Connect with us

Novinky

Eurocup: Prvý domáci zápas už zajtra, Čajky privítajú poľský Toruň

Published

on

Piešťanské Čajky čaká už dnes, v stredu 18. októbra, prvý zo série troch domácich zápasov v Eurocupe v rade, keď o 18:00 hod privítajú poľský tím Energa Toruň. Pre Čajky pôjde o dôležitý zápas, ktorý môže čo to naznačiť o ďalšom vývoji v skupine smerom k postupu do vyraďovacej časti.

Piešťanský tím tak čaká opäť náročný zápas, ktorý však nie je nezvládnuteľný a Čajky robia všetko preto, aby sa im v Európskom pohári podarilo zaknihovať prvé víťazstvo. „Na tréningoch poctivo makáme a dávame do toho všetko. Pristupujeme k zápasu s maximálnou koncentráciou. Musíme to preniesť aj do zápasu, treba aby sme boli dôsledné v obrane, uvoľnené v útoku, hrali svoju hru a počúvali pokyny trénera. Len tak môžeme uspieť. Toruň je kvalitný súper, majú silný doskok, ktorý musíme pokryť a dobrú obranu, na ktorú sa budeme snažiť nájsť recept,“ povedala piešťanská pivotka Ivana Jakubcová.

V stredu by už mal piešťanský tím nastúpiť v takmer kompletnom zložení. Predpokladá sa aj štart skúsenej Chorvátky Emilije Podrug, ktorá sa dostala zo svalového zranenia a mala by byť trénerom k dispozícií.

„Cítim sa oveľa lepšie. Tri týždne som pauzovala a bol to pre mňa dlhý čas, pretože mi basketbal veľmi chýbal. Nie je to ešte úplne ono, cítim kondičné manko, ale som šťastná, že môžem byť späť na ihrisku a budem môcť pomôcť družstvu. Ak nastúpim, tak spravím to najlepšie pre tím. Verím, že nám pomôžu aj naši fanúšikovia, aby sme sa mohli na konci tešiť z prvého víťazstva v Eurocupe,“ uviedla Emilija Podrug. Mimo zostavu tak zostáva ešte stále zo zranenia kolena sa liečiaca Rebeka Mikulášiková.

Zápasy v Eurocupe sú atraktívne aj pre basketbalových fanúšikov v Piešťanoch a všetci v klube veria, že ich na stredajší dôležitý duel príde podporiť čo najviac. „Bude to veľmi zaujímavý zápas a potrebujeme podporu každého fanúšika. Verím, že bude v Diplomat aréne skvelá atmosféra, ktorá nám dopomôže k víťazstvu,“ pokračovala I. Jakubcová.

Protivník Čajok Energa Toruň, sa aktuálne v silnej poľskej lige nachádza na ôsmom mieste o jednu priečku pred kvalifikačným súperom Čajok v Eurolige CCC Polkowice. Aj to svedčí o tom, aká je poľská súťaž kvalitná a vyrovnaná. K oporám družstva patria litovské hráčky Monika Grigalauskyte a Dalia Belickaite, Američanka Kelley Cain, Austrálčanka Lauren Mansfield, či naturalizovaná Maďarka Rita Rasheed. Kvalitu potvrdzujú aj poľské hráčky Agniezska Skobel, Emilia Tlumak či Katarzyna Maliszewska.

Vstupenky na zápas sú v hodnote 4 eur a zakúpiť si ich môžete v nasledovných časoch:
18.10. (streda) – 10:30 – 14:00 reštaurácia Diplomat aréna a od 16:30 v pokladni DA

(ts)

Aktuality

COVID automat: Okres Piešťany bude bordový. Čo to znamená?

Published

on

By

Epidemiologická situácia v piešťanskom regióne sa počas uplynulých dní zlepšila. Po piatich týždňoch v čiernej farbe bude od pondelka 22. marca zaradený medzi bordové okresy, ktoré sa riadia III. stupňom varovania. Výraznejšie uvoľnenie to však neznamená.

Mapu Slovenska s rozdelením okresov podľa pandemickej situácie platným od pondelka 22. marca zverejnilo ministerstvo zdravotníctva. Čiernych bude 20 okresov, medzi nimi aj Myjava a Nové Mesto nad Váhom. Trnava a Piešťany dostanú bordovú farbu, Hlohovec je v III. stupni varovania už tento týždeň.

Znamená to možnosť otvorenia materských škôl a prvého stupňa základných škôl. To však záleží na odporúčaní regionálneho hygienika. Napríklad v Hlohovci na aktuálny týždeň Regionálny úrad verejného zdravotníctva v Trnave neodporučil otvoriť školy v plnom rozsahu. Prezenčná výučba tam od pondelka (15. marca) začala iba pre štvrtinu žiakov základných škôl a tretinu škôlkárov. Išlo o deti zamestnancov pracujúcich v kritickej infraštruktúre a zamestnancov s nevyhnutným prezenčným výkonom práce – teda tých rodičov, ktorí nemôžu pracovať z domu. „Rovnako sa prezenčná forma výučby týka aj žiakov, ktorým podmienky neumožňujú prístup k dištančnému vzdelávaniu,“ informovalo mesto Hlohovec. V akom rozsahu sa od 22. marca otvoria školy v okrese Piešťany zatiaľ nevieme. Bude to záležať aj na zriaďovateľoch, ktorými sú mestá, obce a cirkev.

