Connect with us

Novinky

Basketbal: Ďalšia stovka pokorená, proti Ostrave žiarila 17-ročná Rebeka Mikulášiková

Published

on

Piešťanské Čajky uspeli aj vo svojom treťom zápase B-skupiny Central Europe Women League, keď na domácej palubovke Diplomat arény zdolali české extraligistky SBŠ Ostrava vysoko 106:64. Čajky tak druhýkrát v stredoeurópskej súťaži pokorili stobodovú hranicu a naďalej sú stopercentné.

cajky_ostrava_7

Čajky mali slabší vstup do stretnutia a hostky toho využili, keď po piatich minútach viedli 14:10. Po oddychovom čase začali Čajky hrať svoju hru a po dvoch trojkách Oroszovej a Dudášovej sa dostali do tempa. Následné chyby v rozohrávke Ostravy využívali v rýchle protiútoky, ktoré premieňali zásluhou Slamovej, či Brownovej. Do konca prvého polčasu si už Piešťanky vybudovali dostatočný náskok, trojbodová streľba sa darila Dudášovej, Brown, Handy, či Mikulášikovej. Využívali aj nedôraznú obranu Ostravy pod košom, čím si vypracovali náskok 54:30. Čajky hrali v prvom dejstve disciplinovane a nazbierali len jeden faul.

V druhej časti už v pohode hrajúce Čajky navršovali svoj náskok a na rozdiel 30 bodov 74:44 upravila tri minúty pred koncom tretej časti Mikulášiková. Tá si začala ešte viac veriť a najmä v poslednej štvrtine predviedla výborný výkon, keď sa presadzovala pod košom, no predviedla aj dva premenené trojkové pokusy, čím celkovo prispela ku konečnému víťazstvu 28 bodmi, tromi trojkami a 10 doskokmi. Čajky nedali Ostrave prakticky žiadnu šancu a tretíkrát v sezóne pokorili stobodovú hranicu, keď zvíťazili 106:64 a v CEWL zatiaľ vyhrali všetky tri stretnutia.cajky_ostrava_26

Posledný domáci zápas v roku 2016 odohrajú Čajky už túto sobotu, keď v Diplomat aréne privítajú ŠBK Šamorín.

Piešťanské Čajky – SBŠ Ostrava 106:64 (26:20, 54:30, 79:48)

Piešťanské Čajky: Oliver 19, Brown 15 (12 asistencí), Dudášová 13 (3 trojky), Oroszová 11, Slamová 10 (Mikulášiková 28 (3 trojky, 10 doskokov), Horvátová 2, Handy 5, Balážová 3). Tréner: M. Pospíšil.

SBŠ Ostrava: Canty 19, Kopecká 9, Kubíčková 8, Butts 9, Scott 10 (Smutná 5, Rašková, Pavlicová 2, Muntágová , Milotová 2). Tréner: Tibor Jány.

TH: 24/18 – 8/6. Fauly: 7 – 14. Trojky: 10 – 4. Divákov: 250. Rozhodovali: M. Turčin, M. Donovalová, R. Sirocký. Štvrtiny: 26:20,28:10, 25:18, 27:16.

Martin Pospíšil, tréner Čajok: Sme radi za výsledok, ktorý sme dnes dosiahli. Musíme sa ale vyvarovať nedostatku koncentrácie v určitých úsekoch zápasu, čo nás v lepších zápasoch môže stáť výsledok.

-Piešťanské Čajky/Foto: Laco Ďuračka-

Aktuality

COVID automat: Okres Piešťany bude bordový. Čo to znamená?

Published

on

By

Epidemiologická situácia v piešťanskom regióne sa počas uplynulých dní zlepšila. Po piatich týždňoch v čiernej farbe bude od pondelka 22. marca zaradený medzi bordové okresy, ktoré sa riadia III. stupňom varovania. Výraznejšie uvoľnenie to však neznamená.

Mapu Slovenska s rozdelením okresov podľa pandemickej situácie platným od pondelka 22. marca zverejnilo ministerstvo zdravotníctva. Čiernych bude 20 okresov, medzi nimi aj Myjava a Nové Mesto nad Váhom. Trnava a Piešťany dostanú bordovú farbu, Hlohovec je v III. stupni varovania už tento týždeň.

Znamená to možnosť otvorenia materských škôl a prvého stupňa základných škôl. To však záleží na odporúčaní regionálneho hygienika. Napríklad v Hlohovci na aktuálny týždeň Regionálny úrad verejného zdravotníctva v Trnave neodporučil otvoriť školy v plnom rozsahu. Prezenčná výučba tam od pondelka (15. marca) začala iba pre štvrtinu žiakov základných škôl a tretinu škôlkárov. Išlo o deti zamestnancov pracujúcich v kritickej infraštruktúre a zamestnancov s nevyhnutným prezenčným výkonom práce – teda tých rodičov, ktorí nemôžu pracovať z domu. „Rovnako sa prezenčná forma výučby týka aj žiakov, ktorým podmienky neumožňujú prístup k dištančnému vzdelávaniu,“ informovalo mesto Hlohovec. V akom rozsahu sa od 22. marca otvoria školy v okrese Piešťany zatiaľ nevieme. Bude to záležať aj na zriaďovateľoch, ktorými sú mestá, obce a cirkev.

