Connect with us

Novinky

Basketbal: Mladšie žiačky bronzové na Majstrovstvách Slovenska

Published

on

Mladšie žiačky Basketbalového klubu mládeže Piešťany – Piešťanské Čajočky – sa počas uplynulého víkendu predstavili v Košiciach na finálovom turnaji Majstrovstiev Slovenska. Hoci sa pre mladé Piešťanky turnaj nezačal dobre a úvodné dva zápasy prehrali, dokázali sa zomknúť a napokon vybojovali bronzové medaily.

Dobroslav Lupták, tréner Piešťanských Čajočiek: „Piatkový vstup do turnaja sme mali veľmi neúspešný. Prehrali sme s Banskou Bystricou aj s Young Angels Košice. Vedeli sme, že ak chceme obhájiť tretie miesto z predošlých dvoch sezón, tak už si nemôžeme dovoliť prehru. V sobotu sa nám podarilo zdolať Poprad a následne Trnavu. V celom tíme začala kvitnúť nádej z vidiny zisku medaily. Taktiež nám bolo ťažko pri pomyslení, že nedeľný zápas budeme hrať proti minuloročnému vicemajstrovi CBK Košice. Obe družstvá od začiatku zápasu pociťovali veľkú zodpovednosť, no nakoniec sme zápas vybojovali v náš prospech. Ako tréner som pyšný na svoje zverenkyne, na ich tvrdú prácu počas celej sezóny. Naše výkony aj na majstrovstvách rástli zo dňa na deň.“

V drese Piešťanských Čajočiek získali bronzové medaily: Ivana Mičutková, Emma Zuzana Havrikanič, Ema Schlosserová, Katarína Halmová, Karolína Boriková, Viktoria Rossler, Soňa Macejková, Lucia Šimončičová, Nina Akay, Emma Kubalová, Nina Gavláková, Megdaléna Valová, Soňa Orlovská, Alexandra Školková.

Výsledky:

BK ŠKP 08 Banská Bystrica – Piešťanské Čajočky 74:47 (8:22, 33:31, 45:43)

Najviac bodov Piešťan: Gavláková 14, Akay, Valová a Schlosserová po 7

YOUNG ANGELS „2004“ Košice – Piešťanské Čajočky 74:36 (25:13, 35:19, 53:29)

Najviac bodov Piešťan: Rössler 11, Schlosserová 10, Gavláková 8

Piešťanské Čajočky – BAM Poprad 37:35 (10:8, 13:16, 25:25)

Najviac bodov Piešťan: Valová 11, Gavláková a Akay po 10

BK AŠK Slávia Trnava – Piešťanské Čajočky 40:48 (3:11, 20:23, 28:36)

Najviac bodov Piešťan: Schlosserová 15, Akay 12, Gavláková 11

Piešťanské Čajočky – CBK Minibuseuropa Ťahanovce 39:33 (7:12, 18:18, 26:21)

Najviac bodov Piešťan: Gavláková 13, Rössler a Valová po 9

Konečné poradie M-SR mladších žiačok 2017:

  1. YOUNG ANGELS „2004“ Košice 246:164 9 bodov
  2. BK ŠKP 08 Banská Bystrica 275:260 8 bodov
  3. Piešťanské Čajočky 207:256 8 bodov
  4. CBK Minibuseuropa Ťahanovce 215:183 8 bodov
  5. BK AŠK Slávia Trnava 197:220 7 bodov
  6. BAM Poprad 180:237 5 bodov

All-Stars tím:

Alexandra Erdélyiová (YOUNG ANGELS „2004“ Košice)

Nina Gavláková (Piešťanské Čajočky)

Ema Nagyová (BK ŠKP 08 Banská Bystrica)

Radoslava Nigutová (CBK Minibuseuropa Ťahanovce)

Andrea Rosová (YOUNG ANGELS „2004“ Košice)

-Basketbalový klub mládeže Piešťany-

Aktuality

COVID automat: Okres Piešťany bude bordový. Čo to znamená?

Published

on

By

Epidemiologická situácia v piešťanskom regióne sa počas uplynulých dní zlepšila. Po piatich týždňoch v čiernej farbe bude od pondelka 22. marca zaradený medzi bordové okresy, ktoré sa riadia III. stupňom varovania. Výraznejšie uvoľnenie to však neznamená.

Mapu Slovenska s rozdelením okresov podľa pandemickej situácie platným od pondelka 22. marca zverejnilo ministerstvo zdravotníctva. Čiernych bude 20 okresov, medzi nimi aj Myjava a Nové Mesto nad Váhom. Trnava a Piešťany dostanú bordovú farbu, Hlohovec je v III. stupni varovania už tento týždeň.

