Connect with us

Novinky

Florbalisti Páv Piešťany sa zamerali uplynulú sezónu na mládež

Published

on

Florbalový klub FBC Páv Piešťany má za sebou sezónu plnú práce na raste jednotlivých tímov. Prioritou v nej bola mládež, a tak muži dostali na chvíľu „stopku“, aby sa o to viac mohli v klube sústrediť na kategórie od žiakov po dorast. Po prvý raz v klube pôsobil profesionálny tréner, čo sa postupne prejavuje na hernej kvalite.

Ligové súťaže hrali v sezóne 2017/2018 mladší žiaci a dorastenci. Klub do súťaže neprihlásil starších žiakov, ktorým chýba brankár, preto  pôsobili v jednom tíme s dorastencami. „Čo sa týka mladších žiakov začínali sme s hráčmi, z ktorých väčšina sa zoznámila s florbalom až u nás v klube. Napriek tomu, že sa chlapci najskôr vyrovnávali so zápasovým tempom a skúsenejšími hráčmi, podarilo sa nám odohrať peknú sezónu s víťazstvami i prehrami. Vo florbale je veľké vekové rozpätie kategórií a náš káder bol najmladším tímom. Po sezóne obdržali aj zaslúženú odmenu – pohár a medaile. Ešte dva roky budeme môcť v tomto zložení hrať rovnakú kategóriu,“ hovorí prezident klubu Matúš Kromholc.

Podľa jeho slov venovať sa kvalitne a naplno mládeži znamená priniesť aj nejaké obete. V prípade FBC Páv Piešťany to boli muži, ktorí dostali na rok stopku. Vlajkovou loďou sezóny 2017/18 boli teda dorastenci. „Začiatok sezóny s novým trénerom Michalom Srncom by sa dal prirovnať k dieselovému motoru. Technika, herný prejav, kondícia a výkon postupne gradoval. Na záver sezóny, posledné tri zápasy, v ktorých sme potrebovali bodovať, aby sme si zabezpečili účasť na majstrovstvách SR, sme žiaľ zlyhali a prehrali s takmer poslednou Trnavou, čím nám ušiel historický úspech florbalu v Piešťanoch,“ konštatuje M. Kromholc.

Turnaje potvrdili postavenie tímov

Okrem ligových súťaží sa piešťanskí florbalisti zúčastnili tiež turnaja Slovenský pohár vo florbale za rok 2018 v Púchove. Mladší žiaci sa takejto akcie zúčastnili po prvý raz.  „Nervozita na hokejkách a na tele nám sťažovala pohyb, čo zapríčinilo, že sme sa s najmenšími chlapcami dostali „len“ do osemfinále. Mladší žiaci sa zúčastnili aj priateľského turnaja v Bratislave, aby získavali čo najviac herných skúseností,“ hovorí tréner Michal Srnec.

Starší žiaci plní skúseností z dorasteneckej kategórie potvrdili svoje kvality a po pekných, aj taktických výkonoch skončili vrámci Slovenského pohára na konečnom treťom mieste. „Nebyť gólu na 1:2 tridsať sekúnd do konca zápasu, umiestnenie mohlo byť ešte o čosi lepšie. Pozíciu brankára vo vyššej kategórií na seba prevzal Jakub Korvín z mladších žiakov a jeho snaha i šikovnosť bola ocenená rozhodcami výberom do ALL STARS tímu, kam sa dostal aj po kvalitnom výkone, náš obranca Sebastián Valentovič,“ konštatuje spokojný tréner.


Dorastenci mali výborný štart do turnaja v základnej skupine, avšak  nepodarilo sa im naň nadviazať v playoff, keď zbytočné chyby dokázal súper s prehľadom potrestať, a tak hráči FBC Páv Piešťany skončili vo štvrťfinále, tesne pred medailovými bránami.


Hoci muži tento rok ligu nehrali, na turnaj Legiend v Topoľčanoch sa prihlásili. Pozbieraní hráči z minulej sezóny sa prebojovali od základnej skupiny až do finále playoff, kde podľahli kvalitne hrajúcej Trnave. Z turnaja si tak odniesli pekné druhé miesto.

