Connect with us

Novinky

Basketbal: Mladšie žiačky Piešťanských Čajočiek na MS štvrté, tento víkend zabojujú ďalšie družstvá

Published

on

Ako prvé absolvovali Majstrovstvá Slovenska v prvý júnový víkend v Poprade Piešťanské Čajočky – mladšie žiačky, keď obsadili pekné 4.miesto. Ďalšie dievčatá z Basketbalového klubu mládeže Piešťany majú záver sezóny ešte len pred sebou, Piešťanské Čajočky – staršie minižiačky cestujú na MSR do Ružomberka a Piešťanské Čajočky – žiačky cestujú na MSR do Košíc. Obe družstvá odohrajú na svojich MSR po 5 zápasov.

Zľava stoja: tréner Dušan Burdej, Patrícia Bitarovská, Zoja Mlynáriková, Olívia Janigová, Emma Havrikanič, Nella Flímelová, Viktória Boháčová, Nina Ilenčiaková, asistent trénera Peter Sedláček Zľava klačia: Marianna Bučková, Alexandra Křenová, Kristína Dzurová, Tamara Kusendová, Ažbeta Danišková, Lenka Dobrovolná, Aneta Sedláčiková, Simona Sedláčiková

Staršie minižiačky pod vedením trénera p. Dušana Burdeja v dlhodobej súťaži skončili v tabuľke na 2. mieste za Šamorínom a pred Trnavou, keď z 36 zápasov vyhrali 31 a 5 prehrali zo skóre 1823:792. V Ružomberku ich čaká Ružomberok, Trnava, Young Angels Blue Košice, Šamorín, Young Angels Yelow Košice. „Cieľom družstva je odhodlanie dosiahnuť čo najlepšie výsledky a umiestnenie. Je to kategória do 12 rokov, a preto ideme najmä získavať skúsenosti z takéhoto podujatia“ povedal tréner Dušan Burdej. Viac o turnaji na FB a na webe  www.mbkruzomberok.sk.
 

Aj žiačky v dlhodobej súťaži skončili v tabuľke na 2. mieste za Trnavou a pred Sereďou, keď z 24 zápasov vyhrali 15 a 9 prehrali zo skóre 1282:1020. V Košiciach ich čaká Young Angels Yelow Košice, Trnava, Young Angels Blue Košice, Sereď, CBK Košice. „Vôbec nie sme pre tieto MSR favoritom na získanie niektorej z medailí, ale budeme bojovať a skúsime prekvapiť,“ povedal tréner Miloš Drgoň. Informácie o turnaji na FB a na webe  youngangels.sk/sk.

Predný rad zľava: Štrbová Andrea, Školková Alexandra, Macejková Soňa, Orlovská Soňa, Šimončičová Lucia, Benešová Emma, Mikudíková Emília, Gergelyiová Zaira Zadný rad zľava: asistent trénera Málková Diana, Schlosserová Ema, Kubalová Emma, Petrášová Alexandra, Mičutková Ivana, Surmanová Simona, Akay Nina, tréner Drgoň Miloš

TS Piešťanské Čajočky

Aktuality

COVID automat: Okres Piešťany bude bordový. Čo to znamená?

Published

on

By

Epidemiologická situácia v piešťanskom regióne sa počas uplynulých dní zlepšila. Po piatich týždňoch v čiernej farbe bude od pondelka 22. marca zaradený medzi bordové okresy, ktoré sa riadia III. stupňom varovania. Výraznejšie uvoľnenie to však neznamená.

Mapu Slovenska s rozdelením okresov podľa pandemickej situácie platným od pondelka 22. marca zverejnilo ministerstvo zdravotníctva. Čiernych bude 20 okresov, medzi nimi aj Myjava a Nové Mesto nad Váhom. Trnava a Piešťany dostanú bordovú farbu, Hlohovec je v III. stupni varovania už tento týždeň.

Znamená to možnosť otvorenia materských škôl a prvého stupňa základných škôl. To však záleží na odporúčaní regionálneho hygienika. Napríklad v Hlohovci na aktuálny týždeň Regionálny úrad verejného zdravotníctva v Trnave neodporučil otvoriť školy v plnom rozsahu. Prezenčná výučba tam od pondelka (15. marca) začala iba pre štvrtinu žiakov základných škôl a tretinu škôlkárov. Išlo o deti zamestnancov pracujúcich v kritickej infraštruktúre a zamestnancov s nevyhnutným prezenčným výkonom práce – teda tých rodičov, ktorí nemôžu pracovať z domu. „Rovnako sa prezenčná forma výučby týka aj žiakov, ktorým podmienky neumožňujú prístup k dištančnému vzdelávaniu,“ informovalo mesto Hlohovec. V akom rozsahu sa od 22. marca otvoria školy v okrese Piešťany zatiaľ nevieme. Bude to záležať aj na zriaďovateľoch, ktorými sú mestá, obce a cirkev.

