Connect with us

Novinky

Florbal: FBC Páv do finále druhej ligy nepostúpilo, ale i tak ho čaká baráž o 1. ligu

Published

on

Florbalisti FBC Páv vyhrali základnú časť druhej ligy Západ. Nastúpili tak priamo do semifinále proti púchovskému „B“ mužstvu. Po dvoch prehrách však púť Piešťancov skončila a v lige napokon obsadili 3. miesto. Baráž o extraligu si Pávi zahrajú aj tak. Rozhodlo o tom vypadnutie Nitry v semifinále a lepšie výsledky FBC Páv v základnej časti.

„Pred dvomi rokmi sme avizovali, že náš klub sa bude prioritne venovať mládeži. V aktuálnej sezóne sa darí mládeži vo všetkých kategóriách a s ňou ide ruka v ruke aj tá mužská. Jedným dychom dodávame, že sa skladá prevažne z mládeže – dorastencov a juniorov do 19 rokov doplnených o pár skúsených hráčov. Juniorov čaká baráž o juniorskú extraligu a chceli sme, aby získali skúsenosti proti starším hráčom v mužskej lige,“ hovorí prezident klubu Matúš Krombolc.

Podľa trénera Piešťan Michala Srnca základnú časť odohralo jeho mužstvo vo viac než dobrej forme. „Mladí chalani sa veľmi rýchlo adaptovali na vyššiu úroveň a čo ma teší najviac je fakt, že sa dokázali presadiť aj bodovo vo všetkých zápasoch. V závere sme bojovali o lídra tabuľky s dvoma tímami Hlohovcom a Nitrou, no kľúčové zápasy sa nám podarilo zvládnuť a základnú časť sme ukončili na 1. mieste. Do playoff sme tak boli nasadení až v semifinále, kde sme dostali Púchov. Náš káder po konci základnej časti trápili zranenia, konkrétne piati hráči z kádra do playoff už nezasiahli,“ približuje M. Srnec.

“Napriek zraneniam sme boli odhodlaní vyhrať a postúpiť do finále. Bohužiaľ, hneď v prvom zápase, na domácej ploche, sme podľahli Púchovu 10:9, pričom rozhodujúci gól padol sekundu pred koncom. Pre väčšinu hráčov to bolo prvé playoff v živote. Nervozitu z domáceho prostredia bolo po celý čas cítiť. Nehovoriac o tlaku, keďže sme skončili prví v tabuľke. Nedokázali sme si vytvoriť taký náskok, aby sme sa trošku upokojili,” hovorí piešťanský tréner.

Do Púchova Pávi odchádzali s tým, že chceme chcú sériu vrátiť do Piešťan. Súper družstvo na stretnutie posilnil viacerými hráčmi, no napriek tomu boli Piešťanci viac ako dôstojný súper, i keď prehrali 0:4. „Obrannou taktikou sme kontrolovali hru a v následných protiútokoch sme si vypracovali niekoľko vyložených šancí. Strely však končili mimo bránky, na tyčkách a na domácom brankárovi. Muži teda končia sezónu na peknom 3. mieste. Chcem poďakovať všetkým hráčom a vedeniu klubu. Máme veľmi kvalitný tím mladých chalanov, ktorí chcú na sebe tvrdo pracovať. Výsledky prichádzajú,” dodáva Michal Srnec.

Mužov i juniorov čaká baráž. Juniorská o extraligu je pre klub dôležitejšia úloha

Mužov teraz čaká baráž o postup do 1. celoslovenskej mužskej ligy. Hrať sa bude koncom apríla v Kežmarku. Prvé dve mužstvá druhej ligy západ sú B-čkami extraligových a prvoligových tímov, takže postúpiť nemohli. O postup bojovala Nitra, ktorá však rovnako vypadla v semifinále. Keďže Piešťanci boli lepší v základnej časti, patrí im tretia priečka a tým aj právo na baráž. V nej sa stretnú dve družstvá z 1. ligy a po jednom mužstve z každého regiónu druhej ligy. Zo šiestich účastníkov baráže do 1. ligy postúpia traja.

Ešte predtým však, hráčov Piešťan čaká pre klub dôležitejšia úloha. Juniori, ktorí hrali druhú ligu za mužov, budú v baráži bojovať o postup do juniorskej extraligy. „Veríme, že skúsenosti, ktoré nabrali v mužskej súťaži zúročia a privedú piešťanský florbal do extraligy juniorov. Držíme im palce,“ zakončuje prezident FBC Páv Matúš Kromholc.
-red-

Aktuality

COVID automat: Okres Piešťany bude bordový. Čo to znamená?

Published

on

By

Epidemiologická situácia v piešťanskom regióne sa počas uplynulých dní zlepšila. Po piatich týždňoch v čiernej farbe bude od pondelka 22. marca zaradený medzi bordové okresy, ktoré sa riadia III. stupňom varovania. Výraznejšie uvoľnenie to však neznamená.

Mapu Slovenska s rozdelením okresov podľa pandemickej situácie platným od pondelka 22. marca zverejnilo ministerstvo zdravotníctva. Čiernych bude 20 okresov, medzi nimi aj Myjava a Nové Mesto nad Váhom. Trnava a Piešťany dostanú bordovú farbu, Hlohovec je v III. stupni varovania už tento týždeň.

