Piešťanské Čajky angažovali rozohrávačku zo zámoria, novou posilou dvojnásobných vicemajsteriek Slovenska sa stala Američanka Tiffany Brown, ktorá naposledy pôsobila v švédskom Sallene. Skúsená 29-ročná rozohrávačka je po Britke Chantelle Handy druhou zahraničnou akvizíciou celku z kúpeľného mesta.

165 centimetrov vysoká rozohrávačka pôsobila v USA na univerzite Georgia Southern University, neskôr odohrala štyri a pol sezóny v Rumunsku a ročné pôsobenia si vyskúšala v Poľsku, či naposledy vo Švédsku. „Piešťanské Čajky som sledovala už minulý rok, pretože tam hrali moje dva kamarátky Nadia Parker a Monica Engelman. Pred novou sezónou som plná očakávaní a som odhodlaná pomôcť tímu k úspechom. Veľmi sa na sezónu v Čajkách teším,“ povedala po podpise zmluvy Tiffany Brown, ktorá bude nastupovať v drese s číslom 10.

Od novej zámorskej posily si v piešťanskom tíme veľa sľubujú a skúsená Američanka by mala patriť k líderkám tímu v nasledujúcej sezóne. „Post strednej rozohrávačky, si myslím, že je najkľúčovejší post v družstve. Či už z hľadiska k trénerovi alebo aj k samotným spoluhráčkam. Tiffany je hračka, ktorá už ma dostatok skúseností a pevne verím, že bude určitou nápomocnou rukou trénerovi na ihrisku v prospech vyššej kvality a výkonnosti celého družstva,“ povedala na margo novej posily generálna manažérka Bronislava Borovičková, v minulosti sama výborná rozohrávačka.

Na Tiffany Brown sa bude spoliehať najmä tréner Piešťanských Čajok Martin Pospíšil, ktorý o novej posile Čajok povedal nasledovné. „Tiffany je hráčka, ktorá by nám mala pomôcť kontrolovať hru a efektívnym spôsobom zapojiť do hry všetky spoluhráčky. Nemá za sebou veľké skúsenosti z Európskeho pohára FIBA. My ale veríme, že u nás naplno ukáže svoj potenciál a prinesie do nášho konceptu kvalitu na rozohrávačskom poste, ktorú si od nej sľubujeme.“

Vizitka:
Meno a priezvisko: Tiffany Brown
Dátum a miesto narodenia: 26. augusta 1986, Cartersville, USA
Národnosť: USA
Výška: 165 cm
Post: rozohrávačka
Posledné pôsobisko: Sallen Basket, Švédsko
Číslo: 10

-lt/Piešťanské Čajky/Foto: facebook Tiffany Brown-

About PNky.sk

Redakcia:
Martin Palkovič – zodpovedný redaktor
redakcia@pnky.sk

Inzercia:
inzercia@pnky.sk
Cenník inzercie

Vydavateľ:
HPA, s.r.o .
Bodona 768/48
92101 Piešťany
Slovenská republika
IČO: 47 465 972