Connect with us

Novinky

Centrum futbalovej mládeže Jozefa Adamca uzavrelo úspešnú sezónu

Published

on

Centrum futbalovej mládeže Jozefa Adamca /CFM JA/ v predstihu pred poslednými zápasmi v jednotlivých kategóriách poďakovalo hráčom, rodičom, priaznivcom na dvoch vydarených akciách. Prvou bol takzvaný „Futbalový deň CFM JA“, kde predstavitelia centra chceli aspoň na chvíľku zastaviť čas a spojiť zábavu s oddychom, tak preto v nedeľu 21. mája odohrali na ihrisku v Trebaticiach až štyri súťažné zápasy a jeden „ligový“ medzi deťmi, trénermi a rodičmi. Druhým podujatím bola rozlúčka s hráčmi, ktorí končia v mládežníckej kategórii dorastu.

Počas celého dňa bolo zabezpečené občerstvenie s pitným režim, k čomu nechýbal dobrý mládežnícky futbal. O hráčov, priaznivcov, ale hlavne o rodičov bolo postarané. Hlavnou myšlienkou ako uviedol šéftréner centra bolo, aby sa rodičia ešte viac navzájom spoznali a uvedenou formou sme im chceli poďakovať za celý rok prejavenej dôvery centru futbalovej mládeže Jozefa Adamca. Veľké ďakujem za ochotu venovať čas navyše, za aktivitu pri odvozoch na tréningy, zápasy, za nadčas venovaný nielen deťom, ale aj trénerom, výboru, jednoducho za vernosť a lojálnosť k centru, keďže „rodina“ sa aj naďalej rozrastá. A aj preto je počet detí v centre zastabilizovaný a od leta budú po prvýkrát prebiehať tréningové procesy od mladších žiakov oddelene po ročníkoch narodenia 2005, 2006, 2007, 2008, 2009, 2010 a 2011, keď v každom ročníku je 12 detí a viac, zhrnul Hornáček.

Druhú akciu CFM JA vhodne načasovalo na majstrovský zápas medzi mužmi FK Krakovany a OFK Trebatice, keďže práve medzi týmito klubmi a samosprávou prebieha spolupráca v športovej výchove detí. Pred začiatkom zápasu sa predstavitelia centra rozlúčili s hráčmi s ročníkom narodenia 1998, ktorí končia v mládežníckej kategórii dorastu a tým sa im poďakovali za dôstojnú reprezentáciu a za obdobie strávené v CFM JA. Na pamiatku boli hráčom odovzdané dresy slovenskej reprezentácie s ich menami, konkrétne sa jednalo o týchto hráčov: Dávid Burzala, Oliver Miklovič, Lukáš Gágorík, Adrién Kľučovský, Patrik Škamla, Martin Magala, Martin Straka, Adam Holán, Peter Jakúbek, Jakub Beran, Matej Beran. To však nebolo všetko. V naplánovanom programe pred početnou návštevou sa pokračovalo počas prestávky, kde boli na plochu vyzvaní, tí najmladší a to z dôvodu, že v predstihu vyhrali súťaž prípraviek organizovanú Oblastným futbalovým zväzom Trnava. Z ihriska najmenší odchádzali so sladkosťami, s tortou a s medailami s logom centra. Vo fotogalérii nájdete pár momentiek, ktoré zachytávajú šťastné tváre detí a to je cieľom…
Na záver šéftréner centra načrtol najbližší sumár podujatí, ktoré centrum futbalovej mládeže čakajú. Počas prestávky v júni kategória mladších a starších žiakov odchádza na 5 dňový zájazd do Poľska podporiť slovenský reprezentačný výber do 21 rokov na Majstrovstvá Európy na zápasy s Anglickom a Švédskom, pričom spoja príjemné s užitočným a odohrajú v Krakove prípravné zápasy s miestnym tímom. Následne na začiatku júla zrealizuje taliansky veľkoklub Inter Miláno so svojimi trénermi v našich pomeroch nevídanú akciu a to dva týždňové kempy v termíne od 3.7. do 15.7.2017 a to na ihrisku v Trebaticiach, kde bude centrum nápomocné vo všetkých smeroch. Paralelne v tom istom období centrum futbalovej mládeže Jozefa Adamca v Krakovanoch uskutoční už svoj štvrtí domáci kemp pre deti od 6 do 12 rokov.

[ngg_images source=“galleries“ container_ids=“3573″ display_type=“photocrati-nextgen_basic_thumbnails“ override_thumbnail_settings=“0″ thumbnail_width=“180″ thumbnail_height=“120″ thumbnail_crop=“1″ images_per_page=“0″ number_of_columns=“0″ ajax_pagination=“0″ show_all_in_lightbox=“0″ use_imagebrowser_effect=“0″ show_slideshow_link=“0″ slideshow_link_text=“[Show as slideshow]“ order_by=“pid“ order_direction=“ASC“ returns=“included“ maximum_entity_count=“1500″]-Šéftréner CFM JA Mgr. Vladimír Hornáček/Foto: Martin Ričany

Aktuality

COVID automat: Okres Piešťany bude bordový. Čo to znamená?

Published

on

By

Epidemiologická situácia v piešťanskom regióne sa počas uplynulých dní zlepšila. Po piatich týždňoch v čiernej farbe bude od pondelka 22. marca zaradený medzi bordové okresy, ktoré sa riadia III. stupňom varovania. Výraznejšie uvoľnenie to však neznamená.

Mapu Slovenska s rozdelením okresov podľa pandemickej situácie platným od pondelka 22. marca zverejnilo ministerstvo zdravotníctva. Čiernych bude 20 okresov, medzi nimi aj Myjava a Nové Mesto nad Váhom. Trnava a Piešťany dostanú bordovú farbu, Hlohovec je v III. stupni varovania už tento týždeň.

