Connect with us

Novinky

Brožúru o športových kluboch daroval mestu a zverejnil aj na webe

Published

on

Aktivista, športovec a prezident florbalového klubu FBC Páv Piešťany, a tiež poslanec domáceho Mestského zastupiteľstva Matúš Kromholc (nezávislý – Klub Spoločne pre Piešťany), ktorý sa pracovne venuje  najmä športovému marketingu sa pri svojej nedávnej aktivite rozhodol skĺbiť vedomosti i koníčka a vypracoval Zoznam športových klubov v našom meste. Svoju prácu odovzdal aj Mestu Piešťany ako dar a zverejnil ju i pre záujemcov na internete. Brožúrka má slúžiť najmä pre potenciálnych sponzorov, ktorí by mali záujem podporiť športové kluby v meste a potrebujú sa zorientovať.  

M. Kromholc – prvý v bielom drese

„Na oslovovanie partnerov sa dnes využívajú často práve dizajnové brožúry tak, aby oslovili a udržali čitateľa. Chcel som tomu dať  vyššiu formu a spracoval som zoznam športových klubov v meste,“ vysvetľuje Matúš Kromholc. Brožúra je podľa neho určená pre našich obyvateľov, rodiny, potenciálnych partnerov, školy, ale i pre mesto.

„Zašiel som na mestský úrad, kde mi poskytli zoznam športových klubov registrovaných na meste. Keďže dostávam informácie o nových kluboch, vznikajúcich v Piešťanoch, pričom niekoľkým som pomáhal sa rozbehnúť alebo s administratívnymi prepleteniami, ktoré treba povinne absolvovať pri vzniku občianskeho združenia, resp. športového klubu, mám určite čerstvejšie informácie. Tie som, samozrejme, do zoznamu doplnil, vytlačil a odovzdal mestu vo dvoch kópiách,“ uvádza a pokračuje: „Viem ale, že v Piešťanoch máme omnoho viac športových subjektov. Budem preto i naďalej pátrať po športovcoch a kluboch tak, aby sme mali ucelený zoznam. Teší ma, zároveň, koľko športového vyžitia v meste máme.“

FullSizeRender (7)Zatiaľ dal vytlačiť osem kusov brožúry, ktoré odovzdal potenciálnym partnerom, mestu a  jednu kópiu si nechal pre seba. Brožúru zverejnil aj na internete tu.

V súčasnosti obsahuje 66 športových organizácií, klubov a zoskupení, zoradených podľa abecedy. Slovenský znak pri názve znamená, že klub má vo svojom kádri aspoň jedného reprezentanta v rámci SR.Na zadnej stránke sú uvedení aj jednotliví úspešní slovenskí športovci, pochádzajúci z Piešťan. Po registrácii na stránke je možné si materiál stiahnuť aj ako súbor PDF. „Zoznam budem postupne upravovať, aby sa tam dostali skutočne úplne všetky kluby a športovci. Verím, že poslúži dobrej veci a budem ho aktualizovať,“ odkazuje športový aktivista všetkým, ktorých táto problematika zaujíma. V prípade, že ste svoj klub v brožúre nenašli, môžete mu poslať informácie aj prostredníctvom kontaktného formuláru na našej stránke PNky.sk.

FullSizeRender-ad-, ilustr. foto: č. 1 L. Truňa, M. Kromholc

Aktuality

COVID automat: Okres Piešťany bude bordový. Čo to znamená?

Published

on

By

Epidemiologická situácia v piešťanskom regióne sa počas uplynulých dní zlepšila. Po piatich týždňoch v čiernej farbe bude od pondelka 22. marca zaradený medzi bordové okresy, ktoré sa riadia III. stupňom varovania. Výraznejšie uvoľnenie to však neznamená.

Mapu Slovenska s rozdelením okresov podľa pandemickej situácie platným od pondelka 22. marca zverejnilo ministerstvo zdravotníctva. Čiernych bude 20 okresov, medzi nimi aj Myjava a Nové Mesto nad Váhom. Trnava a Piešťany dostanú bordovú farbu, Hlohovec je v III. stupni varovania už tento týždeň.

Znamená to možnosť otvorenia materských škôl a prvého stupňa základných škôl. To však záleží na odporúčaní regionálneho hygienika. Napríklad v Hlohovci na aktuálny týždeň Regionálny úrad verejného zdravotníctva v Trnave neodporučil otvoriť školy v plnom rozsahu. Prezenčná výučba tam od pondelka (15. marca) začala iba pre štvrtinu žiakov základných škôl a tretinu škôlkárov. Išlo o deti zamestnancov pracujúcich v kritickej infraštruktúre a zamestnancov s nevyhnutným prezenčným výkonom práce – teda tých rodičov, ktorí nemôžu pracovať z domu. „Rovnako sa prezenčná forma výučby týka aj žiakov, ktorým podmienky neumožňujú prístup k dištančnému vzdelávaniu,“ informovalo mesto Hlohovec. V akom rozsahu sa od 22. marca otvoria školy v okrese Piešťany zatiaľ nevieme. Bude to záležať aj na zriaďovateľoch, ktorými sú mestá, obce a cirkev.

