Connect with us

Novinky

Basketbal: „Skladačka“ pre ďalšiu sezónu je kompletná – novou Čajkou je Američanka Asia Boyd

Published

on

Posledným dielom skladačky Piešťanských Čajok pre nasledujúci ročník súťaží je americká krídelníčka Asia Boyd. 24-ročná rodáčka z Detroitu, ktorá naposledy pôsobila v poľskom Lubline sa už pripojila k družstvu a nastúpi aj v stredajšom prvom prípravnom stretnutí v Šoprone.

Asia Boyd

Asia Boyd

Vedenie piešťanského klubu podpisom zmluvy s americkou krídelníčkou uzavrelo 12-členný káder, s ktorým vstúpi do nasledujúcej sezóny a od angažovania A. Boyd si v Piešťanoch veľa sľubujú. „Asia je hráčka, ktorá nám môže priniesť do hry oživenie a v kľúčových momentoch zobrať na seba zodpovednosť. Ma potrebnú  „drzosť“, nevyhýba sa kontaktu, či už v obrannej alebo útočnej situácii. Myslím, že aj jej povaha a charakter je dobrý, čo je dôležité pre chémiu v družstve,“ povedala na margo najnovšej posily generálna manažérka Čajok Bronislava Borovičková. 185 centimetrov vysoká Asia Boyd prichádza do Piešťan z poľského Lublinu. Predtým si absolvovala anabázy vo francúzskom Tarbes, talianskom celku Battipaglia, či švédskej Luley. Vo svojej rodnej krajine hrala za tím University of Kansas.

Rodáčka z Detroitu, ktorá bude na drese Čajok nosiť netradičné číslo 0 má už za sebou niekoľko tréningov s tímom a prezradila svoje prvotné dojmy z nového pôsobiska i to, prečo si za svoj nový tím vybrala práve Piešťanské Čajky. „Poznám niektoré hráčky, ktoré tu v minulosti pôsobili a dali mi len dobré referencie o klube, hráčkach, realizačnom tíme, či meste. Taktiež viem, aký štýl basketbalu tréner vyznáva a to mi presne sedí. Som rada, že som sa stala Piešťanskou Čajkou, našla som tu výbornú partiu hráčok a verím, že to všetko prenesieme na palubovku,“ uviedla A. Boyd.
Piešťanské Čajky odohrajú v tomto týždni už aj prvé dva prípravné zápasy. Najskôr sa v stredu 30. augusta predstavia o 17:00 hod v Šoprone a v „odvetnom“ stretnutí privítajú viacnásobné maďarské majsterky v sobotu o 18:00 v Diplomat aréne.
Vizitka:
Meno a priezvisko: Asia Boyd
Dátum a miesto narodenia: 31. decembra 1992, Detroit, USA
Národnosť: USA
Výška: 185 cm
Post: Krídlo
Číslo dresu: 0
Predchádzajúce pôsobiská: 2016-2017 Lublin (Poľ.)/Tarbes (Fra.), 2015/2016 Battipaglia (Tal.)/ Luleå (Šve.), 2011-2015 University of Kansas (NCAA, USA)

TS Piešťanské Čajky

Aktuality

COVID automat: Okres Piešťany bude bordový. Čo to znamená?

Published

on

By

Epidemiologická situácia v piešťanskom regióne sa počas uplynulých dní zlepšila. Po piatich týždňoch v čiernej farbe bude od pondelka 22. marca zaradený medzi bordové okresy, ktoré sa riadia III. stupňom varovania. Výraznejšie uvoľnenie to však neznamená.

Mapu Slovenska s rozdelením okresov podľa pandemickej situácie platným od pondelka 22. marca zverejnilo ministerstvo zdravotníctva. Čiernych bude 20 okresov, medzi nimi aj Myjava a Nové Mesto nad Váhom. Trnava a Piešťany dostanú bordovú farbu, Hlohovec je v III. stupni varovania už tento týždeň.

Znamená to možnosť otvorenia materských škôl a prvého stupňa základných škôl. To však záleží na odporúčaní regionálneho hygienika. Napríklad v Hlohovci na aktuálny týždeň Regionálny úrad verejného zdravotníctva v Trnave neodporučil otvoriť školy v plnom rozsahu. Prezenčná výučba tam od pondelka (15. marca) začala iba pre štvrtinu žiakov základných škôl a tretinu škôlkárov. Išlo o deti zamestnancov pracujúcich v kritickej infraštruktúre a zamestnancov s nevyhnutným prezenčným výkonom práce – teda tých rodičov, ktorí nemôžu pracovať z domu. „Rovnako sa prezenčná forma výučby týka aj žiakov, ktorým podmienky neumožňujú prístup k dištančnému vzdelávaniu,“ informovalo mesto Hlohovec. V akom rozsahu sa od 22. marca otvoria školy v okrese Piešťany zatiaľ nevieme. Bude to záležať aj na zriaďovateľoch, ktorými sú mestá, obce a cirkev.

