Connect with us

Novinky

Basketbal: „Je to pre mňa veľká výzva,“ vraví nová generálna manažérka Čajok Bronislava Borovičková

Published

on

Pred pár týždňami sa v realizačnom tíme Piešťanských Čajok udiali niektoré zmeny. Novou generálnou manažérkou klubu sa stala Bronislava Borovičková, ktorá v minulosti pôsobila pri tíme ako asistentka trénera. Staronová tvár v piešťanskom tíme sa svojej novej funkcie chopila s veľkým elánom a v rozhovore pred začiatkom letnej prípravy prezradila niektoré novinky.

13178698_1352093428137824_7032276481863347262_n

Ako vznikla po niečo vyše roku opätovná spolupráca s Piešťanskými Čajkami?

Je pravda, že po odchode na materskú dovolenku som fyzicky odišla z Piešťan, ale v podstate som nikdy neodišla. Bola som za to obdobie v neustálom kontakte, či už s hráčkami alebo trénerom. Keď mi to bolo časovo umožnené, sledovala som aj ich zápasy.

V minulosti ste tu pôsobila ako asistentka trénera, teraz budete generálnou manažérkou. Čo všetko bude Vaša nová práca obnášať?

Je to úplne iná náplň prace, aj keď si myslím, že je veľmi dobre, keď na takomto poste je človek, ktorý ma k basketbalu blízko a rozumie sa mu. Pochopiteľne musí mat popritom aj manažérske schopnosti. V prvom rade ma čaká na začiatok to najdôležitejšie a to skladanie družstva pre nadchádzajúcu sezónu, ďalej vytváranie vízie družstva do budúcnosti, chémie vo vnútri tímu, čo je to najpodstatnejšie pre úspech či už klubu alebo akejkoľvek fungujúcej firmy.

V podobnej pozícii budete pôsobiť prvýkrát. Ako si veríte na tento post?

Áno je pravda, že je to pre mňa niečo nové, ale zároveň veľká výzva. Čas ukáže, že či je to funkcia šitá na mňa, ale zatiaľ sa v nej cítim, ako ryba vo vode.

Máte za sebou dlhoročnú úspešnú hráčsku kariéru, počas ktorej ste nadobudla množstvo kontaktov a skúseností. Bude to pri Vašej novej práci veľkou výhodou?

Samozrejme, pôsobila som vo viacerých kluboch na vysokej úrovni, či už USK Praha, Šopron alebo Győr, ktoré sú kluby hrajúce európske súťaže. Beriem to tak, že je to iba môj bonus, ktorý si prinášam so sebou. V každom klube bolo niečo super a niečo čo moc nefungovalo, tak môžem porovnávať, vylepšovať a vyhýbať sa nedostatkom.

Čo by ste chceli z pozície generálnej manažérky priniesť do tímu Piešťanských Čajok?

Tak ako som spomenula, pôsobila som vo viacerých špičkových kluboch, mám za sebou účasť na štyroch majstrovstvách Európy a počas pôsobenia Natálii Hejkovej, pri ženskej reprezentácii som bola v pozícii manažérky družstva, keďže som sa zranila ako hráčka. Je úplne logické, že by som chcela preniesť všetky svoje skúsenosti a pohľady na fungovanie tímu, ako takého aj do Piešťan. Sú tu na to všetky predpoklady, stabilne ekonomické zázemie a vlastná hala. Na tomto sa dá budovať športový život klubu na vysokej úrovni. Samozrejme chce to čas a trpezlivosť. Postupné kroky v športovej oblasti, ako aj práca s fanúšikmi a spolupráca s mestom. Chcem sa pokúsiť o to čo k podstate športu patrí. Prinášať ľuďom radosť z hry, prenášať pozitívnu energiu na celé okolie a zapáliť pre úspech čo najviac priaznivcov.

13087581_1341353675878466_1829373956809768456_n

Hoci oficiálne nastupujete do novej pozície od 1. júna, neoficiálne ste už začali pracovať prakticky pred mesiacom. Hlavnou úlohou je teraz vyskladať káder pre budúcu sezónu. Môžete prezradiť, ako sa vyvíjajú rokovania s hráčkami?

