Connect with us

Novinky

Florbalový klub FBC Páv Piešťany čaká v novej sezóne viacero noviniek

Published

on

Florbalový klub FBC páv Piešťany nastúpi do 1. ligy s niekoľkými zásadnými novinkami, tou asi najvýraznejšou je sťahovanie do Diplomat Arény. Hlavnými dôvodmi bola veľkosť ihriska, spoločensko-kultúrne prostredie, možnosti parkovania, zákon o športe i bezpečnosť. Zápasy na Gymnáziu Pierra de Coubertina bude hrávať  dorast. S mládežou chce klub pozorne pracovať, posúvať ich kvalitu a postupne vychovávať skúsených i technicky zdatných hráčov. 

14114574_10210369092452769_2010292263_o

„Veríme, že nám zachováte priazeň aj v novej sezóne, ktorá svojou kvalitou rozhodne prekoná tú predchádzajúcu. Minulú sezónu sme si užili mimoriadnym spôsobom a tešíme sa na spoločné radosti, strasti, bolesti, ale aj víťazstvá,“ uvádza prezident klubu Matúš Kromholc.

V slovenskom florbale nakupovanie hráčov klubmi nie je rozvinuté, a preto všetko stojí a padá na vlastných domácich hráčoch a odchovancoch. FBC Páv Piešťany získal niekoľko osobností z iných slovenských klubov, ale naďalej je viac ako 95 percent hráčov miestnych. Noví hráči prišli do klubu najmä kvôli štúdiu na Vysokej škole fyzioterapie, a presťahovania sa do nášho mesta. Mladšie kategórie momentálne fungujú pod vedením CVČ Ahoj Piešťany.O klub sa bez nároku na honorár starajú dobrovoľníci, medzi ktorými sú Stanislav Drabant, Michal Bugár, Milan Kováč, Tomáš Svetlík, Ondrej Kusenda, Martin Bošanský a Matúš Kromholc.

14124201_10210369064012058_903057918_o

Zástupcovia FBC Páv Piešťany oslovili viac ako 100 podnikateľských subjektov na území mesta Piešťany, a viac ako 60 spoločností na území Slovenska. Od partnerov sa snažili vybrať nižšie čiastky, aby v prípade straty niektorého z nich dokázali fungovať bez vážnejších problémov. Niektorí zo sponzorov nevenovali financie, ale hráčom poskytli benefity v podobe vernostných programov v rámci nakupovania spojeného s florbalom. Okrem toho sa podarilo klubu získať niečo cez 6200 eur, čo je pre klub historická čiastka. Piešťanský florbal podporili napríklad Respect Slovakia, Slovenská Chránená Dielňa, Tenet-Praktik, Arriva Trnava, Vúje a Nadácia Jána Korca, Agira, Herbatica.sk, Rink, iHashtag.eu, Pnky.sk, Televízia Karpaty, SportovyMarketing.sk – Elite Camp, eFlorbal.sk a v neposlednom rade Mesto Piešťany.

14087185_10210369063252039_905995927_oVstupenka na zápasy 1.ligy bude stáť symbolické jedno euro a zdarma k nej dostanú diváci bulletin s informáciami a zaujímavosťami o našom klube, hráčoch, súpiske a o súperovi a florbalové kartičky vždy dvoch vybraných hráčov klubu Páv Piešťany. Na každom domácom zápase bude prítomný aj maskot mesta Piešťany – Páv Adam. Kapacita hľadiska bude 500 až 600 divákov, hostia budú mať vyhradený sektor a chýbať nebude ani usporiadateľská služba. Vstupenky sa dajú zakúpiť kedykoľvek v kaviarni The Cup Cafe & Home pod hotelom Satelit a v Memories bare pri Balkánskej zmrzline v pracovných dňoch od 11:00 do 14:00 a 2 hodiny pred zápasom v Diplomat Aréne.14101581_10210369063292040_1063671782_n

-lt/Zdroj, foto a grafika: FbC Páv Piešťany-

Aktuality

COVID automat: Okres Piešťany bude bordový. Čo to znamená?

Published

on

By

Epidemiologická situácia v piešťanskom regióne sa počas uplynulých dní zlepšila. Po piatich týždňoch v čiernej farbe bude od pondelka 22. marca zaradený medzi bordové okresy, ktoré sa riadia III. stupňom varovania. Výraznejšie uvoľnenie to však neznamená.

Mapu Slovenska s rozdelením okresov podľa pandemickej situácie platným od pondelka 22. marca zverejnilo ministerstvo zdravotníctva. Čiernych bude 20 okresov, medzi nimi aj Myjava a Nové Mesto nad Váhom. Trnava a Piešťany dostanú bordovú farbu, Hlohovec je v III. stupni varovania už tento týždeň.

