Blížiaci sa Akvatlon s atrakciami pre deti i kategóriou pre úplných amatérov

Blížiaci sa Akvatlon s atrakciami pre deti i kategóriou pre úplných amatérov

25. augusta 2017 Off Od PNky.sk

V utorok 29. augusta, na štátny sviatok, sa uskutoční na Lodenici v Piešťanoch už 7. ročník úspešného Piešťanského akvatlonu. Pôjde o 9. kolo Slovenského pohára v akvatlone a 19. kolo Slovenského pohára v kategórii mladších a starších žiakov a žiačok. Prekonávaná vzdialenosť v hlavnej kategórii bude taká istá ako minulý rok. Najskôr sa bude behať 3 km, potom 1 km plávať a nasleduje opäť beh na 3 km.Organizátori sa rozhodli priblížiť akvatlonové disciplíny – plávanie a beh aj širokej verejnosti. Otvoria kategóriu OPEN pre ženy a pre mužov na skrátenú vzdialenosť – plávanie 500 m a beh 3 km, určenú pre všetkých, ktorí vedia plávať a behať a chcú si zasúťažiť alebo si takúto kombináciu vyskúšať. Možnosť pre verejnosť tkvie aj v štafete, kedy jeden člen štafety len pláva a druhý člen štafety len behá. V tomto prípade pôjde už ale o vzdialenosť 3 km beh, 1000 m plávanie a opäť 3 km beh. Samozrejme, kto chce, môže si strihnúť túto dlhšiu trať sám. Nemusí byť vôbec registrovaný v triatlonovej únii.

Akvatlon si môžu prísť vyskúšať aj deti na trase – 25 / 50 metrov plávanie a 200 / 500 m beh podľa ročníkov. Po výkone ich čaká sladká odmena a skákací hrad. Pre dospelých by to mala byť možnosť si vyskúšať kolobežky a paddle board, či nakúpiť si pekné veci na plávanie či beh.

Štart hlavnej kategórie pretekov na vzdialenosť 3 km – 1 km – 3 km je plánovaný na 12.30 hod a po nich pol hodinu odštartuje kategória Open Muži / Ženy – 500 m / 1 km. Deti štartujú od 10.00 hod ráno a majú spolu so žiakmi štart zdarma. Dospelí zaplatia v predstihu 12 Eur a štafety 16 Eur.

Účastníci v kategórii Open Muži a Ženy absolvujú po štarte o 13.00 hod najskôr plávanie v jazere Sĺňava za dohľadu motorového člna a kajakárov a potom si odbehnú nenáročné tri kilometre. Trasa behu povedia ako aj minulý rok po vale.

Súčasťou štartovného bude číslo, čip, občerstvenie počas preteku a občerstvenie po pretekoch. Prví traja bežci v jednotlivých kategóriách získajú vecné ceny a prví traja celkovo aj finančné odmeny, týka sa to dlhej trate 1-3-1 a iba jednotlivcov.

Registrácia vopred cez internetovú stránku www.beh.sk / termínovka (vyhľadať podľa dátumu a názvu), alebo http://www.prihlasovanie.vysledkovyservis.sk/2017/09/piestansky-akvatlon-prihlaska.php.

TS Ilustračné foto: bj