Na pohyb v prírode v rámci svojho okresu obyvatelia bordových regiónov nepotrebujú test. Cesty medzi okresmi za účelom pobytu v prírode však ešte nie sú povolené. Vyplýva to z uznesenia vlády, ktoré je platné od 3. marca nad rámec pravidiel COVID automatu. Vláda týmto uznesením zrušila výnimku na vychádzky do prírody mimo okres.

Pre ľudí, ktorí sa doteraz museli každých sedem dní testovať kvôli práci, sa nič nemení. Testy sú v III. stupni varovania aj naďalej platné iba týždeň. Toto opatrenie sa podľa COVID automatu uvoľňuje až v II. stupni varovania, v ktorom testy platia 14 dní. V I. stupni je to 21 dní.

Text: Martin Palkovič Grafika: Ministerstvo zdravotníctva SR

Continue Reading

Aktuality

Ako sa skontaktovať so svojim lekárom?

Published

on

By

Väčšina ambulantných lekárov ordinuje, konzultácie poskytujú aj prostredníctvom telefonických rozhovorov a e-mailových správ.

Úloha ambulantných lekárov a zdravotných sestier v systéme poskytovania zdravotnej starostlivosti je nezastupiteľná. Už vyše roka sa s plným nasadením starajú o svojich pacientov v podmienkach pandémie ochorenia Covid-19. To znamená, že konzultácie poskytujú aj prostredníctvom telefonických rozhovorov alebo cez e-maily. Preto sú, špeciálne tí zo všeobecných ambulancií, v súčasnosti veľmi vyťažení a môže sa stať, že nezareagujú ihneď, pretože telefonujú s iným pacientom. Pre zvýšenie dostupnosti sme ambulanciám s väčším počtom pacientov sme odporučili zriadiť o jednu telefónnu linku viac.

V prípade, že sa ani opakovane nedovoláte alebo nedostanete spätnú väzbu v primeranom čase, môžete sa obrátiť na Odbor zdravotníctva Úradu Trnavského samosprávneho kraja na 0335 559 491 alebo dostupnostlekara@trnava-vuc.sk.

Zdroj a foto: TS TTSK

Continue Reading

Aktuality

Nákup pre ľudí v núdzi môžete spraviť aj tento týždeň

Published

on

By

Trvanlivé potraviny a drogéria už pomohli desiatkam rodín z Piešťan a blízkeho okolia. Ak chcete prispieť, môžete nákup priniesť do vznikajúceho kultúrno-kreatívneho centra Arta. Rozdelenie nákupov zabezpečuje Centrum pomoci človeku Piešťany.

Rok trvajúca pandémia koronavírusu zapríčinila, že mnohí ľudia si po uhradení nákladov na bývanie nemôžu dovoliť nakupovať ani bežné veci. Od začiatku marca im pomáhajú dobrovoľníci, ktorí v centre Arta na Kollárovej ulici vytvorili priestor, kam Piešťanci nosia trvanlivé potraviny a drogériu. Ľuďom, ktorí prišli o prácu alebo im zomrel niekto blízky, čo zhoršilo ich finančnú situáciu, rozdeľuje tieto nákupy Centrum pomoci človeku Piešťany.

Vďaka desiatkam dobrovoľných príspevkov sa podarilo iba počas uplynulého týždňa pomôcť tridsiatim rodinám. Zbierka preto pokračuje aj tento týždeň. Záujemcovia môžu priniesť nákupy do Arty v stredu a v piatok od 16.00 do 18.00 h.


Potraviny: trvanlivé mlieko, detská krupica, cereálie, vločky, musli, cukor, cestoviny, slížiky, múka, ryža, sáčkové polievky, čaj, strukoviny (šošovica, fazuľa, hrach), konzervy (paštéty, rybičky), zemiaky, jablká, kečup, horčica, kakao, müsli, korenie, rasca, majorán, piškóty, keksíky, sladkosti

Drogéria: sprchový šampón, mydlo, pasta, kefky (aj detské), detské plienky (veľkosť 1-4), papierové vreckovky, toaletný papier.

Čističe: jar, prach na pranie, čistič na podlahy, wc čistič


Tento týždeň sme opäť preberali vaše “malé nákupy”. Cez víkend ich odovzdáme Centru pomoci človeku 🙌🏼 a…

Posted by Arta on Friday, March 12, 2021

 

Text: Martin Palkovič

Continue Reading

Reklama

Populárne články