Znamená to možnosť otvorenia materských škôl a prvého stupňa základných škôl. To však záleží na odporúčaní regionálneho hygienika. Napríklad v Hlohovci na aktuálny týždeň Regionálny úrad verejného zdravotníctva v Trnave neodporučil otvoriť školy v plnom rozsahu. Prezenčná výučba tam od pondelka (15. marca) začala iba pre štvrtinu žiakov základných škôl a tretinu škôlkárov. Išlo o deti zamestnancov pracujúcich v kritickej infraštruktúre a zamestnancov s nevyhnutným prezenčným výkonom práce – teda tých rodičov, ktorí nemôžu pracovať z domu. „Rovnako sa prezenčná forma výučby týka aj žiakov, ktorým podmienky neumožňujú prístup k dištančnému vzdelávaniu,“ informovalo mesto Hlohovec. V akom rozsahu sa od 22. marca otvoria školy v okrese Piešťany zatiaľ nevieme. Bude to záležať aj na zriaďovateľoch, ktorými sú mestá, obce a cirkev.

Na pohyb v prírode v rámci svojho okresu obyvatelia bordových regiónov nepotrebujú test. Cesty medzi okresmi za účelom pobytu v prírode však ešte nie sú povolené. Vyplýva to z uznesenia vlády, ktoré je platné od 3. marca nad rámec pravidiel COVID automatu. Vláda týmto uznesením zrušila výnimku na vychádzky do prírody mimo okres.

Pre ľudí, ktorí sa doteraz museli každých sedem dní testovať kvôli práci, sa nič nemení. Testy sú v III. stupni varovania aj naďalej platné iba týždeň. Toto opatrenie sa podľa COVID automatu uvoľňuje až v II. stupni varovania, v ktorom testy platia 14 dní. V I. stupni je to 21 dní.

Text: Martin Palkovič Grafika: Ministerstvo zdravotníctva SR

Continue Reading

Aktuality

Ako sa skontaktovať so svojim lekárom?

Published

on

By

Väčšina ambulantných lekárov ordinuje, konzultácie poskytujú aj prostredníctvom telefonických rozhovorov a e-mailových správ.

Úloha ambulantných lekárov a zdravotných sestier v systéme poskytovania zdravotnej starostlivosti je nezastupiteľná. Už vyše roka sa s plným nasadením starajú o svojich pacientov v podmienkach pandémie ochorenia Covid-19. To znamená, že konzultácie poskytujú aj prostredníctvom telefonických rozhovorov alebo cez e-maily. Preto sú, špeciálne tí zo všeobecných ambulancií, v súčasnosti veľmi vyťažení a môže sa stať, že nezareagujú ihneď, pretože telefonujú s iným pacientom. Pre zvýšenie dostupnosti sme ambulanciám s väčším počtom pacientov sme odporučili zriadiť o jednu telefónnu linku viac.

V prípade, že sa ani opakovane nedovoláte alebo nedostanete spätnú väzbu v primeranom čase, môžete sa obrátiť na Odbor zdravotníctva Úradu Trnavského samosprávneho kraja na 0335 559 491 alebo dostupnostlekara@trnava-vuc.sk.

Zdroj a foto: TS TTSK

Continue Reading

Aktuality

Nákup pre ľudí v núdzi môžete spraviť aj tento týždeň

Published

on

By

Trvanlivé potraviny a drogéria už pomohli desiatkam rodín z Piešťan a blízkeho okolia. Ak chcete prispieť, môžete nákup priniesť do vznikajúceho kultúrno-kreatívneho centra Arta. Rozdelenie nákupov zabezpečuje Centrum pomoci človeku Piešťany.

Rok trvajúca pandémia koronavírusu zapríčinila, že mnohí ľudia si po uhradení nákladov na bývanie nemôžu dovoliť nakupovať ani bežné veci. Od začiatku marca im pomáhajú dobrovoľníci, ktorí v centre Arta na Kollárovej ulici vytvorili priestor, kam Piešťanci nosia trvanlivé potraviny a drogériu. Ľuďom, ktorí prišli o prácu alebo im zomrel niekto blízky, čo zhoršilo ich finančnú situáciu, rozdeľuje tieto nákupy Centrum pomoci človeku Piešťany.

Vďaka desiatkam dobrovoľných príspevkov sa podarilo iba počas uplynulého týždňa pomôcť tridsiatim rodinám. Zbierka preto pokračuje aj tento týždeň. Záujemcovia môžu priniesť nákupy do Arty v stredu a v piatok od 16.00 do 18.00 h.


Potraviny: trvanlivé mlieko, detská krupica, cereálie, vločky, musli, cukor, cestoviny, slížiky, múka, ryža, sáčkové polievky, čaj, strukoviny (šošovica, fazuľa, hrach), konzervy (paštéty, rybičky), zemiaky, jablká, kečup, horčica, kakao, müsli, korenie, rasca, majorán, piškóty, keksíky, sladkosti

Drogéria: sprchový šampón, mydlo, pasta, kefky (aj detské), detské plienky (veľkosť 1-4), papierové vreckovky, toaletný papier.

Čističe: jar, prach na pranie, čistič na podlahy, wc čistič


Tento týždeň sme opäť preberali vaše “malé nákupy”. Cez víkend ich odovzdáme Centru pomoci človeku 🙌🏼 a…

Posted by Arta on Friday, March 12, 2021

 

Text: Martin Palkovič

Continue Reading

Reklama

Populárne články