Connect with us

Novinky

Čajky v Rige neuspeli, v play-off narazia na Good Angels Košice

Published

on

Piešťanské Čajky majú za sebou posledný turnaj B – skupiny Východoeurópskej ligy EEWBL, ktorý sa uskutočnil počas uplynulého víkendu v lotyšskej Rige. Po dvoch prehrách s domácim TTT Riga a švédskym Udominate Basket Umea tak zakončia skupinovú fázu na štvrtom mieste. To znamená, že ich súperom vo štvrťfinále play-off bude najlepší tím z A – skupiny Good Angels Košice.

Piešťanské Čajky cestovali do lotyšskej metropoly s cieľom zvíťaziť v minimálne jednom zo stretnutí, čím by si zaistili lepšiu pozíciu do play-off. Žiaľ, nepodarilo sa im to splniť. Najskôr v sobotnom stretnutí s domácim TTT Riga utrpeli vysokú prehru 43:62. Domáci tím nedal Čajkám vôbec žiadnu šancu a ani výkon Čajok plný chýb, zbytočných strát lôpt, či nepresnej streľby nebol hodný víťazstva.

V nedeľnom súboji so švédskym Udominate Basket Umea si chceli Čajky napraviť reputáciu. Ani tu však nepredviedli výkon, ktorým by mohli siahať na víťazstvo. Snáď len v poslednej štvrtine, kedy sa Čajky za nepriaznivého stavu, keď prehrávali 41:57 dokázali skonsolidovať a bojovnou hrou dokázali stiahnuť skóre dve minúty pred koncom na dva body. Švédky si však vedenie ujsť nenechali a v závere si postrážili víťazstvo 70:66.

S vystúpením Čajok na turnaji v Rige vôbec nebol spokojný tréner Čajok Martin Pospíšil, ktorý obe stretnutia zhodnotil nasledovne. „Nie sme spokojní s výsledkami, ani predvedenou hrou. V prvom zápase proti Rige sme absolútne zlyhali v disciplíne a našej hre chýbalo srdiečko. Výkon proti Udominate Basket spĺňal lepšie kritéria, ale opäť sme chybovali vo veciach, ktoré sú dôležité pre našu hru. Čo ma mrzí, tak že sme boli veľmi málo agresívni.“

Čajky tak po dvoch prehrách skončili v B-skupine na štvrtom mieste za TTT Riga, Udominate Basket Umea a Dynamom Moskva. To znamená, že v štvrťfinále play-off, ktoré sa hrá systémom doma – vonku narazia Piešťanky na najlepší celok A-skupiny Good Angels Košice, ktoré minulý rok EEWBL dokázali ovládnuť. „Do Rigy sme išli s cieľom vyhrať aspoň jeden zápas, aby sme sa vyhli Košiciam, ktoré majú zo všetkých tímov v EEWBL najväčšiu kvalitu. Bohužiaľ sa to nepodarilo, čakajú nás dva vzájomné zápasy a určite im budeme chcieť byť konkurencieschopným súperom,“ pokračoval piešťanský tréner.

Čajky vo Východoeurópskej lige hrajú prvý krát, turnajový systém v základných skupinách sa trénerovi Čajok pozdával a medzinárodnú konfrontáciu so zaujímavými tímami len privítal. „Model súťaže je veľmi zaujímavý. Tým, že sa základná skupina hrá turnajovým spôsobom, tak nám to z hľadiska termínov vyhovovalo. Dalo nám to možnosť, konfrontovať sa s veľmi zaujímavými súpermi a sú to pre náš tím veľké skúsenosti,“ zakončil M. Pospíšil.

Termíny štvrťfinálových súbojov EEWBL ešte len budú známe, nakoľko sa na nich musia zhodnúť obaja protivníci. Termín odohratia oboch stretnutí je najneskôr do 1. marca 2018.

