Connect with us

Novinky

Chystá sa 32. ročník Behu oslobodenia Chtelnice

Published

on

Obec Chtelnica pripravuje v spolupráci s miestnou základnou školou Beh oslobodenia Chtelnice. Preteky, ktoré mali premiéru v apríli 1974, majú pred sebou už 32. ročník a usporiadatelia sa tešia na účasť všetkých dospelých atlétov, vyznávačov džogingu, ale aj na žiacke talenty. Pre prvých troch v každej kategórii sú pripravené finančné odmeny, ale aj vecné dary, pričom pri vyhodnocovacom ceremoniáli je na programe tombola. Špeciálne ceny sú pripravené pre najstaršieho bežca i bežkyňu a čakajú aj na všetkých bežcov z obce Chtelnica.

Propozície behu:

* Dátum, štart: sobota 29. apríla 2017 o 10.00 h (dospelí) pri Obecnom úrade v Chtelnici, okres Piešťany, rámcové kategórie žiactva sa začnú o 9.30 h
* Prezentácia a šatne: Základná škola v Chtelnici, od 8.15 do 9.30 h (žiactvo do 9.00 h)
* Trať: asfaltový úsek v obci + terén v karpatských lesoch (10,3 km), tretry nemožno použiť
* Sprievodné súťaže: deti predškolského veku a žiactvo pobežia v uliciach obce
* Štartujú: pretekári s dobrým zdravotným stavom. Štartový vklad 2 € (platia iba dospelí).
* Prihlášky: vopred sa nevyžadujú. Informatívny prihlasovací formulár, ako aj ďalšie podrobnosti sú na: http://beh-oslobodenia-chtelnice.webnode.sk

* Kategórie (10,3 km):
A – absolútne poradie mužov, bez rozdielu veku (M)
B – muži od 40 do 49 rokov (M40)
C – muži od 50 do 59 rokov (M50)
D – muži od 60 do 69 rokov (M60)
E – muži od 70 rokov (M70+)
F – absolútne poradie žien, bez rozdielu veku (Ž)
G – ženy od 40 rokov (Ž40+)
H – juniori do 19 rokov (J1)
CH – juniorky do 19 rokov (J2)

Kategórie sú spracované podľa technických ustanovení SAZ-u a AIMS.

* Rámcové preteky na kratších tratiach:
1. predškolský vek / 80 m
2. žiačky, rok narodenia 2008 a mladšie / 200 m
3. žiaci, rok narodenia 2008 a mladší / 200 m
4. žiačky, rok narodenia 2006 a 2007 / 400 m
5. žiaci, rok narodenia 2006 a 2007 / 400 m
6. žiačky, rok narodenia 2004 a 2005 / 800 m
7. žiaci, rok narodenia 2004 a 2005 / 800 m
8. žiačky, rok narodenia 2002 a 2003 / 1 200 m
9. žiaci, rok narodenia 2002 a 2003 / 1 200 m
Vecné ceny pre troch najrýchlejších v každej kategórii dievčat a chlapcov + sladká odmena pre všetkých štartujúcich v sprievodných behoch.

* Usporiadateľský štáb:
Ing. Peter RADOŠINSKÝ – starosta obce, patronát nad pretekmi
Drahomír MRÁZ – riaditeľ pretekov
Ing. Ján SIROTA – tajomník pretekov
PaedDr. Andrej HIPÍK – riaditeľ ZŠ s MŠ
Ing. Peter SPUSTA – spracovateľ štartovej listiny a výsledkov
Karol DUFFEK – hlavný rozhodca
Mgr. Jaroslav LIESKOVSKÝ – moderátor a manažér
Zdravotný dozor počas celých pretekov je zabezpečený.

* Hlavní sponzori: OBEC CHTELNICA, ZÁKLADNÁ ŠKOLA V CHTELNICI
* Informácie: Ing. Ján Sirota, tel.: 0908 605 990, e-mail: jankomacher@gmail.com;
v pracovných dňoch: Obecný úrad v Chtelnici, 033 / 779 42 05.
* Poznámka: Usporiadatelia nezodpovedajú za škody súťažiacich počas podujatia, všetci sa zúčastňujú pretekov na vlastnú zodpovednosť. Za deti zodpovedajú ich rodičia, vedúci, tréneri alebo učitelia. Po dobehnutí celého pelotónu pozývame dospelých bežcov a bežkyne do jedálne základnej školy na guláš a vyhodnocovací ceremoniál.

* Najrýchlejší v hlavných pretekoch 31. ročníka Behu oslobodenia Chtelnice (110 štartujúcich, doteraz najviac), absolútne poradie – muži (10,3 km): Filip MORAVEC, rok narodenia 1993 (TJ Spartak Myjava, 36:52 min), ženy (10,3 km): Jana ÚRADNÍKOVÁ, rok narodenia 1983 (TJ Družba Piešťany, 42:38 min).

-Zdroj: a foto: Chtelnica, Jaroslav Lieskovský-

Aktuality

COVID automat: Okres Piešťany bude bordový. Čo to znamená?

Published

on

By

Epidemiologická situácia v piešťanskom regióne sa počas uplynulých dní zlepšila. Po piatich týždňoch v čiernej farbe bude od pondelka 22. marca zaradený medzi bordové okresy, ktoré sa riadia III. stupňom varovania. Výraznejšie uvoľnenie to však neznamená.

Mapu Slovenska s rozdelením okresov podľa pandemickej situácie platným od pondelka 22. marca zverejnilo ministerstvo zdravotníctva. Čiernych bude 20 okresov, medzi nimi aj Myjava a Nové Mesto nad Váhom. Trnava a Piešťany dostanú bordovú farbu, Hlohovec je v III. stupni varovania už tento týždeň.

