Connect with us

Novinky

Dievčatá z celého Slovenska sa bavili basketbalom

Published

on

Piešťanská Diplomat aréna zažila od piatku 23. do nedele 25. septembra veľký basketbalový turnaj dievčat. Vo dvoch vekových kategóriách o víťazstvo zabojovali staršie mini ročník 2005 a mladšie žiačky ročník 2005 i mladšie, doplnené pre lepšiu kvalitu dvoma družstvami žiačok ročníka 2003. Na dvoch polovičných ihriskách sa predstavilo vyše 150 basketbalistiek, 13 družstiev z celého Slovenska. Nechýbali také basketbalové kluby, ako YA Košice, CBK Košice, Nitra, Stará Turá, Sereď, Poprad, Banská Bystrica, Nové Mesto nad Váhom a domáce Piešťanské Čajočky z BKM Piešťany.

11 (8)

Výsledky jednotlivých skupín:

V „A“ skupine staršie mini sa najlepšie umiestnili dievčatá z CBK Košice, majster Slovenska za rok 2015-16.Turnaj odohrali bez prehry pred dievčatami Piešťanské Čajočky, 3. miesto obsadilo YA Košice, 4. skončila Nitra a 5. miesto patrí Starej Turej.

Mladšie žiačky bojovali vo dvoch skupinách každý s každým a potom hrali o umiestenie. V zápase o 7. miesto zvíťazila Banská Bystrica nad Sereď 48:37 o 5. miesto zvíťazili Piešťanské Čajočky nad Popradom 49:19 o 3. miesto YA Košice-CBK Košice 35:19 vo finále sa stretli dve družstva bez prehry žiačky BKM Nové Mesto nad Váhom a MBK Stará turá 76:23.

11 (23)

Zápasy preverili basketbalistky pred začiatkom sezóny i to, ako sú pripravené obstáť v celoštátnej žiackej lige. Bol to jeden z najkvalitnejšie obsadených turnajov na Slovensku, dokázal dobrú prácu piešťanského Basketbalového klubu mládeže a postavil základy do budúcna, aby sa stal turnaj tradičným, aj z medzinárodnou účasťou už v roku 2017.

Ďalšie výsledky

Staršie mini: Víťaz CBK Košice zvíťazil postupne nad Piešťanskými Čajočkami 45:19, YA Košice 46:15, Nitrou 45:21 a nad Starou Turou 54:20. Druhé Piešťanské Čajočky zvíťazili nad YA Košice tesne 37:35, Nitrou 45:21 a nad Starou Turou 67:18. Tretie YA Košice zvíťazili nad Nitrou 70:18 i Starou Turou 58:25 a zápas Nitra – Stará Turá skončil 51:47.11 (21)

Mladšie žiačky: víťaz skupiny „B“ MBK Stará Turá zvíťazila nad CBK Košice 39:29, nad Sereďou 61:31 a nad Popradom 59:30. CBK Košice si poradili s Popradom 35:17 a nad Sereď porazili 48:35. Zápas Poprad-Sereď skončil 44:14

Mladšie žiačky: víťaz skupiny „C“ Nové Mesto nad Váhom zvíťazilo postupne nad AY Košice 45:32, Piešťanskými Čajočkami 59:30, Banskou Bystricou 48:25. YA Košice zvíťazili nad Piešťanskými Čajočkami 40:31 a Banskou Bystricou 56:22. Piešťanské Čajočky vyhrali nad Banskou Bystricou 48:24.

-BKM Piešťany/Foto: Laco Ďuračka-

Aktuality

COVID automat: Okres Piešťany bude bordový. Čo to znamená?

Published

on

By

Epidemiologická situácia v piešťanskom regióne sa počas uplynulých dní zlepšila. Po piatich týždňoch v čiernej farbe bude od pondelka 22. marca zaradený medzi bordové okresy, ktoré sa riadia III. stupňom varovania. Výraznejšie uvoľnenie to však neznamená.

Mapu Slovenska s rozdelením okresov podľa pandemickej situácie platným od pondelka 22. marca zverejnilo ministerstvo zdravotníctva. Čiernych bude 20 okresov, medzi nimi aj Myjava a Nové Mesto nad Váhom. Trnava a Piešťany dostanú bordovú farbu, Hlohovec je v III. stupni varovania už tento týždeň.

Znamená to možnosť otvorenia materských škôl a prvého stupňa základných škôl. To však záleží na odporúčaní regionálneho hygienika. Napríklad v Hlohovci na aktuálny týždeň Regionálny úrad verejného zdravotníctva v Trnave neodporučil otvoriť školy v plnom rozsahu. Prezenčná výučba tam od pondelka (15. marca) začala iba pre štvrtinu žiakov základných škôl a tretinu škôlkárov. Išlo o deti zamestnancov pracujúcich v kritickej infraštruktúre a zamestnancov s nevyhnutným prezenčným výkonom práce – teda tých rodičov, ktorí nemôžu pracovať z domu. „Rovnako sa prezenčná forma výučby týka aj žiakov, ktorým podmienky neumožňujú prístup k dištančnému vzdelávaniu,“ informovalo mesto Hlohovec. V akom rozsahu sa od 22. marca otvoria školy v okrese Piešťany zatiaľ nevieme. Bude to záležať aj na zriaďovateľoch, ktorými sú mestá, obce a cirkev.

