Connect with us

Novinky

Chcete plávať a pritom sa hrať? Skúste vodné pólo

Published

on

Chcete plávať, trénovať a pritom sa hrať? Skúste vodné pólo. Klub vodného póla Kúpele Piešťany pozýva do svojich radov ročníky narodenia 2009 a mladší do prípravky a ročníky narodenia 2005 a mladší do žiackych kategórií.

 

Klub dosahuje dlhodobo veľmi dobré výsledky pri práci s mládežou. Darí sa mu v žiackych súťažiach, avšak hráči majú v staršom veku okrem reprezentácie materského tímu potenciál uplatniť sa v špičkových kluboch aj v zahraničí. Príkladom môžu byť i hráčky a hráči ako Baranovičová, ktorá hrala za taliansky Neapol, Rybanská hrajúca za maďarský Szentéš, Kissová za OSC Budapešť, Kováčiková za Olympiu Košice, či M. Kolárik, ktorý je takmer 10 rokov oporou Slovenského reprezentačného družstva a v súčasnosti pôsobí v maďarskej Tatabanyi.

História vodného póla – pólisti začínali v teplom ramene Váhu

Prvé zmienky o vodnopólových stretnutiach vodných pólistov v Piešťanoch sú z roku 1933.
V tomto období ešte neexistovalo kúpalisko EVA, a tak vodní pólisti trénovali v teplom ramene Váhu. V roku 1933 začala výstavba kúpaliska EVA, ktoré bolo otvorené
7. novembra 1934 , vtedy ako najmodernejšia otvorená (50-ka) a krytá (25-ka) plaváreň v Európe. Od tejto chvíle sa pozitívne zmenili podmienky na rozvoj vodného póla v Piešťanoch.

Vodné polo v Piešťanoch je dodnes jediným kolektívnym športom v Piešťanoch , ktorý získal pre Piešťany majstrovský titul. Čo je potešujúce tak i v kategórii mužov v roku 1965 ako i v kategórií žien v ročníku 2015-2016.  Za viac 85 ročnú históriu vodného póla v Piešťanoch dosiahli odchovanci vodného póla veľa úspechov v reprezentačných družstvách ako i zahraničných súťažiach.

Najväčšie úspechy posledných rokov

Úpravy kúpaliska Eva, ktoré má Klub vodného póla Kúpele Piešťany v prenájme skvalitnili podmienky na vodné pólo v Piešťanoch čoho dôkazom je i organizovanie Slovenského pohára mužov v rokoch 2015, 2016 a 2017. 

Piešťanskí muži hrajú v ostatných rokoch vodnopólovú extraligu, v rokoch 2015 a 2016 B skupinu, kde boli v oboch rokoch tretí. Vlani už hrali extraligu a skončili na 6. mieste. Okrem toho sa im vlani darili aj v   Slovenskom pohári kde skončili štvrí.

Ženské vodné pólo v Piešťanoch v rokoch 2015 až 2017 postupne zúročilo dobrú prácu s mládežou, ktorá v rokoch 2012 až 2014 priniesla tri majstrovské tituly v kategórii žiačok. Postupne sa obsadzovali súťaže aj vo vyšších kategóriách a prichádzali aj výsledky v podobe ďalších majstrovských titulov. Najúspešnejší bol rok 2016, keď vodné pólistky KVP Kúpele Piešťany vyhrali majstrovský titul vo všetkých kategóriách, čo sa doteraz nepodarilo žiadnemu vodnopólovému klubu na Slovensku. Trénermi ženských kategórií v tomto období boli Ján Baranovič a Peter Julíny. V tomto roku získali Piešťanky aj Slovenský pohár žien. 

PR

Aktuality

COVID automat: Okres Piešťany bude bordový. Čo to znamená?

Published

on

By

Epidemiologická situácia v piešťanskom regióne sa počas uplynulých dní zlepšila. Po piatich týždňoch v čiernej farbe bude od pondelka 22. marca zaradený medzi bordové okresy, ktoré sa riadia III. stupňom varovania. Výraznejšie uvoľnenie to však neznamená.

Mapu Slovenska s rozdelením okresov podľa pandemickej situácie platným od pondelka 22. marca zverejnilo ministerstvo zdravotníctva. Čiernych bude 20 okresov, medzi nimi aj Myjava a Nové Mesto nad Váhom. Trnava a Piešťany dostanú bordovú farbu, Hlohovec je v III. stupni varovania už tento týždeň.

