Connect with us

Novinky

Florbal: Páv Piešťany bral na svojom prvom pokoronovom turnaji striebro

Published

on

Vo florbale podobne ako vo všetkých ostatných športoch boli s nástupom ochorenia COVID-19 zrušené všetky turnaje. Po uvoľnení pravidiel sa začali turnaje opäť organizovať a na jeden z prvých sa koncom júla prihlásili aj piešťanskí pávi. Výsledkom bolo druhé miesto, ktoré ich príjemne prekvapilo a potešilo.


Turnaj zorganizoval florbalový klub Močenok, za ktorý hrali aj skúsení hráči z Nitry. Zúčastnili sa ho tímy a hráči z celého spektra líg od mužskej a juniorskej extraligy naprieč 1.ligou až po 2.ligu.

Piešťanci, kompletný káder extraligových juniorov a druholigových mužov, úplne po prvýkrát trénujú počas celého leta, teda v júni, júli aj v auguste. Na prvé tohtosezónne meranie síl smerovali z plného tréningu. 

Úvodný tabuľkový zápas odohrali s Buldozer – Snipers Bratislava s  výsledkom 2:2. Góly strieľali Kromholc a Bugár.  Pávi mali na dosah víťazstvo, avšak inkasovali vyrovnávajúci gól tri sekundy pred koncom. 

V druhom zápase podľahli Seredi 1:2 (g Kollár), keď počas vylúčenia Kromholca využili súperi hru v početnej prevahe.

Vo štvrťfinále nastúpili Piešťanci proti Hlohovcu, za ktorý nastúpil aj reprezentačný obranca. Po jeho strate loptičky prešiel do úniku Kromholc, ktorý sa preštrikoval cez ďalších 2 hráčov a blafákom prekonal bránkara. Gólovo sa krátko na to presadil aj Kopún delovkou vymietol brankárovi spojnicu a skóre upravil na 3:0 po prihrávke od Stanka spoza brány Pavlíćek.

Semifinále bolo opakovaním druhého zápasu, pričom Seredi medzičasom dorazili posily. Pávi mali čo súperom vracať a tak sa aj stalo. „Prvé minúty boli trápením a hneď sme inkasovali gól. Do tempa nás dostal gól, keď sa strelecky prebudil Pobjecký a hru sme opäť začali diktovať my,“ popísal priebeh zápasu M. Kromholc.

Brankár Serede však držal svoj tím  v hre a prekonať sa ho podarilo len 5 sekúnd pred koncom zápasu, pričom v úniku 2 na 1 zobral nas seba zodpovednosť Pobjecký  a prekonal seredského brankára. Piešťanci tak postúpil do boja o prvenstvo.

Finále rozhodli samostatné nájazdy

Trnava, ktorá po prvýkrát nastúpi do extraligy, prišla na turnaj do Močenku testovať nových hráčov. Hra sa neustále prelínala z jednej strany na druhú a oba celky mali aj vyložené šance, no nepodarilo sa im streliť gól.

Zápas bol opatrný a taktický, no zároveň dynamický a bojovný. Skončil sa 0:0 v riadnom hracom čase. Nájazdy však skončili 0:3 v prospech súpera, a tak Pávi skončili na 2.mieste.

„Obaja naši brankári Orel a Hlista majú skvelú formu a sú kvalitne pripravení na zápasy v sezóne. Hlavne vďaka nim sme sa prebojovali v turnaji tak vysoko. Poctivo na sebe pracujú a my sa z toho veľmi tešíme. Zápas sme odohrali na 2 päťky – mužskú: Bugár, Kromholc, Pobjecký, Polák, Faber a juniorskú: Kopún, Pavlíček, Stanko, Masarovič, B. Kollár,“ uzavrel hlavný tréner Ivan Kollár, ktorému na turnaji robil asistenta Edmond Kopún.

