Connect with us

Novinky

Čajky s ďalším extraligovým víťazstvom i potešujúcou správou

Published

on

Basketbalistky Popradu v deviatom kole ženskej basketbalovej extraligy Piešťanské Čajky potrápili, sobotný zápas v Diplomat aréne mal dramatický priebeh. Piešťanské basketbalistky dokonca prehrali prvý polčas 38:39, v druhom dejstve však zabrali, ukázali svoju kvalitu a zvíťazili 71:60. Ďalšou pozitívnou správou je, že minuloročné víťazstvo v Slovenskom pohári budú naše basketbalistky obhajovať na domácej palubovke v dňoch 19. až 21. januára 2018.

Piešťanské Čajky boli proti aktuálne štvrtému celku extraligy favoritom, Popradčanky však nechceli predať kožu lacno. Piešťanky síce začali výborne a vyhrávali po piatich minútach 14:6, do konca prvej časti laxnou hrou dovolili Popradu znížiť na 23:17. Druhá časť bola zo strany Piešťan ešte horšia, prehrali ju 15:22 a Poprad sa dostal do polčasového vedenia 39:38. Po prestávke sa však Piešťanky vzchopili a nedovolili prekvapenie v podobe víťazstva Popradu. O svojom triumfe rozhodli vo vydarenej tretej časti, ktorú vyhrali 18:6. V poslednej štvrtine sa síce hralo bodovo vyrovnane, ale nič to už nezmenilo na ďalšom extraligovom víťazstve Piešťan.

V drese Piešťanských Čajok sa po dlhšej prestávke kvôli zranenému kolenu predstavila opäť talentovaná pivotka Rebeka Mikulášiková, ktorá hneď zaznamenala 6 bodov.

Piešťanské Čajky – BAM Poprad 71:60 (23:17, 38:39, 56:45)

Piešťanské Čajky: Slamová 18, Kašpárková 15, Smith 6, Páleníková 6, Bartáková 4 (Podrug 9, Mikulášiková 6, Dudášová 5, Gajdošová 2, Letková). Tréner: M. Pospíšil.

BAM Poprad: Ivančáková 16, Kudličková 10, Hadačová 10, Filičková 8 (11 doskokov), Drobná 6 (Grígerová 4, Sojáková 4, Tetemondová 2, Hamaliarová). Tréner: M. Černický.

TH: 11/10 – 17/9. Trojky: 3 – 5. Fauly: 16 – 17. Divákov: 280. Rozhodovali: Lamoš, Macura, Izák. Štvrtiny: 23:17, 15:22, 18:6, 15:15.

Rozhovor s Rebekou Mikulášikovou

Rozhovor s Barborou Kašpárkovou

Najbližší program Piešťanských Čajok:
30.11. (štvrtok) – ACS Sepsi (Rum.) – Piešťanské Čajky – Eurocup
2.12. (sobota) – ŠKP 08 Banská Bystrica – Piešťanské Čajky – extraliga
3.12. (nedeľa) – BAM Poprad – Piešťanské Čajky – extraliga

-Piešťanské Čajky-

Aktuality

COVID automat: Okres Piešťany bude bordový. Čo to znamená?

Published

on

By

Epidemiologická situácia v piešťanskom regióne sa počas uplynulých dní zlepšila. Po piatich týždňoch v čiernej farbe bude od pondelka 22. marca zaradený medzi bordové okresy, ktoré sa riadia III. stupňom varovania. Výraznejšie uvoľnenie to však neznamená.

Mapu Slovenska s rozdelením okresov podľa pandemickej situácie platným od pondelka 22. marca zverejnilo ministerstvo zdravotníctva. Čiernych bude 20 okresov, medzi nimi aj Myjava a Nové Mesto nad Váhom. Trnava a Piešťany dostanú bordovú farbu, Hlohovec je v III. stupni varovania už tento týždeň.

Znamená to možnosť otvorenia materských škôl a prvého stupňa základných škôl. To však záleží na odporúčaní regionálneho hygienika. Napríklad v Hlohovci na aktuálny týždeň Regionálny úrad verejného zdravotníctva v Trnave neodporučil otvoriť školy v plnom rozsahu. Prezenčná výučba tam od pondelka (15. marca) začala iba pre štvrtinu žiakov základných škôl a tretinu škôlkárov. Išlo o deti zamestnancov pracujúcich v kritickej infraštruktúre a zamestnancov s nevyhnutným prezenčným výkonom práce – teda tých rodičov, ktorí nemôžu pracovať z domu. „Rovnako sa prezenčná forma výučby týka aj žiakov, ktorým podmienky neumožňujú prístup k dištančnému vzdelávaniu,“ informovalo mesto Hlohovec. V akom rozsahu sa od 22. marca otvoria školy v okrese Piešťany zatiaľ nevieme. Bude to záležať aj na zriaďovateľoch, ktorými sú mestá, obce a cirkev.

