reklama

Populárne články