Muži si zmerali sily aj s Dubnicou

Týždeň po turnaji v Močenku vycestovali Pávi na priateľský zápas do Dubnice, s ktorou sa naposledy stretli v roku 2016 ešte v 1.lige. Medzičasom hrá Dubnica o vedúce priečky celoslovenskej 1.ligy.
Piešťany išli cestou práce s mládežou, a preto sa tu hrá juniorská extraliga. Muži prirodzene vznikli túto sezónu 2020/21. Na zápas vycestovali 2 päťky a celá jedna pätica hráčov maróduje doma.

„Dubnica bola v prvej tretine aktívnejšia, svižnejšia, florbalovejšia, čo sa nám už stáva na začiatkoch zápasov nepríjemné pravidlo. Postupom času sa náš káder dostal do adekvátneho tempa, čoho výsledkom bolo, že druhá i tretia tretina patrila nám. Zápas sme s prehľadom postrážili až do konca,“ povedal po stretnutí, ktoré skončilo 7:5  v prospech Pávov, tréner Kollár. 

Zostava: Somogyi, Stanko, Bugár, Urban, B. Kollár, Macejka, Pavlíček, Kopún, Pobjecký, Faber, Orel, Hlista a tréner I. Kollár.

Góly: Macejka 2, Bugár, Kollár, Urban, Pobjecký, Pavlíček
Brankári: Orel a Hlista (pol na pol)

Pávi stále hľadajú nových hráčov prípravky

Do novej sezóny nastupuje klub Páv Piešťany aj s dvomi tímami v prípravke, kde stále hľadá nových členov. Tréningy prebiehajú neustále aj počas leta. V rámci prípravy odohrala prípravka dva zápasy s Nitrou a chystá sa na odvetu. 

-red- Foto: Páv Piešťany

Aktuality

COVID automat: Okres Piešťany bude bordový. Čo to znamená?

Published

on

By

Epidemiologická situácia v piešťanskom regióne sa počas uplynulých dní zlepšila. Po piatich týždňoch v čiernej farbe bude od pondelka 22. marca zaradený medzi bordové okresy, ktoré sa riadia III. stupňom varovania. Výraznejšie uvoľnenie to však neznamená.

Mapu Slovenska s rozdelením okresov podľa pandemickej situácie platným od pondelka 22. marca zverejnilo ministerstvo zdravotníctva. Čiernych bude 20 okresov, medzi nimi aj Myjava a Nové Mesto nad Váhom. Trnava a Piešťany dostanú bordovú farbu, Hlohovec je v III. stupni varovania už tento týždeň.

Znamená to možnosť otvorenia materských škôl a prvého stupňa základných škôl. To však záleží na odporúčaní regionálneho hygienika. Napríklad v Hlohovci na aktuálny týždeň Regionálny úrad verejného zdravotníctva v Trnave neodporučil otvoriť školy v plnom rozsahu. Prezenčná výučba tam od pondelka (15. marca) začala iba pre štvrtinu žiakov základných škôl a tretinu škôlkárov. Išlo o deti zamestnancov pracujúcich v kritickej infraštruktúre a zamestnancov s nevyhnutným prezenčným výkonom práce – teda tých rodičov, ktorí nemôžu pracovať z domu. „Rovnako sa prezenčná forma výučby týka aj žiakov, ktorým podmienky neumožňujú prístup k dištančnému vzdelávaniu,“ informovalo mesto Hlohovec. V akom rozsahu sa od 22. marca otvoria školy v okrese Piešťany zatiaľ nevieme. Bude to záležať aj na zriaďovateľoch, ktorými sú mestá, obce a cirkev.

Na pohyb v prírode v rámci svojho okresu obyvatelia bordových regiónov nepotrebujú test. Cesty medzi okresmi za účelom pobytu v prírode však ešte nie sú povolené. Vyplýva to z uznesenia vlády, ktoré je platné od 3. marca nad rámec pravidiel COVID automatu. Vláda týmto uznesením zrušila výnimku na vychádzky do prírody mimo okres.

