Connect with us

Novinky

Basketbal: Čajky veria, že na ne fanúšikovia nezanevrú, bronz chcú vyhrať pre nich

Published

on

V sérii o bronz so Šamorínom síce Čajky vyhrali prvý duel 79:40, no v druhom zápase na tento výkon nenadviazali a prehrali 55:60. Pred zajtrajším rozhodujúcim duelom odpovedala na niekoľko otázok kapitánka Piešťanských Čajok Lenka Bartáková.

n bPrvý duel série o tretie miesto ste zvládli jednoznačným výsledkom 79:40. Zo začiatku ste však hrali trošku nervózne a v prvom dejstve bol priebeh pomerne vyrovnaný. V druhom ste však už dominovali a s prehľadom ste si vypracovali veľký náskok. Čo sa zmenilo počas polčasovej prestávky?

Nepovedala by som, že sa niečo extra zmenilo. V prvej polovici sme boli trošku nervózne, veľmi sme chceli zápas zvládnuť pred našimi fanúšikmi, ktorí si to zaslúžia za celú sezónu. To nás, ako keby trošku zväzovalo, no som rada že po prestávke sme začali hrať svoju hru a to sa odzrkadlilo aj na konečnom výsledku. Potrebovali sme sa chytiť, čo sa nám v tretej štvrtine podarilo a odvtedy sme už zápas kontrolovali.

V sobotu ste do Šamorína cestovali s jednoznačným cieľom zvíťaziť, čím by ste potvrdili zisk bronzových medailí. Zápas vám absolútne nevyšiel prehrali ste ho 55:60, výkon Čajok zaváňal podcenením súpera…

Nemyslím si, že by sme zápas úplne podcenili. Na začiatku sme však Šamorínu nechali príliš veľa priestoru na ihrisku a oni sa následne veľmi jednoducho presadzovali. My sme sa naopak trápili v útoku i v obrane a potom už bolo rozbehnutý Šamorín ťažké zastaviť. Samozrejme sa na to nemôžeme vyhovárať, prehra ide na naše hlavy a teraz je podstatné aby sme to odčinili v stredu.

Popravde nie je úplne bežné, že prvý zápas vyhráte o 39 bodov a o pár dní na to s rovnakým súperom prehráte o päť. Prezradíte nám z pohľadu hráčky v čom bol v týchto stretnutiach rozdiel?

V prvom zápase sme sa trápili v prvom polčase, ale po prestávke sme pritlačili v obrane a tým sme sa dostávali do rýchlych protiútokov a premieňali sme jednoduché koše. Rozdiel medzi prvým a druhým zápasom bol jednoznačne v agresivite v obrane. V tejto činnosti sme neboli vôbec dôrazné a od toho sa všetko odvíjalo.

Do Šamorína vás v sobotu prišla podporiť aj početná skupina fanúšikov, ktorá vám vytvorila takmer domáce prostredie. Chcete sa im dnes odvďačiť za celú sezónu?

Atmosféra bola skvelá, fanúšikov dorazilo do Šamorína ozaj veľa a o to viac nás mrzí, že sme sa s nimi po zápase nemohli radovať zo zisku bronzových medailí. Verím však, že na nás nezanevrú prídu nás podporiť aj v stredu na rozhodujúci zápas. Spravíme všetko preto, aby sme bronz vyhrali pre nich.

Piešťanské Čajky

Aktuality

COVID automat: Okres Piešťany bude bordový. Čo to znamená?

Published

on

By

Epidemiologická situácia v piešťanskom regióne sa počas uplynulých dní zlepšila. Po piatich týždňoch v čiernej farbe bude od pondelka 22. marca zaradený medzi bordové okresy, ktoré sa riadia III. stupňom varovania. Výraznejšie uvoľnenie to však neznamená.

Mapu Slovenska s rozdelením okresov podľa pandemickej situácie platným od pondelka 22. marca zverejnilo ministerstvo zdravotníctva. Čiernych bude 20 okresov, medzi nimi aj Myjava a Nové Mesto nad Váhom. Trnava a Piešťany dostanú bordovú farbu, Hlohovec je v III. stupni varovania už tento týždeň.

Znamená to možnosť otvorenia materských škôl a prvého stupňa základných škôl. To však záleží na odporúčaní regionálneho hygienika. Napríklad v Hlohovci na aktuálny týždeň Regionálny úrad verejného zdravotníctva v Trnave neodporučil otvoriť školy v plnom rozsahu. Prezenčná výučba tam od pondelka (15. marca) začala iba pre štvrtinu žiakov základných škôl a tretinu škôlkárov. Išlo o deti zamestnancov pracujúcich v kritickej infraštruktúre a zamestnancov s nevyhnutným prezenčným výkonom práce – teda tých rodičov, ktorí nemôžu pracovať z domu. „Rovnako sa prezenčná forma výučby týka aj žiakov, ktorým podmienky neumožňujú prístup k dištančnému vzdelávaniu,“ informovalo mesto Hlohovec. V akom rozsahu sa od 22. marca otvoria školy v okrese Piešťany zatiaľ nevieme. Bude to záležať aj na zriaďovateľoch, ktorými sú mestá, obce a cirkev.

