Plavecký kemp Martiny Moravcovej otvára už po šiesty raz svoje brány pre slovenské športové talenty a od utorka 28. júla začne opäť v Piešťanoch. Tohtoročného kempu sa v troch turnusoch zúčastní až 185 detí, ktorým naša najúspešnejšia plavkyňa odovzdá najnovšie odborné plavecké vedomosti. Motiváciou pre nich môžu byť aj ich predchodcovia z uplynulých ročníkov, ktorí nás už reprezentovali na 1. Európskych hrách v Baku. Do úzkeho výberu mladých talentov sa vďaka Nadácií Poštovej banky prostredníctvom Divokej karty dostane aj 6 detí zo sociálne znevýhodneného prostredia.

MP-07-31-14-114370„Kemp je pre mladých plavcov akousi motiváciou a inšpiráciou stále sa zlepšovať. Tiež je príležitosťou ako optimalizovať a vylepšiť ich plaveckú techniku. Chcela by som, aby sa Slovensko zapísalo veľkými písmenami na plaveckej mape sveta. A keďže deti sú naša nádej, snažím sa pomáhať a motivovať ich do ďalšej tvrdej práce, bez ktorej to nejde. Úspechy, ktoré prídu, sú už iba na nich a stojí za nimi systematická práca, ktorú robia po celé roky vo svojich kluboch,“ zdôrazňuje Martina Moravcová.moravcova-deti

 

Naša najlepšia plavkyňa sa práci, vzdelávaniu mladých talentov a odovzdávaniu cenných skúseností venuje nielen na Slovensku, ale aj v zahraničí. Aktuálne získala trénerskú licenciu v USA, kde začína trénovať menšie deti, medzi ktorými nechýba ani jej 5-ročná dcérka Karolína, ktorá sa vybrala po stopách svojej mamy. Plaveckého kempu Martiny Moravcovej sa vďaka Nadácií Poštovej banky zúčastní aj 6 detí zo sociálne znevýhodneného prostredia.

„Divoké karty udeľujeme každoročne pre šesť detí z celého Slovenska. Rozhodnutiu, kto kartu získa, a teda sa zúčastní kempu zadarmo, predchádza dlhodobé a intenzívne vyhodnocovanie všetkých žiadostí, ktorých sme tento rok dostali rekordné množstvo. Veríme, že opäť prinesieme týmto deťom nezabudnuteľný zážitok, a najmä cenné informácie a skúsenosti, ktoré ich posunú vpred v ich obľúbenom športe,“ hovorí Hana Gendiarová, správkyňa Nadácie Poštovej banky.

Nadácia Poštovej banky vznikla v roku 2007. Jej verejnoprospešným účelom je rozvoj telovýchovy, vzdelávania a podpora humanitných cieľov v oblasti zdravotníctva a sociálnej pomoci so zameraním najmä na deti a mládež.

11159390_822334117816010_73604345_o (1)

Mladé talenty, ktoré sa kempu zúčastnili v minulých ročníkoch, pretavili svoje snaženie a získané vedomosti aj na medzinárodnej úrovni. Títo plavci nás napríklad reprezentovali aj na 1. Európskych hrách v Baku alebo na Európskom olympijskom festivale mládeže.

Tohtoročný letný plavecký kemp sa už tradične uskutoční v piešťanskom hoteli SOREA Sĺňava, v termíne od 28. júla do 21. augusta 2015. Počas troch letných turnusov získajú slovenské športové talenty množstvo teoretických i praktických vedomostí, ktoré ich môžu posunúť ďalej v ich športovej kariére. Mladí plavci pod dohľadom dovedna ôsmich skúsených trénerov absolvujú vysokokvalitné a profesionálne tréningy. Zároveň ich čaká aj bohatá teoretická príprava, počas ktorej získajú hlbšie poznatky o plaveckej technike a trendoch v tréningovej príprave. Nemenej dôležité budú prednášky o športovej výžive a správnych stravovacích návykoch, ktoré im priblíži aj Igor Bukovský, špecialista na zdravú výživu.MP-07-31-14-114395.jpg-nggid0556521-ngg0dyn-0x0x100-00f0w010c010r110f110r010t010

Správna strava a pohyb sú pre deti najlepším základom, ba až nevyhnutnosťou pri budovaní imunity. Práve tejto sféry sa počas 6. ročníka plaveckého kempu dotkne imunologička Katarína Bergendiová, ktorá bude slovenským talentovaným plavcom v kempe robiť aj testy spirometrie. Od tých najlepších odborníkov sa taktiež dozvedia dôležité informácie o športovej psychológii, ktoré obohatí Martina svojimi praktickými skúsenosťami. Tréningový program budú mať nádejní plavci doplnený aj o pilates, či zaujímavý voľnočasový program.

-TS-/foto: archív/Martin Palkovič/TS

About PNky.sk

Redakcia:
Martin Palkovič – zodpovedný redaktor
redakcia@pnky.sk

Inzercia:
inzercia@pnky.sk
Cenník inzercie

Vydavateľ:
HPA, s.r.o .
Bodona 768/48
92101 Piešťany
Slovenská republika
IČO: 47 465 972