Sobota:
Piešťanské Čajky – TTT Riga 43:62 (15:16, 6:18, 8:17, 14:11)
Piešťanské Čajky: Smith 11, Páleníková 10, Bartáková 6, Podrug 4, Zohnová 4 (Slamová 3, Jakubcová 2, Dudášová 2, Mikulášiková 1, Kašpárková, Gajdošová). Tréner: M. Pospíšil.
Najviac bodov TTT Riga: Baško – Melbrande 13, Priede 9, Peddy 8, Stewart 8.
TH: 7/4 – 19/17. Trojky: 5 – 5. Fauly: 21 – 11.

Nedeľa:
Udominate Basket – Piešťanské Čajky 70:66 (17:12, 18:12, 22:17, 13:25)
Najviac bodov Udominate Basket: Mazionyte 22, Kiesel 18, Brown 8.
Piešťanské Čajky: Podrug 16, Smith 14, Páleníková 11, Zohnová 8, Bartáková 2 (Kašpárková 5, Slamová 4, Mikulášiková 4, Dudášová 2, Jakubcová). Tréner: M. Pospíšil.
TH: 23/15 – 15/13. Trojky: 5 – 5. Fauly: 21 – 18.

Štvrťfinále play-off:
(A1) Good Angels – Pieštanske Čajky (B4)
(A2) Al Riyadi – Dynamo Moskva (B3)
(A3) Lulea Basket – Udominate Basket (B2)
(A4) Liepājas Papīrs – TTT Rīga (B1)

-TS Piešťanské Čajky-

Aktuality

COVID automat: Okres Piešťany bude bordový. Čo to znamená?

Published

on

By

Epidemiologická situácia v piešťanskom regióne sa počas uplynulých dní zlepšila. Po piatich týždňoch v čiernej farbe bude od pondelka 22. marca zaradený medzi bordové okresy, ktoré sa riadia III. stupňom varovania. Výraznejšie uvoľnenie to však neznamená.

Mapu Slovenska s rozdelením okresov podľa pandemickej situácie platným od pondelka 22. marca zverejnilo ministerstvo zdravotníctva. Čiernych bude 20 okresov, medzi nimi aj Myjava a Nové Mesto nad Váhom. Trnava a Piešťany dostanú bordovú farbu, Hlohovec je v III. stupni varovania už tento týždeň.

Znamená to možnosť otvorenia materských škôl a prvého stupňa základných škôl. To však záleží na odporúčaní regionálneho hygienika. Napríklad v Hlohovci na aktuálny týždeň Regionálny úrad verejného zdravotníctva v Trnave neodporučil otvoriť školy v plnom rozsahu. Prezenčná výučba tam od pondelka (15. marca) začala iba pre štvrtinu žiakov základných škôl a tretinu škôlkárov. Išlo o deti zamestnancov pracujúcich v kritickej infraštruktúre a zamestnancov s nevyhnutným prezenčným výkonom práce – teda tých rodičov, ktorí nemôžu pracovať z domu. „Rovnako sa prezenčná forma výučby týka aj žiakov, ktorým podmienky neumožňujú prístup k dištančnému vzdelávaniu,“ informovalo mesto Hlohovec. V akom rozsahu sa od 22. marca otvoria školy v okrese Piešťany zatiaľ nevieme. Bude to záležať aj na zriaďovateľoch, ktorými sú mestá, obce a cirkev.

Na pohyb v prírode v rámci svojho okresu obyvatelia bordových regiónov nepotrebujú test. Cesty medzi okresmi za účelom pobytu v prírode však ešte nie sú povolené. Vyplýva to z uznesenia vlády, ktoré je platné od 3. marca nad rámec pravidiel COVID automatu. Vláda týmto uznesením zrušila výnimku na vychádzky do prírody mimo okres.

