Connect with us

Novinky

Florbalisti a ragbisti sa dohodli na spolupráci, vzniká Páv asociácia

Published

on

Od 1. januára 2016 sa florbalový klub FBC Páv Piešťany a ragbyový klub RUC Union Piešťany dohodli na spolupráci, vzniká tak Páv asociácia. Jej cieľom je spojiť kluby ku spolupráci, ktorá je výhodná hlavne po finančnej stránke, ale ponúka tiež možnosti spolupráce v oblasti práce s mládežou.

MG_1401_w[1]„Výhodnosť tejto fúzie neprofesionálnych klubov je v optimalizácií svojich nákladov. Ako príklad uvediem nákup športového oblečenia ako sú napríklad dresy, tenisky, kopačky, trénerské pomôcky a pod. Pri nákupe 100 ks dresov, ktoré sú pre 50 hráčov (1 sada doma, 1 sada vonku) sa dá ušetriť až 1500 eur, ak pôjdeme výberovým procesom. Touto fúziou však dokážeme navýšiť objednávacie množstvá a celkovo sa staneme pre dodávateľov zaujímavejší,“ vysvetľuje výhody vzniku Páv asociácie Matúš Kromholc z FBC Páv Piešťany.

Dôležitým aspektom spolupráce v Páv asociácii je tiež mládež. „Mládež je najdôležitejšia. Pripravujeme projekt Páv Academy, kde sa zameriame na letné tábory pre deti a mládež. Chceme ísť cestou zábavy a športu. Deti si vyberú, ktorý šport chcú prioritne, ak nie sú rozhodnuté, vyberú si oba (florbal aj ragby). V letnom kempe ich bude čakať množstvo zábavy, turistika, zážitky, ale aj množstvo tréningov a záverečný turnaj,“ hovorí M. Kromholc a pokračuje: „Neustále sa snažím o napredovanie športu v Piešťanoch, bez ohľadu na to, o aký druh ide. Každé dieťa baví niečo iné. Vďaka spolupráci dokážeme ušetrené peniaze investovať do nášho spoločného rozvoja na skvalitnenie podmienok pre deti, mládež a pracujúcich dospelých, tak, aby aj tie výsledky boli každým rokom lepšie.“

IMG_1751_resize[1]

Vznik Páv asociácie oceňuje aj Filip Kráľ z RUC Union Piešťany: „V prvom rade sa chcem poďakovať za možnosť zúčastniť sa na tomto projekte, ktorý pomáha rozvíjať mladú športový generáciu. Keď som po prvý krát počul o Páv asociácií ako subjekte, ktorý spája športy resp. kluby, tak som neváhal a predostrel som tento návrh mojim kolegom z RUC Piešťany. Tí jednoznačne súhlasili. Dôvod je jednoduchý. Naša filozofia klubu sa sústreďuje na spoluprácu a podporu každej dobrej veci, čo Páv asociácia bez pochýb je. Našim cieľom je poukázať na spoluprácu v športovej oblasti. Veľmi ma potešil profesionálny prístup iniciátora projektu Matúša Kromholca. Pevne verím, že Páv ako všeobecný symbol Piešťan bude v budúcnosti symbolizovať komplexne šport v našom kúpeľnom meste. Osobne pre mňa znamená Páv asociácia začiatok novej éry, nových priateľstiev a spoločných víťazstiev.“

TS/red

Aktuality

COVID automat: Okres Piešťany bude bordový. Čo to znamená?

Published

on

By

Epidemiologická situácia v piešťanskom regióne sa počas uplynulých dní zlepšila. Po piatich týždňoch v čiernej farbe bude od pondelka 22. marca zaradený medzi bordové okresy, ktoré sa riadia III. stupňom varovania. Výraznejšie uvoľnenie to však neznamená.

Mapu Slovenska s rozdelením okresov podľa pandemickej situácie platným od pondelka 22. marca zverejnilo ministerstvo zdravotníctva. Čiernych bude 20 okresov, medzi nimi aj Myjava a Nové Mesto nad Váhom. Trnava a Piešťany dostanú bordovú farbu, Hlohovec je v III. stupni varovania už tento týždeň.

Znamená to možnosť otvorenia materských škôl a prvého stupňa základných škôl. To však záleží na odporúčaní regionálneho hygienika. Napríklad v Hlohovci na aktuálny týždeň Regionálny úrad verejného zdravotníctva v Trnave neodporučil otvoriť školy v plnom rozsahu. Prezenčná výučba tam od pondelka (15. marca) začala iba pre štvrtinu žiakov základných škôl a tretinu škôlkárov. Išlo o deti zamestnancov pracujúcich v kritickej infraštruktúre a zamestnancov s nevyhnutným prezenčným výkonom práce – teda tých rodičov, ktorí nemôžu pracovať z domu. „Rovnako sa prezenčná forma výučby týka aj žiakov, ktorým podmienky neumožňujú prístup k dištančnému vzdelávaniu,“ informovalo mesto Hlohovec. V akom rozsahu sa od 22. marca otvoria školy v okrese Piešťany zatiaľ nevieme. Bude to záležať aj na zriaďovateľoch, ktorými sú mestá, obce a cirkev.

