Dorastenci florbalového klubu Páv Piešťany vicemajstrami Ligy Západ. Zároveň tak Piešťanci postúpili na majstrovstvá Slovenska, medzi osmičku najlepších slovenských tímov. Rozhodlo sa až v poslednom nervydrásajúcom dueli, v ktorom florbalisti od Váhu remizovali s Nitrou.

V záverečný hrací deň florbalovej Ligy Západ v sezóne 2018/2019 mali Piešťanci všetko vo svojich rukách. Potrebovali minimálne jednu remízu na zabezpečenie si dostatočného bodového zisku. V prvom zápase však na lídra ligy 1. FBC Trenčín nestačili a prehrali 4:13. V poslednom stretnutí tak jednoznačne museli bodovať s ŠK Slávia SPU DFA Nitra, priamym konkurentom v boji o druhé miesto a postup.

Prvý gól stretnutia vsietila Nitra. V úvodnej tretine to bol zároveň jediný presný zásah. V druhom dejstve sa Piešťancom podarilo v šiestej minúte vyrovnať, keď trestné strieľanie premenil Adam Kišš. Nitra sa však v 16-tej minúte opäť ujala vedenia. Po dvoch tretinách tak bol stav 2:1 v jej prospech. V poslednej dvadsaťminútovke to už bola hra nervov so šťastnejším koncom pre FBC Páv Piešťany. Štyri a pol minúty pred koncom stretnutia sa Adamovi Kiššovi podarilo vyrovnať a v nervóznom závere už ďalší gól nepadol. Záverečný výsledok 2:2 znamenal pre Piešťancov zisk druhého miesta v lige a postup na majstrovstvá Slovenska.

-th- Foto a video: FBC Páv Piešťany

About PNky.sk

Redakcia:
Martin Palkovič – zodpovedný redaktor
redakcia@pnky.sk

Inzercia:
inzercia@pnky.sk
Cenník inzercie

Vydavateľ:
HPA, s.r.o .
Bodona 768/48
92101 Piešťany
Slovenská republika
IČO: 47 465 972