Znamená to možnosť otvorenia materských škôl a prvého stupňa základných škôl. To však záleží na odporúčaní regionálneho hygienika. Napríklad v Hlohovci na aktuálny týždeň Regionálny úrad verejného zdravotníctva v Trnave neodporučil otvoriť školy v plnom rozsahu. Prezenčná výučba tam od pondelka (15. marca) začala iba pre štvrtinu žiakov základných škôl a tretinu škôlkárov. Išlo o deti zamestnancov pracujúcich v kritickej infraštruktúre a zamestnancov s nevyhnutným prezenčným výkonom práce – teda tých rodičov, ktorí nemôžu pracovať z domu. „Rovnako sa prezenčná forma výučby týka aj žiakov, ktorým podmienky neumožňujú prístup k dištančnému vzdelávaniu,“ informovalo mesto Hlohovec. V akom rozsahu sa od 22. marca otvoria školy v okrese Piešťany zatiaľ nevieme. Bude to záležať aj na zriaďovateľoch, ktorými sú mestá, obce a cirkev.

Na pohyb v prírode v rámci svojho okresu obyvatelia bordových regiónov nepotrebujú test. Cesty medzi okresmi za účelom pobytu v prírode však ešte nie sú povolené. Vyplýva to z uznesenia vlády, ktoré je platné od 3. marca nad rámec pravidiel COVID automatu. Vláda týmto uznesením zrušila výnimku na vychádzky do prírody mimo okres.

Pre ľudí, ktorí sa doteraz museli každých sedem dní testovať kvôli práci, sa nič nemení. Testy sú v III. stupni varovania aj naďalej platné iba týždeň. Toto opatrenie sa podľa COVID automatu uvoľňuje až v II. stupni varovania, v ktorom testy platia 14 dní. V I. stupni je to 21 dní.

Text: Martin Palkovič Grafika: Ministerstvo zdravotníctva SR

Continue Reading

Aktuality

Ako sa skontaktovať so svojim lekárom?

Published

on

By

Väčšina ambulantných lekárov ordinuje, konzultácie poskytujú aj prostredníctvom telefonických rozhovorov a e-mailových správ.

Úloha ambulantných lekárov a zdravotných sestier v systéme poskytovania zdravotnej starostlivosti je nezastupiteľná. Už vyše roka sa s plným nasadením starajú o svojich pacientov v podmienkach pandémie ochorenia Covid-19. To znamená, že konzultácie poskytujú aj prostredníctvom telefonických rozhovorov alebo cez e-maily. Preto sú, špeciálne tí zo všeobecných ambulancií, v súčasnosti veľmi vyťažení a môže sa stať, že nezareagujú ihneď, pretože telefonujú s iným pacientom. Pre zvýšenie dostupnosti sme ambulanciám s väčším počtom pacientov sme odporučili zriadiť o jednu telefónnu linku viac.

V prípade, že sa ani opakovane nedovoláte alebo nedostanete spätnú väzbu v primeranom čase, môžete sa obrátiť na Odbor zdravotníctva Úradu Trnavského samosprávneho kraja na 0335 559 491 alebo dostupnostlekara@trnava-vuc.sk.

Zdroj a foto: TS TTSK

Continue Reading

Aktuality

Nákup pre ľudí v núdzi môžete spraviť aj tento týždeň

Published

on

By

Trvanlivé potraviny a drogéria už pomohli desiatkam rodín z Piešťan a blízkeho okolia. Ak chcete prispieť, môžete nákup priniesť do vznikajúceho kultúrno-kreatívneho centra Arta. Rozdelenie nákupov zabezpečuje Centrum pomoci človeku Piešťany.

Rok trvajúca pandémia koronavírusu zapríčinila, že mnohí ľudia si po uhradení nákladov na bývanie nemôžu dovoliť nakupovať ani bežné veci. Od začiatku marca im pomáhajú dobrovoľníci, ktorí v centre Arta na Kollárovej ulici vytvorili priestor, kam Piešťanci nosia trvanlivé potraviny a drogériu. Ľuďom, ktorí prišli o prácu alebo im zomrel niekto blízky, čo zhoršilo ich finančnú situáciu, rozdeľuje tieto nákupy Centrum pomoci človeku Piešťany.

Vďaka desiatkam dobrovoľných príspevkov sa podarilo iba počas uplynulého týždňa pomôcť tridsiatim rodinám. Zbierka preto pokračuje aj tento týždeň. Záujemcovia môžu priniesť nákupy do Arty v stredu a v piatok od 16.00 do 18.00 h.


Potraviny: trvanlivé mlieko, detská krupica, cereálie, vločky, musli, cukor, cestoviny, slížiky, múka, ryža, sáčkové polievky, čaj, strukoviny (šošovica, fazuľa, hrach), konzervy (paštéty, rybičky), zemiaky, jablká, kečup, horčica, kakao, müsli, korenie, rasca, majorán, piškóty, keksíky, sladkosti

Drogéria: sprchový šampón, mydlo, pasta, kefky (aj detské), detské plienky (veľkosť 1-4), papierové vreckovky, toaletný papier.

Čističe: jar, prach na pranie, čistič na podlahy, wc čistič


Tento týždeň sme opäť preberali vaše “malé nákupy”. Cez víkend ich odovzdáme Centru pomoci človeku 🙌🏼 a…

Posted by Arta on Friday, March 12, 2021

 

Text: Martin Palkovič

Continue Reading

Reklama

Populárne články