Na pohyb v prírode v rámci svojho okresu obyvatelia bordových regiónov nepotrebujú test. Cesty medzi okresmi za účelom pobytu v prírode však ešte nie sú povolené. Vyplýva to z uznesenia vlády, ktoré je platné od 3. marca nad rámec pravidiel COVID automatu. Vláda týmto uznesením zrušila výnimku na vychádzky do prírody mimo okres.

Pre ľudí, ktorí sa doteraz museli každých sedem dní testovať kvôli práci, sa nič nemení. Testy sú v III. stupni varovania aj naďalej platné iba týždeň. Toto opatrenie sa podľa COVID automatu uvoľňuje až v II. stupni varovania, v ktorom testy platia 14 dní. V I. stupni je to 21 dní.

Text: Martin Palkovič Grafika: Ministerstvo zdravotníctva SR

Continue Reading

Aktuality

Ako sa skontaktovať so svojim lekárom?

Published

on

By

Väčšina ambulantných lekárov ordinuje, konzultácie poskytujú aj prostredníctvom telefonických rozhovorov a e-mailových správ.

Úloha ambulantných lekárov a zdravotných sestier v systéme poskytovania zdravotnej starostlivosti je nezastupiteľná. Už vyše roka sa s plným nasadením starajú o svojich pacientov v podmienkach pandémie ochorenia Covid-19. To znamená, že konzultácie poskytujú aj prostredníctvom telefonických rozhovorov alebo cez e-maily. Preto sú, špeciálne tí zo všeobecných ambulancií, v súčasnosti veľmi vyťažení a môže sa stať, že nezareagujú ihneď, pretože telefonujú s iným pacientom. Pre zvýšenie dostupnosti sme ambulanciám s väčším počtom pacientov sme odporučili zriadiť o jednu telefónnu linku viac.

V prípade, že sa ani opakovane nedovoláte alebo nedostanete spätnú väzbu v primeranom čase, môžete sa obrátiť na Odbor zdravotníctva Úradu Trnavského samosprávneho kraja na 0335 559 491 alebo dostupnostlekara@trnava-vuc.sk.

Zdroj a foto: TS TTSK

Continue Reading

Aktuality

Nákup pre ľudí v núdzi môžete spraviť aj tento týždeň

Published

on

By

Trvanlivé potraviny a drogéria už pomohli desiatkam rodín z Piešťan a blízkeho okolia. Ak chcete prispieť, môžete nákup priniesť do vznikajúceho kultúrno-kreatívneho centra Arta. Rozdelenie nákupov zabezpečuje Centrum pomoci človeku Piešťany.

Rok trvajúca pandémia koronavírusu zapríčinila, že mnohí ľudia si po uhradení nákladov na bývanie nemôžu dovoliť nakupovať ani bežné veci. Od začiatku marca im pomáhajú dobrovoľníci, ktorí v centre Arta na Kollárovej ulici vytvorili priestor, kam Piešťanci nosia trvanlivé potraviny a drogériu. Ľuďom, ktorí prišli o prácu alebo im zomrel niekto blízky, čo zhoršilo ich finančnú situáciu, rozdeľuje tieto nákupy Centrum pomoci človeku Piešťany.

Vďaka desiatkam dobrovoľných príspevkov sa podarilo iba počas uplynulého týždňa pomôcť tridsiatim rodinám. Zbierka preto pokračuje aj tento týždeň. Záujemcovia môžu priniesť nákupy do Arty v stredu a v piatok od 16.00 do 18.00 h.


Potraviny: trvanlivé mlieko, detská krupica, cereálie, vločky, musli, cukor, cestoviny, slížiky, múka, ryža, sáčkové polievky, čaj, strukoviny (šošovica, fazuľa, hrach), konzervy (paštéty, rybičky), zemiaky, jablká, kečup, horčica, kakao, müsli, korenie, rasca, majorán, piškóty, keksíky, sladkosti

Drogéria: sprchový šampón, mydlo, pasta, kefky (aj detské), detské plienky (veľkosť 1-4), papierové vreckovky, toaletný papier.

Čističe: jar, prach na pranie, čistič na podlahy, wc čistič


Tento týždeň sme opäť preberali vaše “malé nákupy”. Cez víkend ich odovzdáme Centru pomoci človeku 🙌🏼 a…

Posted by Arta on Friday, March 12, 2021

 

Text: Martin Palkovič

Continue Reading

Reklama

Populárne články