Connect with us

Novinky

Čajky majú v „repre“ početné zastúpenie, hráčky sú pred šampionátom plné očakávaní

Published

on

Piešťanské Čajky majú v kádri slovenskej basketbalovej reprezentácie žien pre majstrovstvá Európy v Českej republike početné zastúpenie. Do finálnej dvanástky sa dostalo až päť hráčok, ktoré v uplynulom súťažnom ročníku nastupovalo v drese Piešťan, navyše v realizačnom tíme je aj asistent trénera Richard Kucsa a fyzioterapeut Michal Nagaj.

Z aktuálneho družstva Piešťanských Čajok sa do konečnej nominácie na šampionát dostali Nikola Dudášová, Rebeka Mikulášiková, Terézia Páleníková i Angelika Slamová. Spomenutú štvoricu dopĺňa aj opora Čajok v posledných dvoch sezónach Sabína Oroszová, ktorá v nasledujúcom ročníku bude nastupovať v talianskom San Martine. Pre všetky hráčky pôjde o premiérový štart na ženských majstrovstvách Európy. Navyše miesto v elitnej dvanástke na poslednú chvíľu ušlo aj novej posile Čajok Ivane Jakubcovej. „Veľmi nás teší, aké početné zastúpenie máme v reprezentačnom družstve. Myslím, že po USK Praha sme druhý tím s takýmto počtom hráčok na európskom šampionáte. Je to dobrá vizitka klubu Piešťanské Čajky. Našim hráčkam, ako i celému družstvu Slovenska budeme držať palce. Pre všetky dievčatá je to veľká skúsenosť a športový zážitok,“ povedala generálna manažérka Čajok Bronislava Borovičková.

NIKOLA DUDÁŠOVÁ: „Na šampionát sa určite veľmi teším, sú to moje prvé seniorské Majstrovstvá Európy, teším sa na konfrontáciu s najlepšími hračkami a na atmosféru, ktorá v Čechách bude. Myslím, že príprava splnila to čo mala. S babami sme sa spoznávali a trénovali nové systémy, ktoré sme si následne nacvičili v prípravných zápasoch. Sme dobrá partia a dúfam, že to bude vidieť aj na ihrisku. Určite tam necháme všetko.“

REBEKA MIKULÁŠIKOVÁ: „Príprava bola zo začiatku náročná. Keďže som baby poznala iba zo zápasov, tak som nevedela, ako zapadnem. Našťastie nás z Čajok bolo pomerne dosť, takže to nabralo správny smer a medzi babami sa cítim naozaj dobre. Dojmy z národného družstva mám samozrejme pozitívne, naberám veľa skúsenosti a basketbalových zážitkov, na ktoré nikdy nezabudnem. Na šampionát sa veľmi teším a taktiež mám aj veľký rešpekt, keďže je to moja premiéra na seniorských majstrovstvách Európy. Cením si každú minútu na ihrisku a verím, že môžeme ako Slovensko slušne uspieť.“

TERÉZIA PÁLENÍKOVÁ: „Tento šampionát bude môj premiérový, takže som v očakávaní a teším sa na všetky zápasy, ktoré tam odohráme. Od poslednej kvalifikácie sa toho veľa zmenilo, či už hráčsky kader alebo realizačný tím. Počas prípravy sme absolvovali prípravne kempy a odohrali niekoľko zápasov, ktoré nám ukázali, kde mame medzery a na čom mame ešte popracovať. Teraz prichádzame do finálnej časti a dúfam, že všetku prácu zúročíme a podarí sa nám postúpiť zo skupiny a pokračovať v ďalších fázach turnaja. Teším sa na atmosféru a fanúšikov, ktorí nás prídu podporiť počas zápasov na šampionáte.“

ANGELIKA SLÁMOVÁ: „Príprava bola úplne odlišná od predchádzajúcej, obmenil sa realizačný tím aj hráčsky káder, takže sme všetko museli budovať viac-menej nanovo. Na šampionát sa už veľmi teším, bude to moja premiéra na elitnom seniorskom podujatí a budem robiť všetko preto, aby som bola prínosom pre tím.“

SABÍNA OROSZOVÁ: „Veľmi sa už na šampionát teším, pretože to pre mňa bude prvý štart na vrcholnom seniorskom podujatí. Som plná očakávaní a verím, že v Česku odohráme kvalitné stretnutia a ukážeme sa tam v dobrom svetle. Príprava bola netradičná, ale snažili sme sa z nej vyťažiť maximum, aby sme v Hradci Králové podali čo najlepšie výkony.“

-TS Piešťanské Čajky-

Aktuality

COVID automat: Okres Piešťany bude bordový. Čo to znamená?

Published

on

By

Epidemiologická situácia v piešťanskom regióne sa počas uplynulých dní zlepšila. Po piatich týždňoch v čiernej farbe bude od pondelka 22. marca zaradený medzi bordové okresy, ktoré sa riadia III. stupňom varovania. Výraznejšie uvoľnenie to však neznamená.

Mapu Slovenska s rozdelením okresov podľa pandemickej situácie platným od pondelka 22. marca zverejnilo ministerstvo zdravotníctva. Čiernych bude 20 okresov, medzi nimi aj Myjava a Nové Mesto nad Váhom. Trnava a Piešťany dostanú bordovú farbu, Hlohovec je v III. stupni varovania už tento týždeň.