Život nie je len o samotnom florbale

Aj preto sa v klube snažia zapájať chlapcov do aktivít, kde naberú aj iný ako športový rozmer. To, že hráči pomáhajú pri stavbe mantinelov je viac menej rutina. Florbalisti však napríklad dlhodobo pomáhajú pri zapisovateľských stolíkoch počas extraligových zápasoch Piešťanských Čajok. V uplynulej sezóne  pomáhali tiež vdýchnuť starším skorodovaným častiam mantinelov na rekonštruovanom hokejbalovom ihrisku v Mestskom parku nový život čerstvým náterom.

V klube tiež dbajú na budovanie vzťahov, preto zorganizovali pre deti a rodičov celodennú vianočnú florbalovú akciu. Štyria hráči z mužskej kategórie si urobili oficiálnu florbalovú trénerskú licenciu typu „D“

„Teší ma, že sa nám podarilo zabezpečiť cashflow klubu tak, že sme od februára mohli naplánovať do rozpočtu navyše aj turnaje a priateľské zápasy. Deti a mládež dostali zdarma šiltovky, tričká a dresy na sezónu. Som rád, že ich počet sa zvyšuje a že mohli všetky domáce zápasy odohrať v reprezentatívnej Diplomat aréne, kde máme veľkú fanúšikovskú podporu. Chcem v prvom rade poďakovať nášmu partnerovi Slovenskej chránenej dielni, s.r.o. Práve vďaka nim sme mohli využívať na cestovanie za zápasmi veľké auto, konkrétne MOVANO pre 9 osôb. Zároveň nám pomohli zabezpečiť nákup dôležitých dresov pre mladších a starších žiakov. Spoluprácu s nimi si veľmi vážime, pretože bez podpory sa šport robiť nedá. Naša veľká vďačnosť rozhodne patrí aj všetkým rodičom za časté pomáhanie s odvozmi hráčov, točenie videí, fotografické služby, vysielanie naživo na našom facebooku a v neposlednom rade ďakujeme aj za prežívanie každej prehry a výhry spoločne s nami a s vašimi deťmi,“ dodáva na záver M. Kromholc.

-red- Ilusr. foto: FBC Páv Piešťany

Aktuality

COVID automat: Okres Piešťany bude bordový. Čo to znamená?

Published

on

By

Epidemiologická situácia v piešťanskom regióne sa počas uplynulých dní zlepšila. Po piatich týždňoch v čiernej farbe bude od pondelka 22. marca zaradený medzi bordové okresy, ktoré sa riadia III. stupňom varovania. Výraznejšie uvoľnenie to však neznamená.

Mapu Slovenska s rozdelením okresov podľa pandemickej situácie platným od pondelka 22. marca zverejnilo ministerstvo zdravotníctva. Čiernych bude 20 okresov, medzi nimi aj Myjava a Nové Mesto nad Váhom. Trnava a Piešťany dostanú bordovú farbu, Hlohovec je v III. stupni varovania už tento týždeň.

Znamená to možnosť otvorenia materských škôl a prvého stupňa základných škôl. To však záleží na odporúčaní regionálneho hygienika. Napríklad v Hlohovci na aktuálny týždeň Regionálny úrad verejného zdravotníctva v Trnave neodporučil otvoriť školy v plnom rozsahu. Prezenčná výučba tam od pondelka (15. marca) začala iba pre štvrtinu žiakov základných škôl a tretinu škôlkárov. Išlo o deti zamestnancov pracujúcich v kritickej infraštruktúre a zamestnancov s nevyhnutným prezenčným výkonom práce – teda tých rodičov, ktorí nemôžu pracovať z domu. „Rovnako sa prezenčná forma výučby týka aj žiakov, ktorým podmienky neumožňujú prístup k dištančnému vzdelávaniu,“ informovalo mesto Hlohovec. V akom rozsahu sa od 22. marca otvoria školy v okrese Piešťany zatiaľ nevieme. Bude to záležať aj na zriaďovateľoch, ktorými sú mestá, obce a cirkev.

Na pohyb v prírode v rámci svojho okresu obyvatelia bordových regiónov nepotrebujú test. Cesty medzi okresmi za účelom pobytu v prírode však ešte nie sú povolené. Vyplýva to z uznesenia vlády, ktoré je platné od 3. marca nad rámec pravidiel COVID automatu. Vláda týmto uznesením zrušila výnimku na vychádzky do prírody mimo okres.

