Connect with us

Novinky

Cyril Stachura: Piešťanom rastie silná generácia hráčov

Published

on

Jesennú časť ukončili ako poslední spomedzi futbalistov mladší žiaci. Tím s najširším kádrom v súťaži hodnotil jeho tréner a zároveň športový riaditeľ PFK Piešťany Cyril Stachura. Do tabuľky si so skóre 57-50 zapísali 28 bodov, vybojovali 9 víťazstiev, 1 remízu a 7 prehier.

Strelci gólov: Hesko 15, Gregorovič 10, Labat 9, Rolinec 8, Seidl 3, Varačka 3, Ranostaj 3, Ocelka 1, Gvozdenovič Luka 1,Košinár 1, Petényi, 1, Muller 1, Vatrt 1.

Hodnotenie trénera Cyrila Stachuru

Po jesennej časti sa nachádzame v strede tabuľky, kde nám patrí 8. miesto. S umiestneným som spokojný tak na 50 percent, avšak pri pohľade späť, keď si spomeniem, kde bolo družstvo mladších žiakov pred rokom a pol, znamená momentálny stav obrovský krok vpred. Družstvo však má potenciál aj kvalitu posunúť sa v tabuľke ešte o niekoľko miest vyššie.

Prvé mesiace sezóny sa niesli pre všetkých chlapcov v znamení privykania si na veľké ihrisko, pretože oproti minulému roku, keď sa hralo len na šírku ihriska, to bola obrovská zmena. Chlapci sa s tým popasovali veľmi dobre, aj keď by sa našlo niekoľko negatívnych bodov. Asi najvýraznejším negatívom bol nízky počet hráčov v príprave, kedy boli všetci po dovolenkách, čo sa odzrkadlilo na herne slabšom úvode súťaže. Po tomto období, sme však vďaka zlepšenej dochádzke a tréningovému procesu urobili značný pokrok.

Pri detailnejšom ohliadnutí sa za zápasmi musím vyzdvihnúť kvalitu výkonov najmä v zápasoch proti silným súperom. Chlapci v nich ukázali, že ich potenciál pri správnom vedení je veľký a môžu sa vyrovnať komukoľvek v súťaži. Naopak by som bol veľmi rád, keby sme sa vyvarovali zápasov, kde sme nedokázali potvrdiť svoju výkonnosť, hrali nekoncentrovane a pod svoje možnosti. Z hľadiska celkového vyváženia družstva musím pochváliť efektivitu v útoku, ktorá bola na veľmi dobrej úrovni. Obranná činnosť celého družstva však bola slabšia, v tomto smere budeme musieť zapracovať.

Ako hlavný prvok by som však chcel vyzdvihnúť celý kolektív, ktorý bol v celej súťaži asi najpočetnejší. Počas sezóny sme zapracovali do zápasov celkovo až 27 hráčov, na zápasy sme chodili poväčšine s 18-20 hráčmi. V tomto kontexte je celkové ôsme miesto veľmi cenné, keďže sme hrali neustále so širším kádrom proti najlepším hráčom súpera. Chlapci sa takisto dobre zapracovali aj v okresnej súťaži starších žiakov, kde chodili hrávať. Veľmi dobre sa javí aj nastávajúca generácia, hlavne naši prípravkári z U11, ktorí zimujú na prvom mieste v okresnej súťaži U13 bez straty bodu a dominujú aj v konfrontácii so staršími hráčmi v regióne.

Cieľmi do jarnej časti je odstránenie vyššie spomenutých nedostatkov a neustále napredovanie v tréningovom procese, radosť z futbalu, aby sa chlapci posunuli znova o ďalší krok vpred. Víťazstvá a ostatné radosti potom prídu spolu s tým.

MB/TK PFK

Aktuality

COVID automat: Okres Piešťany bude bordový. Čo to znamená?

Published

on

By

Epidemiologická situácia v piešťanskom regióne sa počas uplynulých dní zlepšila. Po piatich týždňoch v čiernej farbe bude od pondelka 22. marca zaradený medzi bordové okresy, ktoré sa riadia III. stupňom varovania. Výraznejšie uvoľnenie to však neznamená.

Mapu Slovenska s rozdelením okresov podľa pandemickej situácie platným od pondelka 22. marca zverejnilo ministerstvo zdravotníctva. Čiernych bude 20 okresov, medzi nimi aj Myjava a Nové Mesto nad Váhom. Trnava a Piešťany dostanú bordovú farbu, Hlohovec je v III. stupni varovania už tento týždeň.