Na pohyb v prírode v rámci svojho okresu obyvatelia bordových regiónov nepotrebujú test. Cesty medzi okresmi za účelom pobytu v prírode však ešte nie sú povolené. Vyplýva to z uznesenia vlády, ktoré je platné od 3. marca nad rámec pravidiel COVID automatu. Vláda týmto uznesením zrušila výnimku na vychádzky do prírody mimo okres.

Pre ľudí, ktorí sa doteraz museli každých sedem dní testovať kvôli práci, sa nič nemení. Testy sú v III. stupni varovania aj naďalej platné iba týždeň. Toto opatrenie sa podľa COVID automatu uvoľňuje až v II. stupni varovania, v ktorom testy platia 14 dní. V I. stupni je to 21 dní.

Text: Martin Palkovič Grafika: Ministerstvo zdravotníctva SR

Continue Reading

Aktuality

Ako sa skontaktovať so svojim lekárom?

Published

on

By

Väčšina ambulantných lekárov ordinuje, konzultácie poskytujú aj prostredníctvom telefonických rozhovorov a e-mailových správ.

Úloha ambulantných lekárov a zdravotných sestier v systéme poskytovania zdravotnej starostlivosti je nezastupiteľná. Už vyše roka sa s plným nasadením starajú o svojich pacientov v podmienkach pandémie ochorenia Covid-19. To znamená, že konzultácie poskytujú aj prostredníctvom telefonických rozhovorov alebo cez e-maily. Preto sú, špeciálne tí zo všeobecných ambulancií, v súčasnosti veľmi vyťažení a môže sa stať, že nezareagujú ihneď, pretože telefonujú s iným pacientom. Pre zvýšenie dostupnosti sme ambulanciám s väčším počtom pacientov sme odporučili zriadiť o jednu telefónnu linku viac.

V prípade, že sa ani opakovane nedovoláte alebo nedostanete spätnú väzbu v primeranom čase, môžete sa obrátiť na Odbor zdravotníctva Úradu Trnavského samosprávneho kraja na 0335 559 491 alebo dostupnostlekara@trnava-vuc.sk.

Zdroj a foto: TS TTSK

Continue Reading

Aktuality

Nákup pre ľudí v núdzi môžete spraviť aj tento týždeň

Published

on

By

Trvanlivé potraviny a drogéria už pomohli desiatkam rodín z Piešťan a blízkeho okolia. Ak chcete prispieť, môžete nákup priniesť do vznikajúceho kultúrno-kreatívneho centra Arta. Rozdelenie nákupov zabezpečuje Centrum pomoci človeku Piešťany.

Rok trvajúca pandémia koronavírusu zapríčinila, že mnohí ľudia si po uhradení nákladov na bývanie nemôžu dovoliť nakupovať ani bežné veci. Od začiatku marca im pomáhajú dobrovoľníci, ktorí v centre Arta na Kollárovej ulici vytvorili priestor, kam Piešťanci nosia trvanlivé potraviny a drogériu. Ľuďom, ktorí prišli o prácu alebo im zomrel niekto blízky, čo zhoršilo ich finančnú situáciu, rozdeľuje tieto nákupy Centrum pomoci človeku Piešťany.

Vďaka desiatkam dobrovoľných príspevkov sa podarilo iba počas uplynulého týždňa pomôcť tridsiatim rodinám. Zbierka preto pokračuje aj tento týždeň. Záujemcovia môžu priniesť nákupy do Arty v stredu a v piatok od 16.00 do 18.00 h.


Potraviny: trvanlivé mlieko, detská krupica, cereálie, vločky, musli, cukor, cestoviny, slížiky, múka, ryža, sáčkové polievky, čaj, strukoviny (šošovica, fazuľa, hrach), konzervy (paštéty, rybičky), zemiaky, jablká, kečup, horčica, kakao, müsli, korenie, rasca, majorán, piškóty, keksíky, sladkosti

Drogéria: sprchový šampón, mydlo, pasta, kefky (aj detské), detské plienky (veľkosť 1-4), papierové vreckovky, toaletný papier.

Čističe: jar, prach na pranie, čistič na podlahy, wc čistič


Tento týždeň sme opäť preberali vaše “malé nákupy”. Cez víkend ich odovzdáme Centru pomoci človeku 🙌🏼 a…

Posted by Arta on Friday, March 12, 2021

 

Text: Martin Palkovič

Continue Reading

Reklama

Populárne články