Znamená to možnosť otvorenia materských škôl a prvého stupňa základných škôl. To však záleží na odporúčaní regionálneho hygienika. Napríklad v Hlohovci na aktuálny týždeň Regionálny úrad verejného zdravotníctva v Trnave neodporučil otvoriť školy v plnom rozsahu. Prezenčná výučba tam od pondelka (15. marca) začala iba pre štvrtinu žiakov základných škôl a tretinu škôlkárov. Išlo o deti zamestnancov pracujúcich v kritickej infraštruktúre a zamestnancov s nevyhnutným prezenčným výkonom práce – teda tých rodičov, ktorí nemôžu pracovať z domu. „Rovnako sa prezenčná forma výučby týka aj žiakov, ktorým podmienky neumožňujú prístup k dištančnému vzdelávaniu,“ informovalo mesto Hlohovec. V akom rozsahu sa od 22. marca otvoria školy v okrese Piešťany zatiaľ nevieme. Bude to záležať aj na zriaďovateľoch, ktorými sú mestá, obce a cirkev.

Na pohyb v prírode v rámci svojho okresu obyvatelia bordových regiónov nepotrebujú test. Cesty medzi okresmi za účelom pobytu v prírode však ešte nie sú povolené. Vyplýva to z uznesenia vlády, ktoré je platné od 3. marca nad rámec pravidiel COVID automatu. Vláda týmto uznesením zrušila výnimku na vychádzky do prírody mimo okres.

Pre ľudí, ktorí sa doteraz museli každých sedem dní testovať kvôli práci, sa nič nemení. Testy sú v III. stupni varovania aj naďalej platné iba týždeň. Toto opatrenie sa podľa COVID automatu uvoľňuje až v II. stupni varovania, v ktorom testy platia 14 dní. V I. stupni je to 21 dní.

Text: Martin Palkovič Grafika: Ministerstvo zdravotníctva SR

Continue Reading

Aktuality

Ako sa skontaktovať so svojim lekárom?

Published

on

By

Väčšina ambulantných lekárov ordinuje, konzultácie poskytujú aj prostredníctvom telefonických rozhovorov a e-mailových správ.

Úloha ambulantných lekárov a zdravotných sestier v systéme poskytovania zdravotnej starostlivosti je nezastupiteľná. Už vyše roka sa s plným nasadením starajú o svojich pacientov v podmienkach pandémie ochorenia Covid-19. To znamená, že konzultácie poskytujú aj prostredníctvom telefonických rozhovorov alebo cez e-maily. Preto sú, špeciálne tí zo všeobecných ambulancií, v súčasnosti veľmi vyťažení a môže sa stať, že nezareagujú ihneď, pretože telefonujú s iným pacientom. Pre zvýšenie dostupnosti sme ambulanciám s väčším počtom pacientov sme odporučili zriadiť o jednu telefónnu linku viac.

V prípade, že sa ani opakovane nedovoláte alebo nedostanete spätnú väzbu v primeranom čase, môžete sa obrátiť na Odbor zdravotníctva Úradu Trnavského samosprávneho kraja na 0335 559 491 alebo dostupnostlekara@trnava-vuc.sk.

Zdroj a foto: TS TTSK

Continue Reading

Aktuality

Nákup pre ľudí v núdzi môžete spraviť aj tento týždeň

Published

on

By

Trvanlivé potraviny a drogéria už pomohli desiatkam rodín z Piešťan a blízkeho okolia. Ak chcete prispieť, môžete nákup priniesť do vznikajúceho kultúrno-kreatívneho centra Arta. Rozdelenie nákupov zabezpečuje Centrum pomoci človeku Piešťany.

Rok trvajúca pandémia koronavírusu zapríčinila, že mnohí ľudia si po uhradení nákladov na bývanie nemôžu dovoliť nakupovať ani bežné veci. Od začiatku marca im pomáhajú dobrovoľníci, ktorí v centre Arta na Kollárovej ulici vytvorili priestor, kam Piešťanci nosia trvanlivé potraviny a drogériu. Ľuďom, ktorí prišli o prácu alebo im zomrel niekto blízky, čo zhoršilo ich finančnú situáciu, rozdeľuje tieto nákupy Centrum pomoci človeku Piešťany.

Vďaka desiatkam dobrovoľných príspevkov sa podarilo iba počas uplynulého týždňa pomôcť tridsiatim rodinám. Zbierka preto pokračuje aj tento týždeň. Záujemcovia môžu priniesť nákupy do Arty v stredu a v piatok od 16.00 do 18.00 h.


Potraviny: trvanlivé mlieko, detská krupica, cereálie, vločky, musli, cukor, cestoviny, slížiky, múka, ryža, sáčkové polievky, čaj, strukoviny (šošovica, fazuľa, hrach), konzervy (paštéty, rybičky), zemiaky, jablká, kečup, horčica, kakao, müsli, korenie, rasca, majorán, piškóty, keksíky, sladkosti

Drogéria: sprchový šampón, mydlo, pasta, kefky (aj detské), detské plienky (veľkosť 1-4), papierové vreckovky, toaletný papier.

Čističe: jar, prach na pranie, čistič na podlahy, wc čistič


Tento týždeň sme opäť preberali vaše “malé nákupy”. Cez víkend ich odovzdáme Centru pomoci človeku 🙌🏼 a…

Posted by Arta on Friday, March 12, 2021

 

Text: Martin Palkovič

Continue Reading

Reklama

Populárne články