Na pohyb v prírode v rámci svojho okresu obyvatelia bordových regiónov nepotrebujú test. Cesty medzi okresmi za účelom pobytu v prírode však ešte nie sú povolené. Vyplýva to z uznesenia vlády, ktoré je platné od 3. marca nad rámec pravidiel COVID automatu. Vláda týmto uznesením zrušila výnimku na vychádzky do prírody mimo okres.

Pre ľudí, ktorí sa doteraz museli každých sedem dní testovať kvôli práci, sa nič nemení. Testy sú v III. stupni varovania aj naďalej platné iba týždeň. Toto opatrenie sa podľa COVID automatu uvoľňuje až v II. stupni varovania, v ktorom testy platia 14 dní. V I. stupni je to 21 dní.

Text: Martin Palkovič Grafika: Ministerstvo zdravotníctva SR

Continue Reading

Aktuality

Ako sa skontaktovať so svojim lekárom?

Published

on

By

Väčšina ambulantných lekárov ordinuje, konzultácie poskytujú aj prostredníctvom telefonických rozhovorov a e-mailových správ.

Úloha ambulantných lekárov a zdravotných sestier v systéme poskytovania zdravotnej starostlivosti je nezastupiteľná. Už vyše roka sa s plným nasadením starajú o svojich pacientov v podmienkach pandémie ochorenia Covid-19. To znamená, že konzultácie poskytujú aj prostredníctvom telefonických rozhovorov alebo cez e-maily. Preto sú, špeciálne tí zo všeobecných ambulancií, v súčasnosti veľmi vyťažení a môže sa stať, že nezareagujú ihneď, pretože telefonujú s iným pacientom. Pre zvýšenie dostupnosti sme ambulanciám s väčším počtom pacientov sme odporučili zriadiť o jednu telefónnu linku viac.

V prípade, že sa ani opakovane nedovoláte alebo nedostanete spätnú väzbu v primeranom čase, môžete sa obrátiť na Odbor zdravotníctva Úradu Trnavského samosprávneho kraja na 0335 559 491 alebo dostupnostlekara@trnava-vuc.sk.

Zdroj a foto: TS TTSK

Continue Reading

Aktuality

Nákup pre ľudí v núdzi môžete spraviť aj tento týždeň

Published

on

By

Trvanlivé potraviny a drogéria už pomohli desiatkam rodín z Piešťan a blízkeho okolia. Ak chcete prispieť, môžete nákup priniesť do vznikajúceho kultúrno-kreatívneho centra Arta. Rozdelenie nákupov zabezpečuje Centrum pomoci človeku Piešťany.

Rok trvajúca pandémia koronavírusu zapríčinila, že mnohí ľudia si po uhradení nákladov na bývanie nemôžu dovoliť nakupovať ani bežné veci. Od začiatku marca im pomáhajú dobrovoľníci, ktorí v centre Arta na Kollárovej ulici vytvorili priestor, kam Piešťanci nosia trvanlivé potraviny a drogériu. Ľuďom, ktorí prišli o prácu alebo im zomrel niekto blízky, čo zhoršilo ich finančnú situáciu, rozdeľuje tieto nákupy Centrum pomoci človeku Piešťany.

Vďaka desiatkam dobrovoľných príspevkov sa podarilo iba počas uplynulého týždňa pomôcť tridsiatim rodinám. Zbierka preto pokračuje aj tento týždeň. Záujemcovia môžu priniesť nákupy do Arty v stredu a v piatok od 16.00 do 18.00 h.


Potraviny: trvanlivé mlieko, detská krupica, cereálie, vločky, musli, cukor, cestoviny, slížiky, múka, ryža, sáčkové polievky, čaj, strukoviny (šošovica, fazuľa, hrach), konzervy (paštéty, rybičky), zemiaky, jablká, kečup, horčica, kakao, müsli, korenie, rasca, majorán, piškóty, keksíky, sladkosti

Drogéria: sprchový šampón, mydlo, pasta, kefky (aj detské), detské plienky (veľkosť 1-4), papierové vreckovky, toaletný papier.

Čističe: jar, prach na pranie, čistič na podlahy, wc čistič


Tento týždeň sme opäť preberali vaše “malé nákupy”. Cez víkend ich odovzdáme Centru pomoci človeku 🙌🏼 a…

Posted by Arta on Friday, March 12, 2021

 

Text: Martin Palkovič

Continue Reading

Reklama

Populárne články