Pre ľudí, ktorí sa doteraz museli každých sedem dní testovať kvôli práci, sa nič nemení. Testy sú v III. stupni varovania aj naďalej platné iba týždeň. Toto opatrenie sa podľa COVID automatu uvoľňuje až v II. stupni varovania, v ktorom testy platia 14 dní. V I. stupni je to 21 dní.

Text: Martin Palkovič Grafika: Ministerstvo zdravotníctva SR

Continue Reading

Aktuality

Ako sa skontaktovať so svojim lekárom?

Published

on

By

Väčšina ambulantných lekárov ordinuje, konzultácie poskytujú aj prostredníctvom telefonických rozhovorov a e-mailových správ.

Úloha ambulantných lekárov a zdravotných sestier v systéme poskytovania zdravotnej starostlivosti je nezastupiteľná. Už vyše roka sa s plným nasadením starajú o svojich pacientov v podmienkach pandémie ochorenia Covid-19. To znamená, že konzultácie poskytujú aj prostredníctvom telefonických rozhovorov alebo cez e-maily. Preto sú, špeciálne tí zo všeobecných ambulancií, v súčasnosti veľmi vyťažení a môže sa stať, že nezareagujú ihneď, pretože telefonujú s iným pacientom. Pre zvýšenie dostupnosti sme ambulanciám s väčším počtom pacientov sme odporučili zriadiť o jednu telefónnu linku viac.

V prípade, že sa ani opakovane nedovoláte alebo nedostanete spätnú väzbu v primeranom čase, môžete sa obrátiť na Odbor zdravotníctva Úradu Trnavského samosprávneho kraja na 0335 559 491 alebo dostupnostlekara@trnava-vuc.sk.

Zdroj a foto: TS TTSK

Continue Reading

Aktuality

Nákup pre ľudí v núdzi môžete spraviť aj tento týždeň

Published

on

By

Trvanlivé potraviny a drogéria už pomohli desiatkam rodín z Piešťan a blízkeho okolia. Ak chcete prispieť, môžete nákup priniesť do vznikajúceho kultúrno-kreatívneho centra Arta. Rozdelenie nákupov zabezpečuje Centrum pomoci človeku Piešťany.

Rok trvajúca pandémia koronavírusu zapríčinila, že mnohí ľudia si po uhradení nákladov na bývanie nemôžu dovoliť nakupovať ani bežné veci. Od začiatku marca im pomáhajú dobrovoľníci, ktorí v centre Arta na Kollárovej ulici vytvorili priestor, kam Piešťanci nosia trvanlivé potraviny a drogériu. Ľuďom, ktorí prišli o prácu alebo im zomrel niekto blízky, čo zhoršilo ich finančnú situáciu, rozdeľuje tieto nákupy Centrum pomoci človeku Piešťany.

Vďaka desiatkam dobrovoľných príspevkov sa podarilo iba počas uplynulého týždňa pomôcť tridsiatim rodinám. Zbierka preto pokračuje aj tento týždeň. Záujemcovia môžu priniesť nákupy do Arty v stredu a v piatok od 16.00 do 18.00 h.


Potraviny: trvanlivé mlieko, detská krupica, cereálie, vločky, musli, cukor, cestoviny, slížiky, múka, ryža, sáčkové polievky, čaj, strukoviny (šošovica, fazuľa, hrach), konzervy (paštéty, rybičky), zemiaky, jablká, kečup, horčica, kakao, müsli, korenie, rasca, majorán, piškóty, keksíky, sladkosti

Drogéria: sprchový šampón, mydlo, pasta, kefky (aj detské), detské plienky (veľkosť 1-4), papierové vreckovky, toaletný papier.

Čističe: jar, prach na pranie, čistič na podlahy, wc čistič


Tento týždeň sme opäť preberali vaše “malé nákupy”. Cez víkend ich odovzdáme Centru pomoci človeku 🙌🏼 a…

Posted by Arta on Friday, March 12, 2021

 

Text: Martin Palkovič

Continue Reading

Reklama

Populárne články