Connect with us

Novinky

Florbal: Pávy v sobotu vysoko porazili Sereď

Published

on

Piešťanským florbalistom sa v tejto sezóne 2. ligy mužov darí a okrem jediného zaváhania v Šali, nenašli v tejto sezóne premožiteľa. V zápase proti Seredi, ktorý odohrali v sobotu 5. decembra na palubovke Gymnázia Pierra de Coubertina od začiatku jasne dominovali. Ich súper im pred približne 80 divákmi úspešne vzdoroval len do štrnástej minúty, kedy skóre otvoril kapitán pávov Michal Bugár strelou z diaľky. Do prvej prestávky sa podarilo dať gól aj Michalovi Pazderkovi. Vynikajúci výkon podal náš brankár Stanislav Drabant, ktorý predviedol množstvo dôležitých zákrokov. Zápas nakoniec skončil po tretinách 2:0, 5:2 a 3:1 výsledkom 10:3 a FPC Páv Piešťany sa s ôsmymi bodmi nachádzajú na druhom mieste tabuľky. Najbližší zápas odohrá náš tím v Púchove v nedeľu 13. decembra.

IMG_4232_resize

FBC Páv Piešťany podal pred domácim publikom od úvodu stretnutia sústredený výkon. Hráči Serede síce v úvode vzdorovali a i keď si vypracovali niekoľko šancí, domáceho brankára Stanislava Drabanta sa im prekonať nepodarilo. Domáci kapitán Michal Bugár naopak prekvapil seredského brankára Mareka Holuba strelou z diaľky a bolo 1:0. V 17. minúte 38. sekunde si kvôli zlému striedaniu na našej strane musel ísť sadnúť na trestnú lavicu Milan Schwarzbacher. Sereď sa snažila ponúknutú šancu využiť, ale po zákroku a rýchlej rozohrávke nášho brankára sa v brejku ocitol Michal Pazderka, ktorý v zakončení nezaváhal a bolo z toho 2:0.

IMG_4184_resize

V druhej tretine sa podarilo dvakrát skórovať Tomášovi Šerjenikovi a až za stavu 4:0 sa prebudil aj súper a Peter Janda, ktorý je momentálnym lídrom streleckej tabuľky pred Michalom Pazderkom. Skóre na našej strane však ďalej narastalo po góloch Juraja Poláka, Michala Bugára a Matúša Kromholca až na 7:1. Na konci druhej časti hry znížil na 7:2 opäť Peter Janda. V úvode tretej tretiny dal za hostí gól Rastislav Kopál, ale zápas sa pri skóre 7:3 v podstate už len dohrával a v našej bráne dostal šancu aj druhý brankár Dušan Cabala. V domácom zápase vystriedal Stanislava Drabanta, ktorý zožal od divákov po skvelom výkone obrovský aplauz. Dušan Cabala predviedol vynikajúci debut, keď za svoj chrbát už nepustil ani jednu strelu. Za Piešťany ešte skórovali Ondrej Kusenda, Miroslav Beluský a Martin Bošanský.

FBC Páv Piešťany : ICE Players Sereď 10 : 3 (2:0;5:2;3:1)

Góly:

FBC Páv Piešťany: Michal Bugár 2, Tomáš Šerjenik 2,  Michal Pazderka, Juraj Polák, Matúš Kromholc, Ondrej Kusenda, Miroslav Beluský, Martin Bošanský

ICE Players Sereď: Peter Janda 2, Rastislav Kopál

-lt/Zdroj: szfb.sk/Foto: lt-

Aktuality

COVID automat: Okres Piešťany bude bordový. Čo to znamená?

Published

on

By

Epidemiologická situácia v piešťanskom regióne sa počas uplynulých dní zlepšila. Po piatich týždňoch v čiernej farbe bude od pondelka 22. marca zaradený medzi bordové okresy, ktoré sa riadia III. stupňom varovania. Výraznejšie uvoľnenie to však neznamená.

Mapu Slovenska s rozdelením okresov podľa pandemickej situácie platným od pondelka 22. marca zverejnilo ministerstvo zdravotníctva. Čiernych bude 20 okresov, medzi nimi aj Myjava a Nové Mesto nad Váhom. Trnava a Piešťany dostanú bordovú farbu, Hlohovec je v III. stupni varovania už tento týždeň.

Znamená to možnosť otvorenia materských škôl a prvého stupňa základných škôl. To však záleží na odporúčaní regionálneho hygienika. Napríklad v Hlohovci na aktuálny týždeň Regionálny úrad verejného zdravotníctva v Trnave neodporučil otvoriť školy v plnom rozsahu. Prezenčná výučba tam od pondelka (15. marca) začala iba pre štvrtinu žiakov základných škôl a tretinu škôlkárov. Išlo o deti zamestnancov pracujúcich v kritickej infraštruktúre a zamestnancov s nevyhnutným prezenčným výkonom práce – teda tých rodičov, ktorí nemôžu pracovať z domu. „Rovnako sa prezenčná forma výučby týka aj žiakov, ktorým podmienky neumožňujú prístup k dištančnému vzdelávaniu,“ informovalo mesto Hlohovec. V akom rozsahu sa od 22. marca otvoria školy v okrese Piešťany zatiaľ nevieme. Bude to záležať aj na zriaďovateľoch, ktorými sú mestá, obce a cirkev.