Znamená to možnosť otvorenia materských škôl a prvého stupňa základných škôl. To však záleží na odporúčaní regionálneho hygienika. Napríklad v Hlohovci na aktuálny týždeň Regionálny úrad verejného zdravotníctva v Trnave neodporučil otvoriť školy v plnom rozsahu. Prezenčná výučba tam od pondelka (15. marca) začala iba pre štvrtinu žiakov základných škôl a tretinu škôlkárov. Išlo o deti zamestnancov pracujúcich v kritickej infraštruktúre a zamestnancov s nevyhnutným prezenčným výkonom práce – teda tých rodičov, ktorí nemôžu pracovať z domu. „Rovnako sa prezenčná forma výučby týka aj žiakov, ktorým podmienky neumožňujú prístup k dištančnému vzdelávaniu,“ informovalo mesto Hlohovec. V akom rozsahu sa od 22. marca otvoria školy v okrese Piešťany zatiaľ nevieme. Bude to záležať aj na zriaďovateľoch, ktorými sú mestá, obce a cirkev.

Na pohyb v prírode v rámci svojho okresu obyvatelia bordových regiónov nepotrebujú test. Cesty medzi okresmi za účelom pobytu v prírode však ešte nie sú povolené. Vyplýva to z uznesenia vlády, ktoré je platné od 3. marca nad rámec pravidiel COVID automatu. Vláda týmto uznesením zrušila výnimku na vychádzky do prírody mimo okres.

Pre ľudí, ktorí sa doteraz museli každých sedem dní testovať kvôli práci, sa nič nemení. Testy sú v III. stupni varovania aj naďalej platné iba týždeň. Toto opatrenie sa podľa COVID automatu uvoľňuje až v II. stupni varovania, v ktorom testy platia 14 dní. V I. stupni je to 21 dní.

Text: Martin Palkovič Grafika: Ministerstvo zdravotníctva SR

Continue Reading

Aktuality

Ako sa skontaktovať so svojim lekárom?

Published

on

By

Väčšina ambulantných lekárov ordinuje, konzultácie poskytujú aj prostredníctvom telefonických rozhovorov a e-mailových správ.

Úloha ambulantných lekárov a zdravotných sestier v systéme poskytovania zdravotnej starostlivosti je nezastupiteľná. Už vyše roka sa s plným nasadením starajú o svojich pacientov v podmienkach pandémie ochorenia Covid-19. To znamená, že konzultácie poskytujú aj prostredníctvom telefonických rozhovorov alebo cez e-maily. Preto sú, špeciálne tí zo všeobecných ambulancií, v súčasnosti veľmi vyťažení a môže sa stať, že nezareagujú ihneď, pretože telefonujú s iným pacientom. Pre zvýšenie dostupnosti sme ambulanciám s väčším počtom pacientov sme odporučili zriadiť o jednu telefónnu linku viac.

V prípade, že sa ani opakovane nedovoláte alebo nedostanete spätnú väzbu v primeranom čase, môžete sa obrátiť na Odbor zdravotníctva Úradu Trnavského samosprávneho kraja na 0335 559 491 alebo dostupnostlekara@trnava-vuc.sk.

Zdroj a foto: TS TTSK

Continue Reading

Aktuality

Nákup pre ľudí v núdzi môžete spraviť aj tento týždeň

Published

on

By

Trvanlivé potraviny a drogéria už pomohli desiatkam rodín z Piešťan a blízkeho okolia. Ak chcete prispieť, môžete nákup priniesť do vznikajúceho kultúrno-kreatívneho centra Arta. Rozdelenie nákupov zabezpečuje Centrum pomoci človeku Piešťany.

Rok trvajúca pandémia koronavírusu zapríčinila, že mnohí ľudia si po uhradení nákladov na bývanie nemôžu dovoliť nakupovať ani bežné veci. Od začiatku marca im pomáhajú dobrovoľníci, ktorí v centre Arta na Kollárovej ulici vytvorili priestor, kam Piešťanci nosia trvanlivé potraviny a drogériu. Ľuďom, ktorí prišli o prácu alebo im zomrel niekto blízky, čo zhoršilo ich finančnú situáciu, rozdeľuje tieto nákupy Centrum pomoci človeku Piešťany.

Vďaka desiatkam dobrovoľných príspevkov sa podarilo iba počas uplynulého týždňa pomôcť tridsiatim rodinám. Zbierka preto pokračuje aj tento týždeň. Záujemcovia môžu priniesť nákupy do Arty v stredu a v piatok od 16.00 do 18.00 h.


Potraviny: trvanlivé mlieko, detská krupica, cereálie, vločky, musli, cukor, cestoviny, slížiky, múka, ryža, sáčkové polievky, čaj, strukoviny (šošovica, fazuľa, hrach), konzervy (paštéty, rybičky), zemiaky, jablká, kečup, horčica, kakao, müsli, korenie, rasca, majorán, piškóty, keksíky, sladkosti

Drogéria: sprchový šampón, mydlo, pasta, kefky (aj detské), detské plienky (veľkosť 1-4), papierové vreckovky, toaletný papier.

Čističe: jar, prach na pranie, čistič na podlahy, wc čistič


Tento týždeň sme opäť preberali vaše “malé nákupy”. Cez víkend ich odovzdáme Centru pomoci človeku 🙌🏼 a…

Posted by Arta on Friday, March 12, 2021

 

Text: Martin Palkovič

Continue Reading

Reklama

Populárne články