Connect with us

Novinky

Florbal: FBC Páv Piešťany postupuje do 1. ligy

Published

on

Po dobrých výkonoch v sezóne 2015/16 sa FBC Páv Piešťany umiestnil v základnej časti na 2. mieste. Na výbornú hru sa však klubu nepodarilo nadviazať v playoff a chuť neúspechu pocítili v semifinále, v ktorom podľahli v oboch zápasoch neskoršiemu víťazovi a obsadili konečné 3. miesto. V stredu 1. júna sa uskutočnilo prezídium Slovenského florbalového zväzu, ktoré rozhodlo o administratívnom posunutí dvoch klubov, konkrétne Piešťan a Dubnice, do vyššej súťaže. Automatický postup si ako víťaz vybojoval klub FBK Púchov. FBC Páv Piešťany tak bude v nadchádzajúcej sezóne účastníkom 1. ligy.

Snímek_7-700x400

“Úspešné ťaženie ligou nás stálo veľa síl a do Play-off sme nastupovali s veľkými ambíciami. Slabší deň na nás padol zrovna v domácom semifinálovom zápase, kde sa nám zranilo až päť hráčov a tak výjazd na odvetu bol už len akousi dohrávkou sezóny. Teší ma, že napriek zaváhniu nám bola poskytnutá šanca hrať kvalitnú celoslovenskú súťaž (2. najvyššiu súťaž – 1. ligu),” vyjadril sa o postupe prezident klubu Matúš Kromholc.

FBC Páv Piešťany plánuje získať do novej sezóny päť hráčov, ktorí by posilnili klub. Prestupové obdobie začína 1. júla a z tohto dôvodu nechcel Matúš Kromholc konkrétne mená zatiaľ bližšie špecifikovať. Pávov opúšťajú štyria hráči, ktorí odchádzajú na vysoké školy a jeden z najväčších mládežníckych talentov by mal odísť na hosťovanie do extraligového mužstva. Klub chystá i niekoľko noviniek, medzi ktorými má byť napríklad nový dizajn dresov, vytvorený na základe spolupráce s novými partnermi. Všetky kategórie budú nastupovať v rovnakých dresoch ako muži, kapitánske pásky budú v rovnakom dizajne a aj web prešiel veľkou zmenou.

“Druhá najvyššia liga je o triedu kvalitnejšia súťaž, a preto sa budeme usilovať o zotrvanie v 1. lige. Ak budeme všetci jednotní a ťahať za jeden povraz malo by sa nám podariť tento cieľ splniť. Osobne pracujem na skvalitnení podmienok pre hráčov a fanúšikov. Jednáme aj s licencovaným trénerom, ktorý by nás viedol už od letnej prípravy. Výsledky rokovaní by mali byť známe do dvoch týždňov. Na záver by som rád poďakoval hráčom, realizačnému tímu, fanúšikom a v neposlednom rade aj partnerom FBC Páv Piešťany za odhodlanie, nasadenie a neustálu podporu zdvíhať úroveň florbalu v Piešťanoch,” dodal Matúš Kromholc.

-FBC Páv Piešťany-

Aktuality

COVID automat: Okres Piešťany bude bordový. Čo to znamená?

Published

on

By

Epidemiologická situácia v piešťanskom regióne sa počas uplynulých dní zlepšila. Po piatich týždňoch v čiernej farbe bude od pondelka 22. marca zaradený medzi bordové okresy, ktoré sa riadia III. stupňom varovania. Výraznejšie uvoľnenie to však neznamená.

Mapu Slovenska s rozdelením okresov podľa pandemickej situácie platným od pondelka 22. marca zverejnilo ministerstvo zdravotníctva. Čiernych bude 20 okresov, medzi nimi aj Myjava a Nové Mesto nad Váhom. Trnava a Piešťany dostanú bordovú farbu, Hlohovec je v III. stupni varovania už tento týždeň.

Znamená to možnosť otvorenia materských škôl a prvého stupňa základných škôl. To však záleží na odporúčaní regionálneho hygienika. Napríklad v Hlohovci na aktuálny týždeň Regionálny úrad verejného zdravotníctva v Trnave neodporučil otvoriť školy v plnom rozsahu. Prezenčná výučba tam od pondelka (15. marca) začala iba pre štvrtinu žiakov základných škôl a tretinu škôlkárov. Išlo o deti zamestnancov pracujúcich v kritickej infraštruktúre a zamestnancov s nevyhnutným prezenčným výkonom práce – teda tých rodičov, ktorí nemôžu pracovať z domu. „Rovnako sa prezenčná forma výučby týka aj žiakov, ktorým podmienky neumožňujú prístup k dištančnému vzdelávaniu,“ informovalo mesto Hlohovec. V akom rozsahu sa od 22. marca otvoria školy v okrese Piešťany zatiaľ nevieme. Bude to záležať aj na zriaďovateľoch, ktorými sú mestá, obce a cirkev.

