Connect with us

Novinky

Florbal: Zápas dorastencov ukončil rozhodca, dohrá sa v apríli

Published

on

Dorastenci celku FBC Páv Piešťany mali pred sebou počas soboty 11. novembra pred domácimi tribúnami v Diplomat aréne hneď dva zápasy. Prvý zápas odštartoval o 9.00 hodine a naši chlapci nastúpili proti tímu ICE Players Sereď. V zápase dôležitom pre postup na Majstrovstvá Slovenska, o ktoré bojujú aj piešťanskí hráči nastali problémy hneď v úvode, keď sa nedostavil druhý rozhodca. Veľkému počtu prítomným divákom sa počas celého zápasu nepozdával výkon druhého arbitra Mareka Patroviča, najmä kvôli častým vylúčeniam Piešťancov, čo dávali nahlas najavo. Krátko pred koncom kvôli protestom divákov a nevykázaniu z tribún zápas predčasne ukončil, kvôli námietke domácich sa celou vecou zaoberal Slovenský zväz florbalu.

Rozhodca zápas, za stavu 3:2 pre Sereď, sedem minút pred koncom, kvôli protestom fanúšikov predčasne ukončil a domácim Piešťancom hrozila kontumačná prehra 0:6. Matúš Kromholc a Martin Bošanský sa z klubu FBC Páv Piešťany proti rozhodnutiu odvolali a Slovenský zväz florbalu ich námietke vyšiel v ústrety. Posledné minúty stretnutia sa tak dohrajú 14. apríla 2018.

„Zápasu sa mali zúčastniť rozhodcovia menovite ide o Marek Patrovič, Filip Kormančík, Adam Smida, pričom na zápas sa dostavil iba prvý menovaný následkom čoho bol aj nezvládnutý prvý súťažný zápas Piešťan so Sereďou, ktorý bol kontumovaný v prospech Serede pre údajné ohrozenie rozhodcu. Naše subjektívne zhodnotenie situácie je nasledovné, zápas sa zlomil v tretej tretine pri hrubom faule zo strany Serede na Piešťanca, ktorý zostal bez povšimnutia a následné vylúčenie iného hráča Piešťan, čo si diváci všimli a kričali „Fúj!“, „Hanba!“. Rozhodca Marek Patrovič si privolal organizátora a povedal: „Buď vyvedieš divákov von z haly alebo kontumujem zápas.“ Organizátor Mgr. Kromholc odmietol vyviesť divákov z dôvodu, že sa nenazdával, že stav atmosféry je neprimeraný. Výsledkom bola okamžitá kontumácia sedem minút pred koncom stretnutia,“ uviedli v odvolaní proti rozhodcovi zástupcovia klubu FBC Páv Piešťany.

Na ďalšie zápasy zabezpečili domáci usporiadatelia rozhodcov, spolu s Marekom Patrovičom tak pískali aj Mário Orel a Silvester Dupkanič. Druhý duel tímu FBC Páv Piešťany proti FBK Fair Levice 12 prebehol pre našich hráčov omnoho lepšie, keď po tretinách 3:1, 5:0 a 4:0 zvíťazili vysoko 12:1. V tabuľke je naše družstvo aktuálne na piatej priečke len o skóre za celkami ŠK Victory Stars Nová Dubnica, ICE Players Sereď a Florbalový klub AS Trenčín. Práve tieto tímy budú v najbližších mesiacoch bojovať o postup na dorastenecké Majstrovstvá Slovenska. 

Okrem zápasu domácich sa v Diplomat aréne konali aj dve ďalšie stretnutia Florbalový klub AS Trenčín v zápase, ktorý začal o 11.00 hodine porazil FBK Fair Levice 7:3. V dueli, ktorý začínal o 13.00 hodine, zase hráči ICE Players Sereď zdolali Florbalový klub AS Trenčín v pomere 11:3.

-red/Zdroj a foto: FBC P8v Piešťany, Slovenský zväz florbalu-

Aktuality

COVID automat: Okres Piešťany bude bordový. Čo to znamená?

Published

on

By

Epidemiologická situácia v piešťanskom regióne sa počas uplynulých dní zlepšila. Po piatich týždňoch v čiernej farbe bude od pondelka 22. marca zaradený medzi bordové okresy, ktoré sa riadia III. stupňom varovania. Výraznejšie uvoľnenie to však neznamená.

Mapu Slovenska s rozdelením okresov podľa pandemickej situácie platným od pondelka 22. marca zverejnilo ministerstvo zdravotníctva. Čiernych bude 20 okresov, medzi nimi aj Myjava a Nové Mesto nad Váhom. Trnava a Piešťany dostanú bordovú farbu, Hlohovec je v III. stupni varovania už tento týždeň.