Znamená to možnosť otvorenia materských škôl a prvého stupňa základných škôl. To však záleží na odporúčaní regionálneho hygienika. Napríklad v Hlohovci na aktuálny týždeň Regionálny úrad verejného zdravotníctva v Trnave neodporučil otvoriť školy v plnom rozsahu. Prezenčná výučba tam od pondelka (15. marca) začala iba pre štvrtinu žiakov základných škôl a tretinu škôlkárov. Išlo o deti zamestnancov pracujúcich v kritickej infraštruktúre a zamestnancov s nevyhnutným prezenčným výkonom práce – teda tých rodičov, ktorí nemôžu pracovať z domu. „Rovnako sa prezenčná forma výučby týka aj žiakov, ktorým podmienky neumožňujú prístup k dištančnému vzdelávaniu,“ informovalo mesto Hlohovec. V akom rozsahu sa od 22. marca otvoria školy v okrese Piešťany zatiaľ nevieme. Bude to záležať aj na zriaďovateľoch, ktorými sú mestá, obce a cirkev.

Na pohyb v prírode v rámci svojho okresu obyvatelia bordových regiónov nepotrebujú test. Cesty medzi okresmi za účelom pobytu v prírode však ešte nie sú povolené. Vyplýva to z uznesenia vlády, ktoré je platné od 3. marca nad rámec pravidiel COVID automatu. Vláda týmto uznesením zrušila výnimku na vychádzky do prírody mimo okres.

Pre ľudí, ktorí sa doteraz museli každých sedem dní testovať kvôli práci, sa nič nemení. Testy sú v III. stupni varovania aj naďalej platné iba týždeň. Toto opatrenie sa podľa COVID automatu uvoľňuje až v II. stupni varovania, v ktorom testy platia 14 dní. V I. stupni je to 21 dní.

Text: Martin Palkovič Grafika: Ministerstvo zdravotníctva SR

Continue Reading

Aktuality

Ako sa skontaktovať so svojim lekárom?

Published

on

By

Väčšina ambulantných lekárov ordinuje, konzultácie poskytujú aj prostredníctvom telefonických rozhovorov a e-mailových správ.

Úloha ambulantných lekárov a zdravotných sestier v systéme poskytovania zdravotnej starostlivosti je nezastupiteľná. Už vyše roka sa s plným nasadením starajú o svojich pacientov v podmienkach pandémie ochorenia Covid-19. To znamená, že konzultácie poskytujú aj prostredníctvom telefonických rozhovorov alebo cez e-maily. Preto sú, špeciálne tí zo všeobecných ambulancií, v súčasnosti veľmi vyťažení a môže sa stať, že nezareagujú ihneď, pretože telefonujú s iným pacientom. Pre zvýšenie dostupnosti sme ambulanciám s väčším počtom pacientov sme odporučili zriadiť o jednu telefónnu linku viac.

V prípade, že sa ani opakovane nedovoláte alebo nedostanete spätnú väzbu v primeranom čase, môžete sa obrátiť na Odbor zdravotníctva Úradu Trnavského samosprávneho kraja na 0335 559 491 alebo dostupnostlekara@trnava-vuc.sk.

Zdroj a foto: TS TTSK

Continue Reading

Aktuality

Nákup pre ľudí v núdzi môžete spraviť aj tento týždeň

Published

on

By

Trvanlivé potraviny a drogéria už pomohli desiatkam rodín z Piešťan a blízkeho okolia. Ak chcete prispieť, môžete nákup priniesť do vznikajúceho kultúrno-kreatívneho centra Arta. Rozdelenie nákupov zabezpečuje Centrum pomoci človeku Piešťany.

Rok trvajúca pandémia koronavírusu zapríčinila, že mnohí ľudia si po uhradení nákladov na bývanie nemôžu dovoliť nakupovať ani bežné veci. Od začiatku marca im pomáhajú dobrovoľníci, ktorí v centre Arta na Kollárovej ulici vytvorili priestor, kam Piešťanci nosia trvanlivé potraviny a drogériu. Ľuďom, ktorí prišli o prácu alebo im zomrel niekto blízky, čo zhoršilo ich finančnú situáciu, rozdeľuje tieto nákupy Centrum pomoci človeku Piešťany.

Vďaka desiatkam dobrovoľných príspevkov sa podarilo iba počas uplynulého týždňa pomôcť tridsiatim rodinám. Zbierka preto pokračuje aj tento týždeň. Záujemcovia môžu priniesť nákupy do Arty v stredu a v piatok od 16.00 do 18.00 h.


Potraviny: trvanlivé mlieko, detská krupica, cereálie, vločky, musli, cukor, cestoviny, slížiky, múka, ryža, sáčkové polievky, čaj, strukoviny (šošovica, fazuľa, hrach), konzervy (paštéty, rybičky), zemiaky, jablká, kečup, horčica, kakao, müsli, korenie, rasca, majorán, piškóty, keksíky, sladkosti

Drogéria: sprchový šampón, mydlo, pasta, kefky (aj detské), detské plienky (veľkosť 1-4), papierové vreckovky, toaletný papier.

Čističe: jar, prach na pranie, čistič na podlahy, wc čistič


Tento týždeň sme opäť preberali vaše “malé nákupy”. Cez víkend ich odovzdáme Centru pomoci človeku 🙌🏼 a…

Posted by Arta on Friday, March 12, 2021

 

Text: Martin Palkovič

Continue Reading

Reklama

Populárne články