Basketbal: Prvou posilou Čajok je slovenská reprezentantka Angelika Slamová

Basketbal: Prvou posilou Čajok je slovenská reprezentantka Angelika Slamová

3. júna 2016 Off Od PNky.sk

Piešťanské Čajky hlásia novú posilu, novou akvizíciou dvojnásobných vicemajsteriek Slovenska sa stala 21- ročná slovenská reprezentantka Angelika Slamová, ktorá do Piešťan prichádza zo Šamorína. Druhá najlepšie bodujúca hráčka ženskej basketbalovej extraligy s priemerom 15 bodov na zápas, je tak prvým úlovkom piešťanského celku pred nadchádzajúcou sezónou.

13315550_1372431176104049_5986950268441774397_n

„Sme veľmi radi, že po obojstranne korektných rokovaniach s hráčkou sme dospeli ku dohode a podpísali sme s Angelikou hráčsku zmluvu. Je to hráčka, ktorá prešla viacerými mládežníckymi reprezentačnými výbermi a je členkou aj seniorského kádra. Pre mňa osobne tento prestup zostane dlho v pamäti, nakoľko bol prvý v mojej novej funkcii,“ uviedla generálna manažérka Piešťanských Čajok Bronislava Borovičková.

S novou posilou je spokojný aj tréner Čajok Martin Pospíšil, ktorý s Angelikou Slamovou ráta na pozície 2 alebo 1. „Osobne ma veľmi ma teší, že sa nám podarilo dohodnúť s Angelikou. Je to hráčka, ktorá má víťaznú mentalitu a veľký potenciál napredovania, ktorý budeme tvrdou prácou rozvíjať. Vekovo je mladá hráčka, prvýkrát v kariére ochutná náročnosť Európskeho pohára FIBA, čo bude pre ňu obrovská výzva ukázať svoje schopnosti v náročných podmienkach,“ dodal kouč piešťanského celku.

-Text a foto: Piešťanské Čajky-