Pre ľudí, ktorí sa doteraz museli každých sedem dní testovať kvôli práci, sa nič nemení. Testy sú v III. stupni varovania aj naďalej platné iba týždeň. Toto opatrenie sa podľa COVID automatu uvoľňuje až v II. stupni varovania, v ktorom testy platia 14 dní. V I. stupni je to 21 dní.

Text: Martin Palkovič Grafika: Ministerstvo zdravotníctva SR

Continue Reading

Aktuality

Ako sa skontaktovať so svojim lekárom?

Published

on

By

Väčšina ambulantných lekárov ordinuje, konzultácie poskytujú aj prostredníctvom telefonických rozhovorov a e-mailových správ.

Úloha ambulantných lekárov a zdravotných sestier v systéme poskytovania zdravotnej starostlivosti je nezastupiteľná. Už vyše roka sa s plným nasadením starajú o svojich pacientov v podmienkach pandémie ochorenia Covid-19. To znamená, že konzultácie poskytujú aj prostredníctvom telefonických rozhovorov alebo cez e-maily. Preto sú, špeciálne tí zo všeobecných ambulancií, v súčasnosti veľmi vyťažení a môže sa stať, že nezareagujú ihneď, pretože telefonujú s iným pacientom. Pre zvýšenie dostupnosti sme ambulanciám s väčším počtom pacientov sme odporučili zriadiť o jednu telefónnu linku viac.

V prípade, že sa ani opakovane nedovoláte alebo nedostanete spätnú väzbu v primeranom čase, môžete sa obrátiť na Odbor zdravotníctva Úradu Trnavského samosprávneho kraja na 0335 559 491 alebo dostupnostlekara@trnava-vuc.sk.

Zdroj a foto: TS TTSK

Continue Reading

Aktuality

Nákup pre ľudí v núdzi môžete spraviť aj tento týždeň

Published

on

By

Trvanlivé potraviny a drogéria už pomohli desiatkam rodín z Piešťan a blízkeho okolia. Ak chcete prispieť, môžete nákup priniesť do vznikajúceho kultúrno-kreatívneho centra Arta. Rozdelenie nákupov zabezpečuje Centrum pomoci človeku Piešťany.

Rok trvajúca pandémia koronavírusu zapríčinila, že mnohí ľudia si po uhradení nákladov na bývanie nemôžu dovoliť nakupovať ani bežné veci. Od začiatku marca im pomáhajú dobrovoľníci, ktorí v centre Arta na Kollárovej ulici vytvorili priestor, kam Piešťanci nosia trvanlivé potraviny a drogériu. Ľuďom, ktorí prišli o prácu alebo im zomrel niekto blízky, čo zhoršilo ich finančnú situáciu, rozdeľuje tieto nákupy Centrum pomoci človeku Piešťany.

Vďaka desiatkam dobrovoľných príspevkov sa podarilo iba počas uplynulého týždňa pomôcť tridsiatim rodinám. Zbierka preto pokračuje aj tento týždeň. Záujemcovia môžu priniesť nákupy do Arty v stredu a v piatok od 16.00 do 18.00 h.


Potraviny: trvanlivé mlieko, detská krupica, cereálie, vločky, musli, cukor, cestoviny, slížiky, múka, ryža, sáčkové polievky, čaj, strukoviny (šošovica, fazuľa, hrach), konzervy (paštéty, rybičky), zemiaky, jablká, kečup, horčica, kakao, müsli, korenie, rasca, majorán, piškóty, keksíky, sladkosti

Drogéria: sprchový šampón, mydlo, pasta, kefky (aj detské), detské plienky (veľkosť 1-4), papierové vreckovky, toaletný papier.

Čističe: jar, prach na pranie, čistič na podlahy, wc čistič


Tento týždeň sme opäť preberali vaše “malé nákupy”. Cez víkend ich odovzdáme Centru pomoci človeku 🙌🏼 a…

Posted by Arta on Friday, March 12, 2021

 

Text: Martin Palkovič

Continue Reading

Reklama

Populárne články