Pracujeme na tom už veľmi intenzívne. Denne absolvujem rokovania s hráčkami s trénermi, ako aj s prezidentom klubu. O všetkých výsledkoch budeme včas verejnosť informovať. Dievčatá v týchto dňoch absolvujú rôzne testovania a vyšetrenia a od pondelka sa začína prvá časť letnej prípravy, kedy predstavíme prvé mená, ktoré do nej nastúpia.

Keďže ste v minulosti robili asistentku trénerovi Martinovi Pospíšilovi, budete mu a jeho asistentovi Richardovi Kucsovi aj teraz nápomocná pri basketbalových veciach?

Samozrejme, keď bude chcieť radu, určite mu poviem svoj názor. Aj počas predchádzajúcich sezón sme komunikovali veľmi veľa, či už keď bolo ťažšie alebo lepšie a potreboval počuť aj iný názor, možno ten ženský.

Váš predchodca Miloš Drgoň odviedol tie roky pri Čajkách veľmi dobrú prácu. Bude ťažké na to nadviazať?

V prvom rade Milošovi Drgoňovi patri veľká vďaka, za to čo pomohol vybudovať v Piešťanoch a kam priviedol piešťanský basketbal. Klub, ktorý reprezentuje mesto nielen na domácej scéne, ale robí dobru reklamu už aj v Európe. Dokázal priniesť a zanietiť do klubu pána Miroslava Nerada. Za jeho pomoci klub funguje na vysokej profesionálnej úrovni. Keď sa toto všetko spojí s ambicióznymi trénermi i realizačným tímom, ponúka to hráčkam veľmi dobre podmienky na ich hráčsky rozvoj a to fakt môžem porovnať na základe mojich skúsenosti. Takže určite chceme v tomto pokračovať a možno priniesť niečo nové, posúvať klub vyššie a vyššie a starať sa o značku Piešťanské Čajky ako takú.

-Zdroj a foto: Piešťanské Čajky-

Aktuality

COVID automat: Okres Piešťany bude bordový. Čo to znamená?

Published

on

By

Epidemiologická situácia v piešťanskom regióne sa počas uplynulých dní zlepšila. Po piatich týždňoch v čiernej farbe bude od pondelka 22. marca zaradený medzi bordové okresy, ktoré sa riadia III. stupňom varovania. Výraznejšie uvoľnenie to však neznamená.

Mapu Slovenska s rozdelením okresov podľa pandemickej situácie platným od pondelka 22. marca zverejnilo ministerstvo zdravotníctva. Čiernych bude 20 okresov, medzi nimi aj Myjava a Nové Mesto nad Váhom. Trnava a Piešťany dostanú bordovú farbu, Hlohovec je v III. stupni varovania už tento týždeň.

Znamená to možnosť otvorenia materských škôl a prvého stupňa základných škôl. To však záleží na odporúčaní regionálneho hygienika. Napríklad v Hlohovci na aktuálny týždeň Regionálny úrad verejného zdravotníctva v Trnave neodporučil otvoriť školy v plnom rozsahu. Prezenčná výučba tam od pondelka (15. marca) začala iba pre štvrtinu žiakov základných škôl a tretinu škôlkárov. Išlo o deti zamestnancov pracujúcich v kritickej infraštruktúre a zamestnancov s nevyhnutným prezenčným výkonom práce – teda tých rodičov, ktorí nemôžu pracovať z domu. „Rovnako sa prezenčná forma výučby týka aj žiakov, ktorým podmienky neumožňujú prístup k dištančnému vzdelávaniu,“ informovalo mesto Hlohovec. V akom rozsahu sa od 22. marca otvoria školy v okrese Piešťany zatiaľ nevieme. Bude to záležať aj na zriaďovateľoch, ktorými sú mestá, obce a cirkev.

Na pohyb v prírode v rámci svojho okresu obyvatelia bordových regiónov nepotrebujú test. Cesty medzi okresmi za účelom pobytu v prírode však ešte nie sú povolené. Vyplýva to z uznesenia vlády, ktoré je platné od 3. marca nad rámec pravidiel COVID automatu. Vláda týmto uznesením zrušila výnimku na vychádzky do prírody mimo okres.

