Connect with us

Šport

EEWBL: Čajky chcú z tureckého Samsunu priviesť aspoň jedno víťazstvo

Published

on

Aj po vypadnutí z Európskeho pohára FIBA basketbalistky Piešťanských Čajok pokračujú v zápasoch na medzinárodnom poli. Už počas tohto víkendu sa hráčky z kúpeľného mesta predstavia na druhom turnaji Východoeurópskej ligy EEWBL v tureckom Samsune, kde odohrajú zápasy proti ruskému Dynamu Moskva a domácemu Samsunu Canik.

Na druhom turnaji B-skupiny EEWBL sa okrem spomenutých troch tímov predstaví ešte Astana Tigers z Kazacshtanu. S týmto tímom sa už Čajky stretli na októbrovom domácom turnaji v Piešťanoch, kde ho porazili 83:47. Čajky majú vo Východoeurópskej lige zatiaľ stopercentnú úspešnosť, keď ešte v Diplomat aréne zdolali litovský Hoptrans Sirenos 66:56 a bieloruský Tsmoki Minsk 60:59.

V Samsune čakajú piešťanský tím kvalitné tímy Dynamo Moskva a Samsun Canik. Čajky však pricestovali do mesta, ktoré je najväčším prístavom Turecka v Čiernom mori s cieľom uspieť v minimálne jednom zo zápasov, čím by si zabezpečili miestenku v play-off.

Advertisement
Hello GPT

„Ideme do tých stretnutí s cieľom, že chceme si domov priviezť aspoň jedno víťazstvo. Dôležité ale bude aj aby sme predviedli určitý herný koncept. Musíme sa sústrediť v prvom rade na naše veci a pokiaľ v nich ukážeme kvalitu tak si myslím, že výsledky môžu byť dobré, aj keď favoritmi budú naši súperi,“ povedal pred turnajom tréner Pospíšil.

V rovnakom termíne prebieha aj druhý turnaj B-skupiny v lotyšskej Rige, kde medzi sebou súperia tímy Cmoki Minsk (Bielorusko), Hoptrans Sirenos (Litva), Udominate Basket (Švédsko) a TTT Riga (Lotyšsko).

Advertisement
Hello GPT

Na poslednom z troch turnajov B-skupiny EEWBL sa Piešťanské Čajky predstavia v 12. – 14. januára v Rige, kde ich čakajú stretnutia so švédskym Udominate Basket a domácim TTT Riga.

Rozpis zápasov Piešťanských Čajok v Samsune:
09.12.2017 14:00 SEČ: Dynamo Moskva (Rus.) – Piešťanské Čajky

Livestream: https://www.youtube.com/watch?v=tWFgkqhHbYc

Advertisement
Hello GPT

10.12.2017 12:00 SEČ: Piešťanské Čajky – Samsun Canik (Tur.)

Livestream: https://www.youtube.com/watch?v=H8kmtBPkOxY

Advertisement
Hello GPT

Live štatistiky z oboch zápasov môžete sledovať tu: http://eewbl.eu/

-TS Piešťanské Čajky-

Advertisement
Hello GPT
Pokračovať v čítaní
Advertisement Hello GPT

Populárne články