Znamená to možnosť otvorenia materských škôl a prvého stupňa základných škôl. To však záleží na odporúčaní regionálneho hygienika. Napríklad v Hlohovci na aktuálny týždeň Regionálny úrad verejného zdravotníctva v Trnave neodporučil otvoriť školy v plnom rozsahu. Prezenčná výučba tam od pondelka (15. marca) začala iba pre štvrtinu žiakov základných škôl a tretinu škôlkárov. Išlo o deti zamestnancov pracujúcich v kritickej infraštruktúre a zamestnancov s nevyhnutným prezenčným výkonom práce – teda tých rodičov, ktorí nemôžu pracovať z domu. „Rovnako sa prezenčná forma výučby týka aj žiakov, ktorým podmienky neumožňujú prístup k dištančnému vzdelávaniu,“ informovalo mesto Hlohovec. V akom rozsahu sa od 22. marca otvoria školy v okrese Piešťany zatiaľ nevieme. Bude to záležať aj na zriaďovateľoch, ktorými sú mestá, obce a cirkev.

Na pohyb v prírode v rámci svojho okresu obyvatelia bordových regiónov nepotrebujú test. Cesty medzi okresmi za účelom pobytu v prírode však ešte nie sú povolené. Vyplýva to z uznesenia vlády, ktoré je platné od 3. marca nad rámec pravidiel COVID automatu. Vláda týmto uznesením zrušila výnimku na vychádzky do prírody mimo okres.

Pre ľudí, ktorí sa doteraz museli každých sedem dní testovať kvôli práci, sa nič nemení. Testy sú v III. stupni varovania aj naďalej platné iba týždeň. Toto opatrenie sa podľa COVID automatu uvoľňuje až v II. stupni varovania, v ktorom testy platia 14 dní. V I. stupni je to 21 dní.

Text: Martin Palkovič Grafika: Ministerstvo zdravotníctva SR

Continue Reading

Aktuality

Ako sa skontaktovať so svojim lekárom?

Published

on

By

Väčšina ambulantných lekárov ordinuje, konzultácie poskytujú aj prostredníctvom telefonických rozhovorov a e-mailových správ.

Úloha ambulantných lekárov a zdravotných sestier v systéme poskytovania zdravotnej starostlivosti je nezastupiteľná. Už vyše roka sa s plným nasadením starajú o svojich pacientov v podmienkach pandémie ochorenia Covid-19. To znamená, že konzultácie poskytujú aj prostredníctvom telefonických rozhovorov alebo cez e-maily. Preto sú, špeciálne tí zo všeobecných ambulancií, v súčasnosti veľmi vyťažení a môže sa stať, že nezareagujú ihneď, pretože telefonujú s iným pacientom. Pre zvýšenie dostupnosti sme ambulanciám s väčším počtom pacientov sme odporučili zriadiť o jednu telefónnu linku viac.

V prípade, že sa ani opakovane nedovoláte alebo nedostanete spätnú väzbu v primeranom čase, môžete sa obrátiť na Odbor zdravotníctva Úradu Trnavského samosprávneho kraja na 0335 559 491 alebo dostupnostlekara@trnava-vuc.sk.

Zdroj a foto: TS TTSK

Continue Reading

Aktuality

Nákup pre ľudí v núdzi môžete spraviť aj tento týždeň

Published

on

By

Trvanlivé potraviny a drogéria už pomohli desiatkam rodín z Piešťan a blízkeho okolia. Ak chcete prispieť, môžete nákup priniesť do vznikajúceho kultúrno-kreatívneho centra Arta. Rozdelenie nákupov zabezpečuje Centrum pomoci človeku Piešťany.

Rok trvajúca pandémia koronavírusu zapríčinila, že mnohí ľudia si po uhradení nákladov na bývanie nemôžu dovoliť nakupovať ani bežné veci. Od začiatku marca im pomáhajú dobrovoľníci, ktorí v centre Arta na Kollárovej ulici vytvorili priestor, kam Piešťanci nosia trvanlivé potraviny a drogériu. Ľuďom, ktorí prišli o prácu alebo im zomrel niekto blízky, čo zhoršilo ich finančnú situáciu, rozdeľuje tieto nákupy Centrum pomoci človeku Piešťany.

Vďaka desiatkam dobrovoľných príspevkov sa podarilo iba počas uplynulého týždňa pomôcť tridsiatim rodinám. Zbierka preto pokračuje aj tento týždeň. Záujemcovia môžu priniesť nákupy do Arty v stredu a v piatok od 16.00 do 18.00 h.


Potraviny: trvanlivé mlieko, detská krupica, cereálie, vločky, musli, cukor, cestoviny, slížiky, múka, ryža, sáčkové polievky, čaj, strukoviny (šošovica, fazuľa, hrach), konzervy (paštéty, rybičky), zemiaky, jablká, kečup, horčica, kakao, müsli, korenie, rasca, majorán, piškóty, keksíky, sladkosti

Drogéria: sprchový šampón, mydlo, pasta, kefky (aj detské), detské plienky (veľkosť 1-4), papierové vreckovky, toaletný papier.

Čističe: jar, prach na pranie, čistič na podlahy, wc čistič


Tento týždeň sme opäť preberali vaše “malé nákupy”. Cez víkend ich odovzdáme Centru pomoci človeku 🙌🏼 a…

Posted by Arta on Friday, March 12, 2021

 

Text: Martin Palkovič

Continue Reading

Reklama

Populárne články