Dušan Guľáš skončil na čele Fondu na podporu športu

Dušan Guľáš skončil na čele Fondu na podporu športu

20. júna 2020 Off Od PNKYSK

Vláda menovala Dušana Guľáša z Piešťan do funkcie predsedu správnej rady Fondu na podporu športu pred mesiacom. Skončil dobrovoľne.

„V dnešných časoch je veľmi ťažké ukončiť alebo zladiť dlhoročné podnikateľské aktivity tak, aby boli v súlade so štatútom verejnoprávneho činiteľa,“ povedal Dušan Guľáš pre denník Sme, ktorý na jeho odchod z funkcie upozornil ako prvý. Končiaci predseda správnej rady Fondu na podporu športu dodal, že počas dvadsiatich rokov podnikateľskej činnosti získal množstvo kontaktov, ktoré sú mu teraz skôr na príťaž.

Ministerstvo školstva, vedy, výskumu a športu navrhlo menovanie Dušana Guľáša do čela Fondu na podporu športu na základe jeho doterajších aktivít v športovej oblasti. Pôsobil napríklad v Nadácii Slovenského olympijského a športového výboru, niekoľko rokov aj vo futbalovom klube Spartak Trnava. Zároveň je konateľom spoločnosti Respect Slovakia, ktorá sponzoruje rôzne športy, ale aj konkrétnych športovcov.

Fond na podporu športu vznikol v decembri 2019 s cieľom zabezpečiť efektívnu podporu a rozvoj športu mládeže, vrcholového športu, športovej reprezentácie SR, ale aj športu pre všetkých a zdravotne nezvýhodnených ľudí. Jeho ročný rozpočet je 20 mil. eur.

Text a archívne foto: Martin Palkovič