Na pohyb v prírode v rámci svojho okresu obyvatelia bordových regiónov nepotrebujú test. Cesty medzi okresmi za účelom pobytu v prírode však ešte nie sú povolené. Vyplýva to z uznesenia vlády, ktoré je platné od 3. marca nad rámec pravidiel COVID automatu. Vláda týmto uznesením zrušila výnimku na vychádzky do prírody mimo okres.

Pre ľudí, ktorí sa doteraz museli každých sedem dní testovať kvôli práci, sa nič nemení. Testy sú v III. stupni varovania aj naďalej platné iba týždeň. Toto opatrenie sa podľa COVID automatu uvoľňuje až v II. stupni varovania, v ktorom testy platia 14 dní. V I. stupni je to 21 dní.

Text: Martin Palkovič Grafika: Ministerstvo zdravotníctva SR

Continue Reading

Aktuality

Ako sa skontaktovať so svojim lekárom?

Published

on

By

Väčšina ambulantných lekárov ordinuje, konzultácie poskytujú aj prostredníctvom telefonických rozhovorov a e-mailových správ.

Úloha ambulantných lekárov a zdravotných sestier v systéme poskytovania zdravotnej starostlivosti je nezastupiteľná. Už vyše roka sa s plným nasadením starajú o svojich pacientov v podmienkach pandémie ochorenia Covid-19. To znamená, že konzultácie poskytujú aj prostredníctvom telefonických rozhovorov alebo cez e-maily. Preto sú, špeciálne tí zo všeobecných ambulancií, v súčasnosti veľmi vyťažení a môže sa stať, že nezareagujú ihneď, pretože telefonujú s iným pacientom. Pre zvýšenie dostupnosti sme ambulanciám s väčším počtom pacientov sme odporučili zriadiť o jednu telefónnu linku viac.

V prípade, že sa ani opakovane nedovoláte alebo nedostanete spätnú väzbu v primeranom čase, môžete sa obrátiť na Odbor zdravotníctva Úradu Trnavského samosprávneho kraja na 0335 559 491 alebo dostupnostlekara@trnava-vuc.sk.

Zdroj a foto: TS TTSK

Continue Reading

Aktuality

Nákup pre ľudí v núdzi môžete spraviť aj tento týždeň

Published

on

By

Trvanlivé potraviny a drogéria už pomohli desiatkam rodín z Piešťan a blízkeho okolia. Ak chcete prispieť, môžete nákup priniesť do vznikajúceho kultúrno-kreatívneho centra Arta. Rozdelenie nákupov zabezpečuje Centrum pomoci človeku Piešťany.

Rok trvajúca pandémia koronavírusu zapríčinila, že mnohí ľudia si po uhradení nákladov na bývanie nemôžu dovoliť nakupovať ani bežné veci. Od začiatku marca im pomáhajú dobrovoľníci, ktorí v centre Arta na Kollárovej ulici vytvorili priestor, kam Piešťanci nosia trvanlivé potraviny a drogériu. Ľuďom, ktorí prišli o prácu alebo im zomrel niekto blízky, čo zhoršilo ich finančnú situáciu, rozdeľuje tieto nákupy Centrum pomoci človeku Piešťany.

Vďaka desiatkam dobrovoľných príspevkov sa podarilo iba počas uplynulého týždňa pomôcť tridsiatim rodinám. Zbierka preto pokračuje aj tento týždeň. Záujemcovia môžu priniesť nákupy do Arty v stredu a v piatok od 16.00 do 18.00 h.


Potraviny: trvanlivé mlieko, detská krupica, cereálie, vločky, musli, cukor, cestoviny, slížiky, múka, ryža, sáčkové polievky, čaj, strukoviny (šošovica, fazuľa, hrach), konzervy (paštéty, rybičky), zemiaky, jablká, kečup, horčica, kakao, müsli, korenie, rasca, majorán, piškóty, keksíky, sladkosti

Drogéria: sprchový šampón, mydlo, pasta, kefky (aj detské), detské plienky (veľkosť 1-4), papierové vreckovky, toaletný papier.

Čističe: jar, prach na pranie, čistič na podlahy, wc čistič


Tento týždeň sme opäť preberali vaše “malé nákupy”. Cez víkend ich odovzdáme Centru pomoci človeku 🙌🏼 a…

Posted by Arta on Friday, March 12, 2021

 

Text: Martin Palkovič

Continue Reading

Reklama

Populárne články