V nedeľu 11. augusta sa na Výtokoch uskutočnil Beh okolo Marhátu organizovaný klubom ŠBR Piešťany – tento rok v znamení 11tiek. Išlo sa o 11. ročník a štart hlavnej kategórie bol, ako každý rok, o 11-tej hodine.

Prvý plánovaný štart kategórie Nordic Walking bol o 10.00 h a na trať sa vydali 3 paličkári. Následne po nich odštartovali naše nádeje – deti do 6 rokov, do 10 rokov a do 15 rokov. Štart hlavnej kategórie a juniorských a veteránskych kategórií bol o 11.00 h. Celkovo sa na trate vydalo 71 pretekárov.

Trať viedla z rekreačného strediska Výtoky pri Moravanoch lesným stúpaním do sedla Gajda, vrstevnicou smerom na Jelenie jamy, kde sa stočila do stúpania do sedla Marhátu po červenej turistickej značke. Popod vrchol Marhátu lesnou cestou znova na červenú značku s prudkejšími stúpaniami a klesaniami smerom späť na sedlo Gajda. Zo sedla Gajda lesnou cestou s prechodom na asfaltovú cestu klesaním do doliny a do cieľa na Výtokoch. Dĺžka trate bola 11,5 km a prevýšenie približne 420 metrov.

Výsledky:


Zdroj: ŠBR Piešťany

About PNky.sk

Redakcia:
Martin Palkovič – zodpovedný redaktor
redakcia@pnky.sk

Inzercia:
inzercia@pnky.sk
Cenník inzercie

Vydavateľ:
HPA, s.r.o .
Bodona 768/48
92101 Piešťany
Slovenská republika
IČO: 47 465 972