Znamená to možnosť otvorenia materských škôl a prvého stupňa základných škôl. To však záleží na odporúčaní regionálneho hygienika. Napríklad v Hlohovci na aktuálny týždeň Regionálny úrad verejného zdravotníctva v Trnave neodporučil otvoriť školy v plnom rozsahu. Prezenčná výučba tam od pondelka (15. marca) začala iba pre štvrtinu žiakov základných škôl a tretinu škôlkárov. Išlo o deti zamestnancov pracujúcich v kritickej infraštruktúre a zamestnancov s nevyhnutným prezenčným výkonom práce – teda tých rodičov, ktorí nemôžu pracovať z domu. „Rovnako sa prezenčná forma výučby týka aj žiakov, ktorým podmienky neumožňujú prístup k dištančnému vzdelávaniu,“ informovalo mesto Hlohovec. V akom rozsahu sa od 22. marca otvoria školy v okrese Piešťany zatiaľ nevieme. Bude to záležať aj na zriaďovateľoch, ktorými sú mestá, obce a cirkev.

Na pohyb v prírode v rámci svojho okresu obyvatelia bordových regiónov nepotrebujú test. Cesty medzi okresmi za účelom pobytu v prírode však ešte nie sú povolené. Vyplýva to z uznesenia vlády, ktoré je platné od 3. marca nad rámec pravidiel COVID automatu. Vláda týmto uznesením zrušila výnimku na vychádzky do prírody mimo okres.

Pre ľudí, ktorí sa doteraz museli každých sedem dní testovať kvôli práci, sa nič nemení. Testy sú v III. stupni varovania aj naďalej platné iba týždeň. Toto opatrenie sa podľa COVID automatu uvoľňuje až v II. stupni varovania, v ktorom testy platia 14 dní. V I. stupni je to 21 dní.

Text: Martin Palkovič Grafika: Ministerstvo zdravotníctva SR

Continue Reading

Aktuality

Ako sa skontaktovať so svojim lekárom?

Published

on

By

Väčšina ambulantných lekárov ordinuje, konzultácie poskytujú aj prostredníctvom telefonických rozhovorov a e-mailových správ.

Úloha ambulantných lekárov a zdravotných sestier v systéme poskytovania zdravotnej starostlivosti je nezastupiteľná. Už vyše roka sa s plným nasadením starajú o svojich pacientov v podmienkach pandémie ochorenia Covid-19. To znamená, že konzultácie poskytujú aj prostredníctvom telefonických rozhovorov alebo cez e-maily. Preto sú, špeciálne tí zo všeobecných ambulancií, v súčasnosti veľmi vyťažení a môže sa stať, že nezareagujú ihneď, pretože telefonujú s iným pacientom. Pre zvýšenie dostupnosti sme ambulanciám s väčším počtom pacientov sme odporučili zriadiť o jednu telefónnu linku viac.

V prípade, že sa ani opakovane nedovoláte alebo nedostanete spätnú väzbu v primeranom čase, môžete sa obrátiť na Odbor zdravotníctva Úradu Trnavského samosprávneho kraja na 0335 559 491 alebo dostupnostlekara@trnava-vuc.sk.

Zdroj a foto: TS TTSK

Continue Reading

Aktuality

Nákup pre ľudí v núdzi môžete spraviť aj tento týždeň

Published

on

By

Trvanlivé potraviny a drogéria už pomohli desiatkam rodín z Piešťan a blízkeho okolia. Ak chcete prispieť, môžete nákup priniesť do vznikajúceho kultúrno-kreatívneho centra Arta. Rozdelenie nákupov zabezpečuje Centrum pomoci človeku Piešťany.

Rok trvajúca pandémia koronavírusu zapríčinila, že mnohí ľudia si po uhradení nákladov na bývanie nemôžu dovoliť nakupovať ani bežné veci. Od začiatku marca im pomáhajú dobrovoľníci, ktorí v centre Arta na Kollárovej ulici vytvorili priestor, kam Piešťanci nosia trvanlivé potraviny a drogériu. Ľuďom, ktorí prišli o prácu alebo im zomrel niekto blízky, čo zhoršilo ich finančnú situáciu, rozdeľuje tieto nákupy Centrum pomoci človeku Piešťany.

Vďaka desiatkam dobrovoľných príspevkov sa podarilo iba počas uplynulého týždňa pomôcť tridsiatim rodinám. Zbierka preto pokračuje aj tento týždeň. Záujemcovia môžu priniesť nákupy do Arty v stredu a v piatok od 16.00 do 18.00 h.


Potraviny: trvanlivé mlieko, detská krupica, cereálie, vločky, musli, cukor, cestoviny, slížiky, múka, ryža, sáčkové polievky, čaj, strukoviny (šošovica, fazuľa, hrach), konzervy (paštéty, rybičky), zemiaky, jablká, kečup, horčica, kakao, müsli, korenie, rasca, majorán, piškóty, keksíky, sladkosti

Drogéria: sprchový šampón, mydlo, pasta, kefky (aj detské), detské plienky (veľkosť 1-4), papierové vreckovky, toaletný papier.

Čističe: jar, prach na pranie, čistič na podlahy, wc čistič


Tento týždeň sme opäť preberali vaše “malé nákupy”. Cez víkend ich odovzdáme Centru pomoci človeku 🙌🏼 a…

Posted by Arta on Friday, March 12, 2021

 

Text: Martin Palkovič

Continue Reading

Reklama

Populárne články