Connect with us

Reklama

Funkčný tréning – namiesto jednotlivých svalov posilňuje celé telo

Published

on

Vznikol s účelom udržať v perfektnej kondícii členov elitných námorných jednotiek na obmedzenom priestore a konečne sa dostal aj do Piešťan. Efektivitu funkčného tréningu aj pomocou závesného systému TRX (Total-Body Resistance Exercise) môžete vyskúšať v najväčšom fitnes centre v meste.

[singlepic id=35738 w=520 h=340 float=center]

Odborníci hovoria, že jeho obrovskou výhodou je bezpečnosť. Každý si môže upravovať záťaž nastavením polohy vlastného tela, a tak vyhovieť úrovni svojej aktuálnej kondície. Vo Fitness SiTy preto vedľa seba môžu cvičiť laici s profesionálnymi športovcami.

„Izolované cviky dajú svalom silu, ale iba statickú. Funkčný tréning je o dynamike a pružnosti. Ak by ste vedľa seba postavili človeka, ktorý 20 rokov pracuje na objeme svojich svalov a človeka, ktorý cvičí funkčný tréning, ten prvý by pri 50 metrovom behu nemal šancu,“ hovorí Radka Dorošová, lektorka funkčného tréningu.

Podľa Zuzana Zigovej z Fitness SiTy existuje v súčasnosti trend opúšťania klasických strojových silových cvičení a vracia sa niečo ako zjednodušene povedané socialistický telocvik. „Je to samozrejme oveľa prepracovanejšie. Hlavným cieľom je odstrániť nerovnováhu vznikajúcu precvičovaním iba niektorých svalov.“

Funkčný tréning preto zahŕňa gymnastiku, cvičenie s vlastnou váhou aj s rôznym náradím a tréner sa snaží vytvoriť takú skladbu cvikov, ktoré klientovi pomôžu vykonávať bežné aktivity s vyššou výkonnosťou a nižším rizikom úrazu. Pohyby, ktoré pri ňom človek vykonáva možno nazvať každodennými. V žiadnom prípade nejde o krkolomné choreografie. „Každý, kto ho tu u nás vo Fitness SiTy vyskúšal, hovoril o relaxe namiesto driny, ktorú pozná z bežných posilňovní,“ dodáva Peter Tibenský, odborník na TRX cvičenie.

Vo Fitness SiTy si môžete dohodnúť osobného trénera a jeho individuálnu starostlivosť. Funkčný tréning prebieha aj prostredníctvom skupinových cvičení. Malé skupiny cvičencov využívajú kruhový tréning, pri ktorom sa v krátkych intervaloch striedajú na jednotlivých stanovištiach alebo cvičia prostredníctvom závesného systém TRX pod dozorom trénera, ktorý dohliada na správnosť a efektivitu cvikov.

V priestore vyhradenom pre funkčný tréning sú umiestnené na mieru vyrobené oceľové konštrukcie určené na rúčkovanie a najmodernejšie funkčné pomôcky, ako sú napr. kettlebells, lodné laná, expnadery, bosu lopty a medicinbaly, ale aj už spomínané TRX, reakčný rebrík, výbehový expander, reaktor a therabandy.

Aby čo najviac priblížili toto cvičenie bežným ľuďom, rozhodli sa vo Fitness SiTy pripraviť ukážkové hodiny skupinového cvičenia – kruhového funkčného tréningu a TRX, ktoré budú prebiehať v stredu 3. 10. a 10. 10. o 18.00 h a vo štvrtok 4. 10. a 11. 10. o 19.00 h pod vedením skúsených inštruktorov. Vstup bude zdarma.

www.facebook.com/FitnessSiTy

[nggallery id=1947]

Text a foto: PR

Continue Reading

Názory

ŽiWell pozýva na degustačné menu z Libanonu

Published

on

By

Séria obľúbených degustačných večerov pokračuje. Na štvrtkový (18. marca) večer sú prepravené špeciality libanonskej kuchyne:

1, Muhammara – dip z červenej papriky a orechov s pita chlebom (orechy, lepok)

2, Libanonské mäsové guličky v paradajkovej omáčke so škoricou

3, Mujadara – šošovicová ryža s karamelizovanou cibuľou

4, Sladké, sezamové tahini cookies s mandľovou múkou a medom (sezam, orechy)

Jedlo si môžete zobrať so sebou z Piešťanského pivovaru alebo vám ho dovezú domov. Celé menu má cca 600 g a vystačí pre 1 veľmi hladného alebo 2 mierne hladných gurmánov. Cena kompletného menu je 9,90 €.

Objednávajte do štvrtku 15:00 h. Rozvoz od 17:30 do 19:30 h. Využite akciu a zľavu viac ako 30%. Objednajte si set 6 x 0,44 l plechovka Staročeský ležiak ŽiWELL. Bežná cena 14,40 € zľavnená cena teraz 9,90 €. Recenziu na toto výborné pivo nájdete tu.


REZERVÁCIA:

Urobte si rezerváciu a pomôžte nám naplánovať, koľko porcií uvariť, zároveň si svoju porciu pozichrujete.

Do správy SMS cez FB alebo whatsapp 0949 409 900, 0948 191 750, napíšte:

MENO:

ČAS:

POČET PORCIÍ:

ADRESU ak chcete menu doviezť domov:

TELEFÓN:

CHCEM set 6x plechovka piva ŽiWELL za 9,9 € ÁNO/ NIE


PR / Photo by Christelle Hayek on Unsplash

Continue Reading

Novinky

Dukátové buchtičky aj ďalšie pochúťky si môžete objednať cez e-shop

Published

on

By

Piešťanský pivovar ŽiWell spustil e-shop, ktorý umožňuje expresné objednávky z celotýždňového menu.

Jedlo si môžete objednať na rozvoz alebo osobný odber (Rekreačná 3). Piešťanský pivovar ŽiWell pripravil pestrý výber, na svoje si prídu aj vegetariáni. Rozvoz po Piešťanoch, Banke a Moravanoch nad Váhom je zdarma. Rozvoz do 15 km stojí 1,5 eur a pri objednávke nad 20 eur je tiež zdarma.

Celú ponuku nájdete na https://jedlo.ziwell.sk. Objednávať môžete aj cez WhatsApp 0949 409 900.

PR

Continue Reading

PR Články

Trhaný burger, divinové ragú aj ďalšie špeciality si môžete objednať cez e-shop

Published

on

By

Piešťanský pivovar ŽiWell spustil e-shop, ktorý umožňuje expresné objednávky z celotýždňového menu. Jedlo si môžete objednať na rozvoz alebo osobný odber (Rekreačná 3). Piešťanský pivovar ŽiWell pripravil pestrý výber, na svoje si prídu aj vegetariáni. Rozvoz po Piešťanoch, Banke a Moravanoch nad Váhom je zdarma. Rozvoz do 15 km stojí 1,5 eur a pri objednávke nad 20 eur je tiež zdarma. Celú ponuku nájdete na https://jedlo.ziwell.sk. Objednávať môžete aj cez WhatsApp 0949 409 900. PR

Continue Reading

Reklama

Populárne články