Posledným dielom skladačky Piešťanských Čajok pre nasledujúci ročník súťaží je americká krídelníčka Asia Boyd. 24-ročná rodáčka z Detroitu, ktorá naposledy pôsobila v poľskom Lubline sa už pripojila k družstvu a nastúpi aj v stredajšom prvom prípravnom stretnutí v Šoprone.

Asia Boyd

Asia Boyd

Vedenie piešťanského klubu podpisom zmluvy s americkou krídelníčkou uzavrelo 12-členný káder, s ktorým vstúpi do nasledujúcej sezóny a od angažovania A. Boyd si v Piešťanoch veľa sľubujú. „Asia je hráčka, ktorá nám môže priniesť do hry oživenie a v kľúčových momentoch zobrať na seba zodpovednosť. Ma potrebnú  „drzosť“, nevyhýba sa kontaktu, či už v obrannej alebo útočnej situácii. Myslím, že aj jej povaha a charakter je dobrý, čo je dôležité pre chémiu v družstve,“ povedala na margo najnovšej posily generálna manažérka Čajok Bronislava Borovičková. 185 centimetrov vysoká Asia Boyd prichádza do Piešťan z poľského Lublinu. Predtým si absolvovala anabázy vo francúzskom Tarbes, talianskom celku Battipaglia, či švédskej Luley. Vo svojej rodnej krajine hrala za tím University of Kansas.

Rodáčka z Detroitu, ktorá bude na drese Čajok nosiť netradičné číslo 0 má už za sebou niekoľko tréningov s tímom a prezradila svoje prvotné dojmy z nového pôsobiska i to, prečo si za svoj nový tím vybrala práve Piešťanské Čajky. „Poznám niektoré hráčky, ktoré tu v minulosti pôsobili a dali mi len dobré referencie o klube, hráčkach, realizačnom tíme, či meste. Taktiež viem, aký štýl basketbalu tréner vyznáva a to mi presne sedí. Som rada, že som sa stala Piešťanskou Čajkou, našla som tu výbornú partiu hráčok a verím, že to všetko prenesieme na palubovku,“ uviedla A. Boyd.
Piešťanské Čajky odohrajú v tomto týždni už aj prvé dva prípravné zápasy. Najskôr sa v stredu 30. augusta predstavia o 17:00 hod v Šoprone a v „odvetnom“ stretnutí privítajú viacnásobné maďarské majsterky v sobotu o 18:00 v Diplomat aréne.
Vizitka:
Meno a priezvisko: Asia Boyd
Dátum a miesto narodenia: 31. decembra 1992, Detroit, USA
Národnosť: USA
Výška: 185 cm
Post: Krídlo
Číslo dresu: 0
Predchádzajúce pôsobiská: 2016-2017 Lublin (Poľ.)/Tarbes (Fra.), 2015/2016 Battipaglia (Tal.)/ Luleå (Šve.), 2011-2015 University of Kansas (NCAA, USA)

TS Piešťanské Čajky

About PNky.sk

Redakcia:
Martin Palkovič – zodpovedný redaktor
redakcia@pnky.sk

Inzercia:
inzercia@pnky.sk
Cenník inzercie

Vydavateľ:
HPA, s.r.o .
Bodona 768/48
92101 Piešťany
Slovenská republika
IČO: 47 465 972