Dvaja hráči florbalového klubu FBC Páv Piešťany v týchto dňoch obdržali pozvánku na zraz Slovenskej juniorskej reprezentácie, ktorá sa uskutoční 10.júla v Trenčíne. Ondrej Kusenda a Lukáš Lazarčík sa tak budú snažiť prebojovať do zostavy reprezentácie U19 na kvalifikáciu Majstrovstiev Sveta.

Ondrej Kusenda mal túto sezónu ako hráč s výnimkou v mužskej kategórii vynikajúcu sezónu keď sa postupne dostal až na post centra prvej päťky. Lukáš Lazarčík v obrane odviedol skvelú čiernu robotu a neustále na sebe pracuje. Aktuálne sa na zväze uvažuje o pridelení licencie pre FBC Páv Piešťany hrať celoslovenskú juniorskú extraligu.

„Teší ma dôvera reprezentačného trénera U19 pána Vrbu v náš klub. Naši hráči sú veľmi mladí, a preto idú najmä získať skúsenosti a zahrať si s najlepšími hráčmi Slovenska, ktorí sú od nich prevažne o 3 roky starší. Myslím si, že v dohľadnej dobe, ak sa bude Pávom dariť môžu aj ďalší hráči ašpirovať na reprezentačný dres. Navyše možnosť hrať juniorskú extraligu po boku takých miest ako sú Košice, Bratislava, Žilina a ďalší, by bol veľký zážitok nielen pre našich hráčov, ale aj pre obyvateľov nášho mesta,“ vyjadril sa prezident klubu Matúš Kromholc.

-red-

About PNky.sk

Redakcia:
Martin Palkovič – zodpovedný redaktor
redakcia@pnky.sk

Inzercia:
inzercia@pnky.sk
Cenník inzercie

Vydavateľ:
HPA, s.r.o .
Bodona 768/48
92101 Piešťany
Slovenská republika
IČO: 47 465 972