Na pohyb v prírode v rámci svojho okresu obyvatelia bordových regiónov nepotrebujú test. Cesty medzi okresmi za účelom pobytu v prírode však ešte nie sú povolené. Vyplýva to z uznesenia vlády, ktoré je platné od 3. marca nad rámec pravidiel COVID automatu. Vláda týmto uznesením zrušila výnimku na vychádzky do prírody mimo okres.

Pre ľudí, ktorí sa doteraz museli každých sedem dní testovať kvôli práci, sa nič nemení. Testy sú v III. stupni varovania aj naďalej platné iba týždeň. Toto opatrenie sa podľa COVID automatu uvoľňuje až v II. stupni varovania, v ktorom testy platia 14 dní. V I. stupni je to 21 dní.

Text: Martin Palkovič Grafika: Ministerstvo zdravotníctva SR

Continue Reading

Aktuality

Ako sa skontaktovať so svojim lekárom?

Published

on

By

Väčšina ambulantných lekárov ordinuje, konzultácie poskytujú aj prostredníctvom telefonických rozhovorov a e-mailových správ.

Úloha ambulantných lekárov a zdravotných sestier v systéme poskytovania zdravotnej starostlivosti je nezastupiteľná. Už vyše roka sa s plným nasadením starajú o svojich pacientov v podmienkach pandémie ochorenia Covid-19. To znamená, že konzultácie poskytujú aj prostredníctvom telefonických rozhovorov alebo cez e-maily. Preto sú, špeciálne tí zo všeobecných ambulancií, v súčasnosti veľmi vyťažení a môže sa stať, že nezareagujú ihneď, pretože telefonujú s iným pacientom. Pre zvýšenie dostupnosti sme ambulanciám s väčším počtom pacientov sme odporučili zriadiť o jednu telefónnu linku viac.

V prípade, že sa ani opakovane nedovoláte alebo nedostanete spätnú väzbu v primeranom čase, môžete sa obrátiť na Odbor zdravotníctva Úradu Trnavského samosprávneho kraja na 0335 559 491 alebo dostupnostlekara@trnava-vuc.sk.

Zdroj a foto: TS TTSK

Continue Reading

Aktuality

Nákup pre ľudí v núdzi môžete spraviť aj tento týždeň

Published

on

By

Trvanlivé potraviny a drogéria už pomohli desiatkam rodín z Piešťan a blízkeho okolia. Ak chcete prispieť, môžete nákup priniesť do vznikajúceho kultúrno-kreatívneho centra Arta. Rozdelenie nákupov zabezpečuje Centrum pomoci človeku Piešťany.

Rok trvajúca pandémia koronavírusu zapríčinila, že mnohí ľudia si po uhradení nákladov na bývanie nemôžu dovoliť nakupovať ani bežné veci. Od začiatku marca im pomáhajú dobrovoľníci, ktorí v centre Arta na Kollárovej ulici vytvorili priestor, kam Piešťanci nosia trvanlivé potraviny a drogériu. Ľuďom, ktorí prišli o prácu alebo im zomrel niekto blízky, čo zhoršilo ich finančnú situáciu, rozdeľuje tieto nákupy Centrum pomoci človeku Piešťany.

Vďaka desiatkam dobrovoľných príspevkov sa podarilo iba počas uplynulého týždňa pomôcť tridsiatim rodinám. Zbierka preto pokračuje aj tento týždeň. Záujemcovia môžu priniesť nákupy do Arty v stredu a v piatok od 16.00 do 18.00 h.


Potraviny: trvanlivé mlieko, detská krupica, cereálie, vločky, musli, cukor, cestoviny, slížiky, múka, ryža, sáčkové polievky, čaj, strukoviny (šošovica, fazuľa, hrach), konzervy (paštéty, rybičky), zemiaky, jablká, kečup, horčica, kakao, müsli, korenie, rasca, majorán, piškóty, keksíky, sladkosti

Drogéria: sprchový šampón, mydlo, pasta, kefky (aj detské), detské plienky (veľkosť 1-4), papierové vreckovky, toaletný papier.

Čističe: jar, prach na pranie, čistič na podlahy, wc čistič


Tento týždeň sme opäť preberali vaše “malé nákupy”. Cez víkend ich odovzdáme Centru pomoci človeku 🙌🏼 a…

Posted by Arta on Friday, March 12, 2021

 

Text: Martin Palkovič

Continue Reading

Reklama

Populárne články