Znamená to možnosť otvorenia materských škôl a prvého stupňa základných škôl. To však záleží na odporúčaní regionálneho hygienika. Napríklad v Hlohovci na aktuálny týždeň Regionálny úrad verejného zdravotníctva v Trnave neodporučil otvoriť školy v plnom rozsahu. Prezenčná výučba tam od pondelka (15. marca) začala iba pre štvrtinu žiakov základných škôl a tretinu škôlkárov. Išlo o deti zamestnancov pracujúcich v kritickej infraštruktúre a zamestnancov s nevyhnutným prezenčným výkonom práce – teda tých rodičov, ktorí nemôžu pracovať z domu. „Rovnako sa prezenčná forma výučby týka aj žiakov, ktorým podmienky neumožňujú prístup k dištančnému vzdelávaniu,“ informovalo mesto Hlohovec. V akom rozsahu sa od 22. marca otvoria školy v okrese Piešťany zatiaľ nevieme. Bude to záležať aj na zriaďovateľoch, ktorými sú mestá, obce a cirkev.

Na pohyb v prírode v rámci svojho okresu obyvatelia bordových regiónov nepotrebujú test. Cesty medzi okresmi za účelom pobytu v prírode však ešte nie sú povolené. Vyplýva to z uznesenia vlády, ktoré je platné od 3. marca nad rámec pravidiel COVID automatu. Vláda týmto uznesením zrušila výnimku na vychádzky do prírody mimo okres.

Pre ľudí, ktorí sa doteraz museli každých sedem dní testovať kvôli práci, sa nič nemení. Testy sú v III. stupni varovania aj naďalej platné iba týždeň. Toto opatrenie sa podľa COVID automatu uvoľňuje až v II. stupni varovania, v ktorom testy platia 14 dní. V I. stupni je to 21 dní.

Text: Martin Palkovič Grafika: Ministerstvo zdravotníctva SR

Continue Reading

Aktuality

Ako sa skontaktovať so svojim lekárom?

Published

on

By

Väčšina ambulantných lekárov ordinuje, konzultácie poskytujú aj prostredníctvom telefonických rozhovorov a e-mailových správ.

Úloha ambulantných lekárov a zdravotných sestier v systéme poskytovania zdravotnej starostlivosti je nezastupiteľná. Už vyše roka sa s plným nasadením starajú o svojich pacientov v podmienkach pandémie ochorenia Covid-19. To znamená, že konzultácie poskytujú aj prostredníctvom telefonických rozhovorov alebo cez e-maily. Preto sú, špeciálne tí zo všeobecných ambulancií, v súčasnosti veľmi vyťažení a môže sa stať, že nezareagujú ihneď, pretože telefonujú s iným pacientom. Pre zvýšenie dostupnosti sme ambulanciám s väčším počtom pacientov sme odporučili zriadiť o jednu telefónnu linku viac.

V prípade, že sa ani opakovane nedovoláte alebo nedostanete spätnú väzbu v primeranom čase, môžete sa obrátiť na Odbor zdravotníctva Úradu Trnavského samosprávneho kraja na 0335 559 491 alebo dostupnostlekara@trnava-vuc.sk.

Zdroj a foto: TS TTSK

Continue Reading

Aktuality

Nákup pre ľudí v núdzi môžete spraviť aj tento týždeň

Published

on

By

Trvanlivé potraviny a drogéria už pomohli desiatkam rodín z Piešťan a blízkeho okolia. Ak chcete prispieť, môžete nákup priniesť do vznikajúceho kultúrno-kreatívneho centra Arta. Rozdelenie nákupov zabezpečuje Centrum pomoci človeku Piešťany.

Rok trvajúca pandémia koronavírusu zapríčinila, že mnohí ľudia si po uhradení nákladov na bývanie nemôžu dovoliť nakupovať ani bežné veci. Od začiatku marca im pomáhajú dobrovoľníci, ktorí v centre Arta na Kollárovej ulici vytvorili priestor, kam Piešťanci nosia trvanlivé potraviny a drogériu. Ľuďom, ktorí prišli o prácu alebo im zomrel niekto blízky, čo zhoršilo ich finančnú situáciu, rozdeľuje tieto nákupy Centrum pomoci človeku Piešťany.

Vďaka desiatkam dobrovoľných príspevkov sa podarilo iba počas uplynulého týždňa pomôcť tridsiatim rodinám. Zbierka preto pokračuje aj tento týždeň. Záujemcovia môžu priniesť nákupy do Arty v stredu a v piatok od 16.00 do 18.00 h.


Potraviny: trvanlivé mlieko, detská krupica, cereálie, vločky, musli, cukor, cestoviny, slížiky, múka, ryža, sáčkové polievky, čaj, strukoviny (šošovica, fazuľa, hrach), konzervy (paštéty, rybičky), zemiaky, jablká, kečup, horčica, kakao, müsli, korenie, rasca, majorán, piškóty, keksíky, sladkosti

Drogéria: sprchový šampón, mydlo, pasta, kefky (aj detské), detské plienky (veľkosť 1-4), papierové vreckovky, toaletný papier.

Čističe: jar, prach na pranie, čistič na podlahy, wc čistič


Tento týždeň sme opäť preberali vaše “malé nákupy”. Cez víkend ich odovzdáme Centru pomoci človeku 🙌🏼 a…

Posted by Arta on Friday, March 12, 2021

 

Text: Martin Palkovič

Continue Reading

Reklama

Populárne články