Pre ľudí, ktorí sa doteraz museli každých sedem dní testovať kvôli práci, sa nič nemení. Testy sú v III. stupni varovania aj naďalej platné iba týždeň. Toto opatrenie sa podľa COVID automatu uvoľňuje až v II. stupni varovania, v ktorom testy platia 14 dní. V I. stupni je to 21 dní.

Text: Martin Palkovič Grafika: Ministerstvo zdravotníctva SR

Continue Reading

Aktuality

Ako sa skontaktovať so svojim lekárom?

Published

on

By

Väčšina ambulantných lekárov ordinuje, konzultácie poskytujú aj prostredníctvom telefonických rozhovorov a e-mailových správ.

Úloha ambulantných lekárov a zdravotných sestier v systéme poskytovania zdravotnej starostlivosti je nezastupiteľná. Už vyše roka sa s plným nasadením starajú o svojich pacientov v podmienkach pandémie ochorenia Covid-19. To znamená, že konzultácie poskytujú aj prostredníctvom telefonických rozhovorov alebo cez e-maily. Preto sú, špeciálne tí zo všeobecných ambulancií, v súčasnosti veľmi vyťažení a môže sa stať, že nezareagujú ihneď, pretože telefonujú s iným pacientom. Pre zvýšenie dostupnosti sme ambulanciám s väčším počtom pacientov sme odporučili zriadiť o jednu telefónnu linku viac.

V prípade, že sa ani opakovane nedovoláte alebo nedostanete spätnú väzbu v primeranom čase, môžete sa obrátiť na Odbor zdravotníctva Úradu Trnavského samosprávneho kraja na 0335 559 491 alebo dostupnostlekara@trnava-vuc.sk.

Zdroj a foto: TS TTSK

Continue Reading

Aktuality

Nákup pre ľudí v núdzi môžete spraviť aj tento týždeň

Published

on

By

Trvanlivé potraviny a drogéria už pomohli desiatkam rodín z Piešťan a blízkeho okolia. Ak chcete prispieť, môžete nákup priniesť do vznikajúceho kultúrno-kreatívneho centra Arta. Rozdelenie nákupov zabezpečuje Centrum pomoci človeku Piešťany.

Rok trvajúca pandémia koronavírusu zapríčinila, že mnohí ľudia si po uhradení nákladov na bývanie nemôžu dovoliť nakupovať ani bežné veci. Od začiatku marca im pomáhajú dobrovoľníci, ktorí v centre Arta na Kollárovej ulici vytvorili priestor, kam Piešťanci nosia trvanlivé potraviny a drogériu. Ľuďom, ktorí prišli o prácu alebo im zomrel niekto blízky, čo zhoršilo ich finančnú situáciu, rozdeľuje tieto nákupy Centrum pomoci človeku Piešťany.

Vďaka desiatkam dobrovoľných príspevkov sa podarilo iba počas uplynulého týždňa pomôcť tridsiatim rodinám. Zbierka preto pokračuje aj tento týždeň. Záujemcovia môžu priniesť nákupy do Arty v stredu a v piatok od 16.00 do 18.00 h.


Potraviny: trvanlivé mlieko, detská krupica, cereálie, vločky, musli, cukor, cestoviny, slížiky, múka, ryža, sáčkové polievky, čaj, strukoviny (šošovica, fazuľa, hrach), konzervy (paštéty, rybičky), zemiaky, jablká, kečup, horčica, kakao, müsli, korenie, rasca, majorán, piškóty, keksíky, sladkosti

Drogéria: sprchový šampón, mydlo, pasta, kefky (aj detské), detské plienky (veľkosť 1-4), papierové vreckovky, toaletný papier.

Čističe: jar, prach na pranie, čistič na podlahy, wc čistič


Tento týždeň sme opäť preberali vaše “malé nákupy”. Cez víkend ich odovzdáme Centru pomoci človeku 🙌🏼 a…

Posted by Arta on Friday, March 12, 2021

 

Text: Martin Palkovič

Continue Reading

Reklama

Populárne články