Pre ľudí, ktorí sa doteraz museli každých sedem dní testovať kvôli práci, sa nič nemení. Testy sú v III. stupni varovania aj naďalej platné iba týždeň. Toto opatrenie sa podľa COVID automatu uvoľňuje až v II. stupni varovania, v ktorom testy platia 14 dní. V I. stupni je to 21 dní.

Text: Martin Palkovič Grafika: Ministerstvo zdravotníctva SR

Continue Reading

Aktuality

Ako sa skontaktovať so svojim lekárom?

Published

on

By

Väčšina ambulantných lekárov ordinuje, konzultácie poskytujú aj prostredníctvom telefonických rozhovorov a e-mailových správ.

Úloha ambulantných lekárov a zdravotných sestier v systéme poskytovania zdravotnej starostlivosti je nezastupiteľná. Už vyše roka sa s plným nasadením starajú o svojich pacientov v podmienkach pandémie ochorenia Covid-19. To znamená, že konzultácie poskytujú aj prostredníctvom telefonických rozhovorov alebo cez e-maily. Preto sú, špeciálne tí zo všeobecných ambulancií, v súčasnosti veľmi vyťažení a môže sa stať, že nezareagujú ihneď, pretože telefonujú s iným pacientom. Pre zvýšenie dostupnosti sme ambulanciám s väčším počtom pacientov sme odporučili zriadiť o jednu telefónnu linku viac.

V prípade, že sa ani opakovane nedovoláte alebo nedostanete spätnú väzbu v primeranom čase, môžete sa obrátiť na Odbor zdravotníctva Úradu Trnavského samosprávneho kraja na 0335 559 491 alebo dostupnostlekara@trnava-vuc.sk.

Zdroj a foto: TS TTSK

Continue Reading

Aktuality

Nákup pre ľudí v núdzi môžete spraviť aj tento týždeň

Published

on

By

Trvanlivé potraviny a drogéria už pomohli desiatkam rodín z Piešťan a blízkeho okolia. Ak chcete prispieť, môžete nákup priniesť do vznikajúceho kultúrno-kreatívneho centra Arta. Rozdelenie nákupov zabezpečuje Centrum pomoci človeku Piešťany.

Rok trvajúca pandémia koronavírusu zapríčinila, že mnohí ľudia si po uhradení nákladov na bývanie nemôžu dovoliť nakupovať ani bežné veci. Od začiatku marca im pomáhajú dobrovoľníci, ktorí v centre Arta na Kollárovej ulici vytvorili priestor, kam Piešťanci nosia trvanlivé potraviny a drogériu. Ľuďom, ktorí prišli o prácu alebo im zomrel niekto blízky, čo zhoršilo ich finančnú situáciu, rozdeľuje tieto nákupy Centrum pomoci človeku Piešťany.

Vďaka desiatkam dobrovoľných príspevkov sa podarilo iba počas uplynulého týždňa pomôcť tridsiatim rodinám. Zbierka preto pokračuje aj tento týždeň. Záujemcovia môžu priniesť nákupy do Arty v stredu a v piatok od 16.00 do 18.00 h.


Potraviny: trvanlivé mlieko, detská krupica, cereálie, vločky, musli, cukor, cestoviny, slížiky, múka, ryža, sáčkové polievky, čaj, strukoviny (šošovica, fazuľa, hrach), konzervy (paštéty, rybičky), zemiaky, jablká, kečup, horčica, kakao, müsli, korenie, rasca, majorán, piškóty, keksíky, sladkosti

Drogéria: sprchový šampón, mydlo, pasta, kefky (aj detské), detské plienky (veľkosť 1-4), papierové vreckovky, toaletný papier.

Čističe: jar, prach na pranie, čistič na podlahy, wc čistič


Tento týždeň sme opäť preberali vaše “malé nákupy”. Cez víkend ich odovzdáme Centru pomoci človeku 🙌🏼 a…

Posted by Arta on Friday, March 12, 2021

 

Text: Martin Palkovič

Continue Reading

Reklama

Populárne články