Na pohyb v prírode v rámci svojho okresu obyvatelia bordových regiónov nepotrebujú test. Cesty medzi okresmi za účelom pobytu v prírode však ešte nie sú povolené. Vyplýva to z uznesenia vlády, ktoré je platné od 3. marca nad rámec pravidiel COVID automatu. Vláda týmto uznesením zrušila výnimku na vychádzky do prírody mimo okres.

Pre ľudí, ktorí sa doteraz museli každých sedem dní testovať kvôli práci, sa nič nemení. Testy sú v III. stupni varovania aj naďalej platné iba týždeň. Toto opatrenie sa podľa COVID automatu uvoľňuje až v II. stupni varovania, v ktorom testy platia 14 dní. V I. stupni je to 21 dní.

Text: Martin Palkovič Grafika: Ministerstvo zdravotníctva SR

Continue Reading

Aktuality

Ako sa skontaktovať so svojim lekárom?

Published

on

By

Väčšina ambulantných lekárov ordinuje, konzultácie poskytujú aj prostredníctvom telefonických rozhovorov a e-mailových správ.

Úloha ambulantných lekárov a zdravotných sestier v systéme poskytovania zdravotnej starostlivosti je nezastupiteľná. Už vyše roka sa s plným nasadením starajú o svojich pacientov v podmienkach pandémie ochorenia Covid-19. To znamená, že konzultácie poskytujú aj prostredníctvom telefonických rozhovorov alebo cez e-maily. Preto sú, špeciálne tí zo všeobecných ambulancií, v súčasnosti veľmi vyťažení a môže sa stať, že nezareagujú ihneď, pretože telefonujú s iným pacientom. Pre zvýšenie dostupnosti sme ambulanciám s väčším počtom pacientov sme odporučili zriadiť o jednu telefónnu linku viac.

V prípade, že sa ani opakovane nedovoláte alebo nedostanete spätnú väzbu v primeranom čase, môžete sa obrátiť na Odbor zdravotníctva Úradu Trnavského samosprávneho kraja na 0335 559 491 alebo dostupnostlekara@trnava-vuc.sk.

Zdroj a foto: TS TTSK

Continue Reading

Aktuality

Nákup pre ľudí v núdzi môžete spraviť aj tento týždeň

Published

on

By

Trvanlivé potraviny a drogéria už pomohli desiatkam rodín z Piešťan a blízkeho okolia. Ak chcete prispieť, môžete nákup priniesť do vznikajúceho kultúrno-kreatívneho centra Arta. Rozdelenie nákupov zabezpečuje Centrum pomoci človeku Piešťany.

Rok trvajúca pandémia koronavírusu zapríčinila, že mnohí ľudia si po uhradení nákladov na bývanie nemôžu dovoliť nakupovať ani bežné veci. Od začiatku marca im pomáhajú dobrovoľníci, ktorí v centre Arta na Kollárovej ulici vytvorili priestor, kam Piešťanci nosia trvanlivé potraviny a drogériu. Ľuďom, ktorí prišli o prácu alebo im zomrel niekto blízky, čo zhoršilo ich finančnú situáciu, rozdeľuje tieto nákupy Centrum pomoci človeku Piešťany.

Vďaka desiatkam dobrovoľných príspevkov sa podarilo iba počas uplynulého týždňa pomôcť tridsiatim rodinám. Zbierka preto pokračuje aj tento týždeň. Záujemcovia môžu priniesť nákupy do Arty v stredu a v piatok od 16.00 do 18.00 h.


Potraviny: trvanlivé mlieko, detská krupica, cereálie, vločky, musli, cukor, cestoviny, slížiky, múka, ryža, sáčkové polievky, čaj, strukoviny (šošovica, fazuľa, hrach), konzervy (paštéty, rybičky), zemiaky, jablká, kečup, horčica, kakao, müsli, korenie, rasca, majorán, piškóty, keksíky, sladkosti

Drogéria: sprchový šampón, mydlo, pasta, kefky (aj detské), detské plienky (veľkosť 1-4), papierové vreckovky, toaletný papier.

Čističe: jar, prach na pranie, čistič na podlahy, wc čistič


Tento týždeň sme opäť preberali vaše “malé nákupy”. Cez víkend ich odovzdáme Centru pomoci človeku 🙌🏼 a…

Posted by Arta on Friday, March 12, 2021

 

Text: Martin Palkovič

Continue Reading

Reklama

Populárne články