Connect with us

Novinky

Basketbal: Reprezentantka Alexandra Hašková sa stala Piešťanskou Čajkou

Published

on

Piešťanské Čajky získali do svojich radov ďalšiu slovenskú reprezentantku. Zo Šamorína do kúpeľného mesta prichádza Alexandra Hašková, ktorá bola v ročníku 2017/2018 treťou najlepšou strelkyňou extraligy.

Alexandra Hašková je odchovankyňou ŠBK Šamorín, kde pôsobila v posledných sezónach. 184 centimetrov vysoká hráčka môže nastupovať na pozícii 4, ale využiteľná je aj na krídle. Aktuálne patrí do širšieho kádra slovenskej basketbalovej reprezentácie žien a v minulosti reprezentovala Slovensko vo všetkých mládežníckych kategóriách. „Sme veľmi radi, že sa nám podarilo angažovať ďalšiu slovenskú reprezentantku. Saša je veľmi ambiciózna a cieľavedomá hráčka a napriek mladému veku aj herne skúsená, keďže v Šamoríne odohrala veľa kvalitných zápasov,“ uviedla na margo novej posily generálna manažérka Čajok Bronislava Borovičková.

Pre 21-ročnú Haškovú pôjde o prvý angažmán mimo materského klubu. Šamorínska odchovankyňa sa už s družstvom Čajok dlhší čas pripravuje a k svojmu novému pôsobisku sa vyjadrila nasledovne: „Možnosť hrať za Piešťanské Čajky vnímam ako novú výzvu a veľmi sa na to teším. Bude to pre mňa veľká zmena, ale myslím, že už bolo na čase vyskúšať niečo nové. Verím, že mi v Piešťanoch pomôžu ešte viac sa basketbalovo posunúť, pretože rozhodne je čo zlepšovať. Veľmi sa teším na nový tím aj na spoluprácu s trénerom Kucsom, s ktorým som už mala tú česť v reprezentácii.“

Advertisement
Hello GPT

Vizitka:
Meno a priezvisko: Alexandra Hašková
Dátum a miesto narodenia: 1. februára 1997 v Bratislave
Národnosť: Slovenská
Výška: 184 centimetrov
Post: pivotka/krídlo
Číslo dresu: 8
Predchádzajúci klub: ŠBK Šamorín

TS Piešťanské Čajky Foto: L. Duračka

Advertisement
Hello GPT
Advertisement
Hello GPT
Pokračovať v čítaní
Advertisement Hello GPT

Populárne články