Na pohyb v prírode v rámci svojho okresu obyvatelia bordových regiónov nepotrebujú test. Cesty medzi okresmi za účelom pobytu v prírode však ešte nie sú povolené. Vyplýva to z uznesenia vlády, ktoré je platné od 3. marca nad rámec pravidiel COVID automatu. Vláda týmto uznesením zrušila výnimku na vychádzky do prírody mimo okres.

Pre ľudí, ktorí sa doteraz museli každých sedem dní testovať kvôli práci, sa nič nemení. Testy sú v III. stupni varovania aj naďalej platné iba týždeň. Toto opatrenie sa podľa COVID automatu uvoľňuje až v II. stupni varovania, v ktorom testy platia 14 dní. V I. stupni je to 21 dní.

Text: Martin Palkovič Grafika: Ministerstvo zdravotníctva SR

Continue Reading

Aktuality

Ako sa skontaktovať so svojim lekárom?

Published

on

By

Väčšina ambulantných lekárov ordinuje, konzultácie poskytujú aj prostredníctvom telefonických rozhovorov a e-mailových správ.

Úloha ambulantných lekárov a zdravotných sestier v systéme poskytovania zdravotnej starostlivosti je nezastupiteľná. Už vyše roka sa s plným nasadením starajú o svojich pacientov v podmienkach pandémie ochorenia Covid-19. To znamená, že konzultácie poskytujú aj prostredníctvom telefonických rozhovorov alebo cez e-maily. Preto sú, špeciálne tí zo všeobecných ambulancií, v súčasnosti veľmi vyťažení a môže sa stať, že nezareagujú ihneď, pretože telefonujú s iným pacientom. Pre zvýšenie dostupnosti sme ambulanciám s väčším počtom pacientov sme odporučili zriadiť o jednu telefónnu linku viac.

V prípade, že sa ani opakovane nedovoláte alebo nedostanete spätnú väzbu v primeranom čase, môžete sa obrátiť na Odbor zdravotníctva Úradu Trnavského samosprávneho kraja na 0335 559 491 alebo dostupnostlekara@trnava-vuc.sk.

Zdroj a foto: TS TTSK

Continue Reading

Aktuality

Nákup pre ľudí v núdzi môžete spraviť aj tento týždeň

Published

on

By

Trvanlivé potraviny a drogéria už pomohli desiatkam rodín z Piešťan a blízkeho okolia. Ak chcete prispieť, môžete nákup priniesť do vznikajúceho kultúrno-kreatívneho centra Arta. Rozdelenie nákupov zabezpečuje Centrum pomoci človeku Piešťany.

Rok trvajúca pandémia koronavírusu zapríčinila, že mnohí ľudia si po uhradení nákladov na bývanie nemôžu dovoliť nakupovať ani bežné veci. Od začiatku marca im pomáhajú dobrovoľníci, ktorí v centre Arta na Kollárovej ulici vytvorili priestor, kam Piešťanci nosia trvanlivé potraviny a drogériu. Ľuďom, ktorí prišli o prácu alebo im zomrel niekto blízky, čo zhoršilo ich finančnú situáciu, rozdeľuje tieto nákupy Centrum pomoci človeku Piešťany.

Vďaka desiatkam dobrovoľných príspevkov sa podarilo iba počas uplynulého týždňa pomôcť tridsiatim rodinám. Zbierka preto pokračuje aj tento týždeň. Záujemcovia môžu priniesť nákupy do Arty v stredu a v piatok od 16.00 do 18.00 h.


Potraviny: trvanlivé mlieko, detská krupica, cereálie, vločky, musli, cukor, cestoviny, slížiky, múka, ryža, sáčkové polievky, čaj, strukoviny (šošovica, fazuľa, hrach), konzervy (paštéty, rybičky), zemiaky, jablká, kečup, horčica, kakao, müsli, korenie, rasca, majorán, piškóty, keksíky, sladkosti

Drogéria: sprchový šampón, mydlo, pasta, kefky (aj detské), detské plienky (veľkosť 1-4), papierové vreckovky, toaletný papier.

Čističe: jar, prach na pranie, čistič na podlahy, wc čistič


Tento týždeň sme opäť preberali vaše “malé nákupy”. Cez víkend ich odovzdáme Centru pomoci človeku 🙌🏼 a…

Posted by Arta on Friday, March 12, 2021

 

Text: Martin Palkovič

Continue Reading

Reklama

Populárne články