Na pohyb v prírode v rámci svojho okresu obyvatelia bordových regiónov nepotrebujú test. Cesty medzi okresmi za účelom pobytu v prírode však ešte nie sú povolené. Vyplýva to z uznesenia vlády, ktoré je platné od 3. marca nad rámec pravidiel COVID automatu. Vláda týmto uznesením zrušila výnimku na vychádzky do prírody mimo okres.

Pre ľudí, ktorí sa doteraz museli každých sedem dní testovať kvôli práci, sa nič nemení. Testy sú v III. stupni varovania aj naďalej platné iba týždeň. Toto opatrenie sa podľa COVID automatu uvoľňuje až v II. stupni varovania, v ktorom testy platia 14 dní. V I. stupni je to 21 dní.

Text: Martin Palkovič Grafika: Ministerstvo zdravotníctva SR

Continue Reading

Aktuality

Ako sa skontaktovať so svojim lekárom?

Published

on

By

Väčšina ambulantných lekárov ordinuje, konzultácie poskytujú aj prostredníctvom telefonických rozhovorov a e-mailových správ.

Úloha ambulantných lekárov a zdravotných sestier v systéme poskytovania zdravotnej starostlivosti je nezastupiteľná. Už vyše roka sa s plným nasadením starajú o svojich pacientov v podmienkach pandémie ochorenia Covid-19. To znamená, že konzultácie poskytujú aj prostredníctvom telefonických rozhovorov alebo cez e-maily. Preto sú, špeciálne tí zo všeobecných ambulancií, v súčasnosti veľmi vyťažení a môže sa stať, že nezareagujú ihneď, pretože telefonujú s iným pacientom. Pre zvýšenie dostupnosti sme ambulanciám s väčším počtom pacientov sme odporučili zriadiť o jednu telefónnu linku viac.

V prípade, že sa ani opakovane nedovoláte alebo nedostanete spätnú väzbu v primeranom čase, môžete sa obrátiť na Odbor zdravotníctva Úradu Trnavského samosprávneho kraja na 0335 559 491 alebo dostupnostlekara@trnava-vuc.sk.

Zdroj a foto: TS TTSK

Continue Reading

Aktuality

Nákup pre ľudí v núdzi môžete spraviť aj tento týždeň

Published

on

By

Trvanlivé potraviny a drogéria už pomohli desiatkam rodín z Piešťan a blízkeho okolia. Ak chcete prispieť, môžete nákup priniesť do vznikajúceho kultúrno-kreatívneho centra Arta. Rozdelenie nákupov zabezpečuje Centrum pomoci človeku Piešťany.

Rok trvajúca pandémia koronavírusu zapríčinila, že mnohí ľudia si po uhradení nákladov na bývanie nemôžu dovoliť nakupovať ani bežné veci. Od začiatku marca im pomáhajú dobrovoľníci, ktorí v centre Arta na Kollárovej ulici vytvorili priestor, kam Piešťanci nosia trvanlivé potraviny a drogériu. Ľuďom, ktorí prišli o prácu alebo im zomrel niekto blízky, čo zhoršilo ich finančnú situáciu, rozdeľuje tieto nákupy Centrum pomoci človeku Piešťany.

Vďaka desiatkam dobrovoľných príspevkov sa podarilo iba počas uplynulého týždňa pomôcť tridsiatim rodinám. Zbierka preto pokračuje aj tento týždeň. Záujemcovia môžu priniesť nákupy do Arty v stredu a v piatok od 16.00 do 18.00 h.


Potraviny: trvanlivé mlieko, detská krupica, cereálie, vločky, musli, cukor, cestoviny, slížiky, múka, ryža, sáčkové polievky, čaj, strukoviny (šošovica, fazuľa, hrach), konzervy (paštéty, rybičky), zemiaky, jablká, kečup, horčica, kakao, müsli, korenie, rasca, majorán, piškóty, keksíky, sladkosti

Drogéria: sprchový šampón, mydlo, pasta, kefky (aj detské), detské plienky (veľkosť 1-4), papierové vreckovky, toaletný papier.

Čističe: jar, prach na pranie, čistič na podlahy, wc čistič


Tento týždeň sme opäť preberali vaše “malé nákupy”. Cez víkend ich odovzdáme Centru pomoci človeku 🙌🏼 a…

Posted by Arta on Friday, March 12, 2021

 

Text: Martin Palkovič

Continue Reading

Reklama

Populárne články