Na pohyb v prírode v rámci svojho okresu obyvatelia bordových regiónov nepotrebujú test. Cesty medzi okresmi za účelom pobytu v prírode však ešte nie sú povolené. Vyplýva to z uznesenia vlády, ktoré je platné od 3. marca nad rámec pravidiel COVID automatu. Vláda týmto uznesením zrušila výnimku na vychádzky do prírody mimo okres.

Pre ľudí, ktorí sa doteraz museli každých sedem dní testovať kvôli práci, sa nič nemení. Testy sú v III. stupni varovania aj naďalej platné iba týždeň. Toto opatrenie sa podľa COVID automatu uvoľňuje až v II. stupni varovania, v ktorom testy platia 14 dní. V I. stupni je to 21 dní.

Text: Martin Palkovič Grafika: Ministerstvo zdravotníctva SR

Continue Reading

Aktuality

Ako sa skontaktovať so svojim lekárom?

Published

on

By

Väčšina ambulantných lekárov ordinuje, konzultácie poskytujú aj prostredníctvom telefonických rozhovorov a e-mailových správ.

Úloha ambulantných lekárov a zdravotných sestier v systéme poskytovania zdravotnej starostlivosti je nezastupiteľná. Už vyše roka sa s plným nasadením starajú o svojich pacientov v podmienkach pandémie ochorenia Covid-19. To znamená, že konzultácie poskytujú aj prostredníctvom telefonických rozhovorov alebo cez e-maily. Preto sú, špeciálne tí zo všeobecných ambulancií, v súčasnosti veľmi vyťažení a môže sa stať, že nezareagujú ihneď, pretože telefonujú s iným pacientom. Pre zvýšenie dostupnosti sme ambulanciám s väčším počtom pacientov sme odporučili zriadiť o jednu telefónnu linku viac.

V prípade, že sa ani opakovane nedovoláte alebo nedostanete spätnú väzbu v primeranom čase, môžete sa obrátiť na Odbor zdravotníctva Úradu Trnavského samosprávneho kraja na 0335 559 491 alebo dostupnostlekara@trnava-vuc.sk.

Zdroj a foto: TS TTSK

Continue Reading

Aktuality

Nákup pre ľudí v núdzi môžete spraviť aj tento týždeň

Published

on

By

Trvanlivé potraviny a drogéria už pomohli desiatkam rodín z Piešťan a blízkeho okolia. Ak chcete prispieť, môžete nákup priniesť do vznikajúceho kultúrno-kreatívneho centra Arta. Rozdelenie nákupov zabezpečuje Centrum pomoci človeku Piešťany.

Rok trvajúca pandémia koronavírusu zapríčinila, že mnohí ľudia si po uhradení nákladov na bývanie nemôžu dovoliť nakupovať ani bežné veci. Od začiatku marca im pomáhajú dobrovoľníci, ktorí v centre Arta na Kollárovej ulici vytvorili priestor, kam Piešťanci nosia trvanlivé potraviny a drogériu. Ľuďom, ktorí prišli o prácu alebo im zomrel niekto blízky, čo zhoršilo ich finančnú situáciu, rozdeľuje tieto nákupy Centrum pomoci človeku Piešťany.

Vďaka desiatkam dobrovoľných príspevkov sa podarilo iba počas uplynulého týždňa pomôcť tridsiatim rodinám. Zbierka preto pokračuje aj tento týždeň. Záujemcovia môžu priniesť nákupy do Arty v stredu a v piatok od 16.00 do 18.00 h.


Potraviny: trvanlivé mlieko, detská krupica, cereálie, vločky, musli, cukor, cestoviny, slížiky, múka, ryža, sáčkové polievky, čaj, strukoviny (šošovica, fazuľa, hrach), konzervy (paštéty, rybičky), zemiaky, jablká, kečup, horčica, kakao, müsli, korenie, rasca, majorán, piškóty, keksíky, sladkosti

Drogéria: sprchový šampón, mydlo, pasta, kefky (aj detské), detské plienky (veľkosť 1-4), papierové vreckovky, toaletný papier.

Čističe: jar, prach na pranie, čistič na podlahy, wc čistič


Tento týždeň sme opäť preberali vaše “malé nákupy”. Cez víkend ich odovzdáme Centru pomoci človeku 🙌🏼 a…

Posted by Arta on Friday, March 12, 2021

 

Text: Martin Palkovič

Continue Reading

Reklama

Populárne články