Znamená to možnosť otvorenia materských škôl a prvého stupňa základných škôl. To však záleží na odporúčaní regionálneho hygienika. Napríklad v Hlohovci na aktuálny týždeň Regionálny úrad verejného zdravotníctva v Trnave neodporučil otvoriť školy v plnom rozsahu. Prezenčná výučba tam od pondelka (15. marca) začala iba pre štvrtinu žiakov základných škôl a tretinu škôlkárov. Išlo o deti zamestnancov pracujúcich v kritickej infraštruktúre a zamestnancov s nevyhnutným prezenčným výkonom práce – teda tých rodičov, ktorí nemôžu pracovať z domu. „Rovnako sa prezenčná forma výučby týka aj žiakov, ktorým podmienky neumožňujú prístup k dištančnému vzdelávaniu,“ informovalo mesto Hlohovec. V akom rozsahu sa od 22. marca otvoria školy v okrese Piešťany zatiaľ nevieme. Bude to záležať aj na zriaďovateľoch, ktorými sú mestá, obce a cirkev.

Na pohyb v prírode v rámci svojho okresu obyvatelia bordových regiónov nepotrebujú test. Cesty medzi okresmi za účelom pobytu v prírode však ešte nie sú povolené. Vyplýva to z uznesenia vlády, ktoré je platné od 3. marca nad rámec pravidiel COVID automatu. Vláda týmto uznesením zrušila výnimku na vychádzky do prírody mimo okres.

Pre ľudí, ktorí sa doteraz museli každých sedem dní testovať kvôli práci, sa nič nemení. Testy sú v III. stupni varovania aj naďalej platné iba týždeň. Toto opatrenie sa podľa COVID automatu uvoľňuje až v II. stupni varovania, v ktorom testy platia 14 dní. V I. stupni je to 21 dní.

Text: Martin Palkovič Grafika: Ministerstvo zdravotníctva SR

Continue Reading

Aktuality

Ako sa skontaktovať so svojim lekárom?

Published

on

By

Väčšina ambulantných lekárov ordinuje, konzultácie poskytujú aj prostredníctvom telefonických rozhovorov a e-mailových správ.

Úloha ambulantných lekárov a zdravotných sestier v systéme poskytovania zdravotnej starostlivosti je nezastupiteľná. Už vyše roka sa s plným nasadením starajú o svojich pacientov v podmienkach pandémie ochorenia Covid-19. To znamená, že konzultácie poskytujú aj prostredníctvom telefonických rozhovorov alebo cez e-maily. Preto sú, špeciálne tí zo všeobecných ambulancií, v súčasnosti veľmi vyťažení a môže sa stať, že nezareagujú ihneď, pretože telefonujú s iným pacientom. Pre zvýšenie dostupnosti sme ambulanciám s väčším počtom pacientov sme odporučili zriadiť o jednu telefónnu linku viac.

V prípade, že sa ani opakovane nedovoláte alebo nedostanete spätnú väzbu v primeranom čase, môžete sa obrátiť na Odbor zdravotníctva Úradu Trnavského samosprávneho kraja na 0335 559 491 alebo dostupnostlekara@trnava-vuc.sk.

Zdroj a foto: TS TTSK

Continue Reading

Aktuality

Nákup pre ľudí v núdzi môžete spraviť aj tento týždeň

Published

on

By

Trvanlivé potraviny a drogéria už pomohli desiatkam rodín z Piešťan a blízkeho okolia. Ak chcete prispieť, môžete nákup priniesť do vznikajúceho kultúrno-kreatívneho centra Arta. Rozdelenie nákupov zabezpečuje Centrum pomoci človeku Piešťany.

Rok trvajúca pandémia koronavírusu zapríčinila, že mnohí ľudia si po uhradení nákladov na bývanie nemôžu dovoliť nakupovať ani bežné veci. Od začiatku marca im pomáhajú dobrovoľníci, ktorí v centre Arta na Kollárovej ulici vytvorili priestor, kam Piešťanci nosia trvanlivé potraviny a drogériu. Ľuďom, ktorí prišli o prácu alebo im zomrel niekto blízky, čo zhoršilo ich finančnú situáciu, rozdeľuje tieto nákupy Centrum pomoci človeku Piešťany.

Vďaka desiatkam dobrovoľných príspevkov sa podarilo iba počas uplynulého týždňa pomôcť tridsiatim rodinám. Zbierka preto pokračuje aj tento týždeň. Záujemcovia môžu priniesť nákupy do Arty v stredu a v piatok od 16.00 do 18.00 h.


Potraviny: trvanlivé mlieko, detská krupica, cereálie, vločky, musli, cukor, cestoviny, slížiky, múka, ryža, sáčkové polievky, čaj, strukoviny (šošovica, fazuľa, hrach), konzervy (paštéty, rybičky), zemiaky, jablká, kečup, horčica, kakao, müsli, korenie, rasca, majorán, piškóty, keksíky, sladkosti

Drogéria: sprchový šampón, mydlo, pasta, kefky (aj detské), detské plienky (veľkosť 1-4), papierové vreckovky, toaletný papier.

Čističe: jar, prach na pranie, čistič na podlahy, wc čistič


Tento týždeň sme opäť preberali vaše “malé nákupy”. Cez víkend ich odovzdáme Centru pomoci človeku 🙌🏼 a…

Posted by Arta on Friday, March 12, 2021

 

Text: Martin Palkovič

Continue Reading

Reklama

Populárne články