Piešťanské Čajky cestovali v rámci 8. kola CEWL v stredu 29. januára do Brna. S Valosunom mali pred zápasom nepriaznivú bilanciu 1:2, keď prehrali dve prípravné stretnutia a vyhrali zápas CEWL na domácej palubovke. Žiaľ vzájomné zápasové skóre nevyrovnali a prehrali 64:72.

mg_8080

Do duelu lepšie vstúpili domáce basketbalistky, ktoré prvú štvrtinu vyhrali 25:15. V druhom dejstve však Čajky zabrali a znížili na rozdiel troch bodov a Brno viedlo už iba 36:33. V tretej štvrtine Valosun odskočil na rozdiel ôsmych bodov a tento náskok už domáce ustrážili. Hlavným dôvodom neúspešného duelu z pohľadu Čajok bolo príliš veľké množstvo stratených lôpt.

Tu si môžete pozrieť záznam duelu:

V sobotu 1. februára čaká Čajky dôležitý duel na juhu Slovenska v Šamoríne. Zápas sa započítava do MEL i extraligy a ak ho Čajky vyhrajú a vyhrajú i nedeľný duel v Petržalke, posunú sa na druhé miesto základnej časti extraligy, ktorá sa týmito duelmi končí. Nasledovať bude playoff, ktoré sa hrá vyraďovacím spôsobom. Prvá šestka základnej časti extraligy sa kvalifikuje turnaj Slovenského pohára, ktorý je na pláne v polovici februára.
Autor: ht

About PNky.sk

Redakcia:
Martin Palkovič – zodpovedný redaktor
redakcia@pnky.sk

Inzercia:
inzercia@pnky.sk
Cenník inzercie

Vydavateľ:
HPA, s.r.o .
Bodona 768/48
92101 Piešťany
Slovenská republika
IČO: 47 465 972