Na pohyb v prírode v rámci svojho okresu obyvatelia bordových regiónov nepotrebujú test. Cesty medzi okresmi za účelom pobytu v prírode však ešte nie sú povolené. Vyplýva to z uznesenia vlády, ktoré je platné od 3. marca nad rámec pravidiel COVID automatu. Vláda týmto uznesením zrušila výnimku na vychádzky do prírody mimo okres.

Pre ľudí, ktorí sa doteraz museli každých sedem dní testovať kvôli práci, sa nič nemení. Testy sú v III. stupni varovania aj naďalej platné iba týždeň. Toto opatrenie sa podľa COVID automatu uvoľňuje až v II. stupni varovania, v ktorom testy platia 14 dní. V I. stupni je to 21 dní.

Text: Martin Palkovič Grafika: Ministerstvo zdravotníctva SR

Continue Reading

Aktuality

Ako sa skontaktovať so svojim lekárom?

Published

on

By

Väčšina ambulantných lekárov ordinuje, konzultácie poskytujú aj prostredníctvom telefonických rozhovorov a e-mailových správ.

Úloha ambulantných lekárov a zdravotných sestier v systéme poskytovania zdravotnej starostlivosti je nezastupiteľná. Už vyše roka sa s plným nasadením starajú o svojich pacientov v podmienkach pandémie ochorenia Covid-19. To znamená, že konzultácie poskytujú aj prostredníctvom telefonických rozhovorov alebo cez e-maily. Preto sú, špeciálne tí zo všeobecných ambulancií, v súčasnosti veľmi vyťažení a môže sa stať, že nezareagujú ihneď, pretože telefonujú s iným pacientom. Pre zvýšenie dostupnosti sme ambulanciám s väčším počtom pacientov sme odporučili zriadiť o jednu telefónnu linku viac.

V prípade, že sa ani opakovane nedovoláte alebo nedostanete spätnú väzbu v primeranom čase, môžete sa obrátiť na Odbor zdravotníctva Úradu Trnavského samosprávneho kraja na 0335 559 491 alebo dostupnostlekara@trnava-vuc.sk.

Zdroj a foto: TS TTSK

Continue Reading

Aktuality

Nákup pre ľudí v núdzi môžete spraviť aj tento týždeň

Published

on

By

Trvanlivé potraviny a drogéria už pomohli desiatkam rodín z Piešťan a blízkeho okolia. Ak chcete prispieť, môžete nákup priniesť do vznikajúceho kultúrno-kreatívneho centra Arta. Rozdelenie nákupov zabezpečuje Centrum pomoci človeku Piešťany.

Rok trvajúca pandémia koronavírusu zapríčinila, že mnohí ľudia si po uhradení nákladov na bývanie nemôžu dovoliť nakupovať ani bežné veci. Od začiatku marca im pomáhajú dobrovoľníci, ktorí v centre Arta na Kollárovej ulici vytvorili priestor, kam Piešťanci nosia trvanlivé potraviny a drogériu. Ľuďom, ktorí prišli o prácu alebo im zomrel niekto blízky, čo zhoršilo ich finančnú situáciu, rozdeľuje tieto nákupy Centrum pomoci človeku Piešťany.

Vďaka desiatkam dobrovoľných príspevkov sa podarilo iba počas uplynulého týždňa pomôcť tridsiatim rodinám. Zbierka preto pokračuje aj tento týždeň. Záujemcovia môžu priniesť nákupy do Arty v stredu a v piatok od 16.00 do 18.00 h.


Potraviny: trvanlivé mlieko, detská krupica, cereálie, vločky, musli, cukor, cestoviny, slížiky, múka, ryža, sáčkové polievky, čaj, strukoviny (šošovica, fazuľa, hrach), konzervy (paštéty, rybičky), zemiaky, jablká, kečup, horčica, kakao, müsli, korenie, rasca, majorán, piškóty, keksíky, sladkosti

Drogéria: sprchový šampón, mydlo, pasta, kefky (aj detské), detské plienky (veľkosť 1-4), papierové vreckovky, toaletný papier.

Čističe: jar, prach na pranie, čistič na podlahy, wc čistič


Tento týždeň sme opäť preberali vaše “malé nákupy”. Cez víkend ich odovzdáme Centru pomoci človeku 🙌🏼 a…

Posted by Arta on Friday, March 12, 2021

 

Text: Martin Palkovič

Continue Reading

Reklama

Populárne články